Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Android phones, news κλπ Vol V Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
Black Mamba
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 1494
Τον ευχαρίστησαν 1687 φορές σε 1098 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΓΑΛΑΤΣΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 14:03 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Black Mamba έγραψε:
aekaras έγραψε:
Black Mamba έγραψε:
https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-6

Aekaras τι λες ?

Μου αρεσει και αυτο

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-mix

απο σχεδιασμο φυσαει

Πας να μπλέξεις την ζωή σου...... έχω πει την αποψή μου......΄΄κουτσά΄΄ τηλ χωρίς την 20αρα μπάντα δεν πέρνω,δεν προτείνω, συν την ιστορία ότι πλέον η πιθανότητα τελωνείου είναι σημαντική.

Αφου εχουν και global εκδοση γιατι τα λες κουτσα ?
Το τελωνειο αν ειναι απο ευρωπαικη αποθηκη δεν το γλυτωνω ?

η αναφορά είναι για την rom ότι είναι global, δηλαδή πολύγλωσση και με Ελληνικά, όμως αν πας να δεις τις μπάντες που υποστηρίζουν στο 4g θα διαπιστώσεις ότι δεν έχουν την 20 ( 800 mhz ).
Tώρα για την ευρωπαική αποθήκη του Gear οκ ισχύει αλλά αυξημένη τιμή σε ΄΄κουτσό΄΄ όπως ανέφερα τηλ, δεν βλέπω τον λόγο, κάτσε και περίμενε λίγες μέρες να πάρεις το 1+5 αν είναι να δώσεις 400+ ευρώ

Αυτο λεω να κανω
Δεν πιστευω να θελει προσκλησεις .

Nikos21r
Site Admin
Site Admin

Ευχαριστώ: 109
Τον ευχαρίστησαν 3629 φορές σε 2157 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 14:20 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Rounder έγραψε:
aekaras έγραψε:
Bλέπω ότι ανεβαινεις σίγα σιγά στα χρήματα, ανέβα λοιπόν λίγο παραπάνω από την ακριβή σου επιλογή και πάρε αυτό http://www.skroutz.gr/s/10183106/Huawei-Honor-6X-3GB-32GB.html πολύ σοβαρή επιλογή και ότι πρέπει για σένα που την ψάχνεις με λίγα χρήματα αξιοπρεπή κάμερα και όλα τα άλλα σε σωστές αναλογίες, δηλαδή ποιότητα κατασκευής ram και σοβαρή μπαταρία.
Το πέρνεις και για τα επόμενα 2-3 χρόνια είσαι τούμπανο.
Ρώτα και τον Νίκο ( 21r) το έχει λίγες μέρες στην κατοχή του.

Ωραίος και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Ωστόσο αν είχες να επιλέξεις αναγκαστικά ανάμεσα στα τέσσερα που σου είπα? Γιατί κι εγώ θέλω Αραούχο, αλλά αν κληθώ να διαλέξω ανάμεσα σε Σκόκο και Λιβάγια θα σου πω τη γνώμη μου LOL

στο P7 lite λόγω της επιθυμίας σου για αποδεκτή κάμερα και μία σχετική ισσοροπία στα υπόλοιπα.
Ομως επιμένω, αν ημουν στην θέση σου θα σπαταλούσα τα χρήματα μίας εφημερίας για να πάω στο 6Χ LOL

Απο τα 4 σου λεει ο ανθρωπος βρε LOL

Οντως, πηγαινε δες το και απο κοντα σε ενα μαγαζι το 6Χ. Στο λεω αφου βλεπω οτι ψαχνεις οθονη 5μισαρα.

http://www.AEK-enosis.gr

aekaras
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 475
Τον ευχαρίστησαν 1067 φορές σε 776 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Nομός Ηλείας, η Γη της Επαγγελίας!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 14:28 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos21r έγραψε:
aekaras έγραψε:
Rounder έγραψε:
aekaras έγραψε:
Bλέπω ότι ανεβαινεις σίγα σιγά στα χρήματα, ανέβα λοιπόν λίγο παραπάνω από την ακριβή σου επιλογή και πάρε αυτό http://www.skroutz.gr/s/10183106/Huawei-Honor-6X-3GB-32GB.html πολύ σοβαρή επιλογή και ότι πρέπει για σένα που την ψάχνεις με λίγα χρήματα αξιοπρεπή κάμερα και όλα τα άλλα σε σωστές αναλογίες, δηλαδή ποιότητα κατασκευής ram και σοβαρή μπαταρία.
Το πέρνεις και για τα επόμενα 2-3 χρόνια είσαι τούμπανο.
Ρώτα και τον Νίκο ( 21r) το έχει λίγες μέρες στην κατοχή του.

Ωραίος και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Ωστόσο αν είχες να επιλέξεις αναγκαστικά ανάμεσα στα τέσσερα που σου είπα? Γιατί κι εγώ θέλω Αραούχο, αλλά αν κληθώ να διαλέξω ανάμεσα σε Σκόκο και Λιβάγια θα σου πω τη γνώμη μου LOL

στο P7 lite λόγω της επιθυμίας σου για αποδεκτή κάμερα και μία σχετική ισσοροπία στα υπόλοιπα.
Ομως επιμένω, αν ημουν στην θέση σου θα σπαταλούσα τα χρήματα μίας εφημερίας για να πάω στο 6Χ LOL

Απο τα 4 σου λεει ο ανθρωπος βρε LOL

Οντως, πηγαινε δες το και απο κοντα σε ενα μαγαζι το 6Χ. Στο λεω αφου βλεπω οτι ψαχνεις οθονη 5μισαρα.

Nαι ρε φίλε, αφού του απάντησα σε ερώτηση του στυλ ΄΄΄με το πιστόλι στον κρόταφο ΄΄ LOL
Αλλά κρίμα είναι να μην πάρει κάτι καλύτερο μιας και δεν κάνει συχνά αλλαγές

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 14:30 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Black Mamba έγραψε:
aekaras έγραψε:
Black Mamba έγραψε:
aekaras έγραψε:
Black Mamba έγραψε:
https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-6

Aekaras τι λες ?

Μου αρεσει και αυτο

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-mix

απο σχεδιασμο φυσαει

Πας να μπλέξεις την ζωή σου...... έχω πει την αποψή μου......΄΄κουτσά΄΄ τηλ χωρίς την 20αρα μπάντα δεν πέρνω,δεν προτείνω, συν την ιστορία ότι πλέον η πιθανότητα τελωνείου είναι σημαντική.

Αφου εχουν και global εκδοση γιατι τα λες κουτσα ?
Το τελωνειο αν ειναι απο ευρωπαικη αποθηκη δεν το γλυτωνω ?

η αναφορά είναι για την rom ότι είναι global, δηλαδή πολύγλωσση και με Ελληνικά, όμως αν πας να δεις τις μπάντες που υποστηρίζουν στο 4g θα διαπιστώσεις ότι δεν έχουν την 20 ( 800 mhz ).
Tώρα για την ευρωπαική αποθήκη του Gear οκ ισχύει αλλά αυξημένη τιμή σε ΄΄κουτσό΄΄ όπως ανέφερα τηλ, δεν βλέπω τον λόγο, κάτσε και περίμενε λίγες μέρες να πάρεις το 1+5 αν είναι να δώσεις 400+ ευρώ

Αυτο λεω να κανω
Δεν πιστευω να θελει προσκλησεις .

όχι, σε καμία περίπτωση , αυτό ήταν για ένα event που θα κάνουν στην Ινδια.
Αντε πάρτο να το δούμε και από κοντά μιας και δεν προβλέπεται να το πάρει για την ώρα κάποιος γνωστός LOL

Allure
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 666
Τον ευχαρίστησαν 1417 φορές σε 856 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 14:59 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Και γω το 6X θα επαιρνα. Τουμπανακι. Ωραιος σχεδιασμος, 3gb ram, οκταπυρινο και full hd oΘονη.
Το χει το mediamarkt στα 250ευρω το χρυσο κ το ασημι.

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3858
Τον ευχαρίστησαν 7722 φορές σε 4848 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 08:10 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το πήρα. Το χρήμα στο λαιμό σας! LOL

Για πείτε κάνα καλό αξεσουάρ προστασίας (θήκη σιλικόνης ή δερμάτινο βιβλιαράκι) και πού το βρίσκω, γιατί το συγκεκριμένο e-shop δεν είχε κάτι τέτοιο.

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 08:33 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:

Για πείτε κάνα καλό αξεσουάρ προστασίας (θήκη σιλικόνης ή δερμάτινο βιβλιαράκι) και πού το βρίσκω, γιατί το συγκεκριμένο e-shop δεν είχε κάτι τέτοιο.

Ποιο πήρες τελικά ρε φίλε?

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 08:40 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το Χουαβέι 6Χ που με φάγατε LOL

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 08:47 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Το Χουαβέι 6Χ που με φάγατε LOL

ωχ μας άκουσες και το πήρες ???? Χα χα χα Νίκο τα ακούς και άλλος την πάτησε Mr. Green Mr. Green
Ελα πλάκα κάνω, μία χαρά συσκευή πήρες ! Καλορίζικη !!!!!!
Καλό είναι να πάρεις εκτός από θήκη και ένα tempered glass, χτύπα αρχικά μία φθηνή από Ελλάδα για να κάνεις την δουλειά σου και με την ησυχία σου παίρνεις άλλη μία + tempered από το εξωτερικό.
Aναμένουμε εντυπώσεις όταν παραλάβεις και προσοχή, πριν το ΄΄στήσεις΄΄ κάνε ότι αναβάθμιση σου βγάλει, νομίζω ότι θα το πάρεις με 6 android και βγάζει την 7 με το που θα το ανοίξεις.

http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=honor+6x

Eμένα μου αρέσουν πολύ οι Ipaky , τις έχω δοκιμάσει σε αρκετές συσκευές και έχουν ωραία εφαρμογή και εμφάνιση, βέβαια τα 15 € που ζητάνε Ελλάδα δεν θα τα έδινα. Θα σου πρότεινα λοιπόν να πάρεις μία φθηνή πλαστική των 3,8 από εδώ και από το εξωτερικό όπως σου είπα πριν . Τις τύπου ΄΄βιβλίο΄΄ τις απεχθάνομαι LOL

http://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Honor-6X-IPaky-Hybrid-Case-TPU-Silicone-Back-Cover-Skin-PC-Frame-New-/252680077796?var=&hash=item3ad4e801e4:m:mHnC-NwSbygr86ztP7u5bvg για να δεις διαφορές τιμής

και κανά 2 τέτοια http://www.ebay.com/itm/Ultra-thin-9H-Tempered-Glass-Screen-Premium-Protector-Film-For-Huawei-Phone-/201587940045?var=&hash=item2eef93dacd:m:m1eTLYgo05wjrdPWnT4a7_g και είσαι κομπλέ

Έχει επεξεργασθεί από τον/την aekaras στις Δευ Ιούν 19, 2017 08:56 am, 1 φορά

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Rounder
IronMan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1972
Τον ευχαρίστησαν 1799 φορές σε 1004 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 08:47 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Λάμπη, πάρε ένα σεντόνι να το τυλίξεις για προστασία Mr. Green

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 09:08 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτά τα tempered glass, πρώτον μπαίνουν εύκολα? Δεύτερον, αλλάζουν την ευκολία χρήσης? Τρίτον, τα βρίσκω και στο Ελλάντα?

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 09:11 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Αυτά τα tempered glass, πρώτον μπαίνουν εύκολα? Δεύτερον, αλλάζουν την ευκολία χρήσης? Τρίτον, τα βρίσκω και στο Ελλάντα?

Πολύ εύκολα, λίγη προσοχή θέλει και σταθερό χέρι. Πολύ πιο εύκολα από ότι οι μεμβράνες. Δεν ξέρω αν υπάρχουν εδώ και σε τι τιμές, από τις Κίνες όμως θα υπολογίσεις κανά 20ήμερο για την παραλαβή

κουβανος
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1335
Τον ευχαρίστησαν 713 φορές σε 440 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Λεμεσός, Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 09:11 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

IronMan έγραψε:
Λάμπη, πάρε ένα σεντόνι να το τυλίξεις για προστασία Mr. Green

απλα γραψε ενα, απο που να παιρνεις τωρα Razz

καλοριζικο Λαμπη!

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 6159
Τον ευχαρίστησαν 3503 φορές σε 2405 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα- Γήπεδο ΑΕΚ Αγια Σοφιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 11:04 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Υπάρχει ΕΥΚΟΛΟΣ τρόπος να αλλάξει η default εικόνα μιας επαφής σε Android?
Αυτή η γκριζοπράσινη λαλακία με το καπέλο είναι πολύ spooky!!! LOL

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 11:15 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:

έλα ρε συ αυτό είναι εύκολο, πας πάνω δεξιά και έχει επεξεργασία επαφής , βάζεις ότι θέλεις ή ακόμα πας στις επαφές σου σε υπολογιστή στο gmail σου και βάζεις εκεί ότι θες σε όποια επαφή και μετά τον συγχρονισμό που θα κάνει το gmail στο τηλ θα εμφανιστεί

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 6159
Τον ευχαρίστησαν 3503 φορές σε 2405 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα- Γήπεδο ΑΕΚ Αγια Σοφιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 11:55 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
kouk έγραψε:

έλα ρε συ αυτό είναι εύκολο, πας πάνω δεξιά και έχει επεξεργασία επαφής , βάζεις ότι θέλεις ή ακόμα πας στις επαφές σου σε υπολογιστή στο gmail σου και βάζεις εκεί ότι θες σε όποια επαφή και μετά τον συγχρονισμό που θα κάνει το gmail στο τηλ θα εμφανιστεί

Δεν το είπα καλά.
Αυτό το κάνω ρε συ. Σε κάθε επαφή που έχω φωτό!
Μιλάω για την default. Αυτή που εμφανίζεται σε όλες τις επαφές αν δεν βάλεις εσύ φωτό! Mr. Green

Nikos21r
Site Admin
Site Admin

Ευχαριστώ: 109
Τον ευχαρίστησαν 3629 φορές σε 2157 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 12:22 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:

Πας πλαισιο. Εγω πηρα αυτο http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Sentio-Thiki-Back-Cover-Honor-6X-Diafani.htm (5,90 €) μιας και δεν μου αρεσουν τα στυλ πορτοφολι που βαζεις το κινητο μεσα.

Το κινητο ειναι οπως μου ειπε ο aekaras καποια στιγμη που μιλησαμε. Διαστημοπλοιο! Κανε του την τελευταια ενημερωση αφοβα (ΕΜUI 5.0 και σου περναει το Android 7). Δοκιμασε να το ανοιγεις με το δακτυλικο αποτυπωμα! Μου αρεσε πολυ αυτη η λειτουργια. Οτι αλλο θες πες.

http://www.AEK-enosis.gr

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 12:22 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:
aekaras έγραψε:
kouk έγραψε:

Δεν το είπα καλά.
Αυτό το κάνω ρε συ. Σε κάθε επαφή που έχω φωτό!
Μιλάω για την default. Αυτή που εμφανίζεται σε όλες τις επαφές αν δεν βάλεις εσύ φωτό! Mr. Green

ΑΑΑΑΑΑΑ, μόνο με άλλη εφαρμογή dialer

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Koukoglou
Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 12:38 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Είμαι τόσο aekaras addicted που παράγγειλα ήδη την Ipaky Grey και δύο tempered glass LOL

Τώρα μη με πάρεις με τις ντομάτες, αλλά δεν έχω ξαναπάρει τίποτα μέσω ebay, οπότε πώς γίνεται? Σου έρχεται ειδοποίηση να πας από το ταχυδρομείο? Σου τα αφήνουν στην ταχυδρομική θυρίδα? Σε ενημερώνουν να περάσεις από τα γραφεία της ΑΕΚ και να χτυπήσεις το κουδούνι για να ανοίξει η πόρτα?

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 12:59 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Είμαι τόσο aekaras addicted που παράγγειλα ήδη την Ipaky Grey και δύο tempered glass LOL

Τώρα μη με πάρεις με τις ντομάτες, αλλά δεν έχω ξαναπάρει τίποτα μέσω ebay, οπότε πώς γίνεται? Σου έρχεται ειδοποίηση να πας από το ταχυδρομείο? Σου τα αφήνουν στην ταχυδρομική θυρίδα? Σε ενημερώνουν να περάσεις από τα γραφεία της ΑΕΚ και να χτυπήσεις το κουδούνι για να ανοίξει η πόρτα?

χα χα χα, με σκλαβώνεις LOL
Λογικά θα σου στείλουν για την θήκη τουλάχιστον tracking number για να παρακαλουθείς την πορεία της αποστολής , αυτό μπορείς να το κάνεις στην σελίδα http://www.17track.net/en όταν τέλος πάντων θα φτάσει ελλάδα εάν είναι συστημένο ( με t/n δηλαδή ) θα σου έρθει ειδοποιητήριο και θα πας την επόμενη ημέρα για παραλαβή. Τώρα αν δεν είναι συστημένα θα περάσει ο ταχυδρόμος και θα τα αμολύσει στο ισόγειο της πολυκατοικίας τα φακελλάκια ( το έπιασες το υπονοούμενο wink ) όπως την υπόλοιπη αλληλογραφία

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 13:47 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Κάνε τα κουμάντα σου με το site του κινητού και τους sellers στο ebay, πρέπει να πάρεις ένα 10% τουλάχιστον LOL

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 14:12 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Κάνε τα κουμάντα σου με το site του κινητού και τους sellers στο ebay, πρέπει να πάρεις ένα 10% τουλάχιστον LOL

φίλε τα παίρνω χοντρά από αλλού, δεν κάθομαι να ζητάω κομίσιαν από τα κινεζάκια LOL
Πλήρες ρεβιού από το κινητό όταν το πάρεις στα χέρια σου . ( από ποιο μαγαζί το πήρες ? )

Allure
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 14:48 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Καλοριζικο και καλοδουλευτο το εργαλειο. Να προσεχεις μονο τις πτωσεις

Allure
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 14:49 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Rounder έγραψε:

Λογικά θα σου στείλουν για την θήκη τουλάχιστον tracking number για να παρακαλουθείς την πορεία της αποστολής , αυτό μπορείς να το κάνεις στην σελίδα http://www.17track.net/en όταν τέλος πάντων θα φτάσει ελλάδα εάν είναι συστημένο ( με t/n δηλαδή ) θα σου έρθει ειδοποιητήριο και θα πας την επόμενη ημέρα για παραλαβή. Τώρα αν δεν είναι συστημένα θα περάσει ο ταχυδρόμος και θα τα αμολύσει στο ισόγειο της πολυκατοικίας τα φακελλάκια ( το έπιασες το υπονοούμενο wink ) όπως την υπόλοιπη αλληλογραφία

Α ρε Δημητρη τα ιδια δουλευουμε. 17 track και εγω πρακτικο εμπιστο με ειδοποιησεις και σε app

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 15:02 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Allure έγραψε:
aekaras έγραψε:
Rounder έγραψε:

Α ρε Δημητρη τα ιδια δουλευουμε. 17 track και εγω πρακτικο εμπιστο με ειδοποιησεις και σε app

Νικόλα πολύ καλό είναι και το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metalsoft.trackchecker_mobile&hl=el και για android αλλά και για windows και για πακέτα με περίεργους κωδικούς πολύ καλό είναι το https://packageradar.com/

Mandragoras
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 4393
Τον ευχαρίστησαν 1472 φορές σε 866 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νίκαια - Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 19:47 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

μια ερώτηση
το http://youhou.gr/Xiaomi-Redmi-4X-32GB-EU-GOLD και το http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/4g-smartphone-xiaomi-redmi-4x-dual-sim-32gb-hryso/prod8550267pp/ γιατί έχουν 60 ευρώ διαφορά ; ίδια δεν είναι; τι δεν καταλαβαίνω ;

IronMan
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 20:45 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το μοναδικό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι του public είναι του επίσημου αντιπροσώπου στην Ελλάδα, ενώ το άλλο παραεισαγωγή

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 22:35 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Mandragoras έγραψε:
μια ερώτηση
το http://youhou.gr/Xiaomi-Redmi-4X-32GB-EU-GOLD και το http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/4g-smartphone-xiaomi-redmi-4x-dual-sim-32gb-hryso/prod8550267pp/ γιατί έχουν 60 ευρώ διαφορά ; ίδια δεν είναι; τι δεν καταλαβαίνω ;

Διαφορετικό εμπορικό κέρδος - εγγύηση κλπ
πάρτο από εδώ http://www.citismarket.com/index.php?route=product/product&path=&product_id=907 , το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα για την αδερφή μου, είναι όντως το global με την 20άρα μπάντα με το κόκκινο αυτοκόλλητο ΄΄global version΄΄ και στο πίσω μέρος το κουτί αναφέρει Model: 2016102

IronMan
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 07:03 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Mandragoras έγραψε:
μια ερώτηση

πάρτο από εδώ http://www.citismarket.com/index.php?route=product/product&path=&product_id=907 , το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα για την αδερφή μου, είναι όντως το global με την 20άρα μπάντα με το κόκκινο αυτοκόλλητο ΄΄global version΄΄ και στο πίσω μέρος το κουτί αναφέρει Model: 2016102

Άλλο είναι αυτό. Η ερώτηση δεν είναι για το note

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1625
Τον ευχαρίστησαν 6976 φορές σε 3866 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 10:44 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

σκατα να φατε

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 11:41 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

IronMan έγραψε:
aekaras έγραψε:
Mandragoras έγραψε:
μια ερώτηση

Άλλο είναι αυτό. Η ερώτηση δεν είναι για το note

Οκ, έχεις δίκιο, η απάντηση όμως είναι ίδια , ισχύει ότι αναφέρω LOL

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 13:58 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:

Κάρχα, όταν πας να το πάρεις τσέκαρε ότι είναι η EU έκδοση, το κουτί θα γράφει BLN-L21

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 21:18 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ναι αυτό γράφει φίλε, dont worry δεν χάνεις το ποσοστό σου LOL

Το πήρα από το phonegallery, ήρθε μέσα σε μία μέρα με απόδειξη που στο οπισθόφυλλο είχε τυπωμένα τα ισχύοντα περί DOA κλπ (φτου φτου φτου)

Το σετάρισα με το που το πήρα στα χέρια μου με το WiFi του σπιτιού, συγχρονισμοί, κωδικοί κλπ κλπ

Μου έκανε εντύπωση ότι δεν έκανε κάποια αυτόματη ενημέρωση/εγκατάσταση κάποιου upgrade λογισμικού παρότι εγώ έκανα accept σε όλα. Δεν είχα πολύ χρόνο να το ψάξω όμως, δυστυχώς. Ούτε apps κατέβασα (μήπως γι'αυτό? αν και εκεί που έλεγε να αποδεχθείς καινούργιες εγκαταστάσεις είμαι σίγουρος ότι έγραψα ναι, άλλωστε σε όλα ναι έγραψα).

Το συνέδεσα μέσω Bluetooth με το παλιό κινητό που έχει την SIM μου και μου πέρασε μονομιάς όλες τις επαφές, ωραία φάση (ΟΚ ξέρω ότι ανακάλυψα τον τροχό αλλά εγώ τουλάχιστον δεν το είχα ξανακάνει)

Βασικά σκέφτομαι να μην το χρησιμοποιήσω μέχρι να έρθουν τα προστατευτικά για να γλιτώσω καμιά γκέλα - υπάρχει πρόβλημα αν συμβεί αυτό???

Επίσης άλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι μου εμφανίζει τελικά 1,93 GB ελεύθερη RAM - είμαι ΟΚ? Αυτό τρώει το λογισμικό και όλα αυτά? Αν δηλαδή το αφήσω στη σαλαμούρα για καμιά δεκαπενταριά μέρες??

Πρώτη εντύπωση καλή, στιβαρό, καλή αίσθηση στο χέρι, ωραία αίσθηση στην οθόνη, έβαλα λίγο την κάμερα καλή φαίνεται, λεπτομέρειες πιο μετά, αφού σκέφτομαι να μείνω λίγες μέρες ακόμα με το παλιό μέχρι να έρθουν τα προστατευτικά.

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 21, 2017 00:30 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Ναι αυτό γράφει φίλε, dont worry δεν χάνεις το ποσοστό σου LOL

Το πήρα από το phonegallery, ήρθε μέσα σε μία μέρα με απόδειξη που στο οπισθόφυλλο είχε τυπωμένα τα ισχύοντα περί DOA κλπ (φτου φτου φτου)

Το σετάρισα με το που το πήρα στα χέρια μου με το WiFi του σπιτιού, συγχρονισμοί, κωδικοί κλπ κλπ

Μου έκανε εντύπωση ότι δεν έκανε κάποια αυτόματη ενημέρωση/εγκατάσταση κάποιου upgrade λογισμικού παρότι εγώ έκανα accept σε όλα. Δεν είχα πολύ χρόνο να το ψάξω όμως, δυστυχώς. Ούτε apps κατέβασα (μήπως γι'αυτό? αν και εκεί που έλεγε να αποδεχθείς καινούργιες εγκαταστάσεις είμαι σίγουρος ότι έγραψα ναι, άλλωστε σε όλα ναι έγραψα).

Το συνέδεσα μέσω Bluetooth με το παλιό κινητό που έχει την SIM μου και μου πέρασε μονομιάς όλες τις επαφές, ωραία φάση (ΟΚ ξέρω ότι ανακάλυψα τον τροχό αλλά εγώ τουλάχιστον δεν το είχα ξανακάνει)

Βασικά σκέφτομαι να μην το χρησιμοποιήσω μέχρι να έρθουν τα προστατευτικά για να γλιτώσω καμιά γκέλα - υπάρχει πρόβλημα αν συμβεί αυτό???

Επίσης άλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι μου εμφανίζει τελικά 1,93 GB ελεύθερη RAM - είμαι ΟΚ? Αυτό τρώει το λογισμικό και όλα αυτά? Αν δηλαδή το αφήσω στη σαλαμούρα για καμιά δεκαπενταριά μέρες??

Πρώτη εντύπωση καλή, στιβαρό, καλή αίσθηση στο χέρι, ωραία αίσθηση στην οθόνη, έβαλα λίγο την κάμερα καλή φαίνεται, λεπτομέρειες πιο μετά, αφού σκέφτομαι να μείνω λίγες μέρες ακόμα με το παλιό μέχρι να έρθουν τα προστατευτικά.

Mα ποιος είμαι ? LOL
Αντε πάρε την θήκη με τα σκάρτα 4 € και απόλαυσε την συσκευή , που να περιμένεις 20ημέρες ???
T/n σου έδωσαν τα κινεζάκια για τις αγορές που εκανες ?
Με τι έκδοση android σου ήρθε ? 6 ή 7 ?
Τα 1,93 είναι φυσιολογικά, τα υπόλοιπα να πήρε το λειτουργικό, μην μασάς LOL

Μάμπα, κυκλοφόρησε το 1+5 και το 8/128 βγήκε sold out ηδη, άντε κάνε την κίνηση σου για το 6/64, τι περιμένεις ?

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 21, 2017 05:43 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Να σου πω ότι δεν πρόλαβα να δω το Android version (ήδη με βλέπεις σαν Νεάντερταλ που προσπαθεί να ανάψει φωτιά με φύλλα και πέτρες) και σήμερα θα είμαι όλη μέρα στη δουλειά με το παλιό κινητό, οπότε θα επανέλθω. Φαντάζομαι ότι προφανώς υπάρχει η δυνατότητα ανά πάσα στιγμή να κάνεις upgrade εφόσον είναι διαθέσιμο. Ούτως ή άλλως ακόμα δεν έχω αρχίσει να το φορτώνω με άλλα ώστε να υπάρξει πρόβλημα αν κάνω αλλαγή, σωστά?

Τώρα για τα t/n ναι μου έδωσαν, πατάω πάνω τους (καθώς είναι ήδη hyper links) αλλά προς το παρόν τουλάχιστον το μόνο που μου γράφει είναι "shipping info received". Ούτε package location μου βγάζει ούτε τίποτα. Αυτό βέβαια είναι το site της ebay στο οποίο με πήγε κατευθείαν το link. Υπάρχει κάποιο ξεχωριστό site για να δεις το tracking?

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 21, 2017 17:33 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Να σου πω ότι δεν πρόλαβα να δω το Android version (ήδη με βλέπεις σαν Νεάντερταλ που προσπαθεί να ανάψει φωτιά με φύλλα και πέτρες) και σήμερα θα είμαι όλη μέρα στη δουλειά με το παλιό κινητό, οπότε θα επανέλθω. Φαντάζομαι ότι προφανώς υπάρχει η δυνατότητα ανά πάσα στιγμή να κάνεις upgrade εφόσον είναι διαθέσιμο. Ούτως ή άλλως ακόμα δεν έχω αρχίσει να το φορτώνω με άλλα ώστε να υπάρξει πρόβλημα αν κάνω αλλαγή, σωστά?

Τώρα για τα t/n ναι μου έδωσαν, πατάω πάνω τους (καθώς είναι ήδη hyper links) αλλά προς το παρόν τουλάχιστον το μόνο που μου γράφει είναι "shipping info received". Ούτε package location μου βγάζει ούτε τίποτα. Αυτό βέβαια είναι το site της ebay στο οποίο με πήγε κατευθείαν το link. Υπάρχει κάποιο ξεχωριστό site για να δεις το tracking?

Ναι μπορείς να κάνεις ανά πάσα στιγμή αναβάθμιση λογισμικού από την στιγμή που σου το βγάζει διαθέσιμο.
Για tracking βάλε τους αριθμούς που έχεις διαθέσιμους αν είναι με την μορφή AA123456789AA στο http://www.17track.net/en και οποιαδήποτε άλλον αριθμό στο https://packageradar.com/

Black Mamba
Academy Member
Academy Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 21, 2017 23:06 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:

θα πας να πα΄ρεις το 1+5 εσύ ?

Παράθεση:
27/6 Mr. Green

aekaras έγραψε:
άργησες....κάποιοι από μεθαύριο παραλαμβάνουν LOL LOL LOL ( όχι ε΄γω )

Απο που ?

Τιμες ?

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 22, 2017 00:16 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Black Mamba έγραψε:
aekaras έγραψε:

Παράθεση:
27/6 Mr. Green

aekaras έγραψε:

Απο που ?

Τιμες ?

https://oneplus.net/gr/5

Black Mamba
Academy Member
Academy Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 22, 2017 00:48 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Black Mamba έγραψε:
aekaras έγραψε:

Παράθεση:
27/6 Mr. Green

aekaras έγραψε:

Απο που ?

Τιμες ?

https://oneplus.net/gr/5

Image
Shocked Kez Rolling Eyes Cry

Mikrasiatis_21
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 103
Τον ευχαρίστησαν 1018 φορές σε 560 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 22, 2017 07:00 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ρε μη πετατε τσαμπα τα λεφτα σας με τα κινητα, το καταλαβαινετε οτι το κυνηγι των αχρειαστων σπεκς ειναι σαν τους καγκουρες των 90s με τα φτιαξιματα στα καγκουραμαξα ε; LOL

Ακου 8 gb ram, αχχαχαχχαχαχαχαχαχ LOL LOL

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης