Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

O Ντέμης ξεκινά εκπομπές στο Open Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
Get_Carter
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1031
Τον ευχαρίστησαν 2965 φορές σε 894 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 13, 2018 23:53 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Παιδιά συγνώμη αλλά η δική μου άποψη είναι ότι σιγά σιγά έχουμε μπει σε ένα σκοτεινό κανάλι αυτοπεριορισμού και περιθωριοποίησης που εμένα προσωπικά με ενοχλεί πάρα πολύ. Επειδή οι άλλοι έκαναν φάμπρικα αυτό το "δικά μας μέσα, δικά μας κανάλια, δικά μας ραδιόφωνα, δικά μας social, δικά μας sites" κ.ο.κ. πρέπει να κάνουμε το ίδιο;

Εγώ διαφωνώ ακόμα και με την αποπομπή/παράιτηση του Κετσετζόγλου από το sdna. Τι πάει να πει "site του τάδε ή του δείνα"; Εάν ο δημοσιογράφος ή η οποιαδήποτε προσωπικότητα προερχόμενη από τον ευρύτερο χώρο της ΑΕΚ δεν λαμβάνει οδηγίες για αυτά που καλείται να σχολιάσει, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να εργάζεται ή να τοποθετείται σε συγκεκριμένα μέσα; Θεωρούμε ότι σε ευρύτερο κοινωνικό πλαίσιο πρέπει να συναναστρεφόμαστε μόνο με ομοίους; Ότι δεν τα βγάζουμε πέρα ή δεν έχουμε αντίλογο στην αντίθετη άποψη;

Τί ακριβώς πρέπει να κάνει ο Ντέμης; Να πει "δεν έρχομαι γιατί ιδιοκτήτης του σταθμού είναι η Dimera άρα ο Σαββίδης και επειδή ο Σαββίδης είναι ιδιοκτήτης του ΠΑΟΚ εγώ δεν δουλέυω για τον ΠΑΟΚ"; Δηλαδή θα φέρουμε στο ποδόσφαιρο που είναι η διασκέδασή μας το χάλι της ΕΡΤ και του ΣΚΑΙ στην πολιτική ενημέρωση; Αυτά είναι πολύ επικίνδυνα πράγματα και εξ αιτίας αυτών των πρακτικών οδηγηθήκαμε στο σημερινό απαράδεκτο φαινόμενο να βγάζει ο επίσημος Ολυμπιακός ανακοίνωση κατά (!) του Φωτός, μιας εφημερίδας αν μη τι άλλο ιστορικής και σίγουρα ερυθρόλευκων αποχρώσεων, η οποία όμως δεν απευθύνεται αποκλειστικά σε λοβοτομημένους οπαδούς της ομάδας αυτής.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι ακριβώς θέλουμε (και) από την επικοινωνία της ομάδας μας, το Δημάτο, το Ντέμη, τους ρεπόρτερς, όλους. Δεν πρέπει να το φτιάξουμε αυτό το πράγμα; Πρέπει να το κάνουμε ακόμα χειρότερο; Εγώ και στο Μαρινάκη θα εργαζόμουν εάν με κάλυπταν οι συνθήκες και στο Σαββίδη και στο Μελισσανίδη. Αρκεί να μην περιορίζετο η προσωπική μου ελευθερία και βέβαια να μην θιγόταν η αξιοπρέπειά μου. Τέλος πάντων, μπορεί εγώ να το βλέπω αλλιώς.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Get_Carter στις Κυρ Οκτ 14, 2018 00:49 am, 1 φορά

T-H-Eagle
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1881
Τον ευχαρίστησαν 1808 φορές σε 860 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νέα Φιλαδέλφεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 00:19 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Get_Carter έγραψε:
...Τί ακριβώς πρέπει να κάνει ο Ντέμης; Να πει "δεν έρχομαι γιατί ιδιοκτήτης του σταθμού είναι η Dimera άρα ο Σαββίδης και επειδή ο Σαββίδης είναι ιδιοτκήτης του ΠΑΟΚ εγώ δεν δουλέυω για τον ΠΑΟΚ"; ....

ναι...

και το λέω εγώ που μέχρι και συναυλία της Βανδή θα με έκανε να πάω ο Ντέμης...

DownUnder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4239
Τον ευχαρίστησαν 2248 φορές σε 1452 Δημοσιεύσεις

Τόπος: DIMOS SARONIKOU

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 00:49 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Gladiator έγραψε:
Κούραση ο Ντέμης γενικώς τελευταία.
Βαρύγδουπες μεγαλοστομίες οι απόψεις του και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Σαμπράκος point
Άλλος ένας Καράλης
Στρογγυλέψουμε τα παντα ολα

Misa
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 891
Τον ευχαρίστησαν 1076 φορές σε 658 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 07:44 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

YIOG-21 έγραψε:
Ας πάει και στο στόμα του λύκου...δεν πειράζει αρκεί να έχει την ευφράδεια λόγου να τεκμηριώνει τις απόψεις του, να μην ξεχνά τι πέρασε σαν παίκτης και παράγοντας και ποιοι ήταν οι υπεύθυνοι γι αυτά.

Το θεμα ειναι οτι δεν την εχει την μαμημενη την ευφραδεια ποτε δεν την ειχε και τα πασης φυσεως λαμογια παιρνουν τα λογια του αποσπασματικα και δημιουργουν θεματα.
Δηλαδη σε καναλι του Κοκκαλη θα πηγαινε;
Σε καναλι του Μαρινακη;
Μου την πεφτουν στον δρομο με βριζουν με πλακωνουν στις μαπες σηκωνω χερι για να αμυνθω και σκαει ο Ντεμης και λεει " ελατε ρε παιδια μην πλακωνεστε δεν ειναι σωστο " , μονο που το σκεφτομαι αρρωσταινω.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : YIOG-21
Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4043
Τον ευχαρίστησαν 8077 φορές σε 5091 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 08:15 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εύχομαι να γίνει μια εκπομπή όπου άνθρωποι του ποδοσφαίρου όπως ο Ντέμης, ο Καραγκούνης, ο Κατσουράνης, ο Ζαγορακης, ο Βρυζας κλπ, θα μπορούν να μιλήσουν για ΜΠΑΛΑ βάζοντας στην άκρη τα λοιπά άρρωστα. Ναι, υπάρχει κοινό που βάζει τη μπάλα πιο ψηλά από την αρρώστια. Αν θα γίνει στο κανάλι του Σαββίδη, του Μαρινακη, του Βαρδινογιάννη ή του Ρουπερτ Μερντοχ, μου είναι αδιάφορο. Ο καθένας κρίνεται από όσα λέει/γράφει κι όχι από το ποιος τον πληρώνει. Αν συμφωνώ/διαφωνώ με όσα λέει θα το πω, αλλά θέλω να ακούσω για μπάλα από ανθρώπους που ξέρουν να μιλήσουν γι'αυτήν.

Τώρα όσοι λέτε για στρογγυλεματα κλπ, φάτε λίγο ψάρι να ξεσκονισετε τη μνήμη σας: ο Ντέμης μετά τον ημιτελικό ΠΑΟΚ-ΠΑΟ το 2017, το 4-0 με τον Κυζα, μίλησε για επίδειξη του νέου αυτοκράτορα που δείχνει το τι θα επακολουθήσει. Την ίδια περίοδο, λίγες μέρες μετά, ο ισχυρός φίλαθλος της ΠΑΕ Δ.Μελισσανιδης συνετρωγε με τον νέο αυτοκράτορα και με τον Δήμαρχο Βόλου κ.κ. Αχιλλέα Μπεο, λίγο πριν αναγκαστούμε να ζήσουμε τη σφαγή του Πέδρο Ενρικε. Αυτά, προς αποκατάσταση της μνήμης ορισμένων που ίσως εξασθενεί.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : kardinalios, Get_Carter, mitsayev, Tario, Closer
nd_21
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4666
Τον ευχαρίστησαν 8496 φορές σε 3887 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 10:32 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Get_Carter έγραψε:
Παιδιά συγνώμη αλλά η δική μου άποψη είναι ότι σιγά σιγά έχουμε μπει σε ένα σκοτεινό κανάλι αυτοπεριορισμού και περιθωριοποίησης που εμένα προσωπικά με ενοχλεί πάρα πολύ. Επειδή οι άλλοι έκαναν φάμπρικα αυτό το "δικά μας μέσα, δικά μας κανάλια, δικά μας ραδιόφωνα, δικά μας social, δικά μας sites" κ.ο.κ. πρέπει να κάνουμε το ίδιο;

Εγώ διαφωνώ ακόμα και με την αποπομπή/παράιτηση του Κετσετζόγλου από το sdna. Τι πάει να πει "site του τάδε ή του δείνα"; Εάν ο δημοσιογράφος ή η οποιαδήποτε προσωπικότητα προερχόμενη από τον ευρύτερο χώρο της ΑΕΚ δεν λαμβάνει οδηγίες για αυτά που καλείται να σχολιάσει, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να εργάζεται ή να τοποθετείται σε συγκεκριμένα μέσα; Θεωρούμε ότι σε ευρύτερο κοινωνικό πλαίσιο πρέπει να συναναστρεφόμαστε μόνο με ομοίους; Ότι δεν τα βγάζουμε πέρα ή δεν έχουμε αντίλογο στην αντίθετη άποψη;

Τί ακριβώς πρέπει να κάνει ο Ντέμης; Να πει "δεν έρχομαι γιατί ιδιοκτήτης του σταθμού είναι η Dimera άρα ο Σαββίδης και επειδή ο Σαββίδης είναι ιδιοκτήτης του ΠΑΟΚ εγώ δεν δουλέυω για τον ΠΑΟΚ"; Δηλαδή θα φέρουμε στο ποδόσφαιρο που είναι η διασκέδασή μας το χάλι της ΕΡΤ και του ΣΚΑΙ στην πολιτική ενημέρωση; Αυτά είναι πολύ επικίνδυνα πράγματα και εξ αιτίας αυτών των πρακτικών οδηγηθήκαμε στο σημερινό απαράδεκτο φαινόμενο να βγάζει ο επίσημος Ολυμπιακός ανακοίνωση κατά (!) του Φωτός, μιας εφημερίδας αν μη τι άλλο ιστορικής και σίγουρα ερυθρόλευκων αποχρώσεων, η οποία όμως δεν απευθύνεται αποκλειστικά σε λοβοτομημένους οπαδούς της ομάδας αυτής.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι ακριβώς θέλουμε (και) από την επικοινωνία της ομάδας μας, το Δημάτο, το Ντέμη, τους ρεπόρτερς, όλους. Δεν πρέπει να το φτιάξουμε αυτό το πράγμα; Πρέπει να το κάνουμε ακόμα χειρότερο; Εγώ και στο Μαρινάκη θα εργαζόμουν εάν με κάλυπταν οι συνθήκες και στο Σαββίδη και στο Μελισσανίδη. Αρκεί να μην περιορίζετο η προσωπική μου ελευθερία και βέβαια να μην θιγόταν η αξιοπρέπειά μου. Τέλος πάντων, μπορεί εγώ να το βλέπω αλλιώς.
Δύο πράγματα.

Καταρχήν για τον ΚΚ.
Από την στιγμή που όλοι αναγνωρίζουμε ότι το sdna εξυπηρετεί τα ρώσικα συμφέροντα, η μοναδική δυνατότητα αντιμετώπισης είναι να τους αφήσεις να μετατραπούν σε ένα "εξευγενισμένο" paokmania, όπου μόνοι τους θα τα λένε, μόνοι τους θα τα διαβάζουν και μόνοι τους θα τα σχολιάζουν.
Η παραίτηση του ΚΚ λοιπόν έπρεπε να γίνει ώστε να σταματήσει η μετακίνηση αναγνωστών από το 365 και συνολικά από το ΑΕΚτζήδικο κοινό.

Για τον Ντέμη.
Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι εσύ, εγώ και ο οποιοσδήποτε άλλος "ανώνυμος" ΑΕΚτζής, που θα πάει να δουλέψει για τον χοντρό ή τον Ρώσο, δεν έχει το ειδικό βάρος του Ντέμη ως προς την αντιμετώπιση του από την κοινή γνώμη.
Θεωρώ σχεδόν σίγουρο λοιπόν, ότι οποιαδήποτε "στρογγυλεμένη" άποψη θα εκφέρει ο Ντέμης σε θέμα που άπτεται διμερών ζητημάτων, θα υποστεί επικοινωνιακή εκμετάλλευση από τον μηχανισμό προπαγάνδας του Κίκου Κίκου.
Και αυτό σε δεύτερο χρόνο θα αυξήσει την εσωστρέφεια του οργανισμού της ΑΕΚ και θα γίνει πρώτο θέμα στην ΑΕΚτζήδικη καθημερινότητα, με άρθρα του καζαμπούμπου και του ΤΤ. Μπροστά μου τα βλέπω.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nd_21 στις Κυρ Οκτ 14, 2018 21:10 pm, 1 φορά

Get_Carter
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 11:40 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Να σου αντιπαραβάλλω κι εγώ γιατρέ, ότι ο ΚΚ ουδέποτε λογοκρίθηκε και το περιεχόμενο των κειμένων του μια χαρά ήταν και όσο συνεργαζόταν με το sdna. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο πρέπει το μέσο να γίνει "περιθωριακό" και paokmania. Εάν δεν μας αρέσει ένα μέσο, δεν πληκτρολογούμε και δεν μπαίνουμε να το διαβάσουμε. Είναι το ίδιο πράγμα με το Ριζοσπάστη ας πούμε που ένας δεξιός δεν θα αγόραζε ποτέ. Άπειρα τα παραδείγματα που μπορώ να σου θέσω. Το κοινό δεν πρέπει να το περιορίσεις σε 1-2 sites που για κάποιο διάστημα απηχούν τις υποκειμενικές απόψεις ή πολιτική που εξυπηρετεί την ομάδα ή την επικοινωνία της. Εγώ εκτός του ΚΚ θα ήθελα και το Νικολακόπουλο στο sdna, υπήρχε και ο Βασιλαράς και ο Κόλκας και ούτω καθεξής. Εγώ σαν αναγνώστης φιλτράρω και εάν επιλέξω να διαβάσω το Νικολακόπουλο, κρατάω αυτά που θέλω και από τα υπόλοιπα μαθαίνω και πως βλέπει το εκάστοτε ζήτημα και η επικοινωνία του Ολυμπιακού.

Πάμε τώρα στο Ντέμη. Εμένα Νίκο αυτή ακριβώς είναι η έναστασή μου. Δεν είναι δυνατόν να επιπλέουν σε σχέση με το Νικολαΐδη ο Καζαντζόγλου και ο Τσατάλης, είναι αστείο να τον εγκαλούν τα συγκεκριμένα πρόσωπα. Φορέας άποψης είναι ο βετεράνος παλιά δόξα της ομάδας και μάλιστα στη συγκεκριμένη περίπτωση, το πρόσωπο έχει περάσει και από διοίκηση και έχει δει και τις δυο όψεις του νομίσματος. Η μετριοπαθής και ποδοσφαιρική άποψη του Ντέμη και του κάθε Ντέμη είναι η σωστή, όχι του Τσατάλη που εξυπηρετεί ατζέντες που μπορεί να έχει ακόμα και στο μυαλό του. Ο Κυριάκος καλά κάνει και υπερασπίζεται τα συμφέροντα της εταιρείας που τον πληρώνει. Δεν τον πληρώνει το Open, τον πληρώνει ο ΠΑΟΚ. Ζήτημα θα υπήρχε για το Νικολαΐδη εάν τον πλήρωνε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ και είχε προσληφθεί στο τμήμα επικοινωνίας αυτού. Καμία εσωστρέφεια δεν πρόκειται να μου αυξήσει η συμμετοχή του Ντέμη σε μια εκπομπή με το Σπυρόπουλο. Όπως τίποτε απολύτως δεν έγινε στη ραδιοφωνική εκπομπή στο μέσο που ήλεγχε ο ιδιοκτήτης του Παναθηναϊκού, το ίδιο θα γίνει και τώρα.

Αφού αυτό επιλέξαμε (γιατί το κοινό κατέληξε να πάνε εκεί τα πράγματα) και τα Μέσα είναι πια όλα διαπλεκόμενα, ο στόχος πρέπει να είναι η όποια διόρθωση μπορεί να γίνει και όχι η περαιτέρω περιθωριοποίηση και αυτοπεριορισμός. Ξαναλέω ότι φαινόμενα ΣΚΑΙ και ΕΡΤ δεν πρέπει να εφαρμοστούν στο ποδόσφαιρο. Είναι πάρα πολύ επικίνδυνα αυτά τα πράγματα και γεννούν νέους Τσατάληδες και νέους Καζαντζόγλου αντί για νέους Σπυρόπουλους. Μπορεί να είναι "ανάλατος" ο Αλέξης ή "φλατ" ή "ελαφρύς" ή οτιδήποτε, αλλά χίλιες φορές ο Σπυρόπουλος από έναν ακόμη οπαδικό γνωμικογράφο που προσπαθεί να επιβιώσει κάνοντας τον αρλεκίνο στο αφεντικό του.

Για να στο θέσω ορθότερα, προτιμούσα τον Καρπετόπουλο του 2000 σε σχέση με τον στρατευμένο πια Καρπετόπουλο του 2018. Αναγκάστηκε να πάει προς μια συγκεκριμένη κατεύθυνση για να επιβιώσει, έγινε χειρότερος στη δουλειά του, έχασε κοινό, περιθωριοποιήθηκε. Παλιά ξέραμε ότι είναι Ολυμπιακός, σήμερα είναι κάφρος Ολυμπιακός γιατί μπορεί να δυσαρεστηθεί ο Μαρινάκης και να απολυθεί από την τελευταία του επαγγελματική στέγη.

Έχει δυσκολέψει πολύ το πράγμα γιατρέ, έτσι το βλέπω εγώ. Και αντί να προσπαθούμε να το διορθώσουμε, το κάνουμε ακόμα χειρότερο. Η αγορά θέλει και τα αμιγώς οπαδικά aek365 και paok24, αλλά πάνω απ' όλα χρειάζεται gazzetta και ευρείας ύλης sites. Κι ας είναι ετεροβαρή ως προς την αντιμετώπιση των μεγάλων ομάδων. Εκεί καλείται ο αναγνώστης να φιλτράρει και να αξιολογήσει την είδηση. Το κοινό πρέπει να εκπαιδεύσεις, το κοινό οφείλει να σταματήσει την επιδοκιμασία της "δημοσιογραφίας" του facebook και των πρακτικών που εξέλιξε σε εμετικό βαθμό ο Καραπαππάς και όχι να εκπαιδεύσεις τον ίδιο τον Καραπαππά. Όταν το κοινό εκπαιδευτεί ο Καραπαππάς θα ξεβραστεί στο βούρκο που ανήκει.

Τέλος πάντων, νομίζω με κατάλαβες. Μπορεί να διαφωνούμε, αλλά έτσι το βλέπω εγώ.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Black Mamba, corto maltese, BAGGIO, Nielsen, kardinalios, Tario, Φιλοκτήτης
Black Mamba
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 1535
Τον ευχαρίστησαν 1726 φορές σε 1128 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΓΑΛΑΤΣΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 11:50 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δεν ειναι δυνατον να πιστευουμε οτι θα περιθωριοποιησουμε
ενα μεγαλο ΜΜΕ βγαζοντας το απο τις επιλογες μας . Το πιο πιθανο ειναι οτι εμεις ειμαστε αυτοι που θα μπουμε στο περιθωριιο και στην εσωστρεφια .
Αν ειχα την δυνατοτητα θα "φυτευα" ενα δικο μας σε καθε μεσο για να ακουγεται η φωνη μας εστω και "στρογγυλεμενη",
Πρεπει να εκμεταλευτουμε τον ογκο μας προς οφελος μας .

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Black Mamba στις Κυρ Οκτ 14, 2018 12:07 pm, 1 φορά

bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 1013
Τον ευχαρίστησαν 1791 φορές σε 1377 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Φλώρινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 12:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Black Mamba έγραψε:
Δεν ειναι δυνατον να πιστευουμε οτι θα περιθωριοποιησουμε
ενα μεγαλο ΜΜΜ βγαζοντας το απο τις επιλογες μας . Το πιο πιθανο ειναι οτι εμεις ειμαστε αυτοι που θα μπουμε στο περιθωριιο και στην εσωστρεφια .
Αν ειχα την δυνατοτητα θα "φυτευα" ενα δικο μας σε καθε μεσο για να ακουγεται η φωνη μας εστω και "στρογγυλεμενη",
Πρεπει να εκμεταλευτουμε τον ογκο μας προς οφελος μας .

Μα είναι μια προσέγγιση κι αυτή.
Θυμάμαι πάντα τις επικές παρουσίες του Κυφωνίδη (σωστά; ) στον sport-fm που έβγαινε στις εκπομπές των Αντώνηδων και τους έκανε μισή ώρα ρόμπα. Το Χόμπιτ που πρέπει να έβγαζε καπνούς από τ' αυτιά όταν δεν μπορούσε να τον αντικρούσει.

Κι αν είναι τόσο ξεφτίλες, ας τον απολύσουν (τον όποιο κάνει αυτή τη δουλειά).

Από την άλλη, εγώ θέλω επιτέλους η πολιτεία να αρχίσει να ψάχνει σοβαρά τις διαδρομές του χρήματος! (οκ, μετά θα δω και γουέστερν)

Gladiator
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 617
Τον ευχαρίστησαν 1156 φορές σε 839 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 13:22 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Τώρα όσοι λέτε για στρογγυλεματα κλπ, φάτε λίγο ψάρι να ξεσκονισετε τη μνήμη σας: ο Ντέμης μετά τον ημιτελικό ΠΑΟΚ-ΠΑΟ το 2017, το 4-0 με τον Κυζα, μίλησε για επίδειξη του νέου αυτοκράτορα που δείχνει το τι θα επακολουθήσει. Την ίδια περίοδο, λίγες μέρες μετά, ο ισχυρός φίλαθλος της ΠΑΕ Δ.Μελισσανιδης συνετρωγε με τον νέο αυτοκράτορα και με τον Δήμαρχο Βόλου κ.κ. Αχιλλέα Μπεο, λίγο πριν αναγκαστούμε να ζήσουμε τη σφαγή του Πέδρο Ενρικε. Αυτά, προς αποκατάσταση της μνήμης ορισμένων που ίσως εξασθενεί.

Σου έχω και πιο φρέσκα:

Κρυμμένο Κείμενο: 
14 Μαΐου
Οι τελευταίοι τρεις τελικοί του κυπέλου Ελλάδας, διοργανώθηκαν επί της ουσίας από πολιτικά πρόσωπα. Αναβολές και κενές κερκίδες στον πρώτο τελικό. Παντελής έλλειψη οργάνωσης, τραυματισμοί και πρωτοφανή επεισόδια σε ζωντανή μετάδοση στον δεύτερο. Οπλισμένοι οπαδοί περιφέρονται ανενόχλητοι στο κέντρο της Αθήνας, κάνουν επεισόδια, μπαίνουν στο ΟΑΚΑ χωρίς κανένα έλεγχο, φωτοβολίδες, συμπλοκές κ.α. στον τρίτο.
Η τελευταία βίαιη εισβολή των πολιτικών στο ποδόσφαιρο πριν από δύο χρόνια και η σχέση που απεγνωσμένα θέλουν να έχουν με οικονομικούς παράγοντες, ευθύνεται για την τωρινή κατάσταση. Η διαφορά που υπάρχει με τα προηγούμενα χρόνια είναι ότι οι οικονομικοί παράγοντες που εμπλέκονται με το ποδόσφαιρο είναι περισσότεροι. Αποτέλεσμα: Περισσότερη διαπλοκή, περισσότερη βία, περισσότερο μίσος και λιγότερο ποδόσφαιρο.
Λογικό, αλλά και το πιο στενάχωρο από όλα είναι ότι όλη αυτή η κατάσταση δηλητηρίασε και τους γνήσιους πρωταγωνιστές του αθλήματος, τους ποδοσφαιριστές και τους προπονητές. Υπεροψία, αλαζονεία, ειρωνεία και ασέβεια κυριαρχούν πλέον σε πολλές από τις δηλώσεις τους. Είναι το τελευταίο οχυρό. Είναι ινδάλματα για τις νέες γενιές, είναι ένας λόγος για να διαλέξουν ομάδα οι πιτσιρικάδες, πρέπει να δίνουν το καλό παράδειγμα για να συμβάλουν στην βελτίωση της κοινωνίας μας. Όσο δύσκολο και αν είναι, σε ένα ποδοσφαιρικό περιβάλλον που ποτέ δεν θα διάλεγαν, έχουν την υποχρέωση να κάνουν την διαφορά.
Η μεγάλη αντιπαλότητα μεταξύ των φιλάθλων της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ τον τελευταίο χρόνο είναι πέρα από την λογική μου. Με όλο τον σεβασμό προς τις άλλες ομάδες, το ότι ΑΕΚ και ΠΑΟΚ διεκδικούν επιτέλους πρωτάθλημα και κύπελλο είναι κάτι που με χαροποιεί. Ποιες είναι οι ουσιαστικές διαφορές μεταξύ των φιλάθλων τους; Μεγάλωσα στην Αλεξανδρούπολη και τα ξαδέλφια μου ήταν ή ΑΕΚ ή ΠΑΟΚ. Ο ξάδελφος μου ο Άκης, μου έβαλε και άκουσα τον ύμνο της ΑΕΚ στα πέντε μου και ο Θωμάς Μαύρος ήταν στις δόξες του. Θα μπορούσε να είχε γίνει το αντίστοιχο με τον ξάδελφο μου τον Ευριπίδη που είναι ΠΑΟΚ. Τα μοναδικά κριτήρια που υπήρχαν τότε από τους προγόνους μας, χωρίς να κρίνουμε την ορθότητα τους, ήταν πολύ απλά: Είμαστε Πόντιοι, πρόσφυγες, θα υποστηρίζουμε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ. Η ομάδα που υποστηρίζουμε καθορίστηκε από το περιβάλλον μας και από γεγονότα σε κάποια συγκεκριμένη στιγμή. Οι περισσότεροι από μας δεν έχουμε αλλάξει ομάδα, έχουμε δεθεί με αυτήν και καταλαμβάνει ένα σημαντικό κομμάτι από την ζωή μας. Η πορεία, τα πρόσωπα και τα γεγονότα μπορούν να αλλάξουν, δυστυχώς, την ταυτότητα της κάθε ομάδας και το τι εκπροσωπεί σε βάθος χρόνου. Το βέβαιο είναι ότι ΑΕΚ και ΠΑΟΚ ιδρύθηκαν από τους ίδιους ανθρώπους, έχουν κοινή καταγωγή και είναι πρόσφυγες.
Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων για το ποδόσφαιρο που μας πρόσφεραν.
Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ που ήταν η καλύτερη ομάδα του τελικού και κατάκτησε το κύπελλο.
Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για το πρωτάθλημα και για την καταπληκτική χρονιά σε Ελλάδα και Ευρώπη. Η αυτοσυγκέντρωση, η αυταπάρνηση, το πάθος ως το τελευταίο λεπτό, ήταν τα χαρακτηριστικά της φετινής ομάδας. Και αυτά είναι τα βασικά στοιχεία που κάνουν περήφανους τους φιλάθλους.

15 Μαρτίου
Αγαπάω το ποδόσφαιρο περισσότερο από την ομάδα μου. Και όταν λέω ποδόσφαιρο, εννοώ όλα γύρω από αυτό. Είχα πάει με τον γιο μου και δύο φίλους πριν μερικούς μήνες στο Anfield για να δούμε Liverpool–Manchester United. Πρώτη του φορά σε γήπεδο. Ήθελα να είναι εκεί, να δει τι είναι το ποδόσφαιρο πριν πάει σε Ελληνικό γήπεδο. Η προσμονή, το “βρώμικο” έξω από το γήπεδο, η αίσθηση ασφάλειας, οι κατάμεστες κερκίδες. Όλα αυτά έχω ανάγκη να μπορώ να τα κάνω μαζί του και με τους φίλους μου εδώ.
Να πάω στο γήπεδο και να μην έχει ο διπλανός μου την νοοτροπία «πάω γήπεδο να ρίξω δύο τρία μπινελίκια να ξεδώσω». Φαντάζομαι δεν θα του άρεσε να περνάνε διάφοροι από τον χώρο εργασίας του και να τον βρίζουν. Να έχει το μεγαλείο να χειροκροτήσει τον αντίπαλο για μία καλή ενέργεια. Το έχω ζήσει ως ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα στο Καραϊσκάκη και στην Τούμπα και δεν ξεχνιέται. Να ακούγονται συνθήματα αγάπης προς την ομάδα τους και όχι μίσους προς τον αντίπαλο. Να είμαστε περήφανοι για την ομάδα μας, όχι για το πόσο σπάταλος είναι ο πρόεδρος μας, πόση δύναμη έχει στο παρασκήνιο ή για το πόσο ανάγωγα και χωρίς σεβασμό μιλάει για τους αντιπάλους. Φυσικά μπορούμε να είμαστε περήφανοι και για τον πρόεδρο μας, αλλά για πολλά άλλα πράγματα, ξεκινώντας με τα ακριβώς αντίθετα. Να θέλουμε ισχυρές τις ομάδες μας, όχι τον πρόεδρο μας. Όσο ισχυρότερος γίνεται, τόσο πιο αδύναμη η ομάδα μας.Τα τελευταία 2 χρόνια οι σχέσεις μεταξύ των 4 μεγάλων ομάδων άλλαξαν πολλαπλές φορές. Το μόνο που δεν άλλαξε καθόλου, είναι η ομάδα που υποστηρίζει ο καθένας από μας.
Καταλαβαίνω ότι όλα αυτά είναι πολύ δύσκολο έως και αδύνατο να συμβούν όσο υπάρχει αναξιοπιστία στο ποδόσφαιρο και έλλειψη εμπιστοσύνης.
Ο Ιβάν Σαββίδης είναι μέρος του προβλήματος, όχι το πρόβλημα. Δεν είχαμε ένα υγιές πρωτάθλημα και το κατέστρεψε με την εμφάνιση του. Ναι, η είσοδος του Σαββίδη στο γήπεδο είναι ότι χειρότερο έχουμε δει. Όχι όμως ότι χειρότερο συμβαίνει στο Ελληνικό ποδόσφαιρο. Απλά τα άλλα δεν γίνονται σε ζωντανή μετάδοση. Προπηλακισμοί και απειλές σε διαιτητές και ποδοσφαιριστές στα αποδυτήρια, σε παράγοντες του ποδοσφαίρου και δημοσιογράφους έξω από τα σπίτια τους και άλλα πολλά συμβαίνουν επί χρόνια. Αυτό βέβαια δεν είναι άλλοθι για αυτό που έγινε. Πρέπει να υπάρξουν αυστηρές ποινές, όχι όμως εξόντωση. Δεν λύνεται το πρόβλημα του ποδοσφαίρου με καταστολή. Αν δεν δημιουργηθεί ένα ποδοσφαιρικό περιβάλλον με κανόνες και ισονομία, τέτοιο που θα αποπνέει δικαιοσύνη και θα κερδίσει την εμπιστοσύνη των φιλάθλων, οι ποινές δεν θα μειώσουν παρόμοια γεγονότα ή την βία, θα έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα.
Οι ιδιοκτήτες των ομάδων πρέπει να προσπαθήσουν να συνεννοηθούν μεταξύ τους και να ασχοληθούν σοβαρά με το ποδόσφαιρο και όχι ο καθένας με την ομάδα του.
Η λογική λέει ότι τώρα, ίσως και να ήθελαν οι ομάδες ένα διαφορετικό πρωτάθλημα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει εμπιστοσύνη μεταξύ τους, αλλά και ότι δεν προσπάθησαν ποτέ να βρουν μία λύση για αυτό.
Όλα τα προηγούμενα χρόνια μπορούσα να καταλάβω (να καταλάβω όχι να δικαιολογήσω) γιατί κάποιος θα χρησιμοποιούσε όλα τα μέσα για να πάρει το πρωτάθλημα. Champions League, έσοδα 20-25 εκατομμύρια ευρώ. Τώρα όμως, το να πάρεις το πρωτάθλημα κοστίζει και έχει ρίσκο.
Αυτή είναι η μεγάλη ευκαιρία να αναλογιστούν οι ομάδες ότι δεν μπορούν να ποντάρουν ή να έχουν μέλλον από τα λεφτά της UEFA. Ένα καθαρό πρωτάθλημα θα γεμίσει τα γήπεδα, θα εξαφανίσει την βία, θα προσελκύσει χορηγούς, θα δημιουργήσει νέες θέσεις εργασίας. Θα κάνει όλους τους φιλάθλους χαρούμενους και περήφανους για κάθε νίκη ή επιτυχία της ομάδας τους.
Η πολιτεία από την πλευρά της, πρέπει να ενεργεί υποστηρικτικά, να ελέγχει να νομοθετεί και θεσμοθετεί. Να εγγυάται την ομαλότητα.
Η αναξιοπιστία στο Ελληνικό ποδόσφαιρο την οδήγησε να ορίσει τακτικούς δικαστές στην αθλητική δικαιοσύνη. Υποθέσεις που επηρεάζουν άμεσα το πρωτάθλημα (τιμωρίες ποδοσφαιριστών, ομάδων, εδρών), είναι παράλογο να μην τελεσιδικούν μέσα σε 3-4 μέρες, όπως και να βγαίνουν αποφάσεις Σάββατο μία η ώρα την νύχτα. Τέτοιες πρακτικές δημιουργούν καχυποψία. Και αν πρέπει μία λέξη να διαγραφεί από το μυαλό των φιλάθλων, είναι αυτή.

30 Οκτωβρίου 2017
Δύναμη, υπομονή και τύχη εύχομαι στον Πέτρο Μάνταλο.
Γ. Σαββίδης: «Σου εύχομαι επιτυχή και γρήγορη ανάρρωση παικταρά. Παίζουμε καλύτερα απέναντι σε δυνατούς αντιπάλους».
Αυτές τις δηλώσεις σας έχει ανάγκη το Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Σαν να διαβάζω έκθεση έκτης δημοτικού για την ανάγκη επικράτησης παγκόσμιας ειρήνης.
Ειδικά το τελευταίο που πρόβαλε ως παράδειγμα τον μπασμένο ινσταγκραμά με συγκίνησε.

Mikrasiatis_21
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 112
Τον ευχαρίστησαν 1102 φορές σε 616 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 13:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εφαγες πολύ ψάρι μου φαίνεται.

lfc2011
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 92
Τον ευχαρίστησαν 273 φορές σε 204 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 14:10 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τελικά το πρόβλημα είναι αν θα έχει ο Ντέμης εργοδότη τον Σαββίδη ή αν οι ενδεχόμενες "στρογγυλεμένες" απόψεις του μπορεί να αξιοποιηθούν επικοινωνιακά από τον ΠΑΟΚ;Γιατί αυτό θα μπορούσε να γίνει ανεξαρτήτως καναλιού ή ραδιοφωνικού σταθμού στον οποίο θα εμφανιζόταν.

nd_21
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 14:47 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Χρήστο μου, έχουμε διαφορετική οπτική.

Το sdna στα πρώτα χρόνια λειτουργίας του συσπείρωσε το αντιολυμπιακό μπλοκ. Από ένα σημείο και μετά και ασχέτως της παρουσίας του ΚΚ ή του Βασιλαρά, που όντως δεν λογοκρίνονταν, η κεντρική γραμμή του ήταν η υπεράσπιση των συμφερόντων του Ρώσου, κάτι που από την περσινή σεζόν άρχισε να γίνεται πλέον χωρίς να κρατάνε κανένα πρόσχημα.
Το να έχει δύο άρθρα του ΚΚ την εβδομάδα και 20 των κολκοβασιλόπουλων, δεν βλέπω πως μας ωφελούσε, ειδικά επειδή η ύπαρξη του ΚΚ και κυρίως πολλών ΑΕΚτζήδων αναγνωστών, που σχολίαζαν κάτω από κάθε άρθρο, περιέβαλε το σάιτ με έναν μανδύα αντικειμενικότητας και πολυσυλλεκτικότητας, πράγμα που το χρησιμοποιούσε η ιδιοκτησία του, ώστε να αποκτά μεγαλύτερη βαρύτητα η επίσημη ρωσόφωνη γραμμή.
Το 10.gr του Χαραλαμπόπουλου, έχει ακόμα πιο σκληρή αντιΑΕΚτζήδικη στάση, αλλά τόσο η απουσία κάποιου αναγνωρίσιμου ρεπόρτερ ΑΕΚ, όσο και ΑΕΚτζήδων αναγνωστών, του αφαιρεί σε αντικειμενικότητα και ουδείς ασχολείται με το τι γράφεται εκεί, αφού πρόκειται για ένα "εξευγενισμένο" gavros.gr

Αν λοιπόν θεωρούμε ότι αυτό το σάιτ βρίσκεται απέναντι μας, ο μόνος τρόπος για να μειώσουμε τη ζημιά που μπορεί να μας προκαλέσει, είναι με το να αφήσουμε να γίνει ένα αντίστοιχο paok24.

Προσωπικά αν θέλω να δω την επίσημη γραμμή των αντιπάλων, μπαίνω στα πιο κάφρικα σάιτ τους και την βλέπω. Γι'αυτό διαβάζω και paokmania και gavros και sfyrigmata και korakia.

Θα μου πεις γιατί να υπάρχουν μόνο κάφροι; Συμφωνώ και δεν μου αρέσει, αλλά δεν θα αλλάξει η ΑΕΚ το τοπίο στα αθλητικά ΜΜΕ. Ας φροντίσουμε καταρχήν να μην πληττόμαστε από τους διάφορους δήθεν αντικειμενικούς, που βγάζουν "άρθρο-παρέμβαση" (μη χέσω) για το VAR μετά το πέναλτι στην Τρίπολη, ενώ στην βουτιά του Πρίγιοβιτς ήταν απλώς Κυριακή.

Όσο για τον Ντέμη, καταρχήν κουμάντο στο πορτοφόλι του δεν μπορώ να κάνω. Αν έχει ανάγκη τα 100-150 χιλιάρικα που θα παίρνει στο Open, δεν μπορώ να του πω τίποτα. Επίσης είμαι βέβαιος ότι θα λέει ό,τι θέλει χωρίς παρεμβάσεις.
Αλλά γνωρίζοντας το ΑΕΚτζήδικο οικοσύστημα, οποιαδήποτε ανθυπολεπτομέρεια σε όσα πει, μπορεί να χρησιμοποιηθεί από την ρωσόφωνη προπαγάνδα, να είσαι σίγουρος ότι αφενός οι απέναντι θα την εκμεταλλευθούν και αφετέρου οι από εδώ κυβερνητικοί αρδ θα βρουν ευκαιρία να βγάλουν χολή, αυξάνοντας την εσωστρέφεια μας.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : T-H-Eagle
Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2741
Τον ευχαρίστησαν 7272 φορές σε 3532 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 15:04 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Get_Carter έγραψε:

Τί ακριβώς πρέπει να κάνει ο Ντέμης; Να πει "δεν έρχομαι γιατί ιδιοκτήτης του σταθμού είναι η Dimera άρα ο Σαββίδης και επειδή ο Σαββίδης είναι ιδιοκτήτης του ΠΑΟΚ εγώ δεν δουλέυω για τον ΠΑΟΚ";

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Παρουσιάζοντας κάποια... ενδιάμεσα στάδια δεν απομακρύνεται η άμεση σχέση, όσο κι αν προσπαθείς να το παρουσιάσεις έτσι.
Το κανάλι δεν είναι έξω ούτε από τα πολιτικά συμφέροντα του Σαββίδη (η επιλογή του κουμανταδόρου στην προηγούμενη προσπάθεια που αρχικά απέτυχε το αποδεικνύει), ούτε από τα αθλητικά. Η ενασχόλησή του με τον ΠΑΟΚ δεν είναι απλά παράλληλη ασχολία, επηρεάζει ριζικά το πώς τρέχει το κανάλι. Από τα χρώματα του καναλιού, μέχρι κάθε επιλογή και αυτό είναι η πραγματικότητα. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος κινείται με άλλα μυαλά. Εδώ χόρευαν ποντιακά στο λιμάνι του Πειραιά φορώντας φανέλες ΠΑΟΚ. Ο Νοτιάς δεν θα σκεφτόταν ποιον θα προσλάβει στα Σπάτα να ποτίζει το γκαζόν. Ο Σαββίδης αν του πουν "βάλανε οι άλλοι τον Σάκη το σκουλήκι κηπουρό στη Μεσήμβρια", θα καλούσε συνάντηση την επόμενη μέρα και θα ζητούσε εξηγήσεις. Και πίστεψέ με, δεν υπερβάλλω.

Από εκεί και πέρα προσωπικά δεν με νοιάζει πού θα δουλέψει ο Ντέμης και δεν θα τον κρίνω γι' αυτό. Δικαίωμα του Ντέμη να βγάζει το ψωμί του όπως θέλει, έτσι κι αλλιώς όπως δηλώνει δεν ασχολείται ιδιαίτερα με το ελληνικό ποδόσφαιρο. Οι πόσες θέσεις πέρασε δεν λένε κάτι. Κι ο Θωμάς ο Μαύρος πέρασε από τις ίδιες θέσεις. Ο δε Ζαγοράκης έγινε κι ευρωβουλευτής. Δεν κάνει το λόγο του πιο ενδιαφέροντα ή πιο σοβαρό. Οι βετεράνοι (δεν μιλάω για τον Ντέμη) στην Ελλάδα, διαχρονικά το μόνο που κάνουν είναι να περιμένουν να βολευτούν σε καμία θεσούλα και να παίρνουν κανέναν μισθουλάκο από τις ΠΑΕ λες και είναι υποχρεωμένοι οι σύλλογοι να τους γιατροπορεύουν.
Δεν θα αλλάξει κάτι στον κόσμο αν ο Ντέμης πάει στα μέσα προπαγάνδας του Ιβάν ή τα Παραπολιτικά μεθαύριο. Αυτά απασχολούν κυρίως τον μικρόκοσμο της ΑΕΚ που είναι το 2018 ακόμα κολλημένος σε πρόσωπα, αγιοποιώντας ή μισώντας όσους πέρασαν.

Get_Carter
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 15:40 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Κύριοι εγώ την προσωπική μου οπτική κατέθεσα. Δεν προσπαθώ να σας πείσω να ασπαστείτε τη δική μου προσέγγιση στο φαινόμενο. Αφορμή είναι ο Ντέμης για μια ευρύτερη κουβέντα και ενέπλεξα και τον ΚΚ διότι δεν είχα τοποθετηθεί τότε. Σαφώς και καλά κάνετε και το βλέπετε αλλιώς και τοποθετείστε όπως τοποθετείστε. Εγώ θεωρώ το ποδόσφαιρο και γενικότερα τα ΜΜΕ αθλητικού ενδιαφέροντος τρόπον τινά μειωμένης χρηστικότητας για προώθηση πολιτικής ατζέντας. Εκτιμώ δλδ ότι πολιτικά δεν επηρεάζεται το τοπίο από το ποδόσφαιρο. Αφορά πιο πολύ τις τοπικές κοινωνίες, τους 700 ψηφοφόρους του εκλογικού τμήματος Τούμπας-Τριανδρίας και πάει λέγοντας. Σε κάθε περίπτωση, μια χαρά και η άποψη του γιατρού του νότου και μια χαρά και του γιατρού του βορρά. Συζήτηση κάνουμε.

nd_21
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 15:47 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Get_Carter έγραψε:
Σε κάθε περίπτωση, μια χαρά και η άποψη του γιατρού του νότου και μια χαρά και του γιατρού του βορρά.

Razz Respect

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Get_Carter
Nikos21r
Site Admin
Site Admin

Ευχαριστώ: 111
Τον ευχαρίστησαν 3667 φορές σε 2177 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 17:08 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Mikrasiatis_21 έγραψε:

Δε τσιμπάει κανείς για την ώρα

http://www.AEK-enosis.gr

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4043
Τον ευχαρίστησαν 8077 φορές σε 5091 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 18:57 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τσουρεκιτιδα γενικά με τις απόψεις του Ντέμη και τη στοχοποίηση τους. Αν τυχόν πει κάτι πολιτικαλυ και ΑΕΚτζηδικαλυ κορεκτ, το πετάμε στα βάθη της μνήμης μας. Αν τυχόν πει κάτι ινκορεκτ, γίνεται από μισολογάς στην καλή, έως ρωσοπροδοτης στην κακή. Αυτό το άτυπο φιμωμα που επιχειρεί η κυβερνητική...αστυνομική δεοντολογία, έχει κουράσει.

Γκετ οβερ ιτ. Ένας άνθρωπος που έχει σοβαρές και ωραίες απόψεις περί ποδοσφαίρου ΠΡΕΠΕΙ να ακούγεται σε αυτή τη χώρα που έχει βάλει την ποδοσφαιρική ουσία, στον πάτο της "ποδοσφαιρικης" συζήτησης. Αν βρούνε και πατήματα οι κυβερνητικοί να τον δώσουν ως ρωσοφιλο δε θα πάθουμε και τίποτα. Ούτε να αλλάξει τον κόσμο, φαντάζομαι, έχει στο νου του. Μάλλον να πει πέντε κουβέντες περί μπάλας θέλει. Και μάλιστα, εικάζω, περισσότερο για το ξένο παρά για το ελληνικό ποδόσφαιρο...

Και τέλος, καθηστε να πάει ρε παιδιά πρώτα. Πού να ξαναθαβετε μετά το τσεκούρι του πολέμου. Λίγη υπομονή. Μπορεί τέλος να πάει και να λέει βαρετές αοριστολογίες όπως τότε με τον Αλέξι. Και πάλι τσάμπα θα έχουμε βαφτεί με φουμο και θα έχουμε στήσει σκηνακια στα τουρκικά σύνορα.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : kosmic, kardinalios, Tario
dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1672
Τον ευχαρίστησαν 7160 φορές σε 3971 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 20:14 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου

Αδιάφορο που θα πάει, αν θα πάει και τι θα πει

Έχω κρατήσει όλα τα θετικά του που ειναι τόσα ώστε να μπορώ να του συγχωρέσω κάμποσες μλκς που ενδεχομένως πει ή κάνει

Έτσι κι αλλιώς δεν επηρεάζει άμεσα ή έμμεσα την ομάδα

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : ArisNYC
Mikrasiatis_21
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 20:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos21r έγραψε:
Mikrasiatis_21 έγραψε:

Δε τσιμπάει κανείς για την ώρα

Σε τι πραγμα να τσιμπήσει;

T-H-Eagle
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1881
Τον ευχαρίστησαν 1808 φορές σε 860 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νέα Φιλαδέλφεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 20:40 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

παιδιά, να με συμπαθάτε, αλλά δεν είμαστε ούτε στο 1960, ούτε στο 1980... δεξιά η εφημερίδα, αλλά δημοκρατικός ο δημοσιογράφος γράφει αυτό που θέλει... καλή η φωνή εκεί μέσα.. ο εκδότης με αφήνει... γαύρικο το φως αλλά έχει καλό ρεπορτάζ ΑΕΚ... αυτά είναι ρομαντικές γραφικότητες που ανήκουν στο παρελθόν για μία σειρά από λόγους με βασικότερο ότι τα ΜΜΕ μπορούσαν να είναι οικονομικά ανεξάρτητα, όπως επίσης ότι υπήρχαν ιδεολογίες αλλά και σεβασμός και ποιότητα στην τελική ακόμα και σε ανθρώπους που είχαν δύναμη και εξουσία...

Αυτή τη στιγμή, σήμερα που μιλάμε τα ΜΜΕ είναι όλα οχήματα... βρώμικα οχήματα... ακόμα και τα δήθεν πιο ανεξάρτητα, πολλώ δε τα άμεσης ιδιοκτησίας των μεγαλοπαραγόντων...

Βγήκε ο Σαββίδης να φτιάξει κανάλι για να προάγει τι; τον αθλητισμό και τον πολιτισμό; για να ακουστούν και δυο καλές απόψεις για μπάλα; ή μήπως για να είναι κερδοφόρο το κανάλι του;
αστεία πράγματα... και εγώ που είμαι πελάτης ε, κάπου θα βάλω ένα στοπ... ούτε ευρώ στον Αναστασιάδη.... δε πα να βάλει τα άπαντα του πατέρα μου στην εφημερίδα... ούτε ευρώ στον Μαρινάκη... ούτε ευρώ στη ΦΑΓΕ... ούτε λεπτό στο έψιλον δεν πα να δείξει τελικό CL.... ας έχω τη συνείδησή μου καθαρή σε ένα βαθμό... ή εστω ας νομίζω έτσι...

ο Σαββίδης έφτιαξε ένα κανάλι για όχημα... και σε αυτό το όχημα δεν μπορώ να δω πάνω τον Ντέμη... τι να κάνουμε;
Να ρίχνει νερό στο μύλο του Ρώσου; Είτε για το ξεκάρφωμα είτε για να φέρει κοινό είτε για την προπαγάνδα είτε για το οτιδήποτε;

και ο Ντέμης δεν είναι Στέφανος Αβραμίδης να πεις, εντάξει το παιδί εκεί βρήκε δουλειά, στο tv magic... να βγάλει και ένα μεροκάματο ο άνθρωπος...

ο δικός μου Ντέμης, αυτός που λάτρεψα, πέταξε στα μούτρα τα λεφτά του Κόκκαλη... εγκατέλειψε συμβόλαια και καριέρα εκατομμυρίων... έβαλε σε κίνδυνο τη δική του περιουσία...
για την ομάδα του...
Εάν τώρα του λείπουν τα βρώμικα ρούβλια του Ιβάν, λυπάμαι... αυτός αλλάζει... και το φάουλ είναι για εμένα... όχι για αυτόν... φυσικά και είναι δικαίωμά του να το κάνει...
και εμένα δικαίωμά μου να το βλέπω φάουλ... και χοντρό....

στρογγυλέματα και αν, είπα δε χρειάζονται γιατί τον Ντέμη πολλοί τον αγαπάμε... Αγάπη δε σημαίνει όμως τύφλωση... Αυτό που πάει να κάνει είναι λάθος... Αυτή είναι η δική μου άποψη....

Τέλος, για τους παλαίμαχους της ομάδας, αφού ειπώθηκε, δεν μπορώ να μιλήσω για ιερά τέρατα που έγραψαν την ιστόρία της ομάδας που λατρεύουμε...
Με αυτό που τουλάχιστον εγώ ξέρω... μόνο ένας ταιριάζει σε αυτό που φαντάζομαι "άνθρωπος με την ποιότητα ΑΕΚ", ο Τόνι Σαβέβσκι.. Ίσως και Σεραφείδης...
Πολλοί από τους υπόλοιπους με έχουν στενοχωρήσει με την εξωηγηπεδική τους προσωπικότητα... και ξέρω πολύ καλά ποιους δεν ανέφερα...

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : gmega, asgan, NICOLAS, idi, Evagelo
kardinalios
Football Manager
Football Manager

Ευχαριστώ: 4454
Τον ευχαρίστησαν 3675 φορές σε 2184 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Πολύγυρος Χαλκιδική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 21:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Τσουρεκιτιδα γενικά με τις απόψεις του Ντέμη και τη στοχοποίηση τους. Αν τυχόν πει κάτι πολιτικαλυ και ΑΕΚτζηδικαλυ κορεκτ, το πετάμε στα βάθη της μνήμης μας. Αν τυχόν πει κάτι ινκορεκτ, γίνεται από μισολογάς στην καλή, έως ρωσοπροδοτης στην κακή. Αυτό το άτυπο φιμωμα που επιχειρεί η κυβερνητική...αστυνομική δεοντολογία, έχει κουράσει.

Respect Respect Respect

Gladiator
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 21:42 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Misa έγραψε:
Μου την πεφτουν στον δρομο με βριζουν με πλακωνουν στις μαπες σηκωνω χερι για να αμυνθω και σκαει ο Ντεμης και λεει " ελατε ρε παιδια μην πλακωνεστε δεν ειναι σωστο " , μονο που το σκεφτομαι αρρωσταινω.

Αν πει τίποτα εναντίον των άλλων θα του κολλήσουν τη ρετσινιά του ΑΕΚτζηδικαλυ κορέκτ...
Ζόρικοι οι καιροί, το ψωμάκι δε βγαίνει εύκολα, ο Σαββίδης εξαπλώνεται στην ελληνική πραγματικότητα σαν ιός κι ο Ντέμης από κει που αναρωτιόταν αρχικά γιατί οι ΑΕΚτήδες με τους ΠΑΟΚτζήδες απέκτησαν ξαφνικά τόση αντιπαλότητα ενώ είναι προσφυγόπουλα από την ίδια μάνα (μάλλον διάβαζε σαν τον Χριστόδουλο πέρυσι), τώρα πάει και να δουλέψει στο βοθροκάναλο.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Gladiator στις Κυρ Οκτ 14, 2018 21:55 pm, 4 φορές συνολικά

leftos21
Member
Member

Ευχαριστώ: 811
Τον ευχαρίστησαν 156 φορές σε 73 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΞΑΝΘΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 21:48 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

T-H-Eagle έγραψε:

Τέλος, για τους παλαίμαχους της ομάδας, αφού ειπώθηκε, δεν μπορώ να μιλήσω για ιερά τέρατα που έγραψαν την ιστόρία της ομάδας που λατρεύουμε...
Με αυτό που τουλάχιστον εγώ ξέρω... μόνο ένας ταιριάζει σε αυτό που φαντάζομαι "άνθρωπος με την ποιότητα ΑΕΚ", ο Τόνι Σαβέβσκι.. Ίσως και Σεραφείδης...
Πολλοί από τους υπόλοιπους με έχουν στενοχωρήσει με την εξωηγηπεδική τους προσωπικότητα... και ξέρω πολύ καλά ποιους δεν ανέφερα...

Νέστορας;;;

aekaras
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 510
Τον ευχαρίστησαν 1151 φορές σε 832 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Nομός Ηλείας, η Γη της Επαγγελίας!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 21:57 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Υπάρχει, μάλιστα, και σημερινό δημοσίευμα στο dikisports.blogspot.com που αναφέρει πως Ντέμης και Ιβάν συναντήθηκαν σήμερα στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης. Σίγουρα θα είχαν πολλά να πουν. Και σίγουρα θα τα λένε όλο και πιο συχνά από εδώ και στο εξής.

Black Mamba
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 1535
Τον ευχαρίστησαν 1726 φορές σε 1128 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΓΑΛΑΤΣΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 14, 2018 22:26 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δηλαδη Ιβαν κανει τα ραντεβου για το νεο προγραμμα του Open !!!!!
Τον Καλημερη τι τον εχει ?
Αν ειναι δυνατον !!!!

Arxontas
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 25
Τον ευχαρίστησαν 140 φορές σε 107 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 08:21 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ανεξελεγκτος ο ιος του οπλοφορου. Απο την στιγμη που τα βρηκε μαλιστα με τον κουλη, εχει κυριαρχησει παντου στην μπανανια του Ελλαδισταν, που ολοι ανεξαιρετως ψοφουν λογω κρισης για κανενα μαρουλοφυλλο και καμια θεση εργασιας. Δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα για την χωρα γενικα, δεν υπαρχει κανενας που να μπορει να αντιταχθει σε τετοιες μαφιοζικες διεισδυσεις στην οικονομικοπολιτικοαθλητικη ζωη του τοπου απο αυτον και ισως απο ακομη κανεναν..
Σε λιγο καιρο (ηδη δηλαδη το βιωνουμε σε καποιο βαθμο με τα μεσα του χοντρου και τον ρωσο) θα γινει πολυ πιο εκδηλο, που καθε φωνη αντιπαραθεσης με αυτους σε οποιοδηποτε πεδιο της κοινωνικης ζωης, θα κοβεται απο την ριζα. Μαφια κανονικη, καμια σχεση με τους διαπλεκομενους εργολαβους που παντοτε υπηρχαν στη χωρα διαχρονικα, ομως ποτε η κοινωνια (σε καθε της τομεα) δεν ενιωθε τετοια ...πιεση οπως θα αρχισει να νιωθει πολυ συντομα απο τους τωρινους.
Να δουμε που θα καταληξει ολο αυτο σε λιγο καιρο..

karew
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 302
Τον ευχαρίστησαν 495 φορές σε 328 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΩΡΩΠΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 09:01 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Συναντηση Ντεμη με Σαββιδη διαβαζουμε...Εχει παρει ο πιστολερο προσωπικα την καταρτιση του νεου προγραμματος.Μετα μαλλον θα εχει συναντηση και με τον Κλιντ Ιστγουντ για να τον παρακαλεσει να φτιαξει 2-3 καινουριες ταινιες,απ'αυτες που γουσταρουν και οι δυο,με καργα πιστολιδι.Δεν θα το κρυψω κι ας ειναι λαθος.Με ξενερωνει απιστευτα η διαφαινωμενη συνεργασια μιας σημαιας της ομαδας μου με τον γκαγκστερ.Κριμα.Στο τηλεκοντρολ το εψιλον το εχω στο 9.Οταν οριστικοποιηθει η συνεργασια τους,θα το ξηλωσω το κουμπι.. Sad

twentyone
Developer
Developer

Ευχαριστώ: 215
Τον ευχαρίστησαν 1144 φορές σε 548 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens-Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 09:13 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

karew έγραψε:
Στο τηλεκοντρολ το εψιλον το εχω στο 9.Sad

Βάλτο στο 11 Mr. Green

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : karew
aekaras
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 510
Τον ευχαρίστησαν 1151 φορές σε 832 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Nομός Ηλείας, η Γη της Επαγγελίας!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 16:37 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δημήτρης Ουγγαρέζος αποκάλυψε σήμερα το πρωί το παρασκήνιο σχετικά με την παρουσία του Ντέμη Νικολαϊδη στο Open TV. Συγκεκριμένα, κατά τη διάρκεια της στήλης «Μέχρι να έρθει η Φαίη», ο παρουσιαστής αποκάλυψε πώς ο Ντέμης Νικολαΐδης έδωσε τα χέρια με το Open TV και σύντομα θα τον δούμε να παρουσιάζει τη δική του εκπομπή.
«Ποιος έχει λευκή επιταγή από το κανάλι του να κάνει ότι εκπομπή γουστάρει; Ο αγαπημένος Ντέμης Νικολαΐδης. Καλά νέα για του Αεκτζήδες και όχι μόνο. Ο κύριος Σαββίδης του είπε «πάρε αγόρι μου να κάνεις ότι γουστάρεις» και αυτό θα κάνει…«, είπε χαρακτηριστικά.

Αξίζει να σημειωθεί πώς στο ίδιο κανάλι θα δούμε και την σύζυγό του, Δέσποινα Βανδή, να παρουσιάζει μια δική της εκπομπή, που συνδυάζει τα ταξίδια με τη μαγειρική, αλλά και το μουσικό show «X-Factor»

karew
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 302
Τον ευχαρίστησαν 495 φορές σε 328 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΩΡΩΠΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 17:07 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Να δειτε που ο πιστολερο θα πει στο ζευγος να κανουν και τριτο παιδι για να τους το βαφτισει... Mr. Green

netman
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 88
Τον ευχαρίστησαν 17 φορές σε 16 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 21:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

και δεν αφήνουμε να δούμε τι θα πει;
Και κράζουμε μετά αν χρειαστεί

listarxos
AEK-l manager
AEK-l manager

Ευχαριστώ: 1595
Τον ευχαρίστησαν 2025 φορές σε 1248 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 21:45 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

netman έγραψε:
και δεν αφήνουμε να δούμε τι θα πει;
Και κράζουμε μετά αν χρειαστεί

Πλέον είναι της μόδας κάποιος να είναι ένοχος μέχρι αποδείξεως της αθωότητας του.
Νέα ήθη και έθιμα.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ, kosmic, kardinalios
ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 6666
Τον ευχαρίστησαν 2173 φορές σε 1281 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 21:49 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Και έχουμε όλοι άποψη επί παντός επιστητού.Τα απόνερα του φτηνού ίντερνετ.

Gladiator
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 22:13 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ έγραψε:
Και έχουμε όλοι άποψη επί παντός επιστητού.Τα απόνερα του φτηνού ίντερνετ.

Το ίντερνετ δε σε κάνει πιο χαζό Εθισμένε, απλώς καταδεικνύει το μέγεθος της χαζομάρας.
Μια χαρά ξερόλες υπήρχαν και πιο πριν, απλώς δεν υπήρχε το fb.

ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 22:20 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δεν βλέπω πού σχετίζεται η απάντησή σου με αυτό που έγραψα.

Προφανώς αυτό που λες ισχύει.

Gladiator
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 22:21 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Επειδή γράφεις για απόνερα.
Σαν να εννοείς ότι αυτό φταίει...

ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 15, 2018 22:28 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Φτηνή πρόσβαση σε μεγάλο όγκο πληροφοριών που αναπόδραστα δεν είναι σε θέση όλοι να διαχειριστούν.Οπότε η ξερολίαση καταδεικνύεται πιο έντονα από ποτέ.

asgan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1876
Τον ευχαρίστησαν 2566 φορές σε 1238 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 16, 2018 01:02 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Συμφωνώ μέχρι κεραίας με το ποστ του T-H-Eagle.

Δεν μου κάθησε καθόλου καλά μόλις άκουσα το νέο/
Ας μην ωραιοποιούμε τις καταστάσεις και ας μην βαφτίζουμε ουδέτερα, πράγματα που ΔΕΝ ειναι ουδέτερα.

Δηλαδή αν κληθεί να σχολιάσει γεγονότα όπως η έφοδος του Σαββίδη με τα όπλα και τους μπράβους, θα πει τα ίδια που θα έλεγε αν έγραφε μια δημοσίευση στο facebook page του? Δεν θα αυτολογοκριθεί, έστω και σε κάποιο ποσοστό λόγω της έμμισθης σχέσης του με τον συγκεκριμένο τύπο?

Ελάτε, ας μην αστειευόμαστε.....είναι φάουλ και μάλιστα πολύ χοντρό.

Η αξιοπρέπεια είναι πάνω από όλα....άμα μπεις στην διαδικασία να ανταλλάξεις έστω και το 1% από τις αξίες σου επειδή μπορεί να ζυγίσεις ότι θα έχεις κάποια άλλα οφέλη.... γ****τα....είσαι πολύ κοντά να χάσεις όλο και περισσότερη.

Επειδή μάλιστα ο ίδιος στις δημόσιες τοποθετήσεις του, ακόμα και οταν θεσμικά συνδεόταν με την ΑΕΚ, αλλά και αργότερα, ήταν πολύ αυστηρός απέναντι στην ΑΕΚ για να δείχνει ακόμα πιο αντικειμενικός από ότι στην πραγματικότητα είναι.....είμαι σίγουρος ότι οι απόψεις του θα τύχουν εκμετάλευσης από τον επικοινωνιακό μηχανισμό του παοκ αλλά και το γαύρου....και αυτό θα τον στοχοποιήσει στις τάξεις της ΑΕΚ.

Πραγματικά κρίμα για αυτήν την επιλογή του, εύχομαι ολόψυχα να αποτύχει.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : T-H-Eagle
Mikrasiatis_21
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 16, 2018 01:41 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Για μένα είναι απλά τα πράγματα. Όλοι εμείς που ασχολούμαστε με την ΑΕΚ, δεν εχουμε ιδέα τι συμβαίνει στα παρασκήνια.

Ο Ντέμης, θες γιατί ήταν στον χώρο, θες γιατί σιχάθηκε με όσα είδε, θες γιατί πληγώθηκε όσο ήταν στη διοίκηση, πιθανώς ξενέρωσε. Το έχουμε πάθει όλοι μας στη ζωή μας για διάφορα πράγματα.

Προσωπικά μ'αρέσει ο αθλητισμός αλλά σαν την αγωνία να κερδίσει η ΑΕΚ, τα συναισθήματα οταν βλέπω τις φανέλες και ακούω το "οταν σε βλέπω η καρδιά μου χτυπα", δεν υπάρχει κάτι άλλο παρόμοιο στον αθλητισμό για εμένα.

Προτιμώ το ΑΕΚ-Λεβαδειακός απο το Μπαρτσελόνα-Ρεαλ ή οποιοδήποτε άλλο ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου. Είναι σαν να βλέπεις από τη μια ένα θεατρικό με τοπ ηθοποιούς και απο την άλλη το παιδί σου να παίζει σε 10λεπτο θεατρικό στο σχολείο. Το ένα θα το θαυμάζεις αλλά αν παίζονται την ίδια ώρα...ποιος τους μαμάει τους κορυφαίους ηθοποιούς; την ΑΕΚ έμαθα απο μικρός, την ΑΕΚ αγαπάω, σκοτίστηκα και για τον Μεσι και για τον οποιον Μέσι.

Αν λοιπόν ο Ντέμης ξενέρωσε, μέσα του όλο αυτό έσπασε και πλέον θέλει απλά να μιλάει για ποδοσφαιρο, με γεια του και χαρά του. Και αυτά μέσα στη ζωή είναι.

Σημασία έχει η ΑΕΚ. Η ΑΕΚ. Η ΑΕΚ είναι και η αρχή και το τέλος.

Μακάρι λοιπόν να μπορέσει να είναι αντικειμενικός, χωρίς παρεμβάσεις. Κι αν δεν είναι δεν πειράζει. Θα κρατήσουμε τα καλά και θα πάμε παρακάτω.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : asgan, Lord, Gladiator, gmega, Φιλοκτήτης
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης