Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994
 
 
 FIBA Europe Cup 2017/18 Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
ashton
Basketball Manager
Basketball Manager



Ηλικία: 48
Εγγραφή: 09 Δεκ 99
Δημοσιεύσεις: 83078

Ευχαριστώ: 2411
Τον ευχαρίστησαν 5481 φορές σε 3681 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 12, 2017 20:49 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

η τελικη μορφη των ομιλων
Image

_________________
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ !

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager



Ηλικία: 48
Εγγραφή: 09 Δεκ 99
Δημοσιεύσεις: 83078

Ευχαριστώ: 2411
Τον ευχαρίστησαν 5481 φορές σε 3681 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 02, 2017 13:00 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Με μια αγωνιστική πριν να τελειώσει η κανονική περίοδος (8 ομιλοι των 4 ομάδων / περνάνε στο 2ο γύρο οι 2 πρώτοι καθε ομιλου, και μετά θα γίνει ο 2ος γυρος με 4 νεους ομιλους των 4 - οπου περνάνε παλι οι 2 πρωτοι και μαζι με τις 8 ομαδες που θα ερθουν απο το Champions league (5οι-6οι) θα μπουνε στη φάση των 16 για το βαρύτιμο τρόπαιο.

GROUP A

4-1 ESSM Le Portel (FRA)
3-2 Telent Giants Antwerp (BLG)
3-2 Donar Groningen (NED)
0-5 Bosna (BIH)

παιζουν Donar-Antwerp (οποιος νικησει προκρινεται) και Bosna-Le Portel

GROUP B

4-1 Bakken Bears (DEN)
3-2 BC Nevezis (LTU)
2-3 Avtodor Sarartov (RUS)
1-4 SL Benfica (POR)

παιζουν Bakken Bears- Nevezis, Saratov-Benfica. Οι Ρωσοι και να κερδισουν εχουν χασει μεσα-εξω απο τους Λιετουβους οποτε εχουν αποκλειστει.

GROUP C

4-1 Kataja Basket (FIN)
3-2 Mornar Bar (MNE)
2-3 FC Porto (POR)
1-4 Kapfenberg Bulls (AUT)

παιζουν Mornar-Kataja (με νικη οι γηπεδουχοι περνανε), Kapfenberg-Porto . (στην ισοβαθμια mornar-porto το πάνω χερι οι πορτογαλοι)


GROUP D

4-1 Egis Kormend (HUN)
4-1 Κεραυνός Στροβόλου (CYP)
2-3 Basic Fit Brussels (BLG)
0-5 BC Balkan (BUL)

Παιζουν Κεραυνός - Kormend για την πρωτιά & Balkan-Brussels.


GROUP E
4-1 U-BT Cluj Napoca (ROM)
4-1 Instanbul BBSK (TUR)
2-3 Lukoil Academic (BUL)
0-5 Dinamo Tbilisi (GEO)

Παιζουν Cluj-Lukoil για την πρωτιά και Dinamo Tbilisi-Istanbul BBSK


GROUP F
3-2 Proximus Spirou (BLG)
3-2 Alba Fehervar (HUN)
3-2 Tsmoki Minsk (BLR)
1-4 Bnei Rav-Bariach Herliya (ISR)

ο πιο ανοιχτος ομιλος.
παιζουν Tsmoki - Alba Fehervar & Herzliya-Spirou.
Στα μεταξυ τους οι 3, Spirou-Alba 1-1 (-10 οι Ουγγροι), Spirou-Tsmoki 0-2, Alba-Tsmoki +9 στον α γυρο.
Δηλαδη οι Βελγοι αν χάσουν αποκλειονται και περνάνε παρέα οι άλλοι δυο. Αν νικήσουν περνάνε με το νικητη του αλλου.

GROUP G
4-1 Demir Insaat Buyukcekmece (TUR)
3-2 Belfius Mons-Hainaut (BLG)
3-2 Sigal Prishtina (KOS)
0-5 Khimik (UCR)

τελευταια αγωνιστικη Prishtina-Buyukcekmece, Khimik-Belfius.
οι Τουρκοι εχουν πάρει με 27π τους Κοσοβαρους στο πρώτο, κι εχουν 1-1 με τους Βελγους (εχασαν 5 εντος, νικησαν 5 εκτος). Οι Βελγοι 1-1 με Κοσοβαρους αλλα νικησαν 6 εκτος και εχασαν 2 εντος κι εχουν πανω χερι.
Οι Τουρκοι για να αποκλειστουν πρέπει να χάσουμε με πάνω από 30π στο Κοσοβο.
Οι Κοσοβαροι θελουν απλη δική τους νικη και ηττα των Βελγων ή νίκη με 30ρα για να καλυψουν την ισοβαθμία

GROUP H

4-1 Szolnoki Olaj (HUN)
4-1 Nizhny Novgorod (RUS)
2-3 Falco Vulcano (HUN)
0-5 Karposh Sokoli (FYROM)

παιζουν Nizhny-Szolnoki για την πρωτιά και Karpos-Falco.

_________________
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ !

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager



Ηλικία: 48
Εγγραφή: 09 Δεκ 99
Δημοσιεύσεις: 83078

Ευχαριστώ: 2411
Τον ευχαρίστησαν 5481 φορές σε 3681 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 07, 2017 09:28 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

GROUP A
Bosna - ESSM Le Portel 66-86
Donar - Antwerp 84-82 . Νικησαν οι Ολλανδοι και περασαν

5-1 ESSM Le Portel (FRA)
4-2 Donar Groningen (NED)
-------------------------
3-3 Telenet Giants Antwerp (BLG)
0-6 Bosna (BIH)


GROUP B
Saratov - Benfica 110-71
Bakken Bears - BC Nevezis 64-90


4-2 BC Nevezis (LTU)
4-2 Bakken Bears (DEN)
-----------------------
3-3 Avtodor Sarartov (RUS)
1-5 SL Benfica (POR)


GROUP C

Mornar - Kataja 76-71
Kapfenberg - Porto 61-71

4-2 Mornar Bar (MNE)
4-2 Kataja Basket (FIN)
------------------
3-3 FC Porto (POR)
1-5 Kapfenberg Bulls (AUT)



GROUP D
BC Balkan - Basic-Fit 89-84
Kεραυνος - Egis Kormend 75-65

5-1 Κεραυνός Στροβόλου (CYP)
4-2 Egis Kormend (HUN)
----------------------
2-4 Basic Fit Brussels (BLG)
1-5 BC Balkan (BUL)



GROUP E
Dinamo Tbilisi - Instanbul BBSK 70-97
Cluj - Lukoil 83-70

5-1 U-BT Cluj Napoca (ROM)
5-1 Instanbul BBSK (TUR)
------------------------
2-4 Lukoil Academic (BUL)
0-6 Dinamo Tbilisi (GEO)



GROUP F
Tsmoki Minsk - Alba Fehervar 87-82
Bnei Herliya - Spirou 87-83

4-2 Tsmoki Minsk (BLR)
3-3 Alba Fehervar (HUN)
-----------------------
3-3 Proximus Spirou (BLG)
2-4 Bnei Rav-Bariach Herliya (ISR)


GROUP G

Khimik - Mons-Hainaut 78-75
Prishtina - Buyukcekmece 66-84

5-1 Demir Insaat Buyukcekmece (TUR)
3-3 Belfius Mons-Hainaut (BLG)
--------------------------
3-3 Sigal Prishtina (KOS)
1-5 Khimik (UCR)


GROUP H

Nizhny - Szolnoki 78-70
Karposh - Falco 43-104 (...)

5-1 Nizhny Novgorod (RUS)
4-2 Szolnoki Olaj (HUN)
--------------------------
3-3 Falco Vulcano (HUN)
0-6 Karposh Sokoli (FYROM)

_________________
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ !

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

Rounder
Veteran Member
Veteran Member



Ηλικία: 37
Εγγραφή: 26 Οκτ 04
Δημοσιεύσεις: 45562

Ευχαριστώ: 3247
Τον ευχαρίστησαν 6288 φορές σε 3994 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 07, 2017 09:32 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μπουγιούκ - Τσεσμέ, Νίζνι, Mπασακ - Σεκίρ, Κεραυνός Στροβόλου, Ζολνόκι...σκούρα τα πράγματα για ΒΑΖΟ φίλε radical Mr. Green

_________________
Άρχισε να ξεπληρώνει γραμμάτια η ιστορία...

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager



Ηλικία: 48
Εγγραφή: 09 Δεκ 99
Δημοσιεύσεις: 83078

Ευχαριστώ: 2411
Τον ευχαρίστησαν 5481 φορές σε 3681 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 07, 2017 09:34 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

2ος γυρος (20/12 ξεκινανε)

GROUP I
ESSM Le Portel
Nizhny Novgorod
Kataja Basket
Instanbul BBSK

GROUP J
BC Nevezis
Demir Insaar Buyukcekmece
Egis Kormend
Alba Fehervar

GROUP K
Mornar Bar
Tsmoki-Minsk
Bakken Bears
Szolnoki Olaj

GROUP L
Κεραυνος
U-BT Cluj Napoca
Donar Groningen
Belfius Mons-Hainaut

_________________
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ !

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager



Ηλικία: 48
Εγγραφή: 09 Δεκ 99
Δημοσιεύσεις: 83078

Ευχαριστώ: 2411
Τον ευχαρίστησαν 5481 φορές σε 3681 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 11, 2018 02:05 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

2η αγωνιστικη 2ης φασης σημερα

GROUP I
Instanbul BBSK - Nizhny 82-79 (Bircevic 20π-8ρ-4ασ, Buva 26π-13ρ-2ασ/ Jelovac 17π-11ρ, Odum 23π-7ρ)
Kataja - ESSM 77-82 (Saunders 15π-14ρ-4ασ / Odiakosa 18π-2ρ-2ασ)


2-0 ESSM Le Portel
1-1 Instanbul BBSK
1-1 Nizhny Novgorod
0-2 Kataja Basket

GROUP J

Alba Fehervar - Buyukcekmece 74-72 (K.Hill 13π-10ασ, Lorant 11π-14ρ-4ασ/ Simpson 11π-12ρ, Wright 22π-5ρ-3ασ)
Egis Kormend - Nevezis 85-79 (Tuoyo 20π-6ρ-2ασ, Ferencz 16π-3ρ-3ασ/ Medford 2π-3ρ-5ασ)

1-1 Egis Kormend
1-1 Alba Fehervar
1-1 BC Nevezis
1-1 Demir Insaar Buyukcekmece

GROUP K
Szolnoki - Tsmoki Minsk 79-45 (Vojvoda 16π-5ρ-6ασ/ -)
Bakken Bears - Mornar 93-92 (Akoon-Purcell 25π-9ρ-8ασ, Diouf 20π-15ρ/ Vukota Pavic 15π-14ρ

2-0 Bakken Bears
1-1 Szolnoki Olaj
1-1 Mornar Bar
0-2 Tsmoki-Minsk

GROUP L
Belfius - CLuj 81-85 (C.Jones Jr 22π-5ρ-5ασ, T.Demps 21π-6ρ / L.Kromah 14π-4ρ-2ασ)
Donar - Κεραυνος 109-69 (Koenis 25π-5ρ-5ασ, Curry 22π-3ρ-6ασ /King 15π-4ρ-2ασ)

2-0 Donar Groningen
1-1 U-BT Cluj Napoca
1-1 Κεραυνος
0-2 Belfius Mons-Hainaut

_________________
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ !

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager



Ηλικία: 48
Εγγραφή: 09 Δεκ 99
Δημοσιεύσεις: 83078

Ευχαριστώ: 2411
Τον ευχαρίστησαν 5481 φορές σε 3681 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2018 01:09 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

τελος α γυρου 2ης φασης

GROUP I
Kataja - Instanbul BBSK 82-87 (Williams 17π-4ρ, Saunders 15π-10ρ-6ασ /Ryan Toolson 18π-3ασ, Bircevic 11π-7ρ-3ασ, Buva 28π-6ρ-2ασ)
ESSM - Nizhny 79-72 (Carter 13π-3ρ-3ασ, Hassell 10π-10ρ /Gubanov 20π-8ρ-3ασ)


3-0 ESSM Le Portel
2-1 Instanbul BBSK
-------------------
1-2 Nizhny Novgorod
0-3 Kataja Basket

GROUP J
BC Nevezis- Buyukcekmece 75-78 (Sadekerskis 13π-14ρ-3ασ, Likhodei 24π-4ρ-3ασ /Simpson 8π-11ρ-3ασ-2κλ-2κψ, Walker 19π-8ασ-2κλ)
Egis Kormend - Alba Fehervar 77-85 (Fanning 21π-6ρ-5ασ, Hollins 19π-5ρ-5ασ/ Hill 15π-4ρ-5ασ, Lorant 27π-9ρ-3ασ)

2-1 Alba Fehervar
2-1 Demir Insaar Buyukcekmece
-----------------
1-2 Egis Kormend
1-2 BC Nevezis

GROUP K
Bakken Bears - Szolnoki 100-96 (Crockett 20π-11ρ-5ασ, Jukic 20π-4ρ-2ασ, Akoon-Purcell 19π-3ρ-6ασ/ Andric 17π-6ρ, Vojvoda 21π-5ρ-4ασ, S.Milosevic 24π-5ρ-7ασ)
Mornar - Tsmoki-Minsk 83-76 (Needham 19π-2ρ-4ασ, Raley-Ross 20π-2ρ /Kudrautsau 14π-2ρ-2ασ)

3-0 Bakken Bears
2-1 Mornar Bar
-------------
1-2 Szolnoki Olaj
0-3 Tsmoki-Minsk

GROUP L

Kεραυνος - Cluj 67-71 (King 14π-7ρ, Abukar 19π-5ρ-3ασ / Las.Kromah 28π-6ρ-5ασ, Drungilas 11π-14ρ-3ασ)
Belfius - Donar 84-65 (Green 22π-5ρ, Demps 24π-2ρ/ Cunningham 17π-5ρ-2ασ)

2-1 Donar Groningen
2-1 U-BT Cluj Napoca
---------------------
1-2 Κεραυνος
1-2 Belfius Mons-Hainaut

_________________
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ !

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα


 Μετάβαση στη:   



Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης




Powered by phpBB © 2001/2017 phpBB Group :: A.I.F.C.(since 1994) home :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Hellenic (Greek) by Alex Xenias

A service of the AEK Internet Fan Club
AEK Without Frontiers