Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Παίκτες που φόρεσαν την φανέλα της ΑΕΚ... ΧIIΙ Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
phantomas
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 540
Τον ευχαρίστησαν 598 φορές σε 468 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Glyfada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 24, 2019 11:40 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Antonis έγραψε:
Gladiator έγραψε:
Είμαι πολύ περιέργος να δω πώς θα κυλούσε η όλη ιστορία αν τα φύλα ήταν ανάποδα.
Ο Βράνιες να διαπομπεύει κάποια στο ίντερνετ βγάζοντας στη φόρα τα απαυτά της.
Εστω ότι αυτή η κάποια δούλευε σε οίκο μόδας ή κάποιο κανάλι.
Οχι μόνο δε θα την έδιωχναν αλλά θα τη στήριζαν κιόλας με δηλώσεις κατά του σεξισμού κλπ (και καλά θα έκαναν).
Τώρα που το θύμα είναι άντρας, ντάξει, μας ρεζιλεύει το σύλλογο και πρέπει να φύγει.

Τα διπλά στάνταρ σας.

Ναι χμ...
Τα φύλα είναι ανάποδα, όπως τα περιγράφεις. LOL
Ο Βράνιες το ξεκίνησε όλο αυτό.

τον θεωρώ τελείως κόπανο και δεν τον υπερασπίζομαι.
αλλά δεν το ξεκίνησε αυτός το ξεκατίνιασμα, νομίζω

Gladiator
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 621
Τον ευχαρίστησαν 1164 φορές σε 846 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 24, 2019 12:26 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δεν το ξεκίνησε αυτός, όντως.

Master Po
Member
Member

Ευχαριστώ: 35
Τον ευχαρίστησαν 36 φορές σε 26 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2019 12:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτά είναι τα ωραία!javascript:emoticon('LOL')+

https://www.enwsi.gr/paraskinia/gossip/o-soares-synantise-aektzi-stin-vrazilia-foto/

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : ryl24
thiroros
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 1129
Τον ευχαρίστησαν 1599 φορές σε 914 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2019 14:42 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1317660/teleionei-toy-tzanetopoyloy-stin-lamia

Oυτε εκει στεριωσε ο Ανταμ. Τελικα μαλλον εκοβε το ματι οσων τον αφηναν εκτος βασικου σχεδιασμου της ΑΕΚ.

Thanos21
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1057
Τον ευχαρίστησαν 694 φορές σε 386 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2019 15:09 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τελικά η Σεβίλλη τον ήθελε ποτέ ή ήταν αρδιά?

phantomas
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2019 15:20 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

thiroros έγραψε:
http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1317660/teleionei-toy-tzanetopoyloy-stin-lamia

Oυτε εκει στεριωσε ο Ανταμ. Τελικα μαλλον εκοβε το ματι οσων τον αφηναν εκτος βασικου σχεδιασμου της ΑΕΚ.

βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο!
αντί να πεις ότι ο παικταράς ούτε μια μέρα δεν έμεινε ελεύθερος!!!
LOL

ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 6690
Τον ευχαρίστησαν 2179 φορές σε 1287 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2019 17:12 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

thiroros έγραψε:

Σταμάτα να πανηγυρίζεις!

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : tpapatan
tpapatan
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 141
Τον ευχαρίστησαν 167 φορές σε 108 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2019 17:19 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Πόσα πληκτρολόγια είχαν λιώσει τότε

SupA21
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 367
Τον ευχαρίστησαν 138 φορές σε 58 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Εδώ εδώ στα Νέα Φιλαδέλφεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2019 10:30 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Υπέγραψε σε ομάδα της Αυστραλίας ο Κονέ!

Βρήκε ομάδα ο Παναγιώτης Κονέ.

Μετά από περίπου οκτώ μήνες απραξίας, ο 31χρονος μέσος υπέγραψε στην Western Melbourne Group, που θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στην ιστορία της στο πρωτάθλημα Αυστραλίας.

Ο άλλοτε άσος της ΑΕΚ συμφώνησε για δύο χρόνια και μάλιστα θα συνεργαστεί στην ομάδα της Μελβούρνης με τον Τζόνι Αναστασιάδη, άλλοτε παίκτη του ΠΑΟΚ, που είναι βοηθός προπονητή στο συγκεκριμένο κλαμπ.

TheCrow
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 320
Τον ευχαρίστησαν 241 φορές σε 181 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2019 10:55 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Οπου παραλία μέσα ο Παναγιωτης... LOL

phantomas
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2019 14:17 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

TheCrow έγραψε:
Οπου παραλία μέσα ο Παναγιωτης... LOL

ε, δεν είναι τυχαίο που τώρα εκεί έχουν καλοκαίρι

thiroros
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 04, 2019 11:04 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Image Image Image Image

Α Ρ Ρ Ω Σ Τ Ε !!!!
Image

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : TheCrow
TheCrow
Addicted member
Addicted member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 04, 2019 11:21 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ελπιζω να μην θυμωσε ο Οικονομου.. Mr. Green

phantomas
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 04, 2019 12:44 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Παράθεση:
«Κάποιοι μας ονομάζουν φιλάθλους, κάποιοι άλλοι οπαδούς, κάποιοι τρίτοι αλήτες, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΕΙΣΤΕ ΑΔΕΛΦΙΑ!!!» έγραψε στο Instagram ο Βράνιες, ο οποίος ως γνωστόν βρίσκεται σε... καραντίνα από την Άντερλεχτ λόγω της εξωαγωνιστικής συμπεριφοράς του.

περιμένουμε σύντομα και το σχόλιό του για την "καυτή" παρουσία του κόσμου στο παιχνίδι με τον Άγιαξ και την επερχόμενη τιμωρία...

phantomas
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 04, 2019 20:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

από sdna

Παράθεση:
Όσκαρ ατυχίας για τον Γιάκομπ Γιόχανσον!

Ο πρώην μέσος της ΑΕΚ τραυματίστηκε σοβαρά στο ίδιο γόνατο που είχε κάνει την επέμβαση πριν από ένα χρόνο και χάνει το υπόλοιπο της σεζόν.

Η ατυχία δεν λέει να αφήσει τον Γιάκομπ Γιοχάνσον, η καριέρα του οποίου τίθεται πια σε σοβαρό κίνδυνο. Ο Σουηδός μέσος της Ρεν τραυματίστηκε εκ νέου στο ίδιο γόνατο που έκανε την επέμβαση που τον κράτησε πέρσι για 8 μήνες εκτός αγωνιστικών χώρων και σύμφωνα με πληροφορίες από την Γαλλία δεν πρόκειται να αγωνιστεί ξανά την φετινή περίοδο.

Ο πρώην χαφ της ΑΕΚ, ο οποίος αγωνίστηκε μόλις σε 456 αγωνιστικά λεπτά στην φετινή Ligue 1 (10 συμμετοχές), όπως αναφέρουν οι Γάλλοι πιθανότατα θα χρειαστεί νέα επέμβαση στο ίδιο γόνατο, εξέλιξη πολύ άσχημη για τον 29χρονο μέσο.

thiroros
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 05, 2019 01:10 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Πω ρε λουστη μου......πολυ κριμα Sad

aekaras
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 510
Τον ευχαρίστησαν 1151 φορές σε 832 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Nομός Ηλείας, η Γη της Επαγγελίας!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 05, 2019 15:25 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Image

iatros21
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 308
Τον ευχαρίστησαν 512 φορές σε 300 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 05, 2019 15:27 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Λυπάμαι για τον Γιάκομπ...περαστικά ρε παικταρά!

thiroros
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 05, 2019 15:50 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Image

Πωπω σκεφτομαι να αρχισει τα ιδια με τις γυναικες των γαβρων βορρα και νοτου.

Με 8 παιχτες εξαρχης θα παζιουν οι αντιπαλοι μας αν το κανει επιστημη Mr. Green

Thanos21
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1057
Τον ευχαρίστησαν 694 φορές σε 386 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2019 00:31 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Συνέντευξη του Βράνιες. Κλάμα εκεί που λέει "χάρη στη μεγάλη κίνηση του Ιβαν Σαββίδη να βγει με πιστόλι" LOL

Παράθεση:
Ο Όγκνιεν Βράνιες μίλησε για όλους και για όλα, ξεκαθαρίζοντας, μεταξύ άλλων, πως δεν θα μπορούσε να παίξει σε άλλη ελληνική ομάδα, πλην της ΑΕΚ.

Επίσης, ο Βόσνιος κεντρικός αμυντικός μίλησε για το "δέσιμό" του με την ΑΕΚ, για την "τρέλα" που κουβαλά με τους οπαδούς της, για τον Μανόλο Χιμένεθ, για τον Δημήτρη Μελισσανίδη, για τον Ιβάν και Γιώργο Σαββίδη, για τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο! Για τις επίμαχες αναρτήσεις του στα social media για τον πρώην συμπαίκτη του και αντιπάλους (πχ Σεμπά). Για το περσινό ντέρμπι της Τούμπας, για τον Κέβιν Μιραλάς, για τις σχέσεις με τους συμπαίκτες του.

Αναλυτικά όσα είπε ο Όγκνιεν Βράνιες στην ιστοσελίδα sport24.gr

- Πώς εξηγείς τη σχέση σου με τους οπαδούς της ΑΕΚ; Ήλθες στην Ελλάδα τον Ιανουάριο του 2017 και μέσα σε ενάμιση χρόνο κατάφερες να δεθείς όσο λίγοι με τον κόσμο της Ένωσης...

"Είναι ανεξήγητο αυτό. Έχω παίξει σε πολλές ομάδες. Δεν μπορώ να το εξηγήσω, αυτό το "δέσιμο" είναι κάτι το τρομερό".

- Σε είδαμε στο ΟΑΚΑ στο τελευταίο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ να πηγαίνεις στους οργανωμένους, να χτυπάς το τύμπανο και να δίνεις το σύνθημα. Πώς προέκυψε όλο αυτό; Μιλήσατε από τα social media, επειδή βλέπουμε ότι είσαι ιδιαίτερα ενεργός στο Instagram;

"Ήθελα να πάω στην Αθήνα σε ένα δικό μου γιατρό. Όταν οι φίλαθλοι με προσκάλεσαν να πάω στο πέταλο, δέχθηκα αμέσως γιατί ήταν και δική μου επιθυμία από παλιά. Τηλεφωνικά επικοινωνήσαμε. Από την πρώτη στιγμή το ήθελα".

- Πολλοί λένε ότι ίσως και να το έκανες για να επιστρέψεις στην ΑΕΚ. Τι έχεις ν' απαντήσεις;

"Αυτό που λέτε δεν έχει καμία λογική. Έχω ένα συμβόλαιο στην Άντερλεχτ, που στην ΑΕΚ δεν θα το έπαιρνα ποτέ στη ζωή μου. Για ποιο λόγο εγώ που έχω ένα υψηλό συμβόλαιο να θέλω και να παρακαλώ να γυρίσω στην ΑΕΚ; Πώς γίνεται, να καταλάβω..."

- Θα έπαιζες σε άλλη ομάδα πλην της ΑΕΚ στην Ελλάδα; Είχες προτάσεις από άλλες ομάδες;

"Όντως είχα προτάσεις κι από άλλες μεγάλες ελληνικές ομάδες. Αλλά, η αγάπη που τρέφουν οι οπαδοί της ΑΕΚ προς το πρόσωπό μου δεν μεταφράζεται σε χρήματα. Εγώ δεν θα μπορούσα ποτέ να παίξω σε άλλη ελληνική ομάδα".

- Ήταν από τον ΠΑΟΚ; Από τον Ολυμπιακό; Κι από τους δύο;

"Δεν θέλω να πω".

- Ο Μανόλο Χιμένεθ είχε πει σε συνέντευξη στο Sport24.gr ότι "μπορείς να διαφωνήσεις, να παλέψεις μαζί του και μετά τον αγκαλιάσεις τον Βράνιες". Πολλοί λένε ότι ταίριαξαν τα χνώτα σας γιατί έχει μια καλώς εννοούμενη τρέλα. Πώς θα περιέγραφες τη σχέση σου με τον Μανόλο;

"Με τον Χιμένεθ είχα πολύ καλή σχέση εκτός γηπέδου, όχι εντός γηπέδου. Εκτός γηπέδου ήταν σαν να ήταν η οικογένειά μου. Αυτή η τρέλα που είχα εγώ, ο Μανόλο και κάποιοι άλλοι παίκτες της ΑΕΚ -δεν ήμασταν μόνον εμείς οι δύο- κι αυτό το πάθος που ξεχείλιζε, μας οδήγησε στις επιτυχίες, όπως ήταν το πρώτο πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια και το αήττητο σερί στο Κύπελλο. Εγώ υπογράφω ότι με τον Μανόλο δεν θα επιτρέπαμε να υπάρχει η διαφορά 14 βαθμών από τον ΠΑΟΚ".

- Ανταλλάξατε μερικά σχόλια στο Instagram με τον Γιώργο Σαββίδη και τον Αλεκσάνταρ Πρίγιοβιτς. Χρησιμοποίησε ο ΠΑΟΚ ως μέσο τον Πρίγιοβιτς για να σε πείσει να πας στην Τούμπα;

"Με τον κύριο Σαββίδη μιλούσαμε στο Instagram και πιστεύω -νομίζω το πιστεύει κι εκείνος- ότι είχαμε μια ωραία επικοινωνία κι ενδιαφέρουσα για το κοινό της Ελλάδας. Ήταν περισσότερο μια πλακίτσα που κάναμε, για να σπάσει ο πάγος".

- Η σχέση σου με τον Δημήτρη Μελισσανίδη, τον είχες χαρακτηρίσει σε μια φωτογραφία ως "big boss"...

"Ο κύριος Μελισσανίδης με ψυχολόγησε σωστά, όταν κατάλαβε ότι η δική μου λόξα είναι καλή για την ΑΕΚ... Με εκμεταλλεύτηκε με καλό τρόπο και το πήγαμε το καράβι μέχρι το τέλος καλά".

- Σε ποια στιγμή ή πoιο ματς κατάλαβες ότι πέρυσι οριστικά η ΑΕΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα, ότι δεν είχε περίπτωση να το χάσει;

"Δεν ήμουν σίγουρος μέχρι να το πάρουμε μαθηματικά, δεν αισθάνθηκα μετά από μια μεγάλη νίκη ότι θα πάρουμε το πρωτάθλημα. Αλλά, χάρη στη μεγάλη κίνηση του Ιβάν Σαββίδη, να βγει με το πιστόλι, ήμουν σίγουρος ότι το πήραμε".

- Ακόμη γίνεται λόγος για εκείνη τη φάση με τον Βαρέλα και τον Μαουρίσιο. Τώρα, ένα χρόνο μετά, με καθαρό μυαλό, μπορείς να μας πεις εάν ήταν οφσάιντ;

"Γι' άλλους ήταν γκολ, γι' άλλους ήταν οφσάιντ. Ο διαιτητής αποφάσισε ότι ήταν οφσάιντ κι αυτό έχει σημασία".

- Η γνώμη σου για την ελληνική διαιτησία; Είναι κακοί οι Έλληνες διαιτητές;

"Η γνώμη μου είναι ότι οι Έλληνες διαιτητές είναι καλοί κι αν αναλογιστούμε την πίεση που έχουν, τα πάνε πολύ καλά. Πιστεύω ότι έχει μέλλον η ελληνική διαιτησία".

- Ο ΠΑΟΚ υποστηρίζει ότι η ΑΕΚ έκλεψε το πρωτάθλημα της περυσινής σεζόν. Εσύ που έπαιξες σ' αυτό το ματς τι έχεις ν' απαντήσεις;

"(γέλια)... όποιος χάνει, έχει δικαίωμα να κλαίει".

- Δέχθηκες πολλή κριτική για τις αναρτήσεις σου στο Instagram για τον Σεμπά και τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο. Έχεις μετανιώσει;

"Δεν μετανιώνω για τίποτα που έχω κάνει στη ζωή μου. Ούτε γι' αυτό μετανιώνω, και πάλι το ίδιο θα έκανα".

- Ο Λάζαρος ήταν συμπαίκτης σου. Ποια ήταν η σχέση σου μαζί του; Τον θεωρείς "προδότη" για την ΑΕΚ; Είχες καταλάβει ότι θα πήγαινε στον Ολυμπιακό;

"Δεν θέλω να πω τίποτα για τον Λάζαρο. Δεν είχα ιδιαίτερη σχέση με το παιδί. Δεν είχα ιδιαίτερη σχέση με κανέναν παίκτη στην ΑΕΚ. Δεν θέλω να του δώσω αφορμή, δεν θέλω να πω κάτι για να μου κάνει καμία μήνυση. Αλλά, τέτοιοι άνθρωποι χρειάζονται στ' αποδυτήρια μιας ομάδας γιατί με κάτι τέτοιους παίρνεις και πρωτάθλημα".

- Είπες δεν είχες ιδιαίτερη σχέση με κάποιον συμπαίκτη σου; Πολλές ώρες στις προπονήσεις, δεν μπορεί, θα βρέθηκες πιο κοντά με κάποιους...

"Με τον Μάρκο (Λιβάγια) και τον Ούρος (Τσόσιτς)".

- Ποιος ήταν ο καλύτερος παρτενέρ σου στο κέντρο της άμυνας;

"Δεν θέλω ν' απαντήσω σ' αυτό το ερώτημα. Δεν θέλω να ξεχωρίσω, τι να σου πω, με τον Τσιγκρίνσκι, τον Λαμπρόπουλο, τον Τσόσιτς..."

- Ποιος ήταν ο επιθετικός που σε δυσκόλεψε πιο πολύ στο ελληνικό πρωτάθλημα;

"Δεν είχα ούτε έναν επιθετικό που να με δυσκόλεψε στην Ελλάδα. Όλοι ήταν εύκολοι για μένα. Ο πιο εύκολος ήταν ο Μιραλάς".

- Πιο δύσκολο έδρα ήταν το "Γ. Καραϊσκάκης" ή η Τούμπα;

"Η Τούμπα".

- Διαβάσαμε ότι προπονείσαι με τη δεύτερη ομάδα της Άντερλεχτ κι ότι η ομάδα των Βρυξελλών ψάχνει κλαμπ να σε παραχωρήσει. Περνά η Ελλάδα από το μυαλό σου για επιστροφή ή θέλεις να συνεχίσεις στο εξωτερικό;

"Αυτή τη στιγμή έχω συμβόλαιο με την Άντερλεχτ, με υπολογίζουν, το πρόβλημα ήταν το σκάνδαλο που έχει συμβεί μαζί μου στη Σερβία, γι' αυτό με έστειλαν στη δεύτερη ομάδα. Όσον αφορά στην ενδεχόμενη επιστροφή μου, κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει στο μέλλον..."

- Θέλεις να μιλήσεις γι' αυτό το θέμα με το σκάνδαλο;

"Όχι".

- Η εθνική Βοσνίας είναι ένα ξεχωριστό κεφάλαιο για σένα. Πιστεύεις ότι θα σε ξανακαλέσουν; Θα προκριθεί η εθνική ομάδα της πατρίδας σου στην τελική φάση του Euro 2020;

"Δεν το συζητάω ότι η εθνική είναι πολύ σημαντική για μένα. Πιστεύω ότι έχει ελπίδες να προκριθεί στο Euro 2020".

- Τελικά ήταν οικονομικός μόνο ο λόγος αποχώρησης από την ΑΕΚ;

"Ήθελα να μείνω, αλλά δεν μπορούσα να τα βρω με τον πρόεδρο στο οικονομικό, όπως και πολλοί συμπαίκτες μου που έφυγαν όπως εγώ. Η πλειοψηφία των οπαδών δεν καταλαβαίνει ότι εμείς οι παίκτες έχουν μόνο μια περίοδο της ζωής μας να εκμεταλλευτούμε.

Γιατί μόλις τελειώσει αυτή η περίοδος, θα πρέπει να κάνουμε κάτι άλλο και δεν ξέρουμε να κάνουμε κάτι άλλο. Γι' αυτό όταν ένας ποδοσφαιριστής δεν τα βρίσκει με την ομάδα του, οι φίλαθλοι δεν θα πρέπει να εκφράζουν τη δυσαρέσκειά τους ότι τους "πούλησε", γιατί πρέπει να βρεθούν και στη θέση του ποδοσφαιριστή".

- Σε πονάει ότι η ΑΕΚ είναι τόσο πίσω στη βαθμολογία; Πιστεύεις ότι με την επιστροφή του Χιμένεθ θα πάρει το Κύπελλο ή τη δεύτερη θέση;

"Αν δεν με πονούσε, δεν θα ερχόμουν στο γήπεδο. Θα πήγαινα στη Βοσνία να δω τους δικούς μου, που έχω καιρό να τους δω. Ήρθα στην Αθήνα με του τελείωσε η μεταγραφική περίοδος του Ιανουαρίου για να μη δημιουργήσω προβλήματα".

http://www.aek365.com/a-638816/branie-den-tha-mporousa-na-paiksw-se-allh-ellhnikh-omada-ekto-th-AEK.htm

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Kornilios
thiroros
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2019 11:50 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τρολ απο τα λιγα.

Τον λατρευω οσο ψυχακιας και να ειναι .

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 5372
Τον ευχαρίστησαν 3990 φορές σε 2659 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2019 13:35 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Βράνιες έγραψε:
- Ποιος ήταν ο επιθετικός που σε δυσκόλεψε πιο πολύ στο ελληνικό πρωτάθλημα;

"Δεν είχα ούτε έναν επιθετικό που να με δυσκόλεψε στην Ελλάδα. Όλοι ήταν εύκολοι για μένα. Ο πιο εύκολος ήταν ο Μιραλάς".

xixixixixi

Kornilios
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 7915
Τον ευχαρίστησαν 3281 φορές σε 1710 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2019 13:53 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Παλίκαρος LOL

Gladiator
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 621
Τον ευχαρίστησαν 1164 φορές σε 846 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2019 14:30 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αθλητές που στα λεγόμενά τους ξεφεύγουν λίγο από τις χιλιοπαιγμένες κλισεδούρες τους πάμε όσο βλαμμένοι και να είναι.

iatros21
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 308
Τον ευχαρίστησαν 512 φορές σε 300 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2019 14:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το παιδί είναι παικταράς, αλλά τελείως κουκουρούκου.

radical
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 658
Τον ευχαρίστησαν 717 φορές σε 438 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2019 23:04 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Στις 2 Μαρτίου 1930 διεξήχθη ο πρώτος αγώνας της Εθνικής ομάδας που διασώθηκε σε video. Αντίπαλος του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος ήταν η Β’ Ιταλίας, η οποία επικράτησε 3-0 στη Νάπολη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
*Β’ ΙΤΑΛΙΑΣ (Πάσκο): Κοµπιάνι, Μοντζέλιο, Γκάσπαρι, Φριζόνι, Αρντισόνε, Μπερτολίνι (46’ Τζιουλιάνι), Βιτσεντσίνι, Mίχαλιτς (46’ Βόγιακ), Σαλούστρο, Μανιότσι (46’ Μόντι), Γκίζι.
*ΕΛΛΑΔΑ (Γιόζεφ Σβέγιγκ): Γιάµαλης, Κουράντης, Μάλλιος, Λεκκός, Κωνσταντινίδης, Γκίκας, Νεγρεπόντης (46’ Μεσσάρης), Ν. Ανδριανόπουλος (46’ Αγγελάκης), Γ. Ανδριανόπουλος, Αγγελάκης, Λ. Ανδριανόπουλος.

Οι παίκτες της ΑΕΚ που συμμέτειχαν στο ματς ήταν οι Γιώργος Γιάμαλης (τερματοφύλακας), Κώστας Νεγρεπόντης, Μάλλιος Γκάλιτς και Στέφανος Κωνσταντινίδης. Δείτε στο παρακάτω βίντεο πλάνα από τον αγώνα:

Link

Το 1938 έλαβε χώρα στην Παλαιστίνη, που τότε τελούσε υπό βρετανική διοίκηση, ο αγώνας Παλαιστίνη-Ελλάδα, στα πλαίσια της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Το ματς έγινε στο Τελ Αβίβ στις 22/1/1938 και έληξε 1-3 υπέρ της Ελλάδας. Έπαιξαν οι εξής ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ: Σπύρος Σκλαβούνος, Κλεάνθης Μαρόπουλος, Γιώργος Παπαδόπουλος και Σπύρος Κοντούλης. Προπονητής ήταν ο Κώστας Νεγρεπόντης.

Οι συνθέσεις του αγώνα:
ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ: Κλέιν, Προτοπόποφ (46’ Σούκενικ), Μπέιτ Χαλέβι, Λίμπερμαν, Φοξ, Μιράμοβιτς, Νούντελμαν, Γκίνσμπουργκ, Νόιφελντ, Μπσίτσκι, Μέχλις.
ΕΛΛΑΔΑ: Σκλαβούνος, Δεληγιάννης, Παπαδόπουλος, Κρητικός, Κασιμάτης (46’ Κοντούλης), Γκίκας, Μηγιάκης, Μπαλτάσης, Βικελίδης, Μαρόπουλος, Συμεωνίδης.

Τα γκολ της Ελλάδας σημείωσαν οι Βικελίδης(2) και Μηγιάκης.

Στο παρακάτω βίντεο διακρίνεται ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ Σκλαβούνος στη φάση του γκολ των Παλαιστινίων:

Link

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : kakou21, George114
aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 18, 2019 16:03 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

http://www.aek365.com/a-640781/o-anesth-ekane-ntempouto-me-gketemporgk.htm

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2019 19:31 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

https://www.pagenews.gr/2019/02/19/athlitismos/prosinetski-ektos-ethnikis-o-branies-den-theloume-problimata-stin-omada/

phantomas
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2019 21:45 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
https://www.pagenews.gr/2019/02/19/athlitismos/prosinetski-ektos-ethnikis-o-branies-den-theloume-problimata-stin-omada/

μετάφραση από τα βοσνιακά:

https://www.pagenews.gr/2019/02/19/athlitismos/προσινετσκι-εκτος-εθνικης-ο-βρανιες-δεν-ρισκαρουμε-αλλο-κερατο-απο-τις-τσ@@λες-γυναικες-μας/

LOL

Polar 21
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 294
Τον ευχαρίστησαν 287 φορές σε 206 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Sweden, Denmark

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2019 11:13 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Άμα είχαμε βρανιες στο καραιταβλι .... θα ήταν αλλιώς τα πράγματα .... φέρτε τον ψυχακια του χρόνου να τελειώνουμε

ryl24
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4175
Τον ευχαρίστησαν 7277 φορές σε 3658 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2019 14:35 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ΜΑΚΡΙΑ.
ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ.

kardinalios
Football Manager
Football Manager

Ευχαριστώ: 4469
Τον ευχαρίστησαν 3680 φορές σε 2189 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Πολύγυρος Χαλκιδική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2019 20:17 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

O τερματοφύλακας της Akhisarspor που έκανε το αεροπλανικό είναι ο Milan Lukac που πέρασε το 2009-2010 από την ΑΕΚ αλλά δεν έκανε ούτε μια επίσημη συμμετοχή αφού ήταν 3ος πίσω από Saja και Αραμπατζή.

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4054
Τον ευχαρίστησαν 8089 φορές σε 5101 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2019 22:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Έχει, μαζί με Ζόριτς και Γιάχιτς, μία θέση στο πάνθεον των Πριγκηπικών πουλέν.

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2019 23:00 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:

σε εμάς έπαιξε 1 μόνο παιχνίδι, με την Μπάτε Μπορίσοβ, μετά σε Σερβία και Τουρκία έκανε μία αξιοπρεπή καριέρα έως σήμερα

kardinalios
Football Manager
Football Manager

Ευχαριστώ: 4469
Τον ευχαρίστησαν 3680 φορές σε 2189 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Πολύγυρος Χαλκιδική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 25, 2019 00:57 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Rounder έγραψε:

σε εμάς έπαιξε 1 μόνο παιχνίδι, με την Μπάτε Μπορίσοβ, μετά σε Σερβία και Τουρκία έκανε μία αξιοπρεπή καριέρα έως σήμερα

Ποιος έκανε ένα παιχνίδι;
Ο Lukac δεν έπαιξε ποτέ επίσημο.
O Jahic γύρισε 10 ομάδες και πέρσι κρέμασε τα παπούτσια του
O Zoric παίζει Καζακστάν!

dimgtr
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 244
Τον ευχαρίστησαν 339 φορές σε 214 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Pale Blue Dot

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 03, 2019 16:22 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

https://www.instagram.com/p/BuioIXMlY9O

ognjen_vranjes 9🏆11

LOL LOL LOL LOL

kithara

karew
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 302
Τον ευχαρίστησαν 495 φορές σε 328 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΩΡΩΠΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 03, 2019 18:54 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Διαφωνω στο οπαδιλικι που πουλαει και σε αρκετες γραφικοτητες που κανει, αλλα θα τον ηθελα πισω με τα χιλια.Εχει την τρελα σε συνδιασμο με τα σωματικα προσοντα που εχει αναγκη μια ποδοσφαιρικη ομαδα, ποσο μαλλον η φετινη ΑΕΚ.

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 07, 2019 00:24 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Image

TheCrow
Addicted member
Addicted member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 07, 2019 00:39 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αμβεβαλλα αρχικα,αλλα ο τυπος φαινεται να εχει τρελλα με την ομαδα και τον κοσμο,εγω τον θελω παντως,ισως τρομαζει,αλλα με χιμενεθ περισυ τα οφελη που αποκομησαμε σε σχεση με τις 1-2 λαλακιες που εκανε ηταν πολυ πολυ περισσοτερα,εγω τον θελω...

ryl24
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4175
Τον ευχαρίστησαν 7277 φορές σε 3658 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 07, 2019 00:41 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Να του βγάλουμε ένα διαρκείας για το πέταλο. Μέχρι εκεί.

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης