Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Κινηματόγραφος, ασπιρίνες και όρνεα 7 Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
gazebo
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 505
Τον ευχαρίστησαν 1371 φορές σε 774 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2017 15:14 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Lefterisd έγραψε:
Antonis έγραψε:
Είδα χθες στην τηλεόραση το Child 44

Ειχα διαβασει το βιβλιο πριν δω την ταινια. Απογοητευτικη δυστυχως σε σχεση με το βιβλιο, το οποιο ειναι φοβερο, και με σημαντικη αλλαγη στην υποθεση

Οντως, είδαμε την ταινία το ΣΚ, καμία σχέση. Το βιβλίο (για άλλη μια φορά) μακράν καλύτερο της ταινίας και ναι, την υπόθεση την σκίζει.
Ηδη από τα πρώτα δευτερόλεπτα της ταινίας.

Child 44 ήδη έχει μπει στη λίστα με τα αγαπημένα βιβλία.

ryl24
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4025
Τον ευχαρίστησαν 6967 φορές σε 3498 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2017 17:10 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μια κ' μιλάτε για το Παιδί 44, υπάρχει μια εξαιρετική -παλιά πλέον- ταινία που αναφέρεται πολύ πιο πιστά στο "τέρας του Ροστόφ" (από την οποία υπόθεση έχει πάρει τον πυρήνα ο Τ. Ρ. Σμιθ και την έχει μεταφέρει στη σταλινική ΕΣΣΔ), το Citizen X του 1995. Μην μασάτε με τον χαρακτηρισμό "τηλεταινία", είναι κανονικά γυρισμένη ταινία (παλαιότερα αναφερόταν ως τέτοια) με πολύ καλό καστ: Ντ. Σάδερλαντ, Κρις Ρήα, Μαξ φον Σίντοου, Ιμέλντα Στόντον. Ωραίο θρίλερ χωρίς υπερβολές.

bill-21 έγραψε:
Με προκαλείτε τώρα. Πρόσφατα ολοκλήρωσα με φίλους μαραθώνιο 10 ταινιών Μουστάκα που επιλέχθηκαν με μυστική ψηφοφορία, σκέφτομαι πως ίσως αξίζει να κάνω μία μίνι κριτική για την κάθε μία σε αυτό το τόπικ . LOL Ο Δυναστείας δεν ήταν μέσα πάντως!

Είσαι ήρωας. Νομίζω δεν θα άντεχα ούτε αν ήμουν δεμένος χειροπόδαρα και με καρφίτσες στα μάτια. Razz

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 8923
Τον ευχαρίστησαν 3997 φορές σε 2812 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2017 17:25 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μόλις άρχισα να βλέπω το Child 44, νόμιζα ότι θα ήταν το CitizenX σε νέα έκδοση.
Είχε όμως εντελώς άλλη πλοκή και υπέθεσα ότι πρόκειται για διαφορετική περίπτωση...

Shadow
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 548
Τον ευχαρίστησαν 943 φορές σε 653 Δημοσιεύσεις

Τόπος: LCA,CYPRUS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2017 19:42 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ryl24 έγραψε:
Μια κ' μιλάτε για το Παιδί 44, υπάρχει μια εξαιρετική -παλιά πλέον- ταινία που αναφέρεται πολύ πιο πιστά στο "τέρας του Ροστόφ" (από την οποία υπόθεση έχει πάρει τον πυρήνα ο Τ. Ρ. Σμιθ και την έχει μεταφέρει στη σταλινική ΕΣΣΔ), το Citizen X του 1995. Μην μασάτε με τον χαρακτηρισμό "τηλεταινία", είναι κανονικά γυρισμένη ταινία (παλαιότερα αναφερόταν ως τέτοια) με πολύ καλό καστ: Ντ. Σάδερλαντ, Κρις Ρήα, Μαξ φον Σίντοου, Ιμέλντα Στόντον. Ωραίο θρίλερ χωρίς υπερβολές.

bill-21 έγραψε:
Με προκαλείτε τώρα. Πρόσφατα ολοκλήρωσα με φίλους μαραθώνιο 10 ταινιών Μουστάκα που επιλέχθηκαν με μυστική ψηφοφορία, σκέφτομαι πως ίσως αξίζει να κάνω μία μίνι κριτική για την κάθε μία σε αυτό το τόπικ . LOL Ο Δυναστείας δεν ήταν μέσα πάντως!

Είσαι ήρωας. Νομίζω δεν θα άντεχα ούτε αν ήμουν δεμένος χειροπόδαρα και με καρφίτσες στα μάτια. Razz

Μα γινόταν ετσι πράματα στην ΕΣΣΔ; Teas

ThumbsUp στο σιτιζεν χ κ στο στόρι του τσικατιλο

Μην προτείνετε ετσι έργα και μου στεναχωρείτε τον μερες

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2017 19:54 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Shadow έγραψε:
ryl24 έγραψε:

bill-21 έγραψε:

Μα γινόταν ετσι πράματα στην ΕΣΣΔ; Teas

ThumbsUp στο σιτιζεν χ κ στο στόρι του τσικατιλο

Μην προτείνετε ετσι έργα και μου στεναχωρείτε τον μερες

Από ότι μου είπε ένας φίλος που έχει διαβάσει το βιβλίο, αυτά που περιγράφει για την ΕΣΣΔ εκεί, είναι πολύ πολύ χειρότερα.
Τόσο χειρότερα που φαίνεται εκδηλα ότι πρόκειται για προβοκάτσια.

ryl24
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4025
Τον ευχαρίστησαν 6967 φορές σε 3498 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2017 20:56 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Να μη στεναχωριέται. Τον έπιασαν τελικά.
(αλλά η πρόταση είναι ΜΟΝΟΝ διότι η ταινία είναι εξαιρετική από μόνη της).

kardinalios
Football Manager
Football Manager

Ευχαριστώ: 4210
Τον ευχαρίστησαν 3494 φορές σε 2092 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Πολύγυρος Χαλκιδική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 22, 2017 23:26 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μόλις είδα Το μυστικό στα μάτια τους.

Καλό είναι αν και είναι remake από Αργεντίνικο.

AEKtube
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 924
Τον ευχαρίστησαν 288 φορές σε 163 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Μερη απο B...Bucuresti,Bahames,Brahames

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 23, 2017 00:42 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το Αργεντίνικο ειναι κορυφή, ασε που έχει μια τρελή γηπεδική σεκανς

glazar
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 228
Τον ευχαρίστησαν 286 φορές σε 179 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Leiden, The Netherlands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 28, 2017 07:33 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μολις χθες καταφερα να δώ το Wonder Woman... δεν ειναι κακο... αλλα...

Κρυμμένο Κείμενο: 
Ρε DC δεν σκοτώνουν τοσο ευκολα τον μεγαλυτερο καλυνηχτακια στην ιστορια των comics

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Lord
Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2741
Τον ευχαρίστησαν 7260 φορές σε 3530 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2017 11:02 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Είδα το It.
Δεν είχα διαβάσει Στίβεν Κινγκ οπότε δεν ήξερα τι να περιμένω. Αρκετό καλό.
Τα παιδάκια θυμίζουν την παρέα του Stranger Things στο παίξιμό τους.
Πολύ καλογυρισμένο και ευχάριστο (όσο ευχάριστο μπορεί να είναι ένα θρίλερ).

dibestia
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 133
Τον ευχαρίστησαν 172 φορές σε 86 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ανω Γλυφαδα, Αθηνα.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 03, 2017 19:52 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Image

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Antonis, Rounder, kardinalios, Gladiator, akism
Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 6159
Τον ευχαρίστησαν 3503 φορές σε 2405 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα- Γήπεδο ΑΕΚ Αγια Σοφιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 03, 2017 20:13 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

LOL

Gladiator
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 492
Τον ευχαρίστησαν 1037 φορές σε 744 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 04, 2017 00:09 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Σε 5-6 χρόνια ενημέρωσέ μας για το remake του remake του It νταρκ, ξες εσυ!

Peacemaker
Ultimate Steel Member
Ultimate Steel Member

Ευχαριστώ: 1244
Τον ευχαρίστησαν 1927 φορές σε 1134 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 04, 2017 07:37 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Είδα το "The promise".. την ταινία για τη γενοκτονία των Αρμενίων.

Να τη δείτε.
Μ 'άρεσε το πρώτο μέρος κάπως περισσότερο. Το δεύτερο με χάλασε σε κάποια σημεία για τις σεναριακές ευκολίες που χρησιμοποίησε.

Σε γενικές γραμμές πολύ καλή. Σε βάζει στην ατμόσφαιρα της εποχής.

Θα μπορούσε να είναι αριστούργημα (στα δικά μου μάτια) αλλά έδωσαν μεγαλύτερη βάση απ' όση θα 'θελα στο love story.

http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/458910

ΥΓ. Μην σας αποθαρρύνει το 6 στο imdb. Έχει πέσει γραμμή στα τουρκάκια τα οποία μπαίνουν μαζικά και βάζουν τη χειρότερη βαθμολογία.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : nik0s
spiros21
Member
Member

Ευχαριστώ: 42
Τον ευχαρίστησαν 2 φορές σε 2 Δημοσιεύσεις

Τόπος: vironas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 06, 2017 11:49 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Στο τέλος του τούνελ

Της γνωστής πλέον ισπανοαργεντίνκης σχολής θρίλερ που αγπάει ο dark, το είδα σε θερινό προχτές και είναι τιμιότατο!

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 07, 2017 00:58 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Είδα Blade Runner 2049. Προσπάθησα να μην το συγκρίνω με το 1ο και να μην είμαι υπερβολικός, αλλά δεν μου άρεσε πολύ.
Καταλαβαίνω τους ύμνους και την αγάπη στο Βιλνέβ, αισθητικά η ταινία είναι πανέμορφη και καλογυρισμένη, αλλά η υπόθεση ήταν λίγο άρπα κόλλα και απίστευτα απίστευτα αργή.
Μου αρέσει πολύ ο Γκόσλιν, αλλά έχει καταντήσει λίγο κουραστικό σε κάθε ταινία που παίζει να λέει 4-5 σκόρπιες κουβέντες και στην υπόλοιπη να βλέπουμε απλά το ύφος του που είναι ίδιο με του χαρούμενου Φερνάντο Σάντος.
Αξίζει να τη δεις για την ατμόσφαιρα (ειδικά αν σου έχει λείψει η πρώτη), αλλά οι βαθμολογίες και οι έπαινοι είναι κομματάκι υπερβολικοί. Επίσης όταν φέρνεις τον Όλμος και τον Χάρισον Φορντ, ε εκμεταλλεύσου τους καλύτερα.

Kyr
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 419
Τον ευχαρίστησαν 131 φορές σε 76 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 07, 2017 10:05 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Και γ@μω το ΙΤ

ARDIZOGLOY
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 662
Τον ευχαρίστησαν 2321 φορές σε 1313 Δημοσιεύσεις

Τόπος: THESSALONIKI.GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 08, 2017 23:08 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δεν μ αρεσε καθολου το ΙΤ...
Δεν με τρομαξε ΠΟΤΕ και μπορω να πω με κουρασε η συνεχομενη προσπαθεια του να το κανει με προβλεψιμα τρικ
Εχει οντως πολλα κοινα με το Stranger things (η παρεα με τα ποδηλατα η μοναδικη κοπελα με τα αγορια ενω εχω την εντυπωση οτι ο πιτσιρικας με τα γυαλια ηταν και στην τηλεοπτικη σειρα).
Περιμενω να βγει ο χιονανθρωπος που απο τα τρειλερ μοιαζει πραγκατικο θριλερ

Gladiator
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 09, 2017 01:01 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Kι εγώ πήγα αδιάβαστος επομένως αποφεύγω αυτή τη λούπα στην οποία πέφτουν οι αναγνώστες που αξιολογούν την ταινία βάσει του βιβλίου.
Ωραίο το στόρυ, ατμοσφαιρικό αρκετά και με κάμποση δόση κωμωδίας χωρίς να είναι καμιά ταινιάρα πιστεύω άξιζε τα λεφτά της.
Ο κλόουν έκλεψε την παράσταση imo.

aaaeeekkk
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 1772
Τον ευχαρίστησαν 657 φορές σε 468 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νου Που

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 10, 2017 08:50 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα cgi τελικά μάλλον το απομυθοποιούνε. Ο παλιός κλόουν μου φάνηκε πιο τρομακτικός.

Shadow
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 10, 2017 09:35 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

PSYXAKIAS O KING... TO BIBLIO EXEI MESA AUTO:

Stephen King’s Orgy Scene

CK
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 570
Τον ευχαρίστησαν 516 φορές σε 315 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 10, 2017 14:41 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Deminho έγραψε:
.... να βλέπουμε απλά το ύφος του που είναι ίδιο με του χαρούμενου Φερνάντο Σάντος.

Respect

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 5247
Τον ευχαρίστησαν 3822 φορές σε 2557 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 10, 2017 15:30 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Deminho έγραψε:
Είδα Blade Runner 2049. Προσπάθησα να μην το συγκρίνω με το 1ο και να μην είμαι υπερβολικός, αλλά δεν μου άρεσε πολύ.
Καταλαβαίνω τους ύμνους και την αγάπη στο Βιλνέβ, αισθητικά η ταινία είναι πανέμορφη και καλογυρισμένη, αλλά η υπόθεση ήταν λίγο άρπα κόλλα και απίστευτα απίστευτα αργή.
Μου αρέσει πολύ ο Γκόσλιν, αλλά έχει καταντήσει λίγο κουραστικό σε κάθε ταινία που παίζει να λέει 4-5 σκόρπιες κουβέντες και στην υπόλοιπη να βλέπουμε απλά το ύφος του που είναι ίδιο με του χαρούμενου Φερνάντο Σάντος.
Αξίζει να τη δεις για την ατμόσφαιρα (ειδικά αν σου έχει λείψει η πρώτη), αλλά οι βαθμολογίες και οι έπαινοι είναι κομματάκι υπερβολικοί. Επίσης όταν φέρνεις τον Όλμος και τον Χάρισον Φορντ, ε εκμεταλλεύσου τους καλύτερα.

καλή ήταν.
Συμφωνώ, λίγο αργή και λίγο πιο μεγάλη απ' όσο έπρεπε.
Καλό είναι να μην συγκρίνεται με την 1η.

Shadow
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 10, 2017 19:58 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

3 poulakia ka8ontan Whistle

Link

Katafractos
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 1016
Τον ευχαρίστησαν 1397 φορές σε 941 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν.Ηράκλειο - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 10, 2017 22:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ποιο IT και ποιοι Χιονάθρωποι τώρα;
Βγάλτε τα φωτόσπαθα να γίνει χαμός λέμε. yahoo

gazebo
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 505
Τον ευχαρίστησαν 1371 φορές σε 774 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 11, 2017 06:22 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Deminho έγραψε:

Το πρώτο δεν το έχω δει ποτέ, όμως? Οχι, ψέμματα. Το είχα δει σε ένα φεστιβάλ που το έκαναν προβολή να παίζει ανάποδα (από το τέλος προς την αρχή).
Η αν το είχα δει κανονικά, πρέπει να το παράτησα στη μέση γιατί ήταν βαρετό. Δεν ήταν αργή ταινία και το πρώτο?

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 11, 2017 09:51 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

gazebo έγραψε:
Deminho έγραψε:

Το πρώτο δεν το έχω δει ποτέ, όμως? Οχι, ψέμματα. Το είχα δει σε ένα φεστιβάλ που το έκαναν προβολή να παίζει ανάποδα (από το τέλος προς την αρχή).
Η αν το είχα δει κανονικά, πρέπει να το παράτησα στη μέση γιατί ήταν βαρετό. Δεν ήταν αργή ταινία και το πρώτο?

όχι δεν ήταν αργή.

τώρα αν το έβλεπες ανάποδα, μήπως άκουγες ανάποδα και τους δίσκους των μπλακ σάμπαθ?

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 11, 2017 11:33 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εκτός αν το μπερδεύει με το Μεμέντο

Razz

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 11, 2017 11:53 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

πάντα είχα την απορία πώς μπορεί να ακούσει κάποιος τους δίσκους ανάποδα.
Τώρα θα την έχω και πώς μπορεί να δει κάποιος μια ταινία ανάποδα LOL

aekaras
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 467
Τον ευχαρίστησαν 1058 φορές σε 768 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Nομός Ηλείας, η Γη της Επαγγελίας!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 15, 2017 13:04 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Wind River
Tο είδα χτες το βράδυ,πολύ καλή υπόθεση αν και κάπως ξένο για εμάς το θέμα που στηρίζεται . Εξαιρετικές ερμηνείες από τον Jeremy Renner και από τον ΄΄παλιά καραβάνα΄΄ αστυνομικό.

nd_21
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4495
Τον ευχαρίστησαν 8018 φορές σε 3663 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 22, 2017 11:11 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ειδα το Mother του Αρονόφσκι. Ως ψυχολογικό θρίλερ βγήκε στα σινεμά, αλλά καμία σχέση. Προσπαθεί να κάνει μια απλοποιημένη θρησκευτική αλληγορία, αλλά του βγαίνει ένα πράγμα που στοχεύει μόνο στην ενόχληση ως και την πρόκληση αηδίας στον θεατή, ειδικά με μια σκηνή που θυμίζει walking dead.
H Μισέλ Φάιφερ και ο Εντ Χάρις έχουν κακογεράσει, η Τζένιφερ Λόρενς γυναικάρα, ο Μπαρδέμ διεκπεραιωτικός.

CK
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 570
Τον ευχαρίστησαν 516 φορές σε 315 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 22, 2017 11:12 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Wind River
Tο είδα χτες το βράδυ,πολύ καλή υπόθεση αν και κάπως ξένο για εμάς το θέμα που στηρίζεται . Εξαιρετικές ερμηνείες από τον Jeremy Renner και από τον ΄΄παλιά καραβάνα΄΄ αστυνομικό.

Πολύ καλό έργο, δεν το περίμενα, μιας και η υπόθεση ήταν καθαρά αμερικάνικη. Εξαιρετικές ερμηνείες. Θεά η Julia Jones.

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 6159
Τον ευχαρίστησαν 3503 φορές σε 2405 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα- Γήπεδο ΑΕΚ Αγια Σοφιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 23, 2017 16:11 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

CK έγραψε:
aekaras έγραψε:
Wind River

Πολύ καλό έργο, δεν το περίμενα, μιας και η υπόθεση ήταν καθαρά αμερικάνικη. Εξαιρετικές ερμηνείες. Θεά η Julia Jones.

Το είδα χθες. Πάρα πολύ καλό. Thanks.

Gladiator
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 24, 2017 17:13 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Πολύ πιο χρωματιστή φαίνεται η ταινία σε αντίθεση με τo Dawn of Justice. Κατι έμαθαν φαίνεται στη DC από τη WW. Σε συνδυασμό με τη φυγή Snyder είμαι λιγάκι πιο αισιόδοξος για το μέλλον του DCEU.

Link

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Kyr
Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 24, 2017 19:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Για όποιον του αρέσει η φωτογραφία και όχι μόνο, ένα πολύ καλό ντοκιματέρ.

Link

ARDIZOGLOY
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 662
Τον ευχαρίστησαν 2321 φορές σε 1313 Δημοσιεύσεις

Τόπος: THESSALONIKI.GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 24, 2017 22:25 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ειδα το THE MOTHER.
Οκ μιλαμε για ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΜΟΥΦΑ.Σε καποια φαση που μεσα στο σπιτι υπαρχουν 200-300 ατομα και κανουν διαφορα(χορευουν-πυροβολουν ο ενας τον αλλον εχει ματ-στρατο και διαδηλωτες!!!)ενω η Τζενιφερ τους κανει παρατηρησεις επειδη καθονται στον νιπτηρα μιλαμε ολη η αιθουσα εχει σκασει απο τα γελια....πραγματικα ειχε καιρο να γελασω τοσο σε ταινια.
Απιστευτη μουφα και το μονο αξιολογο σε αυτη ειναι η Τζενιφερ με την ομορφια της και τα σιθρου φορεματα.

aekaras
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 467
Τον ευχαρίστησαν 1058 φορές σε 768 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Nομός Ηλείας, η Γη της Επαγγελίας!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 29, 2017 01:46 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

http://www.imdb.com/title/tt2406566/

Αξίζει το δίωρο......ατμόσφαιρά,πλοκή,δράση, μουσικάρες και μία Charlize Theron να την πιεις στο ποτήρι !

Allure
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 666
Τον ευχαρίστησαν 1411 φορές σε 854 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 29, 2017 02:15 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
http://www.imdb.com/title/tt2406566/

Αξίζει το δίωρο......ατμόσφαιρά,πλοκή,δράση, μουσικάρες και μία Charlize Theron να την πιεις στο ποτήρι !

Πραγματι! Το διδυμο Λορεν - Λασαλ ηταν αχτυπητο.. Razz

nik0s
Forum Manager
Forum Manager

Ευχαριστώ: 1312
Τον ευχαρίστησαν 1803 φορές σε 899 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Χίος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 29, 2017 07:25 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Peacemaker έγραψε:
Είδα το "The promise".. την ταινία για τη γενοκτονία των Αρμενίων.

Να τη δείτε.
Μ 'άρεσε το πρώτο μέρος κάπως περισσότερο. Το δεύτερο με χάλασε σε κάποια σημεία για τις σεναριακές ευκολίες που χρησιμοποίησε.

Σε γενικές γραμμές πολύ καλή. Σε βάζει στην ατμόσφαιρα της εποχής.

Θα μπορούσε να είναι αριστούργημα (στα δικά μου μάτια) αλλά έδωσαν μεγαλύτερη βάση απ' όση θα 'θελα στο love story.

http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/458910

ΥΓ. Μην σας αποθαρρύνει το 6 στο imdb. Έχει πέσει γραμμή στα τουρκάκια τα οποία μπαίνουν μαζικά και βάζουν τη χειρότερη βαθμολογία.

Το είδα και γω. Μου άρεσε πολύ. Αν και το side story βοήθησε στο "ξετύλιγμα του σεναρίου" προτιμούσα και γω να είναι λιγότερο. Παρ όλα αυτά δεν κούραζε και πέρνάει μια χαρά τα μυνήματα της.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Peacemaker
Shadow
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 29, 2017 10:33 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Wind River

poly wraio ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης