Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

ΤΙΜΩΡΙΕΣ/ΠΟΙΝΕΣ/ΔΙΩΞΕΙΣ Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
Nielsen
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 793
Τον ευχαρίστησαν 631 φορές σε 376 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 29, 2017 21:09 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Με τον Ολυμπιακό δεν είχαμε μόνο πυρσούς στις εξέδρες αλλά ρίψη αυτών στον αγωνιστικό χώρο. ιδιαίτερα ένα κ@λόπαιδο στη 17 τους πετούσε κι έτρεχε στα σκαλάκια μετά για να κρυφτεί. Εφαγε τη γιούχα αλλά τι να το κάνεις. Πιο πολύ ενδιαφερόμαστε εμείς παρά οι διοικήσεις των ομάδων. Σιχτήρ πια με δάυτους Evil or Very Mad

Dimitris
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 724
Τον ευχαρίστησαν 880 φορές σε 553 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Καλαμάκι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 29, 2017 21:16 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα είπε ωραία ο asgan

Εγώ δεν είχα ιδέα,αν αυτοί το ήξεραν και δεν έκαναν ολόκληρη εκστρατεία ενημέρωσης και αποτροπης για το θέμα, μιλάμε για όσκαρ ανικανοτητας,σε κανονική εταιρεία αυτό δεν θα είχε συγχωρηθει

Ντροπή

Ωραία.,παίζουμε όλα τα εντός χωρίς κόσμο, μεταξύ αυτών και το ματς με τον 2ο ανταγωνιστή

Well done

ARDIZOGLOY
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 635
Τον ευχαρίστησαν 2279 φορές σε 1282 Δημοσιεύσεις

Τόπος: THESSALONIKI.GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 29, 2017 22:58 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτα γινονται οταν τεχνοκρατες παιρνουν αποφασεις.
Στο τελος να απαγορευσουν και τα συνθηματα των οπαδων...η και τους ιδιους τους οπαδους...και αντι για κερκιδα οργανωμενων να εχει συμφωνικες ορχηστρες που θα παιζουν τα κυματα του Δουναβη......

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : A.M
nd_21
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4441
Τον ευχαρίστησαν 7921 φορές σε 3620 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 00:40 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Στο ματς με τον γκέουλα, πέρα από αυτούς που άναψαν στο πέταλο, υπήρχαν πυρσοί τοποθετημένοι περιμετρικά στο κάγκελο της τάφρου από την 35 ως την 17, όπως είχε γίνει και στον περσινό ημιτελικό.
Είναι δυνατόν να μην το είχαν πάρει είδηση στην ΠΑΕ, ώστε να το αποτρέψουν; Τώρα είναι αργά για δάκρυα.
Είναι όμως εξοργιστικό να σαμποτάρεται η προσπάθεια των ποδοσφαιριστών, από την ηλιθιότητα των οργανωμένων και την αδράνεια της διοίκησης.

Παρόλα αυτά θεωρώ ότι στην έφεση η ποινή θα μειωθεί σε μία αγωνιστική και ίσως να σφίξουν λίγο οι γλουτοί ως προς τις ανοησίες που διαπράττονται λόγω της μεγάλης αγάπης προς την ΑΕΚ.

Από εκεί και πέρα όμως υπάρχει και ζήτημα με την ουσία της τιμωρίας.
Στην απόδοση δικαιοσύνης υπάρχει η έννοια της αναλογικότητας των ποινών. Δεν ξέρω ποιος έφτιαξε τον πειθαρχικό κώδικα, αλλά δεν είναι δυνατόν να προβλέπεται η ίδια ποινή για είσοδο οπαδών στον αγωνιστικό χώρο με τους πυρσούς στην εξέδρα.

balkou
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 2901
Τον ευχαρίστησαν 2813 φορές σε 2107 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Larisa, Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 07:39 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

gazebo έγραψε:
asgan έγραψε:
100% στημενη απόφαση για να μην έχουμε κόσμο με παοκ.

Απο κει και πέρα, αποδυκνειεται πωε στην ΑΕΚ κοιμούνται ορθιοι. Με Αουστρια που ειχαν συνειδητοποιήσει τον κινδυνο, εβγαλαν δραματική ανακοίνωση και δεν αναψε ουτε μισο καπνογόνο. Με γαυρο, πεταγαν αετό. Κατα τη γνωμη μου πρεπει να αναζητηθει υπευθυνος και να αποπεμφθεί

Εντελώς στημένη.
Με γαύρο και να έβγαζαν ανακοίνωση το ίδιο θα ήταν. Αυτό με τις φωτοβολίδες και τα βεγγαλικά να τιμωρούνται τι νέο φρούτο είναι?
Κεράκια στην τούρτα γεννεθλείων επιτρέπεται ακόμα να βάζουμε?
Το βράδυ της πρωτοχρονιάς θα ρίξουν πρόστιμο στο δήμο Νέας Υόρκης? Και αν το ξανακάνει θα γιορτάσουν την Πρωτοχρονιά στα σπίτια τους?

Οσο θυμάμαι εκείνο το απόγευμα με την Μπαρτσελόνα στο Νίκος Γκούμας που είχαν βγει οι παίχτες της Μπαρτσελόνα και κοίταγαν σαν χαζοί...
Μιλάμε από τις πιο όμορφες καταστάσεις.

Αμάν ρε παιδιά, στημένο κατευθείαν.
Όποιος παρακολουθεί Νικο21ρ έχει δει την επισήμανση που είχε κάνει μετά το ματς με τα Γιάννενα (αν θυμάμαι καλά). Ε δεν μπορεί να το πήραμε χαμπάρι εμείς και όχι η ΠΑΕ.
Ούτε είναι νέο φρούτο. Στην Ευρώπη τιμωρούνται παραπάνω από μια δεκαετία πλέον. Στη Γερμανία τις προάλλες ένα Στουτγάρδη Άιντραχτ το διέκοψε προσωρινά ο διαιτητής με το που άναψαν οι οπαδοί βεγγαλικά. Με τη μία.
Και εντάξει άλλο να έχει ο δήμος της Νέας Υόρκης που λες, που προφανώς έχουν εξειδικευμένη εταιρεία που κάνει τη χρήση τους σε χώρο ασφαλή μακριά από τον κόσμο (δεν τα εκτοξεύουν μέσα από το πλήθος) κι άλλο ο γείτονας που του σκάει στο χέρι και τρέχει στο νοσοκομείο, τα έχουμε δει κι αυτά.
Μια χαρά μπορούν να κάνουν ατμόσφαιρα οι οπαδοί και με άλλους τρόπους, μην προσπαθούμε να δικαιολογησουμε τα αδικαιολόγητα

tpapatan
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 106
Τον ευχαρίστησαν 134 φορές σε 87 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 09:01 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγώ αναρωτιέμαι, τι διάολο ικανοποίηση τους δίνει ο αναμμένος πυρσός και το καπνογόνο. Κάθε φορά που το βλέπω, φέρνω στο μυαλό μου τα ζόμπι σε ταινίες του Ρομέρο, που εκστασιάζονται στη θέα των βεγγαλικών.
Και καλά, αν τους ικανοποιεί εκείνους με γεια τους με χαρά τους. Γιατί υποθέτουν ότι αρέσει και σε όλους τους άλλους να εισπνέουν τα χημικά τους;

Όσον αφορά την ΠΑΕ, δεν την ενδιαφέρει να πηγαίνει ο κόσμος στο γήπεδο. Το έχουμε ξαναπεί. Το έχουμε ξαναδεί. Δεν επενδύουν στην ικανοποίηση του πελάτη. Όσο υπάρχουν τα φράγκα του ΟΠΑΠ και της NOVA, είναι υπεράνω. Κι όσο υπάρχουν αρωστάκια με πρώτο και καλύτερο τον εαυτό μου, θα μαζεύουν και 8-9 χιλιάρικα διαρκείας, και θα είναι ζάχαρη. Άκοπα.

Εγώ ως κάτοχος διαρκείας, κι έχοντας ζήσει και τη διοίκηση Νικολαϊδη π.χ , θα περίμενα από την ΠΑΕ έστω συμβολικά, με κάποιο τρόπο, έστω με δώρα από την μπουτικ ή προσκλήσεις στα επίσημα, να αποζημιώσει τους κατόχους διαρκείας για το φετινό φιάσκο. Έστω κι αν προσωπικά δεν πήγαινα ποτέ να αποζημιωθώ από την ΑΕΚ. Έτσι για το γαμώτο. Για να δω πως με υπολογίζουν. Αλλά @@. Αυτά είναι ψιλά γράμματα. Ότι και να κάνουν, όσο μπορώ να το πληρώνω, το διαρκείας δε θα μου το κόψουν , αλλά θα τους σιχτιρίζω και θα τους δυσφημίζω σε κάθε ευκαιρία.

υ.γ. Είναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ Sarcastic

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1590
Τον ευχαρίστησαν 6843 φορές σε 3799 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 09:12 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Θα το κάνουν
Θα πουν το κάθε διάρκειας +1 εισιτήριο στον επόμενο αγώνα

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

tpapatan
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 106
Τον ευχαρίστησαν 134 φορές σε 87 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 09:14 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Έως τώρα δεν έχω δει τέτοιες ευαισθησίες, αλλά εάν γίνει προκαταβολικά μπράβο τους. Έτσι για το γαμώτο.

T-H-Eagle
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1579
Τον ευχαρίστησαν 1521 φορές σε 734 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νέα Φιλαδέλφεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 09:53 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

εγώ ξέρω πως αν έχουμε μία ελπίδα για κάτι καλό στην ομάδα, είναι να κοπούν βεγγαλικά, πυροτεχνήματα και φιέστες....
επομένως ο νόμος είναι μακροπρόθεσμα προς όφελός μας.... wink

TM
Member
Member

Ευχαριστώ: 0
Τον ευχαρίστησαν 52 φορές σε 27 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 10:57 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Είμαι κάτοχος διαρκείας εδώ και πολλά χρόνια (από το 2004 ανελλιπώς). Σχεδόν κάθε χρόνο χάνω μερικούς αγώνες λόγω τιμωρίας της έδρας για τον ένα η τον άλλο λόγο. Ήρθε η ώρα να χάσω και λόγω καπνογόνων στις εξέδρες. Εάν είναι για το καλό του ποδοσφαίρου ως προϊόν, με την έννοια ότι θα μπορώ να πηγαίνω σε έναν αγώνα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που πηγαίνει ένας φίλαθλος σε οποιαδήποτε πολιτισμένη χώρα του κόσμου, ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ η τιμωρία!

Για όσους λένε ότι τα καπνογόνα ανάβουν και σε άλλες χώρες, θέλω να σας καταθέσω την εμπειρία μου όταν παρακολούθησα αγώνα championship (Β εθνικής) στο Λονδίνο:
1. Το κάπνισμα απαγορεύεται (είμαι καπνιστής, και βγήκα στο ημίχρονο έξω από το γήπεδο, σε συγκεκριμένο χώρο καπνιστών για να καπνίσω)
2. Στο γήπεδο υπήρχαν 4 (!) αστυνομικοί, ένας σε κάθε γωνία του γηπέδου. Είχε 12 χιλιάδες κόσμο, 10 οπαδούς των γηπεδούχων και 2 χιλιάδες φιλοξενούμενοι (ο αγώνας ήταν κρίσιμος για την άνοδο στην premier)
3. Είχα εισιτήριο πολύ κοντά στον αγωνιστικό χώρο, δίπλα στην πλαγιά γραμμή. Δίπλα μου, ήταν μια παρέα οπαδών της γηπεδούχου, κι ένας ψιλομεθυσμενος έβριζε χυδαία (ρατσιστικά σχόλια) το δεξί μπακ των φιλοξενούμενων (μαυρος) που έπαιζε μπροστά μας. Γύρω στο 30' έρχεται ένας σεκιουριτάς και με ήρεμο τρόπο του λέει "σας παρακαλώ να μη βρίζετε, σας έχει καταγράψει η κάμερα". Ο τύπος του λέει εντάξει, ο σεκιουριτάς φεύγει, αλλά ο δικός σου συνεχίζει το βιολί του...
4. Στο ημίχρονο, έρχονται δυο (ένας άλλος σεκιουριτάς και ένας αστυνομικός) και του λένε να τους ακολουθήσει έξω από το γήπεδο. Κοντεύει να αρχίσει το δεύτερο μέρος, και ένας από την παρέα του τύπου λέει "πάω να δω τι γίνεται με τον δικό μας, που δεν έχει γυρίσει ακόμα". Σε 5 λεπτά επιστρέφει και πληροφορεί τους άλλους ότι ο τύπος κρατείται έξω από το γήπεδο, δεν θα μπει να δει το ματς, και θα περιμένει μετά τον αγώνα να ρωτήσουν οι αστυνομικοί εάν ο μπακ των φιλοξενούμενων θέλει να του κάνει μήνυση γι εξύβριση και ρατσιστική συμπεριφορά! Εάν ναι, ο τύπος θα πάει αυτόφωρο, εάν ο παίκτης δεν κάνει μήνυση, θα τον αφήσουν ελεύθερο...
5. Οι υπόλοιποι της παρέας είπαν ένα ξερό "οκ" (ένας μόνο σχολίασε κάτι σαν "και του έλεγα του μ... να μη συνεχίσει να βρίζει, αλλά που να ακούσει") και συγκεντρώθηκαν στον αγώνα.
6. Το ματς έληξε 0-2, οι γηπεδούχοι έχασαν κάθε ελπίδα για άνοδο, αλλά έφυγαν ΑΓΚΑΛΙΑΣΜΕΝΟΙ με τους οπαδούς των φιλοξενούμενων και πήγαν στις κοντινές pub για ένα pint.
7. ΚΑΠΝΟΓΟΝΑ ΕΙΠΑΤΕ; ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΠΝΟΓΟΝΑ;

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : bratitsis, KosGer, aekzine, Antonis, Nielsen, ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ
bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 979
Τον ευχαρίστησαν 1726 φορές σε 1315 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Φλώρινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 10:57 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ας καταλάβουν ότι αυτή η ηλιθιότητα με τους πυρσούς πρέπει κάποια στιγμή να εξοστρακιστεί.
Δύο στοιχεία/ιστορίες θα παραθέσω για το θέμα.
Η πρώτη ήταν όταν είχα φέρει την μικρή μου στον τελικό με τον Ατρόμητο (αρκετοί θα το θυμάστε). Ούτε από τη μυρωδιά των δακρυγόνων μάσησε έξω από το γήπεδο ούτε από τίποτα άλλο. Όμως όταν είδε τους πυρσούς στο πέταλο έβαλε τα κλάματα (με το μυαλουδάκι της ήταν φωτιά και αν έφτανε σε μας τι θα κάναμε; Στο μισό παιχνίδι έβλεπε προς τα εκεί).

Η άλλή ήταν μια ιστορία που δε θα την ξεχάσω ποτέ και σκέφτομαι τι καλά που δεν έτυχε σε μένα, αλλά σε έναν κυριούλη 3 θέσεις δίπλα μου (μπορεί να μας είχαν πάει πακέτο φυλακή γιατί θα το είχα σακατέψει το κάθαρμα...). Ήταν στον αγώνα με την Γκρασχόπερς, στη Λεωφόρο. Παραδίπλα μου ένα νεαρό παιδί (ίσως φοιτητής) με τον πατέρα του, έναν πολύ ήσυχο και συμπαθητικό κυριούλη. Ανάβει ο ούγκανος που ήταν πίσω του τον πυρσό και τον κράτησε αρκετή ώρα κάτω επειδή χοροπήδαγε σαν το κατσίκι και έλεγε συνθήματα. Αποτέλεσμα, έκαψε το καστόρινο μπουφάν του κυριούλη....ναααααααααααα μια τρύπα.
Του λέει ο κυριούλης....ρε παιδί μου...και το γομάρι "άστα αυτά και φώναζε για την ΑΕΚ". Εγώ θα συμπληρώσω .... αφού.
Τελικά έφυγαν από το γήπεδο μετά από 5 λεπτά, με κατεβασμένο κεφάλι (κι εγώ με την παρέα μου πήγαμε πιο πέρα). Μπράβο στο ορκ. Ωραία ατμόσφαιρα έφτιαξε.

Ελπίζω λοιπόν να τα πιάνουν στην είσοδο (και να κάνουν και κανέναν έλεγχο το πρωί του αγώνα ή την προηγούμενη). Αν πιάσουν κανέναν, να του το βάλουν εκεί που ξέρει και να του το ανάψουν. Έτσι, για την ατμόσφαιρα!

bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 979
Τον ευχαρίστησαν 1726 φορές σε 1315 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Φλώρινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 11:00 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Α για να μην πούμε ότι τα ίδια καμάρια πολλές φορές στο παρελθόν άναβαν τα ίδια μαραφέτια και στα κλειστά (π.χ. στο μπάσκετ). Έλεος δηλαδή

TM
Member
Member

Ευχαριστώ: 0
Τον ευχαρίστησαν 52 φορές σε 27 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 11:07 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Για την ιστορία, Brentford-Hull 0-2 (2015), η Hull τελικά ανέβηκε, η Brentford έχασε κάθε ελπίδα μετά την ήττα

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 5207
Τον ευχαρίστησαν 3780 φορές σε 2530 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 12:33 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ανακοίνωση ΠΑΕ ΑΕΚ έγραψε:
Η ΠΑΕ ΑΕΚ εκφράζει τα θερμά της συγχαρητήρια και ένα μεγάλο «ευχαριστώ» στους οπαδούς της ομάδας μας για την απόλυτη συμμόρφωσή τους στην οδηγία του παρατηρητή της UEFA, αλλά κυρίως για την αψεγάδιαστη συμπεριφορά τους στον πρώτο ευρωπαϊκό αγώνα, μετά την επιστροφή μας σε φάση ομίλων ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Η χθεσινή βραδιά αποτέλεσε τεράστια νίκη του συνδεσμιακού κινήματος, αλλά και μεμονωμένα του κάθε φίλαθλου της ομάδας μας και ανεβάζει ψηλά τον πήχη των απαιτήσεων ενόψει της συνέχειας των αγωνιστικών μας υποχρεώσεων σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Αποδείξαμε περίτρανα ότι με συνεργασία, θέληση, σωστή οργάνωση και κοινή προσπάθεια για τον ίδιο στόχο και το κοινό καλό, που ενώνει όλους μας, μπορούμε να πετύχουμε τα πάντα διαφημίζοντας την ομάδα μας και τους οπαδούς της σε κάθε γωνιά της Ευρώπης.

Εχουμε πληρώσει ακριβά κατά το παρελθόν και συνεχίζουμε δυστυχώς να πληρώνουμε παραβατικές συμπεριφορές μιας μειοψηφικής μερίδας οπαδών, που θα πρέπει να απομονωθούν, όπως με επιτυχία έγινε χθες.

Θα πρέπει όλοι να γνωρίζουμε ότι δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά στις διατάξεις του εγχώριου πειθαρχικού κώδικα σε σχέση με αυτόν της UEFA, απεναντίας είναι και πιο αυστηρός ως προς τις προβλεπόμενες ποινές και η χθεσινή βραδιά θα πρέπει να αποτελέσει οδηγό και πρότυπο συμπεριφοράς σε κάθε γήπεδο που από εδώ και πέρα θα αγωνίζεται η ομάδα μας.
https://www.aekfc.gr/newsdetails/aaa-14-51205.htm?lang=el&path=597270595

Λίγο χλιαρή βρήκα την ανακοίνωση, ως προς το χαϊλάιτιντ σκέλος.
Θα έπρεπε να τονίζει ότι κανένα καπνογόνο δεν πρεπει να ανάψει αύριο στην τριπολη και να αναφερει την τιμωρία.

NICOLAS
Starter 2008
Starter 2008

Ευχαριστώ: 833
Τον ευχαρίστησαν 2316 φορές σε 1356 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Motherland...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 12:50 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Θα γινω λιγο αιρετικος εδω και θα πω οτι τα καπνογονα γενικα κι αοριστα ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΝΕ. Το ανεξελεγκτο αναμα, οκ, με χαλαει κι εμενα. ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ, ΟΧΙ.

Προχθες πχ ξενερωσα πολυ κατα την εισοδο των ομαδων, ενω με τον γαυρο ημουν με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια.

Τα θεματα ειναι δυο:
Το πρωτο ειναι ο ΓΕΛΕΙΟΣ κανονισμος που τιμωρει το αναμα και οχι τη ριψη.
Το δευτερο ειναι πως δεν μπορεις να εξασφαλισεις το αναμα, χωρις να υπαρχει ο κινδυνος της ριψης.

Απο κει και περα, ας φροντισει η ΠΑΕ ή οι οργανωμενοι να μοιραζουν χαρτακια ή κατι αλλο που να δημιουργει και λιγο ατμοσφαιρα. Γιατι την Πεμπτη πραγματικα αισθανομουν οτι ημουν σε θεατρικη παρασταση.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την NICOLAS στις Σαβ Σεπ 30, 2017 13:01 pm, 1 φορά

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1590
Τον ευχαρίστησαν 6843 φορές σε 3799 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 13:00 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

μακαρι το προβλημα μας να ηταν τα καπνογονα στο ελληνικο ποδοσφαιρο

ειναι απο τα μετρα που γελας οχι γιατι δεν ειναι σωστα αλλα γιατι ειναι τα τριτευοντα και βαλε

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

glazar
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 227
Τον ευχαρίστησαν 285 φορές σε 178 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Leiden, The Netherlands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 13:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δηλαδη ειναι καλυτερο να τα πεταμε χωρις να τα αναβουμε?

KosGer
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 577
Τον ευχαρίστησαν 633 φορές σε 410 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Σύρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 13:22 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δηλαδή εάν τοποθετηθούν τελικά οι πυρσοί, όπως φαίνονται στο μακετο, στις εισόδους της Αγιασοφιάς η ομάδα δεν πρόκειται να ξαναπαίξει μπροστά σε κόσμο LOL

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Antonis
Antonis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 8922
Τον ευχαρίστησαν 3997 φορές σε 2812 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 13:23 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Και εμένα μου αρέσει η ατμόσφαιρα με τα καπνογόνα και επίσης ξενέρωσα την Πέμπτη.
Από την άλλη, είναι καλό να μάθουμε να συμμορφωνόμαστε με τους κανόνες.
Αν μάθουν να συμμορφώνονται τα μπουμπουκια μας με κανόνες που αναφέρονται σε ελαχίστης σημασίας ζητήματα, θα είναι καλό.
Πάντως από τότε που έστρωσε η διαιτησία προσωπικά δε φοβάμαι ότι θα μπουν μέσα στο γήπεδο με το γαύρο και ας χάσουμε.

Nielsen
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 793
Τον ευχαρίστησαν 631 φορές σε 376 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 13:29 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ARDIZOGLOY έγραψε:

Στο τελος να απαγορευσουν και τα συνθηματα των οπαδων...η και τους ιδιους τους οπαδους...και αντι για κερκιδα οργανωμενων να εχει συμφωνικες ορχηστρες που θα παιζουν τα κυματα του Δουναβη......

Aν το σύνθημα είναι το "όποιος σας #@$% είναι ΑΕΚ", το οποίο είναι το απόλυτο hit της κερκίδας μας 3 χρόνια τώρα, δεν θα με πείραζε καθόλου η απαγόρευση. Μάθαμε στο γήπεδο να βγάζουμε βαρβαρότητα και μετά να κοιτάμε την κερκίδα της Dortmund με θαυμασμό και να λέμε "δεν γίνονται αυτά στην Ελλάδα".

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ
NICOLAS
Starter 2008
Starter 2008

Ευχαριστώ: 833
Τον ευχαρίστησαν 2316 φορές σε 1356 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Motherland...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 14:09 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτο παντως, μαζι με τον ψυχιατρο, ειναι ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ συνθηματα που τραγουδαω.. LOL

DownUnder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4204
Τον ευχαρίστησαν 2222 φορές σε 1437 Δημοσιεύσεις

Τόπος: DIMOS SARONIKOU

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 14:20 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δλδ τα καπνογόνα μας μαράνανε
Το να τα πετάς μεσα ναι
Το να τα ανάβεις ε έλεος

Εχεις δίκιο ο Αρδίζογλου
Έλεος δλδ
Στο τελος θα απαγορεύεται και το κλασιμο

Ρε ασταδιαλα
Απο κει και πέρα καλο θα ειναι οι δικοί μας να εναρμονιστούν με τη διοίκηση , να χωμεψουν τα νεα μέτρα και να παίζουν στο όριο

Καπνογόνα και δυναμίτες μέχρι το τελος
Και μπινελικια

Αντε πια

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3781
Τον ευχαρίστησαν 7398 φορές σε 4685 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 14:27 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Πάντως είναι αλήθεια ότι από το 2005 και μετά που έγινε η κόντρα με το Ντεμη, η εξέδρα μας σταθερά υβρίζει εχθρούς ή "εχθρους", πολυ περισσότερο απο ο,τι επευφημει την ομάδα. Μου έχουν λείψει τρομερά τα συνθήματα - ποιήματα της δεκαετίας του 90 όπως το "σαν βρεθείς". Τώρα τα ποιήματα είναι μονο μπινελίκια, κατάρες, μανάδες και πατεράδες. Σημεία των καιρών συνολικά θα μου πείτε, σωστά, αλλά έχει χαθεί κάθε έννοια συνέχειας στην εξέδρα μας και με λυπεί αυτό.

Ακόμα και το αγάπη μου γλυκιά, θα σ εχω στην καρδιά, οπου κι αν παίζεις οι οπαδοί σου θα είναι κοντά, αυτο το τοσο απλό, θέλει κουλτούρα και ιστορική συνέχεια για να το προτιμήσει ο εικοσάχρονος έναντι των ψυχιάτρων, των μανάδων, του όποιου σας αυτωνει είναι ΑΕΚ. Προς Θεού δεν πουριτανιζω, τραγουδάω με πάθος τα μπινελίκια πανω στον τσαμπουκά, αλλά όχι μονο μπινελίκια ρε παιδιά...

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Nielsen
ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 5953
Τον ευχαρίστησαν 1782 φορές σε 1019 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 15:16 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Συμφωνώ για τα υβριστικά,με εξαίρεση αυτό εδώ που είναι ολίγον τι ψύχωση.

Link

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 15:26 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Καλά εσύ είσαι εθισμένος στο βρισίδι...

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 16:29 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τώρα κατάλαβα ότι αν ανάψουμε καπνογόνο πάμε από τις 2 αγωνιστικές σε άλλες 4 αγωνιστικές και αν ξανανάψουμε σε άλλες 8 αγωνιστικές...
Με 2 καπνογόνα δηλαδή 12 ακόμα αγωνιστικές κεκλεισμένων...
Με 3, δε θα κλείσει για 2 χρονιές το ΟΑΚΑ...
Το καλό είναι ότι όπως και να έχει θα δούμε τώρα το 3ο παιχνίδι, μετά το 8ο το 17ο, το 34ο, το 67ο, το 132ο, το 261ο κλπ... Shocked
Με 6 πυρσούς δηλαδή αξίας γύρω στο 50άρικο κάποιος μπορεί να σου κλείσει το γήπεδο για 255 αγώνες.
Περίπου για 12 χρόνια δηλαδή...

CK
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 545
Τον ευχαρίστησαν 505 φορές σε 306 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 17:45 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Γελοίος κανονισμός.

Δώρο άδωρο να διαμαρτυρόμαστε τώρα, από τη στιγμή, που αυτοί που έπρεπε δεν διάβασαν τις εισηγήσεις, αυτοί που έπρεπε δεν διαφώνησαν, αυτοί που έπρεπε δεν καταψήφισαν/έκαναν παρέμβαση/διαμαρτυρήθηκαν.

asgan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1850
Τον ευχαρίστησαν 2476 φορές σε 1211 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 17:56 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Με λίγα λόγια, αν αύριο στην Τρίπολη πάει κάποιος εγκάθετος και ανάψει για 5 δευτερόλεπτα ένα καπνογόνο και μετά το σβήσει, τρώμε 4 αγωνιστικές. Και μεθαύριο στην Ξάνθη άλλη μια φορά το ίδιο.....8 αγωνιστικές.

Αντίστοιχα, αν ο Τσουκαλάς και οποιαδήποτε τσουκαλοειδή μπουν στον αγωνιστικό χώρο και κάνουν βολτες βρίζοντας και απειλώντας (απλά χωρίς να βιαιοπραγίσουν) από αύριο και μέχρι όποτε θέλουν, τρώνε μερικά χιλιάρικα πρόστιμο.

ΟΚ, το πιάσαμε το υπονοούμενο

gazebo
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 500
Τον ευχαρίστησαν 1359 φορές σε 767 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 19:16 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μα τιμωρούμαστε για καπνογόνα που άναψαν σε εκτός έδρας αγώνα? Πώς η ΠΑΕ μπορεί να κάνει κουμάντο σε ξένο γήπεδο ποιος μπαίνει και τι βάζει μέσα?
Στην τελική αν θεωρείς ότι είναι λογικό να μην επιτρέπεται καπνογόνο, πιάσε αυτόν που το έκανε και απαγόρευσέ του την είσοσο σε γήπεδο.
Είναι σαν να λέμε θα μπορούσαν να πουν αν κάποιος οδηγός περάσει με κόκκινο απαγορεύεται για ένα μήνα η κυκλοφορία αυτοκινήτων που η πινακίδα
τους τελειώνει στον αριθμό πινακίδας του αυτοκινήτου που πέρασε με κόκκινο.
Νομίζω έχει χαθεί η κοινή λογική.

gazebo
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 19:18 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Γίνεται ένας γάμος εδώ κοντά και πετάνε βεγγαλικά. Να επέμβει η αντιτρομοκρατική. Ο γαμπρός να κοιμηθεί στον καναπέ για δυο νύχτες.

balkou
Moderator
Moderator

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 20:03 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

gazebo έγραψε:
Γίνεται ένας γάμος εδώ κοντά και πετάνε βεγγαλικά. Να επέμβει η αντιτρομοκρατική. Ο γαμπρός να κοιμηθεί στον καναπέ για δυο νύχτες.

Δε σε τιμωρούν αμέσως. Η ποινή έδρας είναι στην 3η φορά LOL

ARDIZOGLOY
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 635
Τον ευχαρίστησαν 2279 φορές σε 1282 Δημοσιεύσεις

Τόπος: THESSALONIKI.GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 30, 2017 22:35 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

NICOLAS έγραψε:
Αυτο παντως, μαζι με τον ψυχιατρο, ειναι ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ συνθηματα που τραγουδαω.. LOL

Ναι ρε Νικολα.Δεν ειμαστε λεσχη μπριτζ ..εκτος των αντεθνικων τα αλλα δεν με πειραζουν

Misa
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 859
Τον ευχαρίστησαν 996 φορές σε 611 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2017 07:13 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Οταν δεν μπορεις να λυσεις αλλα κι αλλα βγαζεις δρακοντιους κανονισμους και εξαντλητικες ποινες για τριτευοντα θεματα και μαλιστα χωρις διαβαθμιση.
Δηλαδη για φωτοβολιδα ευθειας βολης τι προβλεπεται;
Υποβιβασμος και κατεδαφιση του γηπεδου;
Τα αμκα τι σκ@τ@ τα θελουν αν τελικα ο οποιος λαλακας κανει το οτιδηποτε δεν του καταλογιζουν τις οποιες ευθηνες;
Οκ εχουν ευθηνες οι ΠΑΕ αλλα μεχρι ενος σημειου, μαλιστα ΠΑΕ που για Χ λογους ειναι κοντρα στους οργανωμενους τους ειναι περισσοτερο ευαλωτες και ουσιαστικα πρεπει να γινουν τατσι μητσι κωτσι με τον καθε καφρο μπας και δεν καταστραφουν εντελως.
Απαραδεκτος κανονισμος οπως και καθε κανονισμος που τιμωρει καθε ΠΑΕ ανεξαρτητα του αν προσπαθησε να αποτρεψει το οτιδηποτε η οχι, του αν εχει αντικειμενικη ευθην η οχι, του αν ζητησε εισητηρια η οχι.
Τι ευθηνη μπορει να φερει πχ σημερα η ΑΕΚ σε ενα επαρχιακο γηπεδο το οποιο δεν το διαχειριζεται η ιδια αν καποιος με κιτρινα κανει την οποια λαλακια;

Lord
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 5942
Τον ευχαρίστησαν 6013 φορές σε 2979 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2017 09:58 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

RE PAIDES EFESH DEN KANAME?
EINAI ORISTIKO OTI 8A PAIKSOUME ME PAOK XWRIS KOSMO?

twentyone
Developer
Developer

Ευχαριστώ: 186
Τον ευχαρίστησαν 994 φορές σε 475 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens-Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2017 09:58 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

twentyone έγραψε:
Και φυσικά σε κάνα μήνα που θα πρέπει να τιμωρηθούν όλοι θα τον αλλάξουν και θα την έχουμε πληρώσει μόνο εμείς

Ζήτησε αλλαγή του άρθρου για την τιμωρία έδρας λόγω καπνογόνων η Σούπερ Λιγκ
http://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/article/381762/oi-tropopoiiseis-poy-zitise-i-soyper-ligk-stis-diatakseis-toy

Misa
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 859
Τον ευχαρίστησαν 996 φορές σε 611 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2017 10:04 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Οκ λοιπον, ολοι ξερουμε οτι θα γινει δεκτο το αιτημα της σουπερ λιγκ ΑΦΟΥ θα εχουμε εκτισει εμεις την ποινη. Κλασσικα εικονογραφημενα.

nd_21
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4441
Τον ευχαρίστησαν 7921 φορές σε 3620 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2017 10:29 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Lord έγραψε:
RE PAIDES EFESH DEN KANAME?
EINAI ORISTIKO OTI 8A PAIKSOUME ME PAOK XWRIS KOSMO?

Την πρόβλεψη μου την έγραψα. Θα πέσει στην μία αγωνιστική η ποινή μετά την έφεση. Μετά και από τις διαρροές για από το αίτημα για αλλαγή του κανονισμού, έχουμε ήδη έτοιμη και την υπερασπιστική γραμμή.

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2741
Τον ευχαρίστησαν 7260 φορές σε 3530 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2017 11:04 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

twentyone έγραψε:
twentyone έγραψε:
Και φυσικά σε κάνα μήνα που θα πρέπει να τιμωρηθούν όλοι θα τον αλλάξουν και θα την έχουμε πληρώσει μόνο εμείς

Ζήτησε αλλαγή του άρθρου για την τιμωρία έδρας λόγω καπνογόνων η Σούπερ Λιγκ
http://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/article/381762/oi-tropopoiiseis-poy-zitise-i-soyper-ligk-stis-diatakseis-toy

Κανείς δεν το περίμενε...

gazebo
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2017 17:10 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ναι αλλά αν αλλάξει ο νόμος στη μέση του πρωταθλήματος, δεν δημιουργεί στρεβλώσεις? Αν είναι να αλλάξει θα πρέπει να αλλάξουν και αναδρομικά και οι τιμωρίες.

balkou
Moderator
Moderator

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 01, 2017 17:28 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτές είναι προτάσεις της ΣΛ για αλλαγές. Δε σημαίνει ότι θα γίνουν αποδεχτές, είτε όλες είτε μερικώς, και εννοείται ότι θέλει χρόνο για να περάσουν ως αλλαγές.

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης