Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Μεταγραφολογία Γενάρης 2018 Vol IΙΙ Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
Kornilios
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 7053
Τον ευχαρίστησαν 3105 φορές σε 1636 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 00:51 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

bratitsis έγραψε:
My 50 cents again (50 50 cents άφραγκο θα με αφήσετε ρεμάλια)

Εμ είσαι άπλας, συνήθως αφήνει 2 ο κόσμος Mr. Green

bratitsis
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 942
Τον ευχαρίστησαν 1554 φορές σε 1196 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Φλώρινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 01:39 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Kornilios έγραψε:
bratitsis έγραψε:
My 50 cents again (50 50 cents άφραγκο θα με αφήσετε ρεμάλια)

Εμ είσαι άπλας, συνήθως αφήνει 2 ο κόσμος Mr. Green

Πρέπει να μου βάλω μνημόνιο

ARDIZOGLOY
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 500
Τον ευχαρίστησαν 1928 φορές σε 1113 Δημοσιεύσεις

Τόπος: THESSALONIKI.GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 02:17 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Διοίκηση ασκούν πολλοί σε διαφορά πόστα στην ΑΕΚ
Ιδιοκτητγς είναι ο Μελ και έχει το τελικό πρόσταγμα
Δεν καταλαβαίνω που είναι το μπέρδεμα

AEKman
A.I.F.C. founder
A.I.F.C. founder

Ευχαριστώ: 314
Τον ευχαρίστησαν 1263 φορές σε 821 Δημοσιεύσεις

Τόπος: UK

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 08:20 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Κανενα μπερδεμα. Ξεκαθαρισε οτι ο κυριος Μελισσανιδης ειναι διοικηση, ιδιοκτητης και καθαρο τελικο προσταγμα.

Babinio21
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 6
Τον ευχαρίστησαν 9 φορές σε 4 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Menidi - Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 09:42 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Διοίκηση είναι αυτός που βάζει τα χρήματα. Τέλος. Όλα τα άλλα είναι φαία ουσία. Διοίκηση με τρύπια παντελόνια δεν κάνεις. Εκεί είναι, όποιος έχει τα άντερα και το πορτοφόλι ας πάει.

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3260
Τον ευχαρίστησαν 6301 φορές σε 4003 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 09:49 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Για να τελειώνει (λέμε τώρα...) αυτό το γαϊτανάκι:

Προσωπικά είμαι αναγκασμένος να συμβιβαστώ με το "My Way" του Tiger. Γιατί δεν βλέπω άλλη επιλογή. Είτε επειδή πραγματικά δεν υπάρχει, είτε επειδή απλώς δεν εμφανίζεται. Είμαι αναγκασμένος να δεχτώ πως έχει δεσμεύσεις απέναντι σε άλλες, πιο σημαντικές για τον ίδιον εταιρείες, που δεν του επιτρέπουν να ανοιχτεί περισσότερο στην ΑΕΚ. Είμαι αναγκασμένος να παραδεχτώ πως αν καταφέρει να χτίσει το γήπεδο, αυτό θα είναι πιο σημαντικό από το φετινό πρωτάθλημα, πχ. Και είμαι αναγκασμένος να δεχτώ πως ούτως ή άλλως, εμείς ως κόσμος το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να στηρίζουμε την προσπάθεια της ομάδας, και αυτό κάνουμε, όσο και όπως μπορεί ο καθένας, ανεξάρτητα αν σε μια γωνιά του Ίντερνετ, χωρίς να ενοχλούμε και να σαμποτάρουμε κανέναν, λέμε πχ πως θέλουμε δύο μεταγραφές ακόμα.

Ωστόσο δεν είμαι αναγκασμένος να καταπνίξω την οπαδική μου απαίτηση για πρωτάθλημα. Έχω πολλούς στενούς συγγενείς και φίλους που φύγανε στην κυριολεξία με το μαράζι για μία κούπα, για να πατήσουν τη χούντα στα μούτρα. Με έχει στοιχειώσει αυτό. Δυστυχώς ή ευτυχώς, δεν είμαι ούτε ζεν, ούτε "φίλαθλος". Είμαι οπαδός και θέλω να χύσω (δάκρυα χαράς) μέσα στα μούτρα του φουστόγαυρου. Αν λοιπόν για να γίνει αυτό απαιτείται μία μικρο-υπέρβαση, ΑΠΑΙΤΩ να γίνει. Ειδικά φέτος που αυτή η μικρο-υπέρβαση έχει ΗΔΗ "εξασφαλιστεί" οικονομικά μέσω των αρκετών "απρόβλεπτων" εσόδων που δημιούργησε η ίδια η ομάδα με την ευρωπαϊκή της πορεία.

Αυτά. Καλή οχτοχρονιά σε όλους. Κηρύττω μορατόριουμ. Eat my dust pop-corn companies LOL

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : thiroros, Kornilios
CK
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 430
Τον ευχαρίστησαν 386 φορές σε 226 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 10:23 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα νέα της ημέρας λένε...

Emanuele Giaccherini - 32 - Napoli - Αριστερό εξτρεμ. Δανεισμός, πώληση. Υπάρχει χώρος για τουλάχιστον εξάμηνο δανεισμό. Άμεσα χρήσιμος. 7,5 κατοστάρικα συμβόλαιο με τάσεις χαμηλώματος

Yann M'Vila - 27 - Ρούμπιν Καζάν - Αμυντικός μέσος. Γάλλος με περάσματα από Αγγλία και Ιταλία. Πολύ δυνατός παίκτης. Υψηλό συμβόλαιο.

Κακές ειδήσεις, αντίθετα για τα όνειρα του Rounder να δεί τον Έρτσεγκ στα κιτρινόμαυρα. Πάει Στα Εμιράτα, με 1 μύριο την σεζόν

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Rounder
ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

Ευχαριστώ: 2421
Τον ευχαρίστησαν 5490 φορές σε 3687 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 10:34 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Antonis έγραψε:
AEKman έγραψε:
Διαβαζω η διοικηση αυτο η διοικηση εκεινο...

Οταν καποιος αναφερει τη διοικηση αναφερετε αποκλειστικα στο κυριο Μελισσανιδη η υπαρχουν και αλλοι

Αν κατι παει στραβα ποιος ποοι ειναι η διοικηση...

Αν η ΑΕΚ πάει άπατη ποιον θα κατηγορούμε;
Αν η ΑΕΚ μεγαλουργήσει ποιανού επίτευγμα θα είναι;
Ε, αυτός είναι η διοίκηση και δε χρειάζεται να υπάρχει σε κανένα χαρτί γραμμένο για να ισχύσει.

Ασλανίδης .

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

thiroros
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 908
Τον ευχαρίστησαν 1280 φορές σε 702 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 10:54 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Για να τελειώνει (λέμε τώρα...) αυτό το γαϊτανάκι:

Προσωπικά είμαι αναγκασμένος να συμβιβαστώ με το "My Way" του Tiger. Γιατί δεν βλέπω άλλη επιλογή. Είτε επειδή πραγματικά δεν υπάρχει, είτε επειδή απλώς δεν εμφανίζεται. Είμαι αναγκασμένος να δεχτώ πως έχει δεσμεύσεις απέναντι σε άλλες, πιο σημαντικές για τον ίδιον εταιρείες, που δεν του επιτρέπουν να ανοιχτεί περισσότερο στην ΑΕΚ. Είμαι αναγκασμένος να παραδεχτώ πως αν καταφέρει να χτίσει το γήπεδο, αυτό θα είναι πιο σημαντικό από το φετινό πρωτάθλημα, πχ. Και είμαι αναγκασμένος να δεχτώ πως ούτως ή άλλως, εμείς ως κόσμος το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να στηρίζουμε την προσπάθεια της ομάδας, και αυτό κάνουμε, όσο και όπως μπορεί ο καθένας, ανεξάρτητα αν σε μια γωνιά του Ίντερνετ, χωρίς να ενοχλούμε και να σαμποτάρουμε κανέναν, λέμε πχ πως θέλουμε δύο μεταγραφές ακόμα.

Ωστόσο δεν είμαι αναγκασμένος να καταπνίξω την οπαδική μου απαίτηση για πρωτάθλημα. Έχω πολλούς στενούς συγγενείς και φίλους που φύγανε στην κυριολεξία με το μαράζι για μία κούπα, για να πατήσουν τη χούντα στα μούτρα. Με έχει στοιχειώσει αυτό. Δυστυχώς ή ευτυχώς, δεν είμαι ούτε ζεν, ούτε "φίλαθλος". Είμαι οπαδός και θέλω να χύσω (δάκρυα χαράς) μέσα στα μούτρα του φουστόγαυρου. Αν λοιπόν για να γίνει αυτό απαιτείται μία μικρο-υπέρβαση, ΑΠΑΙΤΩ να γίνει. Ειδικά φέτος που αυτή η μικρο-υπέρβαση έχει ΗΔΗ "εξασφαλιστεί" οικονομικά μέσω των αρκετών "απρόβλεπτων" εσόδων που δημιούργησε η ίδια η ομάδα με την ευρωπαϊκή της πορεία.

Αυτά. Καλή οχτοχρονιά σε όλους. Κηρύττω μορατόριουμ. Eat my dust pop-corn companies LOL

Λαμπη σοφα τοποθετηθηκες.

Ομως μπορει ο φιλαθλος να εχει προαποφασισει να μην επενδυσει και για εναν αλλον λογο περα του γηπεδικου κοστους ή αλλων του αναγκων. Να αφηνει χωρο να το παρει αν μπορει ο Ιβαν που εχει σπρωξει τα ρεστα του μεσα και αυτος να το παρει την επομενη χρονια ή την μεθεπομενη ξερω εγω. Φανταζομαι οτι τετοια ντιλ παιζουν ισως.

Γιατι μην ξεχναμε οτι κανεις δεν του εξασφαλιζει οτι και 5 παιχταραδες να επαιρνε γεναρη μηνα μπορει τα κονε του γραμμενου να αλλαζαν συμπεριφορα στο πιο επιθετικο και να χαναμε και παλι την κουπα. Ισως λεω ετσι στο λαου λαου και στο φτηνα να προσπαθει με τον τροπο του....

macfrenzy
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 526
Τον ευχαρίστησαν 408 φορές σε 295 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 11:05 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Kostis21 έγραψε:
Rounder έγραψε:
Το αν μπορεί να συνεισφέρει, με το αν του ζητείται να συνεισφέρει, είναι αλληλένδετα και σε αυτό αναφέρομαι συνεπώς είναι απόλυτα σχετικό με όσα αναφέρετε.

Θυμίζω πως το οδυνηρό διαζύγιο την προηγούμενη φορά συνέβη όταν πήγε να συνεισφέρει μεταγραφικά με τον Αυλωνιτη. Όσο να πεις, κάποια μαθήματα μαθαίνουμε σε αυτή τη ζωή, όλοι μας.

Αυλωνιταρος.
Μεγαλη παιχτουρα, εκοβε το ματι του Λυμπε απο τοτε.
Ισως η πιο ευκολα χαρισμενη (επικοινωνιακη) νικη στον θρυλο μετα απο εκεινη την υπεροχη αλλαγη του Σιμοες στο Καραισκακης απο τον Τραιανο.
Βεβαια εμεις τον αδικησαμε τον Νικολα, οποτε πηγε στην Μπαναθα, οπου μαζι με τον Μαρινο μεγαλωσαν τον συλλογο και μας απεδειξε το μεγαλειο του.
Πηρε και Κολοβετσιο θυμαμαι κραζαμε την τρισκαταρατη διοικηση που δεν τον ανανεωσε νωρις.
Παιχτης διαφορας στην πρασινη αμυνα.

Φίλε ντροπή να υπονοείς πως ξέρεις καλύτερα από την διοίκηση για τον Λύμπε. Μην κάνεις σχόλια, άσε τους επαγγελματίες

(γιατί δεν μπορούμε να τα έχουμε και έτσι και γιουβέτσι)

macfrenzy
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 11:12 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

AEKman έγραψε:

Οταν καποιος αναφερει τη διοικηση αναφερετε αποκλειστικα στο κυριο Μελισσανιδη η υπαρχουν και αλλοι

Κοίτα είναι η διοίκηση στην οποία δεν είναι ο Μελισσανίδης, και στις μεταγραφές είναι το team Μελλισανίδη.

Τι δεν καταλαβαίνεις; Shocked

Διονύσης
Member
Member

Ευχαριστώ: 54
Τον ευχαρίστησαν 53 φορές σε 32 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Southampton- Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 11:54 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Update για τις μεταγραφές απο τον Κετσετζόγλου: Για αριστερό μπακ, επειδή βάζει τον Μπακάκη αριστερά σημαίνει πως έχουμε λύσεις άρα γίνεται πιο δύσκολο να πάρουμε, μόνο κάποιον πολύ μικρό σε ηλικία ως επένδυση και αν. Για αριστερό χαφ, έχουμε πολλούς παίχτες για εκεί αλλά θα δούμε τα επόμενα 2-3 παιχνίδια και βλέπουμε πως θα παίξουν οι παίχτες που πήραμε (τον Μασούντ εννοεί; ) και ο Κλωναρίδης, όμως ίσως πάρουμε.

twentyone
Developer
Developer

Ευχαριστώ: 120
Τον ευχαρίστησαν 625 φορές σε 264 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens-Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 11:59 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το μόνο που χρειάζεται είναι να ραντίσει ο Δημητριάδης τον Μπακάκη μην πάθει τίποτα

thiroros
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 12:03 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ο Βινισιους εφυγε ? Ειναι το μονο βαριδι που εχει μεινει.....εκτος και αν τον κρατησουμε για αριστερο εξτρεμ (που μπορει να ειναι και καλυτερος απο οτι μπακ)

kouk
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 5367
Τον ευχαρίστησαν 3085 φορές σε 2136 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα-ΟΑΚΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 12:10 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

http://www.sport-fm.gr/article/thodoris%20tsoutsos/epitelous-i-AEK-den-milaei-gia-ton-libagia/3490115

Παράθεση:
Επιτέλους, η ΑΕΚ δεν μιλάει για τον Λιβάγια!
Η ΑΕΚ για να πάρει το πρωτάθλημα, έπρεπε να πάψει να μιλάει μόνο για τον Λιβάγια. Και το πέτυχε. Γράφει ο Θοδωρής Τσούτσος.

Τελευταία ενημέρωση 08/01/2018, 10:36

Του Θοδωρή Τσούτσου

Ο ένας πρωταγωνιστής μπορεί να δώσει πολύτιμες νίκες. Να δώσει βαθμούς. Να δώσει και επιτυχίες, πιθανόν και ιστορικές. Οι πολλοί πρωταγωνιστές, όμως, μπορούν να δώσουν τους τίτλους. Η ΑΕΚ στο Αγρίνιο, περισσότερο από τους τρεις βαθμούς που κατέκτησε, μπορεί να χαίρεται για αυτό. Ότι στο παιχνίδι της έχει προσθέσει πρωταγωνιστές, άρα ποδοσφαιριστές οι οποίοι μπορούν να κρίνουν αγώνες για εκείνην. Ή και να καθορίζουν στιγμές στη διάρκειά τους.

Η ΑΕΚ έβγαλε έναν ολόκληρο γύρο έχοντας να λέει για τον Λιβάγια. Και είχε πολλά να πει για τον Κροάτη. Διότι έκανε πολλά. Σημαντικά. Καθοριστικά. Οποιος και αν ξεχώριζε, ο Χριστοδουλόπουλος και ο Μάνταλος στο ξεκίνημα, ο Αραούχο κάποια στιγμή, ο Σιμόες με τον Γιόχανσον, ο Βράνιες με τον Τσόσιτς, ο Μπακάκης, η κουβέντα επέστρεφε στον Λιβάγια.

Σωστά επέστρεφε. Εκείνος ήταν ο πρωταγωνιστής. Εκείνος οδηγούσε, σκόραρε, έδινε βαθμούς, νίκες και ψυχολογία. Μόνος του; Όχι βέβαια. Αυτό δεν γίνεται. Έμοιαζε, όμως, να είναι έτσι. Η ΑΕΚ χρειαζόταν, λοιπόν, να αρχίσει να έχει αγώνες που δεν θα μιλάει για τον Λιβάγια. Θα μιλάει για άλλους. Για την ακρίβεια, θα μιλάει για πολλούς, όχι για έναν.

Κόντρα στον Παναιτωλικό, στο ξεκίνημα του 2018, έκανε ακριβώς αυτό. Έβγαλε πρωταγωνιστές. Όχι πρωταγωνιστές που δεν ήξερε. Με εξαίρεση τον Μασούντ, τους γνώριζε όλους. Εκείνο που δυσκολευόταν να κάνει, για μια σειρά από λόγους, ήταν να τους βάλει στο πρώτο πλάνο. Αν θέλετε, για να το πούμε με μεγαλύτερη ακρίβεια, οι ίδιοι δυσκολεύονταν να βρεθούν σε αυτό.

Ο Μπακασέτας, που έκανε στο πρώτο ημίχρονο ίσως την πιο γεμάτη εμφάνιση ποδοσφαιριστή στο φετινό πρωτάθλημα. Γκολ, δοκάρι, κερδισμένο πέναλτι, ασίστ. Όλα μαζί σε 45 λεπτά. Δεν το συναντάς συχνά από έναν και μόνο ποδοσφαιριστή, πολύ περισσότερο από ποδοσφαιριστή που "δεν κάνει". Συνολικά "δεν κάνει". Για την ΑΕΚ, την Εθνική, για δεξιά, για αριστερά, για επιτελικός, για επιθετικός. Στο Αγρίνιο απέδειξε ότι όλο και κάτι κάνει...

Επίσης ο Κονέ, που πια δεν είναι ο "μπορεί να βοηθήσει". Είναι εκείνος που ήδη προσφέρει πολλά στο παιχνίδι της ομάδας και μάλιστα, μπορεί και το κάνει σε διάρκεια. Είναι ο Τσιγκρίνσκι, που μπορεί να είναι και πάλι ο ποδοσφαιριστής που ήταν. Ο Τσιντώτας, ο οποίος βρήκε τις στιγμές του έστω σε τελειωμένο παιχνίδι, αλλά στιγμές που σίγουρα τον δυναμώνουν και βέβαια, τον καθιερώνουν. Τον Μασούντ, που μια ιδέα έδωσε για τα πόσα μπορεί να προσφέρει.

Τον Λόπες επίσης, ο οποίος έγινε ο 11ος (μαζί με τον Αλμέιδα) φετινός σκόρερ της ΑΕΚ στο πρωτάθλημα. Μόνο η Ένωση σε αυτή την αγωνιστική πρόσθεσε σκόρερ στη λίστα της. Ολα τα υπόλοιπα, τα άλλα τρία δικά της, τα πέντε του ΠΑΟΚ και τα τρία του Ολυμπιακού, τα σημείωσαν ποδοσφαιριστές που είχαν ξανασκοράρει φέτος. Αλλά και μόνο η ΑΕΚ έχει τόσο λίγους σκόρερ φέτος...

Πρωταγωνιστές, λοιπόν, δίπλα στους πρωταγωνιστές, τον Χριστοδουλόπουλο, τον Αραούχο και βέβαια τον Λιβάγια. Η ΑΕΚ, που έχει το πιο δύσκολο έργο από όλους στη διεκδίκηση του τίτλου, λόγω και της ευρωπαϊκής της παρουσίας, χρειάζεται να προσθέσει τέτοιες φιγούρες στη σεζόν της. Οι οποίες αναλαμβάνοντας μερίδιο από το βάρος των στόχων που έχει η ομάδα τους, καταφέρνουν πρωτίστως ένα πράγμα. Να της δίνουν προσωπικότητα.

Σε αυτά τα 14 ματς που απομένουν στην Super League και με την ΑΕΚ μάλιστα να έχει να πάει στις έδρες Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ, η προσωπικότητα συνολικά της ομάδας, όχι ατομικά, μπορεί να αποδειχθεί το πιο καθοριστικό σημείο. Προσωπικότητα σε μια ομάδα, όμως, δεν μπορεί να δώσει μόνο ένας. Χρειάζονται πολλοί. Για την ακρίβεια, χρειάζονται ακόμη περισσότεροι.

Αυτό ήταν το μεγάλο κέρδος της ΑΕΚ αυτή την αγωνιστική. Κέρδος και για τον Λιβάγια. Ο οποίος πια ξέρει ότι έχει κι άλλους, ίσως περισσότερους από όσους μέχρι πρότινος είχε στο μυαλό του, σε αυτή την προσπάθεια.

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1383
Τον ευχαρίστησαν 6090 φορές σε 3400 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 13:04 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

αυτα τα αρθρα που παιρνουν τη στιγμη ως κανονα, ειναι τοσο αστεια!

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

CK
Dedicated member
Dedicated member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 13:42 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Κοιτάξτε. Χωρίς καμιά διάθεση ειρωνίας, αφού δεν χρειαζόμαστε αριστερό μπακ (αλήθεια, αφού δεν χρειαζόμαστε αριστερό μπακ, τότε τον Βινίσιους γιατί εξακολουθούμε να τον κρατάμε, αφού δεν τον χρησιμοποιούμε? ) και κοιτάμε μόνο κανένα νέο, καμιά επένδυση και δεν ξέρουμε που θα τους βρούμε, ας βγάλω στη φόρα εγώ μερικά ονόματα

Πέρα από τον Λυκογιάννη, στα 24, που τελειώνει το συμβόλαιο του τον Ιούνιο και δεν κουνιέται ακόμη φύλλο σχετικά με μετακίνηση του, έχουμε:

Τον Χουχούμη, 23, του Παναθηναϊκού, φέτος παίζει στη Σλόβαν Μπρατισλάβας. Μάλιστα πάει πολύ καλά. Έχει συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι. Άλλοι με συμβόλαια μέχρι το καλοκαίρι είναι ο Αργεντίνος Κιουφρέ, που στα 21 του έχει βρει ήδη 10 συμμετοχές στην Βελέζ, ο 23χρονος διεθνής (21 φορές παρακαλώ) Φιλανδός Ουρόνεν της Γκένκ. Γενικά παίκτες υπάρχουν. Και νέοι. Και ελεύθεροι το καλοκαίρι.

Καταλαβαίνω ότι πολλές φορές η ειλικρίνεια δεν γεμίζει στήλες. Πάντως εκτιμάται πολύ περισσότερο από πολλούς.

Έτσι το "δεν παίρνω αριστερό μπακ, γιατί έχω Μπακάκη", θα εκτιμηθεί πολύ λιγότερο, από το "έχω και Βινίσιους, που τον φορτωθήκαμε για 3,5 χρόνια και δεν έχουμε τι να τον κάνουμε, άρα δεν πάμε για άλλους" Ή

το "τι αριστερό εξτρέμ, μου λέτε, εδώ δεν μπορούμε να χωρέσουμε Μασούντ και Μπακασέτα μαζί", από το "παρόλο που φύγανε Πατίτο και Τρίστασον, μόνο αν σκάσει κάποια σούπερ ευκαιρία - aka φθηνός/δωρεάν/ο Μέσσι - θα πάρουμε παίκτη".

Και κάτι άλλο. Στην εποχή της παγκοσμιοποίησης, της πληροφορίας, το "δεν βρήκα καλό παίκτη", μεταφράζεται πάντα σε "δεν ήμουν ικανός να βρω καλό παίκτη". Όποιος και να το λέει αυτό

Αυτά.

ARDIZOGLOY
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 500
Τον ευχαρίστησαν 1928 φορές σε 1113 Δημοσιεύσεις

Τόπος: THESSALONIKI.GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 13:47 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

AEKman έγραψε:
Κανενα μπερδεμα. Ξεκαθαρισε οτι ο κυριος Μελισσανιδης ειναι διοικηση, ιδιοκτητης και καθαρο τελικο προσταγμα.

Eξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι αυτο δεν ειναι ξεκαθαρο και πρεπει να το πουμε εμεις..
Στον ΟΣΦΠ ας πουμε ποιος ειναι το τελικο προσταγμα?Στον ΠΑΟΚ?Στον ΠΑΟ Ατρομητο Ξανθη Λιβαδεια??

Mikrasiatis_21
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 84
Τον ευχαρίστησαν 668 φορές σε 419 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 13:48 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Οι μέχρι τώρα κινήσεις για μένα είναι απογοητευτικές, ουσιαστικά κάναμε το μινιμουμ, πιθανώς και λιγότερο απο το μινιμουμ.

Αν ειδικά γίνει το θαύμα και περάσουμε στην επόμενη φάση του Γιουλου, χαιρετάμε το πρωτάθλημα, είναι αδύνατον το τωρινό ρόστερ να ανταποκριθεί σε διπλούς αγώνες για τόσο μεγάλο διάστημα.

Όπως έχει το ροστερ ως σήμερα, ο προπονητής θα αναγκάζεται συχνά να κάνει αλχημείες και αυτό είναι πρόβλημα.

Πέραν απο το γεγονός οτι δεν δημιουργήθηκε ένα πιο βαθύ ρόστερ, δεν πήραμε και κάποιον παίκτη να ανεβάσει τη ποιότητα της ομάδας, να της δώσει κίνηση με τη μπάλα καθώς και κάθετο παιχνίδι.

Θεωρώ οτι η ΑΕΚ πέρα απο τα κενά των Μάνταλου και Γιόχανσον έπρεπε να προσθέσει έναν παίκτη ΤΥΠΟΥ Σκόκο ή Μιραλάς ή Σέζαρ που θα δώσει την ατομική ενέργεια καθώς και έναν παίκτη ΤΥΠΟΥ Τσιάρτα, έτσι ώστε να μην είναι εύκολο να προγνώσει ο αντίπαλος τους τρόπους εκδήλωσης επίθεσης. Η ΑΕΚ πέραν του Λιβάγια δεν έχει παίκτη διαφοράς. Έχει πολύ καλούς παίκτες συνόλου.

Σε ρηχά νερά κοινώς, αν δεν αλλάξει κάτι και δεν κάνουμε μεταγραφή ΤΥΠΟΥ Αραούχο, δλδ ενός παίκτη που έμεινε στην ομάδα του ως τη τελευταία στιγμή και ψάχνουν να τον δώσουν.

Η μεγάλη μου απορία είναι εξής (προφανώς βέβαια χωρίς να ξέρω ποια είναι τα προαπαιτουμενα για τέτοιες μεταγραφές). Γιατί δεν ξεψαχνίζουμε τα ροστερ μεγάλων Ευρωπαικών συλλόγων να βρούμε παίκτες που έχουν ποιότητα αλλά οχι θέση στο ροστερ ώστε να πάρουμε δανεικό που θα δώσει λύσεις έστω και για φέτος; Ποτέ δεν το κατάλαβα γιατί η ΑΕΚ καθε χρόνο, αφού δεν έχει το μπατζετ για μεταγραφές εκατομμυριων, δεν κοιτάει να έχει 1-2-3 παίκτες δανεικούς που αλλάζουν τις ισορροπίες;

Υποθέτω, βλέποντας τις μέχρι τώρα κινήσεις, οτι δεν έχουμε βρει τα σωστά κανάλια να ενημερωνόμαστε για παίκτες. Δεν μπορεί να μην υπάρχουν Μιραλάδες σε άλλες ομάδες.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : dark_side, Rounder, Thanos21, Kornilios, coach
AEKman
A.I.F.C. founder
A.I.F.C. founder

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 13:49 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ARDIZOGLOY έγραψε:
AEKman έγραψε:

Eξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι αυτο δεν ειναι ξεκαθαρο και πρεπει να το πουμε εμεις..
Στον ΟΣΦΠ ας πουμε ποιος ειναι το τελικο προσταγμα?Στον ΠΑΟΚ?Στον ΠΑΟ Ατρομητο Ξανθη Λιβαδεια??

Θελω να το εχω γραπτο...τι ο κυριος Μελισσανιδης κανει κουμαντο και σε αυτες τις ομαδες Shocked

AEKman
A.I.F.C. founder
A.I.F.C. founder

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 13:51 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

macfrenzy έγραψε:
AEKman έγραψε:

Κοίτα είναι η διοίκηση στην οποία δεν είναι ο Μελισσανίδης, και στις μεταγραφές είναι το team Μελλισανίδη.

Τι δεν καταλαβαίνεις; Shocked

εκει που λεω καταλαβα με ξαναμπερδευεις... Sarcastic

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 13:53 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Όπως λέει και ο...Τροντζος (διαβάστε και λιγο μπασκετ σεκσιον), η πολλή φιλοτιμία κάνει κακό. Έτσι ο πρόθυμος και φιλότιμος Μπακακης παγιώνεται ως αμπαλος αριστερός μπακ-αναγκαιο κακό, με τη βούλα της ιδιοκτησίας και των επικοινωνιακών της διαύλων, αντί να καθιερωθεί ως το σούπερ δεξί φουλ μπακ που ξεκίνησε τη σεζόν. Και επειδή διαφαίνεται πως ο Χιμενεθ δεν θα τολμήσει να βάλει τον Λοπεζ πίσω από αμιγώς επιθετικογενεις παίχτες όπως ο Μασουντ και ο Μπακασετας, νομίζω πως η περίφημη μεταγραφή αριστερού εξτρέμ, τελικά, θα είναι ο...Λοπεζ.

ΥΓ. Σοκαρομαι από τοποθέτηση Μικρασιατη__21, το ομολογώ.

NICOLAS
Starter 2008
Starter 2008

Ευχαριστώ: 639
Τον ευχαρίστησαν 1886 φορές σε 1101 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Motherland...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 13:58 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ακομα κι ετσι, ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΓΚΗ ειναι ενας επιθετικος.
Πισω, εστω και με αλχημειες βρισκουμε λυσεις. Μπροστα, αν λειψει καποιος εχουμε προβλημα.

Δεν ενθουσιαζομαι με Κονε γιατι περιμενω να τον δω σε δυσκολοτερα ματς. ΑΝ συνεχισει κοντα στην προχθεσινη αποδοση, η τριπλετα Σιμοες, Γαλανο, Κονε θα ειναι μεγαλη βοηθεια ΚΑΙ για μπροστα.

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 14:00 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Mikrasiatis_21 έγραψε:
αφού δεν έχει το μπατζετ για μεταγραφές εκατομμυριων, δεν κοιτάει να έχει 1-2-3 παίκτες δανεικούς που αλλάζουν τις ισορροπίες;

αυτο εγραψα πριν 2 μηνες και μετα τους τραυματισμους των 2 βασικων μας
δε με νοιαζει με τι καθεστως θα ερθουν αρκει να εχουν ποιοτητα
πας για 6μηνο φωτια με 3 διοργανωσεις

η ομαδα εχει ηδη σκασει και φαινεται πως εχει ευπαθεια σε τραυματισμους

Δεν ξερω τι θα παρουμε και ποτε!Ο Κετσε λεει οτι θα δουμε πως θα ρολαρουν στους επομενους 3 αγωνες και τοτε βλεπουμε .. Σοβαρα;

Εγω ξερω οτι αντικατασταθηκαν οι 2 βασικοι μας παιχτες που ειναι τραυματιες με παιχτες που σιγουρα δεν ειναι καλυτεροι τους.
Και την ΕΝΙΣΧΥΣΗ ακομα την βλεπουμε.

Δλδ αν δεν ειχαμε τραυματιες, προφανως δε θα παιρναμε κανεναν..
Οτι να ναι

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Kornilios
aaaeeekkk
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 1563
Τον ευχαρίστησαν 595 φορές σε 427 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νου Που

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 14:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

thiroros έγραψε:
Ο Βινισιους εφυγε ? Ειναι το μονο βαριδι που εχει μεινει.....εκτος και αν τον κρατησουμε για αριστερο εξτρεμ (που μπορει να ειναι και καλυτερος απο οτι μπακ)

Ούτε γι'αυτό δεν κάνει.

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 14:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι δεν έψαξαν δανεικούς? Μόνο στον Τύπο διαβασαμε τρεις. Ερνανι Λαζοβιτς και Μπορχα Λασο. Φαντάζομαι θα υπάρχουν άλλοι δεκατρείς που δεν γράφτηκαν. Παίχτες υπάρχουν, διάθεση δεν υπάρχει. Δεν υπάρχει η διάθεση για την υπέρβαση μεταγραφικα, γιατί δεν το χωνεύουμε να τελειώνουμε? Για να έρθουν τέτοιου επιπέδου δανεικοι θέλει λεφτά. Τόσο απλά.

Mikrasiatis_21
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 84
Τον ευχαρίστησαν 668 φορές σε 419 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 14:25 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Όπως τα βλέπω τα πράγματα οι λόγοι της μη υπερβασης παίζουν κάπου εδώ:

1ος πιθανός) Λάβαμε το μήνυμα. Η κούπα στον παοκ νοου ματτερ γουατ

2ος πιθανός) Η ομάδα προυπολογίζει τα φετινά χρήματα στην επόμενη σεζόν. Κοινώς, για πιθανές παραμονές Λιβάγια και Αραούχο. Με λίγο συνδυασμό με τον πρώτο, η χρονιά μας θα είναι...του χρόνου άρα κρατάμε καβατζα.
και
3ος πιθανός) Ναι έχουμε έσοδα απο το Γιουλού αλλά δεν έχουν μπει στην ΠΑΕ ή τα περιμένουμε στο τέλος.

4ος πιθανός) Όλα στο γήπεδο. Αυτά τα 10-20 μύρια που ΛΕΕΙ οτι θα βάλει ο Μελισσανίδης, μαζεύονται απο την ομάδα, ουσιαστικά εδώ και χρόνια.

Όπως και να χει, παρατηρούμε οτι λεφτά που δεν περιμέναμε 100% και ήρθαν εξ ουρανού, δεν μπήκαν στην ενίσχυση της ομάδας. Αυτό δεν μπορεί να το αμφίσβητησει κανείς. Δλδ δεν είναι οτι απλά δεν είδαμε υπερβαση απο τη τσέπη του Μελισσανίδη (πράγμα δύσκολο να συμβεί και τυπικά -πως να δώσει χρήμα αφού δεν εμφανίζεται πουθενά- αλλά και καβουριακά αφού αυτός είναι). Δεν είδαμε, παραδόξως, να επενδύονται λεφτά που δεν τα περιμέναμε.

Όλα αυτά με την επιφυλαξη οτι δεν έχω άποψη για την οικονομική κατάσταση της ομάδας.

Υ.Γ. Να μη σοκάρεσαι. Τα ίδια λέω πάντα. Οταν βλέπω 28/30 κερδισμένα παιχνίδια απο τον πρωτάθλητη της χώρας δεν θα πάω να ζητήσω μεταγραφές, δεν θα μου κάνουν διαφορά. Φέτος η κατάσταση άλλαξε. Και επιπλέον φέτος έχεις ένα ροστερ που αν μια υπερβαση δεν πάει καλά, κάνεις μια πώληση και έρχονται όλα στα ίσα, χωρίς τρύπες στα οικονομικά.

CK
Dedicated member
Dedicated member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 14:33 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Mikrasiatis_21 έγραψε:
Όπως τα βλέπω τα πράγματα οι λόγοι της μη υπερβασης παίζουν κάπου εδώ:

1ος πιθανός) Λάβαμε το μήνυμα. Η κούπα στον παοκ νοου ματτερ γουατ

2ος πιθανός) Η ομάδα προυπολογίζει τα φετινά χρήματα στην επόμενη σεζόν. Κοινώς, για πιθανές παραμονές Λιβάγια και Αραούχο. Με λίγο συνδυασμό με τον πρώτο, η χρονιά μας θα είναι...του χρόνου άρα κρατάμε καβατζα.
και
3ος πιθανός) Ναι έχουμε έσοδα απο το Γιουλού αλλά δεν έχουν μπει στην ΠΑΕ ή τα περιμένουμε στο τέλος.

4ος πιθανός) Όλα στο γήπεδο. Αυτά τα 10-20 μύρια που ΛΕΕΙ οτι θα βάλει ο Μελισσανίδης, μαζεύονται απο την ομάδα, ουσιαστικά εδώ και χρόνια.

Όπως και να χει, παρατηρούμε οτι λεφτά που δεν περιμέναμε 100% και ήρθαν εξ ουρανού, δεν μπήκαν στην ενίσχυση της ομάδας. Αυτό δεν μπορεί να το αμφίσβητησει κανείς. Δλδ δεν είναι οτι απλά δεν είδαμε υπερβαση απο τη τσέπη του Μελισσανίδη (πράγμα δύσκολο να συμβεί και τυπικά -πως να δώσει χρήμα αφού δεν εμφανίζεται πουθενά- αλλά και καβουριακά αφού αυτός είναι). Δεν είδαμε, παραδόξως, να επενδύονται λεφτά που δεν τα περιμέναμε.

Όλα αυτά με την επιφυλαξη οτι δεν έχω άποψη για την οικονομική κατάσταση της ομάδας.

Υ.Γ. Να μη σοκάρεσαι. Τα ίδια λέω πάντα. Οταν βλέπω 28/30 κερδισμένα παιχνίδια απο τον πρωτάθλητη της χώρας δεν θα πάω να ζητήσω μεταγραφές, δεν θα μου κάνουν διαφορά. Φέτος η κατάσταση άλλαξε. Και επιπλέον φέτος έχεις ένα ροστερ που αν μια υπερβαση δεν πάει καλά, κάνεις μια πώληση και έρχονται όλα στα ίσα, χωρίς τρύπες στα οικονομικά.

Θα πάρω την κουρτίνα Νο 4.

Φοβάμαι το ζογκ στο 1.

Bluesman
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 2093
Τον ευχαρίστησαν 600 φορές σε 382 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 15:09 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Mάνος Ναβροζίδης από contra.gr για τον Χολτσχάουζερ

Ο συγκεκριμένος είχε αποκαλύψει απο δημοσιογραφική μεριά πρώτος την μεταγραφή Κλωναρίδη στην ΑΕΚ ενώ ίσως ήταν ο μόνος που είχε πληροφορηθεί από το περιβάλλον Λιβάγια ότι είναι πολύ κοντά στην ΑΕΚ το καλοκαίρι.
Υπήρξα και άλλες περιπτώσεις, γενικότερα την ψάχνει τη δουλειά.

Παράθεση:
Γι' αυτό άλλωστε εντός της εβδομάδας αναμένεται να κορυφωθούν οι διαπραγματεύσεις των δύο πλευρών ώστε να ξέρουμε πια προς τα που κλείνει το θέμα, θετικά ή αρνητικά.

Όπως διέρρευσε από το περιβάλλον του υψηλόσωμου χαφ ..."το παν για τον Χολτσχάουζερ δεν είναι τα χρήματα, αλλά να νιώθει καλά εκεί που παίζει. Και ειδικά στην ΑΕΚ του έχει κάνει φοβερή εντύπωση ο κόσμος..."

Για μία ακόμη φορά, σε αυτό το σήριαλ που άρχισε από το πρώτο ματς της Ένωσης με την Αούστρια, ο Χολτσχάουζερ δείχνει έναν ιδιαίτερο ρομαντισμό, χαμένο στα ποδοσφαιρικά χρονοντούλαπα.

Τι εννοούμε; Αφήνει -όσο δύναται- στην άκρη το οικονομικό σκέλος και δημιουργεί τις κατάλληλες προϋποθέσεις για να παίξει ποδόσφαιρο σ' ένα κλαμπ -την ΑΕΚ- στο οποίο τον εντυπωσίασε το κλίμα και η "αγκαλιά" που του έκανε ο κόσμος μέσω social media όταν γράφτηκε πως οι "κιτρινόμαυροι" ενδιαφέρονται για εκείνον!

Σπάνια συναντάς τέτοιες περιπτώσεις στο μοντέρνο ποδόσφαιρο.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του Contra.gr, λοιπόν, οι δύο πλευρές θα μιλήσουν ξανά εντός της εβδομάδας και θα κριθεί πια οριστικά αν ο Χολτσχάουζερ θα έρθει να βγάλει το ψωμί του στα λημέρια μας.

Επισημαίνουμε πως οι συζητήσεις θα γίνουν με βασικό γνώμονα τη συνεργασία από καλοκαίρι και έπειτα, όμως, πάντα υπάρχει "ζεστό" το σενάριο και για Γενάρη, αρκεί η Αούστρια να πάψει να ζητά απ' όλους όσους την έχουν πλησιάσει για τον σύντομα ελεύθερο αρχηγό της, παράλογα πράγματα!

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/AEK/kanena-deal-me-toyrkia-o-xoltsxaoyzer-thelei-AEK.5019638.html

konspir
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 1242
Τον ευχαρίστησαν 2029 φορές σε 1241 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 15:40 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

http://www.sport24.gr/football/omades/AEK/o-tsigkrinski-gurise-vraxos-kai-pairnei-neo-symvolaio.5019897.html

Κοντά σε ανανέωση με Τσιγκρίνσκι λέει.

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 8204
Τον ευχαρίστησαν 3690 φορές σε 2578 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Δεν υπάρχει η διάθεση για την υπέρβαση μεταγραφικα, γιατί δεν το χωνεύουμε να τελειώνουμε?

Τρολάρεις, δε μπορεί...
Άσε το πρώτο πληθυντικό και πιάσε το πρώτο ενικό να δεις πως θα γίνουν όλα πιο κατανοητά.

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:03 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

δεν εχουμε εξτρεμ, εξτρεμ το μαμημενο
τις μανες σας μ...με με μπακακη διασωληνωμενο

αρχαιο ρητο

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

macfrenzy
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:12 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Antonis έγραψε:
Rounder έγραψε:
Δεν υπάρχει η διάθεση για την υπέρβαση μεταγραφικα, γιατί δεν το χωνεύουμε να τελειώνουμε?

Τρολάρεις, δε μπορεί...
Άσε το πρώτο πληθυντικό και πιάσε το πρώτο ενικό να δεις πως θα γίνουν όλα πιο κατανοητά.

Nαι Rounder μην τρολάρεις. Εκτός και αν ζητάς παραπάνω από εξτρεμ και αριστερό μπακ, δεν πρόκειται για υπερβαση.

kouk
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:15 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

macfrenzy έγραψε:
Antonis έγραψε:
Rounder έγραψε:

Τρολάρεις, δε μπορεί...

Nαι Rounder μην τρολάρεις. Εκτός και αν ζητάς παραπάνω από εξτρεμ και αριστερό μπακ, δεν πρόκειται για υπερβαση.

Βασικά, ας σταματήσει πρώτα να αναφέρεται σε θέματα, θεωρώντας την άποψή του ως τελεσίδικη. Για να "το πάρουμε απόφαση" θα πρέπει να έχει λήξει η περίοδος μεταγραφών που λήγει σε 20 μέρες.

glazar
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 179
Τον ευχαρίστησαν 230 φορές σε 139 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Leiden, The Netherlands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:15 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ρε παιδια, εχω χασει κατι, 07.01 ήταν η ημερομηνια λήξης της μεταγραφικής περιοδου;;;;

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:16 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:
macfrenzy έγραψε:
Antonis έγραψε:
Rounder έγραψε:

Τρολάρεις, δε μπορεί...

Βασικά, ας σταματήσει πρώτα να αναφέρεται σε θέματα, θεωρώντας την άποψή του ως τελεσίδικη. Για να "το πάρουμε απόφαση" θα πρέπει να έχει λήξει η περίοδος μεταγραφών που λήγει σε 20 μέρες.

ωραια! Mr. Green

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

macfrenzy
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:16 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:
macfrenzy έγραψε:
Antonis έγραψε:
Rounder έγραψε:

Τρολάρεις, δε μπορεί...

Σε αυτό συμφωνώ. Από την άλλη επειδή ακούω αθλητικό ραδιόφωνο αρκετά τις τελευταίες ημέρες, όλοι οι ρεπορτερ λένε πως δεν υπάρχει σκέψη για αριστερό μπακ. Μακάρι να μην ισχύει.

kouk
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:21 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

macfrenzy έγραψε:
kouk έγραψε:
macfrenzy έγραψε:
Antonis έγραψε:
Rounder έγραψε:

Τρολάρεις, δε μπορεί...

Σε αυτό συμφωνώ. Από την άλλη επειδή ακούω αθλητικό ραδιόφωνο αρκετά τις τελευταίες ημέρες, όλοι οι ρεπορτερ λένε πως δεν υπάρχει σκέψη για αριστερό μπακ. Μακάρι να μην ισχύει.

Έχω σταματήσει να ακούω ραδιόφωνο, Μιχάλη. Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του.
Πιστεύω, και ελπίζω, πως εξτρέμ και αναπληρωματικό αριστερό μπακ θα πάρουμε. Θα δούμε σε 20 μέρες.

twentyone
Developer
Developer

Ευχαριστώ: 120
Τον ευχαρίστησαν 625 φορές σε 264 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens-Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:24 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αριστερό εξτρέμ δεν χρειαζόμαστε. Μπορεί να παίξει ο Μπακάκης. Και αν φύγει ο Ανέστης στα @@ μας του μαθαίνουμε και τέρμα

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Rounder, Kornilios
thiroros
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 16:33 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

glazar έγραψε:
Ρε παιδια, εχω χασει κατι, 07.01 ήταν η ημερομηνια λήξης της μεταγραφικής περιοδου;;;;

Mr. Green

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης