Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Android phones, news κλπ Vol V Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

Ευχαριστώ: 2975
Τον ευχαρίστησαν 6642 φορές σε 4376 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 26, 2017 16:34 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Mπορεις και στο android 5-6 να κάνεις διαφορετικά rings ανά επαφή κλπ
πχ
http://www.gottabemobile.com/how-to-set-contact-ringtones-on-android/

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

axrst
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 565
Τον ευχαρίστησαν 745 φορές σε 501 Δημοσιεύσεις

Τόπος: /var/lib/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 26, 2017 17:27 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Torpedo έγραψε:

Γιατι δεν μπορει; Αν καταλαβα καλά οι επαφές ειναι αποθηκευμένες στην συσκευή. Και θελεις να παραμετροποιηαεις την καθε επαφή. Και δεν μπορεις;

Οι επαφές είναι από τη sim. Σ' αυτές δεν πέρνει τίποτα. Αν τις κάνω import στο τηλέφωνο είναι διπλές, και εκεί μπορώ όντως να κάνω παραμετροποιήσεις. Αλλά είναι μισά τα ονόματα κτλ και θέλουν edit. Που είναι βολικό να γίνει σ' ένα computer. Γι' αυτό ρωτώ.

Gmail e-mail δεν έχει, αλλά έχει άλλο. Της έχω κάνει όμως google account με το άλλο της e-mail. Μπορούν να γίνουν import-export για editing σε pc?

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 26, 2017 17:38 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

my phone explorer .
http://www.fjsoft.at/en/
το κανεις απο το pc, και διαλέγεις και αν η επαφη ειναι στη sim ή στη google

AEK QUEEN OF EUROPE

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1660
Τον ευχαρίστησαν 7100 φορές σε 3936 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 26, 2017 19:04 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
dark_side έγραψε:
ρε παιδια εχω παρει ενα κινητο που γ..ει με 50 ευρω
http://www.skroutz.gr/s/9542574/ZTE-Blade-L110-8GB.html

ειναι οτι πιο γρηγορο και βολικο εχω παρει σε τιμη εκπληκτικη

το μονο προβλημα ειναι πως τελειωνει η μπαταρια σφαιρα οταν εχω χρηση δεδομενων

περα απο power bank τι αλλο μπορω να κανω;

περα απο το να μην εχω δεδομενα ανοιχτα..

Φαντάσου τι συσκευές έχουν περάσει από τα χέρια σου ..... Mr. Green
Τίποτα δεν μπορείς να κάνεις, τα data όταν τα έχεις ανοιχτά την μαμανε την μπαταρια

σκατα να φας Mr. Green

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 12, 2017 14:19 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Παράθεση:
Aγαπητοί καταναλωτές,

Με την παρούσα ανακοίνωση, θα θέλαμε να ενημερώσουμε το αγοραστικό κοινό πως η εταιρεία μας και ο ιστότοπος www.cubot.gr παύει την συνεργασία με την κεντρική εταιρεία της Cubot, προστατεύοντας την αξιοπρέπεια της εταιρείας μας αλλά και τους πελάτες μας.

Η Cubot αποδείχθηκε αναξιόπιστη τόσο όσον αφορά στην ποιότητα κατασκευής των προϊόντων της, όσο και στο κομμάτι που αφορά την after sales εξυπηρέτηση των πελατών της. Η μη παροχή ανταλλακτικών για την εξυπηρέτηση των αναγκών του service, οι τραγικοί χρόνοι εξυπηρέτησης στο Κεντρικό Ευρωπαϊκό Service στην Πολωνία, με χρόνους αναμονής που φτάνουν έως και τέσσερις μήνες, καθώς και η παντελής αδιαφορία της Cubot για τις ανάγκες και την αντιμετώπιση των προβλημάτων των αγοραστών των συσκευών της, μας εξέθεσε επανειλημμένως στους πελάτες μας, οι οποίοι εμπιστεύθηκαν και αγόρασαν συσκευή της Cubot.

Επειδή, παρά τις συνεχείς προσπάθειές μας και εκκλήσεις η Cubot συνεχίζει να κρατά στάση αδιαφορίας τόσο για την Ελληνική αντιπροσωπεία όσο και για τους πελάτες της, δεν είμαστε σε θέση να συνεχίσουμε ως www.cubot.gr, αφού δεν επιθυμούμε να έχουμε συνεργασία με μια εταιρεία που δεν τηρεί τις δεσμεύσεις της και κυρίως δεν την ενδιαφέρουν οι ανάγκες και οι επιθυμίες των πελατών της. Δυστυχώς το service και οι after sales υπηρεσίες της Cubot το τελευταίο χρονικό διάστημα μπορούν να χαρακτηριστούν επιεικώς απαράδεκτες έως και ανύπαρκτες, και το χειρότερο είναι ότι δε γίνεται οποιαδήποτε προσπάθεια από τη μεριά της Cubot ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση, δηλαδή δεν είναι διατεθειμένη να αλλάξει την πολιτική της και τη νοοτροπία της.

Οφείλουμε να ζητήσουμε συγνώμη από τους καταναλωτές αλλά και τα συνεργαζόμενα καταστήματα – σημεία πώλησης συσκευών Cubot για την ταλαιπωρία και έχοντας υπόψη τα όσα αναφέρουμε παραπάνω, θα πρέπει να είστε προσεκτικοί όσον αφορά στην αγορά συσκευών Cubot και να ελπίζετε ότι δε θα υποστείτε ταλαιπωρία παρόμοια με των καταναλωτών, τους οποίους η εταιρεία αγνόησε και δεν τους προσέφερε την υποστήριξη που αρμόζει. Επειδή είμαστε μία εταιρεία που σεβόμαστε τους πελάτες μας, τερματίζουμε την οποιαδήποτε συνεργασία μας με την εταιρεία Cubot.

Συγκεκριμένα:

1. Η CUBOT και το Ευρωπαικό Service στην Πολωνία.

Η cubot πέρισυ αποφάσισε να δημιουργήσει Ευρωπαικό Service στην Πολωνία. Κάθε συσκευή που αγοράζεται από Ελλάδα και ΜΟΝΟ από επίσημο αντιπρόσωπο, σε περίπτωση που παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα θα πρέπει να αποσταλεί στην Πολωνία. Υπεύθυνο για την τεχνική γνωμάτευση, δηλαδή για το αν θα καλυφθεί από την εγγύηση ή όχι η συσκευή είναι το Service της Πολωνίας. Αν η συσκευή δεν έχει αγοραστεί από επίσημο αντιπρόσωπο τότε δεν έχετε κανένα δικαίωμα εγγύησης.

2. Η CUBOT και οι χρόνοι αναμονής του Service.

Με την αποστολή των κινητών στην Πολωνία για την επισκευή ή την γνωμάτευση της βλάβης, οι χρόνοι αναμονής είναι από 60-90 ημέρες! Στο διάστημα αυτό δεν υπάρχει καμία δυνατότητα ούτε ο καταναλωτής αλλά ούτε και ο αντιπρόσωπος να γνωρίσει – μάθει το παραμικρό για την τύχη της συσκευής.

3. Ανύπαρκτη τεχνική υποδομή, υπευθυνότητα και ανταλλακτικά

Στην πρόσφατη επίσκεψή μας στο Service της Πολωνίας διαπιστώσαμε τα εξής τραγικά, επιβεβαιώνοντας δυστυχώς τις υποψίες μας.

Α. Καμία ενημέρωση.

Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση των συσκευών γιατί απλά κανείς δεν γνωρίζει Αγγλικά. Η τεχνική αναφορά που συνοδεύει την κάθε συσκευή φεύγοντας από Ελλάδα, δεν λαμβάνεται υπόψιν γιατί απλά κανείς δε γνωρίζει ούτε λέξη Αγγλικά παρά μόνο Κινέζικα. Έτσι οι συσκευές ανοίγονται και αν ο τεχνικός είναι τυχερός και η βλάβη εμφανής τότε ίσως και επισκευαστεί. Έτσι εξηγήθηκε το γεγονός ότι στις 100 συσκευές που στέλναμε, περίπου οι 90 γύριζαν πίσω σε εμάς με την ίδια ακριβώς βλάβη.

Β. Ανυπαρξία ανταλλακτικών.

Το Service δεν είχε στη διάθεσή του κανένα καινούργιο ανταλλακτικό με αποτέλεσμα ότι ανταλλακτικό ήταν διαθέσιμο ήταν από άλλες συσκευές που απλά τις ανακύκλωναν. Οι νέες σε κυκλοφορία συσκευές που είχαν την ατυχία να παρουσιάσουν πρόβλημα, παρουσίαζαν έξτρα αναμονή μέχρι να βρεθούν οι πρώτες χαλασμένες και να αρχίσει η ανακύκλωση. Καμία πρόληψη, κανένα ανταλλακτικό παρά μόνο διαλυμένες συσκευές.

Γ. Μηδενική Τεχνική υποδομή.

Περιμένοντας να δούμε ένα Ευρωπαικό Service, αντικρύσαμε ένα μικρό δωμάτιο με αυτοκόλλητη ταμπέλα στην πόρτα από μια σελίδα μεγέθους Α4 η οποία με μαρκαδόρο έγραφε τη λέξη CUBOT. Εντός του χώρου, με την ίδια έκπληξη συναντήσαμε τους 2 και μοναδικούς τεχνικούς με διαθέσιμα εργαλεία ένα κολλητήρι και ένα κατσαβίδι δίνοντάς μας την εντύπωση πως δε θα μπορούσαν να επισκευάσουν ούτε ποδήλατο.

* Για το 2017 και μέχρι σήμερα το Service στην Πολωνία είναι κλειστό. Ο λόγος σύμφωνα με τον υπεύθυνο της Cubot είναι απλός. Δεν μπορούν μέχρι και σήμερα να αποκτήσουν Βίζα με αποτέλεσμα το service να είναι κλειστό…..

Λυπούμαστε ειλικρινά αλλά θα πρέπει να προστατευτούμε σαν εταιρεία αλλά και να προστατέψουμε τους καταναλωτές μας μέχρι η Cubot να κατανοήσει ότι δεν κατασκευάζει πλαστικά παιχνίδια μιας χρήσης αλλά κινητά τηλέφωνα που απευθύνονται σε Ευρωπαίους καταναλωτές.

Ολοκληρώνοντας να τονίσουμε ότι οι εκκρεμότητες και οι περιπτώσεις των πελατών μας, των οποίων οι συσκευές βρίσκονται ήδη στο Service στην Πολωνία, θα εξυπηρετηθούν όλες κανονικά.

http://www.cubot.gr/anakoinosi.html

AEK QUEEN OF EUROPE

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 12, 2017 14:21 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

και η απαντηση των Κινεζων

Παράθεση:
«Εμείς, η Shenzhen HuaFuRui Technology Co., Ltd σαν μοναδικός πωλητής της Cubot, έχουμε «κλείσει» το όνομα της Cubot παγκοσμίως. Μια φήμη που προέρχεται από τη σελίδα cubot.gr, σχετικά με την εταιρεία μας και την υποστήριξη που προσφέρει, έπεσε στην αντίληψή μας. Πρόκεται για ισχυρισμούς, που φυσικά και αρνούμαστε. Δεν δώσαμε ποτέ εξουσιοδότηση ή δεν έχουμε καμία συνεργασία με τη συγκεκριμένη εταιρεία και η σελίδα cubot.gr δεν είναι επίσημη σελίδα της Cubot στην Ελλάδα. Το domain έχει αγοραστεί από μια εταιρεία που ήθελε να μας το πουλήσει και εμείς αρνηθήκαμε την πρόταση. Έτσι, δημιούργησαν ψευδείς φήμες στο διαδίκτυο, προσπαθώντας να θίξουν το brand μας στην Ελλάδα. Θα κινηθούμε με κάθε νόμιμο μέσο για τις πράξεις τους. Διαβεβαιώνουμε όλους τους κατόχους Cubot συσκευών στην Ελλάδα ότι όλα τα προϊόντα της εταιρείας καλύπτονται 100% με εγγύηση και κορυφαίας ποιότητας υποστήριξη. Δεν έχουν βάση οι ισχυρισμοί του cubot.gr. Επιπροσθέτως, σχετικά με τα ζητήματα service, μπορείτε να επικοινωνήσετε απευθείας μαζί μας στο cubot.net ή να επικοινωνήσετε με τον επίσημο πωλητή στην Ελλάδα για τα προϊόντα που έχουν αγοραστεί από αυτόν. Το επίσημο site της Cubot στην Ελλάδα είναι το www.cubotgreece.gr.»

Image
https://techingreek.com/episimi-apantisi-tis-cubot-stin-anakinosi-pou-exedose-prin-liges-meres-to-cubot-gr/

AEK QUEEN OF EUROPE

aekaras
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 505
Τον ευχαρίστησαν 1141 φορές σε 824 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Nομός Ηλείας, η Γη της Επαγγελίας!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 12, 2017 15:34 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

2 cubot-άκια που είχα πάρει για φίλους βγήκαν σχετικά καλά πάντωςLOL
ΑΑΑΑΑΑΑ νομίζω ότι είχε πάρει και ο Μανδραγόρας κατόπιν υποδείξεώς μου, ας πει και αυτός καμιά γνώμη LOL

Mandragoras
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 4447
Τον ευχαρίστησαν 1487 φορές σε 879 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νίκαια - Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 12, 2017 18:14 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
2 cubot-άκια που είχα πάρει για φίλους βγήκαν σχετικά καλά πάντωςLOL
ΑΑΑΑΑΑΑ νομίζω ότι είχε πάρει και ο Μανδραγόρας κατόπιν υποδείξεώς μου, ας πει και αυτός καμιά γνώμη LOL

ThumbsUp
8-10 cubot είχαμε πάρει Mr. Green 2 εμείς και τα υπόλοιπα φίλοι και φίλοι φίλων. μια χαρά ήταν (κάποια είναι ακόμα αφού κάποιοι δεν έχουν αλλάξει κινητό έκτοτε)

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4016
Τον ευχαρίστησαν 7983 φορές σε 5027 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 26, 2017 17:41 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Βρεθήκαμε σχεδόν ταυτόχρονα και οι δύο σύζυγοι με κλαταρισμένα κινητά. Οπότε επειδή το μπάτζετ θα είναι δυστυχώς διπλό, δώστε καμιά οικονομική πρόταση σε κάτι που να αξίζει. Προτιμήσεις? Όχι ιδιαίτερα γρήγορο σε Ιντερνετ κλπ καθώς δεν είμαστε ιδιαίτερα γκατζετάκηδες. Όμως βαρύτητα στην ποιότητα της κάμερας γιατί ακόμα δεν έχουμε φύγει από τη φάση του χαζομπαμπά χαζομαμάς που παίρνουμε φωτο και βίντεο από τα πάντα. Εγώ είμαι πιο εξοικειωμένος με τα SonyEricsson και η σύζυξ με τα Samsung. Για δώστε καμιά ιδέα σε low budget, ας πούμε όχι πάνω από 150 γιούρια. Thanks!

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 26, 2017 21:48 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Βρεθήκαμε σχεδόν ταυτόχρονα και οι δύο σύζυγοι με κλαταρισμένα κινητά. Οπότε επειδή το μπάτζετ θα είναι δυστυχώς διπλό, δώστε καμιά οικονομική πρόταση σε κάτι που να αξίζει. Προτιμήσεις? Όχι ιδιαίτερα γρήγορο σε Ιντερνετ κλπ καθώς δεν είμαστε ιδιαίτερα γκατζετάκηδες. Όμως βαρύτητα στην ποιότητα της κάμερας γιατί ακόμα δεν έχουμε φύγει από τη φάση του χαζομπαμπά χαζομαμάς που παίρνουμε φωτο και βίντεο από τα πάντα. Εγώ είμαι πιο εξοικειωμένος με τα SonyEricsson και η σύζυξ με τα Samsung. Για δώστε καμιά ιδέα σε low budget, ας πούμε όχι πάνω από 150 γιούρια. Thanks!

βρε συ κάρχα, είναι σαν να ζητάει ο ΄΄Τίγρης΄΄ από τους μανατζαραίους που έχει παρεδώσε να του βρουν σέντερ φορ με συμβόλαιο 300 χιλ τον χρόνο και με 15+ γκολ την χρονιά LOL

Με λίγα λόγια με 150 ευρώ σοβαρή συσκευή , ιδίως στο τομέα κάμερα δεν πρόκειται να βρεις....γνώμη μου......πάρε 2 συσκευές να κάνετε την mobile δουλειά σας και το θέμα φωτο - βίντεο του παιδίου σας αφήστε το σε μία απλή φωτογραφική κάμερα ακόμα και των 100 € να κάνει πολύ καλύτερη δουλειά και από τηλ συσκευές πολλαπλάσιων χρημάτων

bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 1008
Τον ευχαρίστησαν 1784 φορές σε 1370 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Φλώρινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 26, 2017 23:39 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Με κάτι πρόσφατες προσφορές, πήρα το Samsung J5 στην κυρά. Μια χαρά κινητό.

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 27, 2017 12:52 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

....και για να συνεχίσω το προηγούμενο ποστ μου αν σώνει και καλά πρέπει να δωθεί μία πρόταση αποκλειστικά από την Ελληνική αγορά,θα σου πρότεινα αυτό http://www.mytel.gr/kinita-tilefona/kinita-tilefona-xiaomi?product_id=9540 και από το μαγαζι που σου προτείνω, ανεβαίνεις κανά 30άρι / συσκευή αλλά πέρνεις ένα τηλ με σοβαρή υποστήριξη, αξιοπρεπή κάμερα,μπαταρία τέρας με πολύ καλή διαχείριση λόγω λογισμικού...για τα επόμενα 2+ χρόνια θα είσαι οκ

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 29, 2017 16:03 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

bratitsis έγραψε:

Με 145 τελική που το βρίσκω στον Σκρούτζαρο αξίζει λέτε για την κυρία?

@aekaras: Για μένα ψήθηκα γι'αυτό που λες. Σε ένα μήνα έχω επιδότηση στην Κοσμοτέ, παίζει λες να μου το δίνουν σε καλύτερη τιμή?

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 29, 2017 17:28 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
bratitsis έγραψε:

Με 145 τελική που το βρίσκω στον Σκρούτζαρο αξίζει λέτε για την κυρία?

@aekaras: Για μένα ψήθηκα γι'αυτό που λες. Σε ένα μήνα έχω επιδότηση στην Κοσμοτέ, παίζει λες να μου το δίνουν σε καλύτερη τιμή?

για το sasmsung δεν έχω άποψη....
για το xiaomi τώρα δεν νομίζω να πωλείται μέσω δικτύου cosmote, δεν ξέρω σίγουρα....ψάχτο.....μπορείς βέβαια αν θες να το πάρεις, να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση σε έκπτωση λογαριασμού και να το πάρεις εκτός καταστήματος δικτύου όπως σου αναφέρω παραπάνω, άσε δε που οι επιδοτήσεις μόνο επιδοτήσεις δεν είναι LOL

bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 30, 2017 01:35 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

149 ειχε τα public οταν το πήρα εγώ

Nikos21r
Site Admin
Site Admin

Ευχαριστώ: 111
Τον ευχαρίστησαν 3663 φορές σε 2173 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 10:39 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Έχει κάποιος το Samsung Galaxy Α3 (2017) να μας πει την άποψη του;

http://www.AEK-enosis.gr

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 10:51 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos21r έγραψε:

δηλαδή εσύ τώρα θες γνώμη Αεκτζή και μόνο ? Των υπολοίπων δεν σου κάνει LOL ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445906

κουβανος
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1349
Τον ευχαρίστησαν 715 φορές σε 441 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Λεμεσός, Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 10:53 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

del

Nikos21r
Site Admin
Site Admin

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 11:15 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Nikos21r έγραψε:

Τους έχω διαβάσει και έχω απογοητεύει... Για αυτό ρωτάω μήπως το έχει δουλέψει κάνεις.

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 11:36 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos21r έγραψε:
aekaras έγραψε:
Nikos21r έγραψε:

Τους έχω διαβάσει και έχω απογοητεύει... Για αυτό ρωτάω μήπως το έχει δουλέψει κάνεις.

Φιλαράκι, εάν τα διαβάζεις ΄΄θολά΄΄ εκεί δεν το πέρνεις απλά...... ρίξε μία ματιά και εδώ http://www.skroutz.gr/s/10756334/Samsung-Galaxy-A3-2017-16GB.html#reviews

Nikos21r
Site Admin
Site Admin

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 11:39 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

και αυτά τα έχω δει

αυτοί τα λένε καλά LOL

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 11:46 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos21r έγραψε:
και αυτά τα έχω δει

αυτοί τα λένε καλά LOL

η αλήθεια λοιπόν είναι κάπου στην μέση, αλλά εδώ που τα λέμε με 2gb μνήμη εγώ δεν θα ήμουν και πολύ ήσυχος ιδίως αν είχα samsung.
Γιατί πάτε σε αυτό ?

Nikos21r
Site Admin
Site Admin

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 11:51 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Είδα και τα 3αρια GB αλλά δεν καταλήγω κάπου (δεν θέλω Xiaomi και τα Χαβάη με προβληματιζουν και αυτά και Sony λέω να μην ξαναμπλεξω).

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 11:56 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos21r έγραψε:
Είδα και τα 3αρια GB αλλά δεν καταλήγω κάπου (δεν θέλω Xiaomi και τα Χαβάη με προβληματιζουν και αυτά και Sony λέω να μην ξαναμπλεξω).

πάρε το note 4 global που πρότεινα στον rounder, δεν θα το μετανιώσεις

Nikos21r
Site Admin
Site Admin

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 12:16 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

από 4 σε 5,5 οθόνη μεγαλο άλμα...

κάποια στιγμή θα πάρω tablet LOL

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2017 12:28 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos21r έγραψε:
από 4 σε 5,5 οθόνη μεγαλο άλμα...

κάποια στιγμή θα πάρω tablet LOL

σε 1 μέρα θα το έχεις ξεπεράσει, είμαι βέβαιος και αν θες ανεβαινεις λίγο στα φράγκα και πέρνεις από ευρωπαική αποθήκη ( όχι τελωνεια κλπ ) την έκδοση 4/64

Black Mamba
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 1524
Τον ευχαρίστησαν 1713 φορές σε 1118 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΓΑΛΑΤΣΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 09, 2017 22:47 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μου κλεψανε κατι βρωμογυφτησες το Oneplus One Cry

Τι κανω aekaras περιμενω το Oneplus 5 ? ποσο να εχει αραγε ?
Xiaomi Mi6 ?

Και επισης δεν εχω κινητο Cry

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 10, 2017 00:15 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Black Mamba έγραψε:

Xiaomi Mi6 ?

Ωχ, ελπίζω να είχες φροντίσει φωτό κλπ να τα είχες backup πρόσφατο.
Κάνε δηλωση με το imei στην εταιρία κινητής που είσαι να το μπλοκάρουν - αχρηστέψουν, εκτός αν είχες το cerberus ως πρόγραμμα οπότε υπάρχει μία μικρή πιθανότητα να το βρεις.
Το 1+5 κυκλοφορεί στην 20-6 , μάλλον σε 2 εκδόσεις 6/64 στα 480 € περίπου και 8/128 στα 550, πολλά τα λεφτά ...εγώ δεν πρόκειται να το πάρω , με το 3Τ είμαι απόλυτα οκ, αν αντέχεις οικονομικά το ΄΄μικρό΄΄ θα είναι σούπερ, το μεγάλο υπερβολικά ακριβό.
Από xiaomi δεν θα έπερνα τίποτα που να μην είναι global ,δηλαδή με την 20 μπάντα , θα σε κατέβαζα λοιπόν και θα σου έλεγα με ένα note 4/64 από ευρωπαική αποθήκη κινεζομάγαζου με 220 ευρώ να ήσουν απόλυτα οκ με μία μικρή υποχώρηση στην κάμερα, αλλά οκ μην τρελαθούμε , κινητό αγοράζουμε όχι dslr .
Oτι άλλο χρειαστείς πες μου..... μετά χαράς να βοηθήσω...LOL

Black Mamba
Academy Member
Academy Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 10, 2017 00:31 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Black Mamba έγραψε:

Xiaomi Mi6 ?

Κάνε δηλωση με το imei στην εταιρία κινητής που είσαι να το μπλοκάρουν - αχρηστέψουν, εκτός αν είχες το cerberus ως πρόγραμμα οπότε υπάρχει μία μικρή πιθανότητα να το βρεις.
Το 1+5 κυκλοφορεί στην 20-6 , μάλλον σε 2 εκδόσεις 6/64 στα 480 € περίπου και 8/128 στα 550, πολλά τα λεφτά ...εγώ δεν πρόκειται να το πάρω , με το 3Τ είμαι απόλυτα οκ, αν αντέχεις οικονομικά το ΄΄μικρό΄΄ θα είναι σούπερ, το μεγάλο υπερβολικά ακριβό.
Από xiaomi δεν θα έπερνα τίποτα που να μην είναι global ,δηλαδή με την 20 μπάντα , θα σε κατέβαζα λοιπόν και θα σου έλεγα με ένα note 4/64 από ευρωπαική αποθήκη κινεζομάγαζου με 220 ευρώ να ήσουν απόλυτα οκ με μία μικρή υποχώρηση στην κάμερα, αλλά οκ μην τρελαθούμε , κινητό αγοράζουμε όχι dslr .

Απο backup οτι κανει η google με τα drive τα find my phone και τετοια διαφορα ολα αυτοματα τα ειχα .
Ειχα και μια εφαρμογη http://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackup&hl=el αλλα δεν νομιζω να ειναι σε cloud
Σε συγκριση note 4/64 σε σχεση με το 1+1 πως ειναι ?
Το 3Τ σε μαυρο εχω ελπιδα να το βρω .
Αν πας μια φορα σε 1+ δυσκολα να φυγεις παντως

Allure
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 669
Τον ευχαρίστησαν 1426 φορές σε 860 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 10, 2017 00:43 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

360 ευρω το γκρι 3T -80 ευρω απο τη κανονικη τιμη αλλα με φοβο για τελωνειο

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 10, 2017 09:48 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Black Mamba έγραψε:
aekaras έγραψε:
Black Mamba έγραψε:

Xiaomi Mi6 ?

Απο backup οτι κανει η google με τα drive τα find my phone και τετοια διαφορα ολα αυτοματα τα ειχα .
Ειχα και μια εφαρμογη http://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackup&hl=el αλλα δεν νομιζω να ειναι σε cloud
Σε συγκριση note 4/64 σε σχεση με το 1+1 πως ειναι ?
Το 3Τ σε μαυρο εχω ελπιδα να το βρω .
Αν πας μια φορα σε 1+ δυσκολα να φυγεις παντως

Λοιπόν πρώτα από όλα πήγαινε και κάνε δήλωση ώστε να κλειδώσουν το imei, είναι κρίμα να μην το κάνεις και άλλος να χαίρεται τα φράγκα σου.
Σύγκριση δεν μπορώ να κάνω, είναι διαφορετικές συσκευές, λίγο πιο δυνατότο το note και με πολύ καλύτερη μπαταρία , πολύ πιο καθαρό android το 1+1 από την miui του note, μην ξεχνάμε όμως ότι μιλάμε για σύγκριση ενός τηλεφώνου 3ετίας με κάποιο ενός διμήνου.....
Αυτή την στιγμή πωλείται το OnePlus 3T Gunmetal 64GB, δες εδώ https://oneplus.net/gr/oneplus-3t, οπότε εγώ δεν θα πήγαινα καταρχάς με τίποτα για αγορά από Κίνα έστω και για 80 ευρώ διαφορά.

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 09:47 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Λοιπόν έχω φτάσει στην τελική απόφαση γιατί δεν είμαι για μεγάλο μπάτζετ. Είμαι ανάμεσα στα:

-Samsung J5 2/16 (τελική τιμή 145 ευρώ) http://www.citisshop.com/samsung-galaxy-j5-2016-j510-black-eu

-Xiaomi Note4 SnapDragon 3/32 (τελική τιμή 165 ευρώ) http://www.citisshop.com/index.php?route=product/product&product_id=39791

-Huawei Honor7 Lite 2/16 (τελική τιμή 165 ευρώ) http://www.skroutz.gr/s/9445259/Huawei-Honor-7-Lite-16GB.html

-Sony Xperia M5 3/16 (τελική τιμή 185 ευρώ) http://www.skroutz.gr/s/8384618/Sony-Xperia-M5-16GB.html

Βασικά από ό,τι καταλαβαίνω

το Samsung είναι αυτό με τις χειρότερες προδιαγραφές (1,2 Mhz επεξεργαστή έναντι 2 των υπολοίπων) αλλά αγοράζεις την "αξιοπιστία" της Samsung,

το Xiaomi με ελάχιστα λεφτά παραπάνω είναι πολύ καλύτερο μηχάνημα αλλά δεν ξέρω κατά πόσον εμπιστεύεσαι Xiaomi και δεν έχω διαβάσει καλά λόγια για την κάμερα (για μένα παίζει μεγάλο ρόλο η κάμερα),

το Huawei είναι μία ΟΚ επιλογή,

ενώ το Sony είναι παλιό μοντέλο αλλά αρκετά γρήγορο απο προδιαγραφές, και έχει την υπερκάμερα των 21 MP που ουσιαστικά αυτό καταλαβαίνω ότι πληρώνεις. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Sony Xperia Arc που είχα εδώ και 5 χρόνια, σκύλος πραγματικός, αλλά πλέον ξεπεράστηκε και πρέπει να το αλλάξω. Βέβαια διαβάζω/ακούω ότι η ποιότητα των κινητών της Sony έχει πέσει τα τελευταία χρόνια.

Για πείτε γνώμες...με ενδιαφέρει κυρίως καλή κάμερα για να παίρνω φωτό/βίντεο τη μπέμπα (σόρυ αλλά δεν μπορώ να κουβαλάω έξτρα ΚΑΙ φωτογραφική μηχανή) αλλά και μία απλώς "καλή" browsing speed για τα απλά sites που μπαίνω - δε λέμε τώρα να δω Ultra HD ταινία από το youtube μέσω κινητού και να μπω στα αρχεία της NASA ταυτόχρονα.

bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 12:08 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Λάμπη....τη γνώμη μου στην ξανάπα.
Πήρα το J5 πριν από 2-3 μήνες στη σύζυγο και είναι πολύ αξιοπρεπές κινητό, ωραία οθόνη, καλή μπαταρία (έχει 3100mΑh). Η φωτογραφική του αξιοπρεπής και έχει λεντάκι για την μπροστινή κάμερα ώστε να φωτίζει λίγο σε σέλφις. Ειδικά για τα λεφτά του, πολύ τίμια και καλή επιλογή. Με 10 ευρώ το πολύ βάζεις και μια θηκούλα σιλικόνης με ζελατίνα και είσαι κομπλέ.

Για το Xiaomi, είναι πιο καλά τα specs. Διαφορές μεγάλες στην κάμετα δε θα δεις. Για 20 ευρώ παραπάνω μπορεί να αξίζει τον κόπο.

Σ' αυτά θα έμενα εγώ και θα σου έλεγα αν πάρεις το J5 μην πάς από το μαγαζί που λες αλλά από μεγάλες αλυσίδες που το δίνουν στην τιμή αυτή τον τελευταίο καιρό (το πήρα από Public, νομίζω σήμερα το έχει η MediaMarkt και ίσως και το ΠΛΑΙΣΙΟ). Εκεί αν σου κάτσει στραβή, το αλλάζεις αμέσως από το στοκ τους.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Rounder
aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 13:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Bλέπω ότι ανεβαινεις σίγα σιγά στα χρήματα, ανέβα λοιπόν λίγο παραπάνω από την ακριβή σου επιλογή και πάρε αυτό http://www.skroutz.gr/s/10183106/Huawei-Honor-6X-3GB-32GB.html πολύ σοβαρή επιλογή και ότι πρέπει για σένα που την ψάχνεις με λίγα χρήματα αξιοπρεπή κάμερα και όλα τα άλλα σε σωστές αναλογίες, δηλαδή ποιότητα κατασκευής ram και σοβαρή μπαταρία.
Το πέρνεις και για τα επόμενα 2-3 χρόνια είσαι τούμπανο.
Ρώτα και τον Νίκο ( 21r) το έχει λίγες μέρες στην κατοχή του.

Black Mamba
Academy Member
Academy Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 13:04 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-6

Aekaras τι λες ?

Μου αρεσει και αυτο

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-mix

απο σχεδιασμο φυσαει

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 13:17 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Black Mamba έγραψε:

Aekaras τι λες ?

Μου αρεσει και αυτο

απο σχεδιασμο φυσαει

Πας να μπλέξεις την ζωή σου...... έχω πει την αποψή μου......΄΄κουτσά΄΄ τηλ χωρίς την 20αρα μπάντα δεν πέρνω,δεν προτείνω, συν την ιστορία ότι πλέον η πιθανότητα τελωνείου είναι σημαντική.

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 13:23 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Bλέπω ότι ανεβαινεις σίγα σιγά στα χρήματα, ανέβα λοιπόν λίγο παραπάνω από την ακριβή σου επιλογή και πάρε αυτό http://www.skroutz.gr/s/10183106/Huawei-Honor-6X-3GB-32GB.html πολύ σοβαρή επιλογή και ότι πρέπει για σένα που την ψάχνεις με λίγα χρήματα αξιοπρεπή κάμερα και όλα τα άλλα σε σωστές αναλογίες, δηλαδή ποιότητα κατασκευής ram και σοβαρή μπαταρία.

Ωραίος και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Ωστόσο αν είχες να επιλέξεις αναγκαστικά ανάμεσα στα τέσσερα που σου είπα? Γιατί κι εγώ θέλω Αραούχο, αλλά αν κληθώ να διαλέξω ανάμεσα σε Σκόκο και Λιβάγια θα σου πω τη γνώμη μου LOL

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 13:34 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
aekaras έγραψε:

Ωραίος και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Ωστόσο αν είχες να επιλέξεις αναγκαστικά ανάμεσα στα τέσσερα που σου είπα? Γιατί κι εγώ θέλω Αραούχο, αλλά αν κληθώ να διαλέξω ανάμεσα σε Σκόκο και Λιβάγια θα σου πω τη γνώμη μου LOL

στο P7 lite λόγω της επιθυμίας σου για αποδεκτή κάμερα και μία σχετική ισσοροπία στα υπόλοιπα.
Ομως επιμένω, αν ημουν στην θέση σου θα σπαταλούσα τα χρήματα μίας εφημερίας για να πάω στο 6Χ LOL

Black Mamba
Academy Member
Academy Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 13:38 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekaras έγραψε:
Black Mamba έγραψε:

Aekaras τι λες ?

Μου αρεσει και αυτο

απο σχεδιασμο φυσαει

Πας να μπλέξεις την ζωή σου...... έχω πει την αποψή μου......΄΄κουτσά΄΄ τηλ χωρίς την 20αρα μπάντα δεν πέρνω,δεν προτείνω, συν την ιστορία ότι πλέον η πιθανότητα τελωνείου είναι σημαντική.

Αφου εχουν και global εκδοση γιατι τα λες κουτσα ?
Το τελωνειο αν ειναι απο ευρωπαικη αποθηκη δεν το γλυτωνω ?

aekaras
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2017 13:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Black Mamba έγραψε:
aekaras έγραψε:
Black Mamba έγραψε:

Aekaras τι λες ?

Μου αρεσει και αυτο

απο σχεδιασμο φυσαει

Αφου εχουν και global εκδοση γιατι τα λες κουτσα ?
Το τελωνειο αν ειναι απο ευρωπαικη αποθηκη δεν το γλυτωνω ?

η αναφορά είναι για την rom ότι είναι global, δηλαδή πολύγλωσση και με Ελληνικά, όμως αν πας να δεις τις μπάντες που υποστηρίζουν στο 4g θα διαπιστώσεις ότι δεν έχουν την 20 ( 800 mhz ).
Tώρα για την ευρωπαική αποθήκη του Gear οκ ισχύει αλλά αυξημένη τιμή σε ΄΄κουτσό΄΄ όπως ανέφερα τηλ, δεν βλέπω τον λόγο, κάτσε και περίμενε λίγες μέρες να πάρεις το 1+5 αν είναι να δώσεις 400+ ευρώ

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης