Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

02-10-13 αντίστροφη μέτρηση, επιστροφή ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ! Vol VΙII Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή
Συγγραφέας Μήνυμα
Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 6159
Τον ευχαρίστησαν 3503 φορές σε 2405 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα- Γήπεδο ΑΕΚ Αγια Σοφιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:13 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Καίσαρης, ψιλοκολωτουμπιάζων!!!

Παράθεση:
Κώστας Καίσαρης
Το θέμα του γηπέδου της ΑΕΚ τώρα αρχίζει

ΝΟΜΟΣ του κράτους πλέον, η «Αγια-Σοφιά». Αυτό είναι κάτι σημαντικό, αλλά μπροστά υπάρχει δρόμος. Πολύς δρόμος. Σα να λέμε ότι τρέχεις 3.000 στιπλ και είσαι ακόμα στα πρώτα εκατό μέτρα. Εχεις μπροστά σου και εμπόδια να περάσεις και τη λίμνη. Εμπόδια που ακούνε στο όνομα ΣΥΡΙΖΑ. Με τους βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ στη συζήτηση του Νομοσχεδίου την Τρίτη το βράδυ στη Βουλή να επιβεβαιώνουν ότι «άλλα μου λεν τα μάτια σου και άλλα η καρδιά σου. Αλλα μου λεν τα χάδια σου και άλλα τα φιλιά σου». Οπως τραγούδαγε ο Γιώργος Νταλάρας όταν ήταν βαθιά πολιτικοποιημένος στα νεανικά του χρόνια. Γι' αλλού είχε ξεκινήσει, λοιπόν, ο ΣΥΡΙΖΑ σχετικά με το γήπεδο της ΑΕΚ κι αλλού έχει καταλήξει.

Αυτά που είχε πει «ο εδώ» Στρατούλης στη συνάντησή του με τον Μελισσανίδη ξεχάστηκαν μέσα σε πέντε λεπτά. Με συνέπεια να είναι πλέον σφόδρα εκτεθειμένος ο σεμνός λαϊκός αγωνιστής και νυν και αεί ΑΕΚτζής, Γιώργος Πάντζας. Ο σπουδαίος αυτός καλλιτέχνης, που είχε ταχθεί με όλες του τις δυνάμεις υπέρ της ανέγερσης της «Αγιας Σοφιάς», προδόθηκε από το ίδιο του το κόμμα. Ενώ ο συνάδελφός του, ο Γιάννης Βούρος, που έχει ενταχθεί στο ΠΑΣΟΚ, ήξερε τι έκανε και απεδείχθη πιο έξυπνος.

Ο Βενιζέλος είναι από τους πλέον συνεπείς πολιτικούς. Ο λόγος του συμβόλαιο. Ξεφύγαμε όμως. Ο ΣΥΡΙΖΑ λέει «όχι» στο Νομοσχέδιο. Που πάει να πει ότι δεν δίνει όχι έξι στρέμματα, αλλά ούτε έναν πόντο άλσους. Οι βουλευτές του είπανε όλοι μαζί μ' ένα στόμα, να χτίσει η ΑΕΚ καινούργιο γήπεδο στο χώρο που ήταν το παλιό. Αν δεν γίνεται 32.000 θέσεων, να γίνει 28.000. Να γίνει 24.000. Δεν θα χαλάσει ο κόσμος.

Η τρανή απόδειξη, δηλαδή, ότι το «ναι και όχι» δεν ισχύει μόνο όταν παραγγέλνεις καφέ και δη τούρκικο, αλλά ισχύει όταν πρόκειται για τον ΣΥΡΙΖΑ και στην πολιτική. Οπως ακριβώς, δηλαδή, το είχε περιγράψει η «Αυγή» σε πρόσφατο πρωτοσέλιδό της: «Ναι στο γήπεδο, όχι στον Μελισσανίδη». Δηλαδή, πιάσ' το αυγό και κούρευτο.

Οπως αποδεικνύεται, λοιπόν, επικράτησε η άποψη της Αφροδίτης Θεοπεφτάτου. Σε ό,τι έχει να κάνει δηλαδή με την επίσημη και κεντρική θέση του ΣΥΡΙΖΑ, που δεν αποτελεί ωστόσο ντιρεκτίβα. Δεν δεσμεύει Δούρου-Βασιλόπουλο. Μπορεί λοιπόν να πέρασε από τη Βουλή χθες το μεσημέρι, αλλά δεν τελειώνει το θέμα του γηπέδου της ΑΕΚ με την ψήφιση του Νομοσχεδίου. Το αντίθετο μάλιστα. Τώρα αρχίζει. Σε ό,τι έχει να κάνει ειδικότερα με τον ΣΥΡΙΖΑ, αφού υπάρχουν πλέον ο Χάρης Βασιλόπουλος στον δήμο και η Ρένα Δούρου στην περιφέρεια.

Με τον Δημήτρη Μελισσανίδη να έχει ήδη ξεκαθαρίσει ότι αν δεν συμπράξει ο δήμος κι αν δεν δώσει η περιφέρεια το εικοσάρικο εκατομμύρια «το γήπεδο ξεχάστε το».

Ο Βασιλόπουλος ξεκαθάρισε ότι η ΑΕΚ πρέπει να χτίσει γήπεδο στα 26,6 στρέμματα που της ανήκουν. Και σε ό,τι αφορά το άλσος, να μην πάρει ούτε μία πιθαμή. Σε ό,τι έχει να κάνει με τη Ρένα Δούρου (φωτό), μέχρι να αναλάβει τα καθήκοντά της δεν πρόκειται να πει απολύτως τίποτα. Κουβέντα. Τα νεότερα από Σεπτέμβριο και βάλε. Οσες ερωτήσεις κι αν της γίνουν μέχρι τότε, απάντηση δεν πρόκειται να δώσει. Αυτό είναι δεδομένο. Προς το παρόν και μέχρι τον Σεπτέμβριο ισχύει για τη Ρένα Δούρου η προηγούμενη δήλωσή της. Αυτή που είχε κάνει στις 26 Μαΐου και είχε πει ότι «θα βοηθήσουμε την ΑΕΚ (όπως και τον Παναθηναϊκό) για τα γήπεδά τους». Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Η ίδια η Δούρου είναι που θα το διευκρινίσει. Το ρεπορτάζ πάντως λέει ότι πρώτα θα πρέπει να δει τι ακριβώς παραλαμβάνει σχετικά με τα οικονομικά, γιατί ο Σγουρός φεύγοντας τίναξε την μπάνκα στον αέρα.

Από κει και πέρα, η βούλησή της είναι να βρεθεί λύση, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα βγούνε «κας» 20 εκατομμύρια για το γήπεδο. Ο,τι κονδύλι βγει, θα βγει για τα περιφερειακά έργα. Χωρίς το 20άρικο να είναι δεσμευτικό. Αυτά.

Το υπογραμμισμένο σαν απάντηση σε αυτό που γράφεις, aekostas.
Έχουμε διαβάσει βέβαια και το αντίθετο. Πως τα 20 εκ αφορούν το γήπεδο και όχι τα έργα.
Εγώ δηλώνω πως δεν ξέρω που θα πάνε ακριβώς αν τα πάρουμε.
Εσύ που ξέρεις διαφώτισε με.

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 8931
Τον ευχαρίστησαν 3999 φορές σε 2814 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:14 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

lampRos έγραψε:
γενικες παρατηρησεις

1) το να λεει καποιος πχ 'δεν νομιζω να γινει το γηπεδο' δεν τον κανει εχθρο της ΑΕΚ.
ομοιως, το να πει 'πιστευω θα γινει σε 5 χρονια' δεν σημαινει οτι δεν θελει να γινει νωριτερα, απλα εκτιμαει οτι θα αργησει.
εκτιμηση ειναι. σωστη? λαθος? να τη συζητησουμε. χωρις ομως να βγαζουμε και τα ΑΕΚομετρα.
δεν ειναι περισσοτερο ΑΕΚτζης καποιος που λεει 'θα γινει σε 1 χρονο γηπεδαρα'.

ειναι σεβαστη πχ η αποψη 'θελω γηπεδο για ολα τα τμηματα με τον ταδε τροπο΄.
οπως σεβαστο ειναι και το 'δεν γινεται να στεγαστουν ολα εκει αρα προτιμω να γινει και ας ειναι μονο για ποδοσφαιρο'

σεβαστο ειναι και το 'απο το να χρεωθει η ομαδα προτιμω να μην κανει γηπεδο' ή το 'χωρις εμπορικα να μην το κανουμε' ή το 'ας το φτιαξουμε μικροτερο χωρις να χρησιμοποιησουμε καποιο νομο'.

να συζητησουμε για ολα αυτα. διαφορετικες οπτικες ειναι. δεν σημαινει οτι καποιος που εχει καποια αλλη αποψη θελει το κακο της ΑΕΚ.

Προσωπικά το μόνο που με ιντριγκάρει και μου προκαλεί αντίδραση είναι όταν βλέπω αναίτια εμπάθεια που πηγάζει από το μένος προς πρόσωπα ή όταν βλέπω να αντιτάσσονται εξωρεαλιστικές και ανέφικτες εντελώς λύσεις οι οποίες εξυπηρετούν μια ιδεολογία / γραμμή που δεν έχει καμία σχέση με την ΑΕΚ.
Επίσης γήπεδο στρούγκα για την ΑΕΚ, δε το θέλω.
Όλα τα άλλα είναι δεκτά.

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:21 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Antonis έγραψε:
lampRos έγραψε:
γενικες παρατηρησεις

1) το να λεει καποιος πχ 'δεν νομιζω να γινει το γηπεδο' δεν τον κανει εχθρο της ΑΕΚ.
ομοιως, το να πει 'πιστευω θα γινει σε 5 χρονια' δεν σημαινει οτι δεν θελει να γινει νωριτερα, απλα εκτιμαει οτι θα αργησει.
εκτιμηση ειναι. σωστη? λαθος? να τη συζητησουμε. χωρις ομως να βγαζουμε και τα ΑΕΚομετρα.
δεν ειναι περισσοτερο ΑΕΚτζης καποιος που λεει 'θα γινει σε 1 χρονο γηπεδαρα'.

ειναι σεβαστη πχ η αποψη 'θελω γηπεδο για ολα τα τμηματα με τον ταδε τροπο΄.
οπως σεβαστο ειναι και το 'δεν γινεται να στεγαστουν ολα εκει αρα προτιμω να γινει και ας ειναι μονο για ποδοσφαιρο'

σεβαστο ειναι και το 'απο το να χρεωθει η ομαδα προτιμω να μην κανει γηπεδο' ή το 'χωρις εμπορικα να μην το κανουμε' ή το 'ας το φτιαξουμε μικροτερο χωρις να χρησιμοποιησουμε καποιο νομο'.

να συζητησουμε για ολα αυτα. διαφορετικες οπτικες ειναι. δεν σημαινει οτι καποιος που εχει καποια αλλη αποψη θελει το κακο της ΑΕΚ.

Προσωπικά το μόνο που με ιντριγκάρει και μου προκαλεί αντίδραση είναι όταν βλέπω αναίτια εμπάθεια που πηγάζει από το μένος προς πρόσωπα ή όταν βλέπω να αντιτάσσονται εξωρεαλιστικές και ανέφικτες εντελώς λύσεις οι οποίες εξυπηρετούν μια ιδεολογία / γραμμή που δεν έχει καμία σχέση με την ΑΕΚ.
Επίσης γήπεδο στρούγκα για την ΑΕΚ, δε το θέλω.
Όλα τα άλλα είναι δεκτά.

Συμφωνώ με τον Λάμπρο. Και ειδικά με την 2η παρατήρησή του

Παράθεση:
να ξεχωριζουμε επισης αν συζηταμε το τι θελουμε ή το τι πιστευουμε οτι θα γινει.

Εγώ βέβαια θέλω γήπεδο ακόμα κι αν έχει λυόμενες εξέδρες 3.000 θέσεων. Mr. Green

lampRos
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1093
Τον ευχαρίστησαν 972 φορές σε 669 Δημοσιεύσεις

Τόπος: athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:27 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

κουκ, εγω εχω καταλαβει οτι τα 20 ειναι για το γηπεδο και θα χρειαστουν και αλλα 20+ για υπογειοποιησεις, πεζοδρομησεις κτλ, εργων δηλαδη σχετικων με το γηπεδο αλλα εκτος του οικοπεδου μας.

Nikos21r
Site Admin
Site Admin

Ευχαριστώ: 109
Τον ευχαρίστησαν 3629 φορές σε 2157 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:29 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Παράθεση:
Κώστας Καίσαρης

....
Με τον Δημήτρη Μελισσανίδη να έχει ήδη ξεκαθαρίσει ότι αν δεν συμπράξει ο δήμος κι αν δεν δώσει η περιφέρεια το εικοσάρικο εκατομμύρια «το γήπεδο ξεχάστε το».

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10560&subid=2&pubid=129798419

Τι απιστευτη μουφα ειναι αυτη! Ημαρτον δεν εχει πει ποτε ο ιδιος ετσι! Συνεχιζει ο κυριος... να κανει πως δεν ξερει και δεν θυμαται.

http://www.AEK-enosis.gr

aekostas
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 543
Τον ευχαρίστησαν 368 φορές σε 288 Δημοσιεύσεις

Τόπος: UK

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:30 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:

Παράθεση:
Από κει και πέρα, η βούλησή της είναι να βρεθεί λύση, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα βγούνε «κας» 20 εκατομμύρια για το γήπεδο. Ο,τι κονδύλι βγει, θα βγει για τα περιφερειακά έργα. Χωρίς το 20άρικο να είναι δεσμευτικό. Αυτά.

Έχουμε διαβάσει βέβαια και το αντίθετο. Πως τα 20 εκ αφορούν το γήπεδο και όχι τα έργα.

Εγώ, εσύ κι ιδίως ο κάθε ο Καίσαρης δεν πάμε να λέμε ό,τι θέλουμε. Η Δικέφαλος ΑΕ ήταν σαφής, όπως το πιο κάτω που ανέβασε ο Get χτες:

Image

Αυτό είναι σαφέστατο και δεσμευτικό για το πλάνο της Δικέφαλος και έχει δημοσιευθεί και αναρτηθεί και εδώ κατ' επανάληψη. Λέει καθαρά (δες την προτελευταία "τελεία") πως η δεύτερη φάση έχει προυπολογισμό 20 εκατ και χρηματοδοτείται από την Περιφέρεια. Αν δεν έχει αυτά τα 20 από εκεί, θα πρέπει να χρηματοδοτήσει τα έργα της φάσης αλλιώς.

EDIT: Το διαγράφω αυτό, ίσως και να μην ισχύει, οι ακριβείς λέξεις είναι «Αν δεν δώσει αυτά τα 20 εκατομμύρια που είναι ήδη εγκεκριμένα, θα σημαίνει ότι δεν θέλει το γήπεδο»: Και όπως είπε ο Μελ την περασμένη εβδομάδα, δεν υπάρχει αυτό το αλλιώς.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την aekostas στις Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:35 pm, 1 φορά

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:34 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα 20 εκ αυτά μπορεί να είναι για τα έργα αυτά. Δεν ξέρω.
Δέχομαι αυτό που λέει ο Get.

Κι έτσι να είναι, θα υπάρχει κάποιο πλάνο. Εκτός αν μου λέτε ότι αυτά που μας λένε είναι ψέματα!!!

corto maltese
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 3342
Τον ευχαρίστησαν 4264 φορές σε 2765 Δημοσιεύσεις

Τόπος: La Cruz del Sur

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekostas έγραψε:
kouk έγραψε:

Παράθεση:

Εγώ, εσύ κι ιδίως ο κάθε ο Καίσαρης δεν πάμε να λέμε ό,τι θέλουμε. Η Δικέφαλος ΑΕ ήταν σαφής, όπως το πιο κάτω που ανέβασε ο Get χτες:

Image

Αυτό είναι σαφέστατο και δεσμευτικό για το πλάνο της Δικέφαλος και έχει δημοσιευθεί και αναρτηθεί και εδώ κατ' επανάληψη. Λέει καθαρά (δες την προτελευταία "τελεία") πως η δεύτερη φάση έχει προυπολογισμό 20 εκατ και χρηματοδοτείται από την Περιφέρεια. Αν δεν έχει αυτά τα 20 από εκεί, θα πρέπει να χρηματοδοτήσει τα έργα της φάσης αλλιώς. Και όπως είπε ο Μελ την περασμένη εβδομάδα, δεν υπάρχει αυτό το αλλιώς.

γράφουμε, γράφουμε, γράφουμε
ο κουκ διαβάζει αυτά που θέλει να διαβάζει

aekostas
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:
Κι έτσι να είναι, θα υπάρχει κάποιο πλάνο. Εκτός αν μου λέτε ότι αυτά που μας λένε είναι ψέματα!!!

Μα δε μας λένε. Μας είπαν τίποτα για αυτά τα έργα; Το μόνο που ξέρουμε είναι πως δεν είναι αρμοδιότητα της Δικέφαλος.

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:41 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

corto maltese έγραψε:
aekostas έγραψε:
kouk έγραψε:

Παράθεση:

Image

Αυτό είναι σαφέστατο και δεσμευτικό για το πλάνο της Δικέφαλος και έχει δημοσιευθεί και αναρτηθεί και εδώ κατ' επανάληψη. Λέει καθαρά (δες την προτελευταία "τελεία") πως η δεύτερη φάση έχει προυπολογισμό 20 εκατ και χρηματοδοτείται από την Περιφέρεια. Αν δεν έχει αυτά τα 20 από εκεί, θα πρέπει να χρηματοδοτήσει τα έργα της φάσης αλλιώς. Και όπως είπε ο Μελ την περασμένη εβδομάδα, δεν υπάρχει αυτό το αλλιώς.

γράφουμε, γράφουμε, γράφουμε
ο κουκ διαβάζει αυτά που θέλει να διαβάζει

Κοίτα, Γρηγόρη. Έχεις τις απόψεις σου. Έχω τις δικές μου.
Ασε όμως, σε παρακαλώ, τα πατροναρίσματα.
Και να διαβάζω ξέρω και καταλαβαίνω. Εσύ δίνεις κάποια σημασία στο τι μπορεί να εννοεί ο άλλος?

DownUnder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4228
Τον ευχαρίστησαν 2235 φορές σε 1444 Δημοσιεύσεις

Τόπος: DIMOS SARONIKOU

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:43 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Θα τα βαλει ο δημος τα υπολοιπα
Και θα πειι και ενα τραγουδι
Και δυο μη σου πω

Legolas
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 1010
Τον ευχαρίστησαν 1344 φορές σε 1006 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αεροδρομιο Σπατων

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:49 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Tα πατροναρισματα πανε συννεφο σε αυτο το τοπικ ομως. Να βγαλουμε τις προδιαγραφες του σωστου ΑΕΚτση, σε τι ιδεολογια, αξιες πιστευει, ποια απο αυτα ειναι ρεαλιστικα, ποια δεν ειναι, πως αξιολογει καθενας τις προτεραιοτητες, και την ΑΕΚ, στην ζωη του, ποτε επιτρεπετε να κανουμε κωλοτουμπες και απο Ντεμικοι να γινομαστε Μελισσανιδικοι, αυουτς αυτο πονεσε, ποτε οχι. Επιτηδες αποφευγω και γω να γραφω στο παρον τοπικ πολυ, ενας λογος ειναι οτι προσωπα και καταστασεις δεν γνωριζω, πχ στην Νεα Φιλαδελφεια, απο την αλλη υπαρχει ενα πολυ αρνητικο κλιμα απεναντι σε καποια παιδια που κανουν κριτικη απο την πλευρα τους, ο placebo effect μονο δικη προθεσεων δεν εκανε, βλεπω ειρωνιες για τις αποψεις του μερες, του Νικου Σ του προσαψανε οτι ειχε αδικο σχεδον σε ολα χρονια τωρα, μεχρι και στο Καρεντ Kez LOL , για το καρεντ απλα να πω οτι εχει αδικο οπου δεν συμφωνει μαζι μου.

Παιδια, ηρεμηστε, αν δεν μπορειτει να διαχειριστειτε την καψα σας και τον πονο σας για την ΑΕΚ δεν φταινε να την πληρωνουν παιδια εδω μεσα, αν μη τι αλλο ολοι σχεδον γραφουμε πολλα χρονια εδω και δεν νομιζω να χρειαζεται κανεις να καταθεσει διαπιστευτηρια ΑΕΚσυνης, ετσι?

Οριστε ακομα ενα πατροναρισμα.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : balkou
IronMan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1974
Τον ευχαρίστησαν 1799 φορές σε 1004 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:50 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγώ ξέρω ότι υπάρχει δημοτικό και περιφερειακό συμβούλιο. Εκεί θα πρέπει να περάσουν οι Βασιλόπουλος-δουρου τα όχι του. Θα τα περάσουν;

aekostas
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:51 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:
Κοίτα, Γρηγόρη. Έχεις τις απόψεις σου. Έχω τις δικές μου.
Ασε όμως, σε παρακαλώ, τα πατροναρίσματα.
Και να διαβάζω ξέρω και καταλαβαίνω. Εσύ δίνεις κάποια σημασία στο τι μπορεί να εννοεί ο άλλος?

Οπως έγραψα στο τελευταίο ποστ της προηγούμενης σελίδας, ηθελα να δω αν καταλαβαίνουμε τα ίδια πράγματα, αλλιώς συζήτηση δε γίνεται. Ρώτησες γιατί μιλάμε για τα παράπλευρα έργα και η απάντηση είναι ξεκάθαρα πως:

• χωρίς αυτά το γήπεδο που είδαμε δε γίνεται, χρειάζεται μετατροπές για να υπάρχει είσοδος στα αποδυτήρια
  • δεν είναι αρμοδιότητα της Δικέφαλος
  • δεν καλύπτονται από τα 20 της Περιφέρειας, τα οποία είναι για να χρηματοδοτηθεί η Β' Φάση του έργου
  • δεν έχουν συζητηθεί ανοικτά και οι δηλώσεις του Σγούρου δείχνουν ενδεχόμενο μπέρδεμα με το αμέσως αποπάνω

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Nikos C
Tomasson
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 110
Τον ευχαρίστησαν 519 φορές σε 302 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΠΑΦΟΣ,ΚΥΠΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:54 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos21r έγραψε:
Παράθεση:
Κώστας Καίσαρης

....

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10560&subid=2&pubid=129798419

Τι απιστευτη μουφα ειναι αυτη! Ημαρτον δεν εχει πει ποτε ο ιδιος ετσι! Συνεχιζει ο κυριος... να κανει πως δεν ξερει και δεν θυμαται.

Συνεχίζει να αποπροσανατολίζει. Να ακούς τον τίγρη να λέει οτι το γήπεδο θα γίνει και μετά αυτό και να μην ξέρεις τι σου γίνεται Rolling Eyes

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:56 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ΟΚ. Δεκτόν, Ξωτικέ.

Αποσύρομαι και περιμένω, για να μην πατρονάρω και προσβάλω με αυτά που γράφω.

IronMan
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 14:58 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Έλα ο επόμενος Mr. Green

Bagus
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2288
Τον ευχαρίστησαν 2149 φορές σε 1551 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:00 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μπαρμπαλεξης που μας χρειάζεται!!!

Legolas
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 1010
Τον ευχαρίστησαν 1344 φορές σε 1006 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αεροδρομιο Σπατων

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:00 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:
ΟΚ. Δεκτόν, Ξωτικέ.

Αποσύρομαι και περιμένω, για να μην πατρονάρω και προσβάλω με αυτά που γράφω.

ευθικτε Teas

Nikos21r
Site Admin
Site Admin

Ευχαριστώ: 109
Τον ευχαρίστησαν 3629 φορές σε 2157 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:03 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Bagus έγραψε:
Μπαρμπαλεξης που μας χρειάζεται!!!

Οταν τα λεω εγω κανετε τη παπια!!

http://www.AEK-enosis.gr

DownUnder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:03 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το ποιος θα την πληρωσει
Μου ειναι αδιαφορο μπροστα στο ενδεχομενο να φτιαξω γηπεδο

Οδοστρωτηρας επρεπε να ειμασταν

DownUnder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:04 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

IronMan έγραψε:
Εγώ ξέρω ότι υπάρχει δημοτικό και περιφερειακό συμβούλιο. Εκεί θα πρέπει να περάσουν οι Βασιλόπουλος-δουρου τα όχι του. Θα τα περάσουν;

Και θα πουν και ενα τραγουδι λεμε

nd_21
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4543
Τον ευχαρίστησαν 8108 φορές σε 3703 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:06 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Legolas έγραψε:
ποτε επιτρεπετε να κανουμε κωλοτουμπες και απο Ντεμικοι να γινομαστε Μελισσανιδικοι, αυουτς αυτο πονεσε,
σε ποιον αναφέρεσαι;

lampRos
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:06 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

στο τελος θα γινει γηπεδο, δεν θα γραφει κανεις πια εδω μεσα και θα το μαθουμε απο το αεκ365, τετοια καταντια LOL

IronMan
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:07 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

DownUnder έγραψε:
IronMan έγραψε:

Και θα πουν και ενα τραγουδι λεμε

Δεν το έπιασες. Μπορεί η δουρου να λέει όχι. Το περιφερειακό συμβούλιο θα πει και αυτό όχι;

aekostas
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:17 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τι ποσοστο συμβούλων έχει η Δούρου;

DownUnder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 15:42 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekostas έγραψε:
Τι ποσοστο συμβούλων έχει η Δούρου;

Η σωστη ερωτηση ειναι ποσα θενε αυτα τα γαιδουρια

bill-21
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 1343
Τον ευχαρίστησαν 1033 φορές σε 578 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 16:02 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Υπάρχει πουθενά προϋπολογισμός για τα συνοδευτικά έργα πλην γηπέδου;

lampRos
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 16:20 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

bill-21 έγραψε:

δεν νομιζω. καταρχας δεν πρεπει να ειναι καταγεγραμμενα ακομα πουθενα με τοση ακριβεια (τοσα μετρα πεζοδρομος, τοσα υπογειοποιηση, εδαφος, προδιαγαφες με ακριβεια κτλ).

αλλωστε ολα αυτα ξεκινανε πχ με προυπολογισμο 12.347.459,23 euro.
το γραφουν μετα σε μεγαλη ταμπελα και την βαζουν οταν ξεκινανε τα εργα.
μετα αλλαζει η ταμπελα και γινεται 15.000.000 και μετα νεα ταμπελα 40.000.000 LOL

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : kosmic
placebo effect
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 173
Τον ευχαρίστησαν 738 φορές σε 250 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 16:25 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Legolas έγραψε:
Tα πατροναρισματα πανε συννεφο σε αυτο το τοπικ ομως. Να βγαλουμε τις προδιαγραφες του σωστου ΑΕΚτση, σε τι ιδεολογια, αξιες πιστευει, ποια απο αυτα ειναι ρεαλιστικα, ποια δεν ειναι, πως αξιολογει καθενας τις προτεραιοτητες, και την ΑΕΚ, στην ζωη του, ποτε επιτρεπετε να κανουμε κωλοτουμπες και απο Ντεμικοι να γινομαστε Μελισσανιδικοι, αυουτς αυτο πονεσε, ποτε οχι. Επιτηδες αποφευγω και γω να γραφω στο παρον τοπικ πολυ, ενας λογος ειναι οτι προσωπα και καταστασεις δεν γνωριζω, πχ στην Νεα Φιλαδελφεια, απο την αλλη υπαρχει ενα πολυ αρνητικο κλιμα απεναντι σε καποια παιδια που κανουν κριτικη απο την πλευρα τους, ο placebo effect μονο δικη προθεσεων δεν εκανε, βλεπω ειρωνιες για τις αποψεις του μερες, του Νικου Σ του προσαψανε οτι ειχε αδικο σχεδον σε ολα χρονια τωρα, μεχρι και στο Καρεντ Kez LOL , για το καρεντ απλα να πω οτι εχει αδικο οπου δεν συμφωνει μαζι μου.

Παιδια, ηρεμηστε, αν δεν μπορειτει να διαχειριστειτε την καψα σας και τον πονο σας για την ΑΕΚ δεν φταινε να την πληρωνουν παιδια εδω μεσα, αν μη τι αλλο ολοι σχεδον γραφουμε πολλα χρονια εδω και δεν νομιζω να χρειαζεται κανεις να καταθεσει διαπιστευτηρια ΑΕΚσυνης, ετσι?

Οριστε ακομα ενα πατροναρισμα.

Λευτέρης Χαραμπόπουλος / unfollow.. Αν έχεις τις πληροφορίες σου
Παράθεση:

" Το μεγαλύτερο ζήτημα, όμως, έγκειται στον τρόπο χρηματοδότησης της κατασκευής του γηπέδου, που είναι βέβαια ενδεικτικός για το πώς το μεγάλο κεφάλαιο «επενδύει» χωρίς να ξοδεύει φράγκο: Ο Δ. Μελισσανίδης κοστολογεί την κατασκευή του γηπέδου στα 80 εκατ. ευρώ με το ΦΠΑ. Σύμφωνα με πληροφορίες, όμως, το πραγματικό ποσό θα κυμανθεί στα 55 εκατ. ευρώ. Έχουμε και λέμε: 20 εκατ. ευρώ από την Περιφέρεια Αττικής και περίπου 15 εκατ. ευρώ από Νοτιά, Χατζηιωάννου και λοιπά μεγάλα πορτοφόλια που θα θέλουν να βάλουν ένα λιθαράκι στην ανέγερση, φτάνουμε τα 35 εκατ. ευρώ. Και 20 εκατ. ευρώ δανεισμός από την Τράπεζα Πειραιώς; Και εις Σάλλας με υγεία. "

κόκκινος τύπος.. αριστερή μπουρδολογία/ συνέχεια / για την ονοματοδοσία του γηπέδου
Παράθεση:
Τα τρίπτυχα περί πατρίδας θρησκείας και οικογένειας θα ηχούν διαφορετικά σε πολύ κόσμο και θα δημιουργούν τάση προς το συντηρητισμό και την (ακρα)δεξιά. Σκεφτείτε μόνο κάποιους αριστερούς παντρεμένους Αεκτζήδες πως μπορεί σε αυτούς να δημιουργηθούν συντηρητικά ερείσματα.

υγ Ευτυχώς που ο γιος μου ζει στην αλλοδαπή και δεν μου δημιουργούνται ανάλογα ερείσματα

Γιώργος Κυρίτσης σε στιγμές γαλαντομίας
Παράθεση:
Έσχατο σημείο υποχώρησης του ΣΥΡΙΖΑ θα έπρεπε να είναι η κατασκευή του γηπέδου της ΑΕΚ στα όρια του ιδιόκτητου οικοπέδου και με πλήρη σεβασμό των πολεοδομικών και περιβαλλοντικών όρων. Και θα ήταν έσχατη υποχώρηση επειδή από την Αθήνα λείπουν ελεύθεροι χώροι και πάρκα και όχι γήπεδα. Οι όροι τους οποίους έθεσε ο ΣΥΡΙΖΑ για να ψηφίσει το σχετικό άρθρο στη Βουλή αντιμετωπίζουν ώς ένα βαθμό το ζήτημα, χωρίς όμως να παρεμβαίνουν στην ουσία.

Άκης Γαλδαδάς αναρωτιέται φωναχτά, κλείνοντας το μάτι στους δημοκράτες νοικοκυραίους
Παράθεση:
Οργανωμένοι δεν χαιρετούσαν τον Κατίδη ναζιστικά;

Βαριέμαι να ψάχνω για άλλα, τα οποία υπάρχουν εν αφθονία . Να το (ξανά)πω απλά και ας με παρεξηγήσεις . Η ΑΕΚ ΔΕΝ είναι το βήμα για να αναπτύξουν μερικοί τις ιδεολογικές τους ανησυχίες . Με τους συγκεκριμένους Γκεμπελιστές, δεν μας χωρίζει χάσμα ιδεολογικό, προφανές είναι άλλωστε, αλλά πολιτισμικό. Βλέπεις , το γκεμπελισμό δεν τον συναντάς μονάχα στους ναζιστές. Με τέτοιες πρακτικές δεν μπορώ να μείνω ψύχραιμος, ούτε αμέτοχος.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την placebo effect στις Πεμ Ιούλ 31, 2014 18:16 pm, 2 φορές συνολικά

corto maltese
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 16:34 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Νίκο Κούκο
Και εγώ σου λέω ότι δεν καταλαβαίνεις, ώρες ώρες μου φαίνεται ότι μιλάω σε τοίχο

Αυτό για τη χρηματοδότηση στη 2η φάση της κατασκευής έχει γραφτεί κατά κόρον εδώ μέσα από πολλά παιδιά,
και δεν είναι άποψη, όπως βλέπεις αλλά το πλάνο της κατασκευής του έργου από την ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ, που έχει να κάνει ΜΟΝΟ με το γήπεδο και ότι εμπεριέχεται εντός των ορίων του οικοπέδου Α.Ε.Κ.
εντός δηλαδή των 29.121 τ.μ.

Πέραν της έκτασης αυτής, στο κομάτι του δρόμου δηλαδή, το τι θα γίνει, ποιος θα χρηματοδοτήσει και βάσει ποιάς άδειας θα κατασκευαστεί
δεν είναι δικαιοδοσίας καμιάς ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ και κανενός ιδιώτη

Η άδεια δόμησης κι η έγκρισή της όταν βγεί με το καλό, θα περιλαμβάνει κατασκευές εντός του οικοπέδου και μόνον

Για τα συνοδά έργα της υπογειοποίησης, που είναι το μεγαλύτερο αγγούρι με το συμπάθειο κατά τη γνώμη μου στο όλο εγχείρημα, υπεύθυνη είναι η πολιτεία (κατασκευή χρηματοδότηση) και μακάρι
αυτό να μη γίνει μπούμεραγκ στα σχέδια του Μελισσανίδη

Έχει επεξεργασθεί από τον/την corto maltese στις Πεμ Ιούλ 31, 2014 16:40 pm, 1 φορά

corto maltese
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 16:37 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

bill-21 έγραψε:

Όχι

το ξέρω πέφτεις από τα σύννεφα

aekostas
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 17:13 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μα ποιός θα έκανε αυτόν τον προυπολογισμο; Ποιός μας είπε πως το έχει αναλάβει;

DownUnder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 18:24 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Να ντραφτουμε και για αυτο;

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 19:07 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

nd_21 έγραψε:
Legolas έγραψε:
ποτε επιτρεπετε να κανουμε κωλοτουμπες και απο Ντεμικοι να γινομαστε Μελισσανιδικοι, αυουτς αυτο πονεσε,
σε ποιον αναφέρεσαι;

Εγώ πάντως του αντιμελισσανιδικούς του αντιμετωπίζω όπως και τους αντιντεμικούς.
Ίσως να αναφέρεται σε εμένα λοιπόν αν και δε το θεωρώ αυτό κωλοτούμπα.
Κωλοτούμπα θεωρώ είναι επί ντέμη να κατακρίνεις τους αντί και επί μελ να είσαι αντί.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Antonis στις Πεμ Ιούλ 31, 2014 19:32 pm, 1 φορά

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3865
Τον ευχαρίστησαν 7732 φορές σε 4855 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 19:12 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Antonis έγραψε:
Κωλοτούμπα θεωρώ είναι επί ντέμη να κατακρίνεις τους αντί και επί μελ να είσαι αντί.

Σωστό, αλλά ισχυει και το αντίστροφο: υπάρχουν πολλοί που επί Ντέμη σκίζονταν για το...δημοκρατικό δικαίωμα στην...καλόπιστη κριτική, και τώρα αν κάποιος τολμήσει να πει κιχ για τον Τίγρη τον σκίζουν. Αυτό κι αν ειναι κωλοτούμπα.

Κατα τα λοιπά φοβάμαι ότι ασκόπως χύνουμε μελάνι και bytes, το όλο πρότζεκτ θα κριθεί από το αποτέλεσμα και μόνο, όχι από τον προγραμματισμό ή τον προϋπολογισμό ή τις προθέσεις. Για μένα αν η ΑΕΚ σε δύο καλοκαίρια από τώρα δεν έχει γήπεδο στη ΝΦ άνω των 30.000 θέσεων, ο Τίγρης απέτυχε. Αν έχει, ο Τίγρης θα μείνει στην ιστορία της ΑΕΚ με τα πλέον χρυσά των γραμμάτων. So f@ckin simple.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : kosmic, balkou
Toliver
Member
Member

Ευχαριστώ: 14
Τον ευχαρίστησαν 4 φορές σε 4 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 19:18 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Σχετικα με τα 20εκ. εχω την εξης απορια:
Εστω οτι κανουμε την αιτηση για την αδεια απο βδομαδα και πχ την εχουμε στα χερια σε 1-2 μηνες. Μετα τι; Επειδη δεν τους εχω να ριχνουν λεφτα σε κατι που μπορει να κολλησει, πως θα το πανε; Θα ξεκινησουν την 1η φαση και θα περιμενουν τη Δουρου να αποφασισει τι θα δωσει οταν ερθει η ωρα; Θα προσπαθησουν να παρουν το οκ της περιφερειας προτου αρχισουν (υπαρχει ηδη ενα οκ, δεν εινια δεσμευτικοwink; Θα περιμενουν να παρουν και οκ του δημου (για ποιο εργο απ'ολα); Θα περιμενουν να δουνε τις προσφυγες; Καπως το εχω μπερδεμενο το πως θα κινηθουμε....

balkou
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 2932
Τον ευχαρίστησαν 2852 φορές σε 2129 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Larisa, Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 19:31 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Didirock έγραψε:
την επόμενη φορα που θα γινει καποια υπογειοποιηση ή ανισοπεδος κομβος στη Λαρισα
να τον πληρωσουν οι κατοικοι, διοτι αυτοί θα το χρησιμοποιουν για προσωπικό όφελος..

Ό,τι να'ναι! Rolling Eyes

Didirock
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4157
Τον ευχαρίστησαν 2579 φορές σε 1835 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Διδυμότειχο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 19:38 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

εκτιθεσε.
το ποστ μου εχει σχεση μ αυτο:

balkou έγραψε:
Εγώ ξέρω, ότι πεζοδρόμιο να θες έξω απ'το σπίτι σου, πρέπει να το πληρώσεις ο ίδιος, για να στο φτιάξει ο (οικείος) Δήμος. Όχι ότι θα σου κάνουν και πρόσβαση στο υπόγειό σου τζάμπα για να σε διευκολύνουν κλπ.

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 19:38 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Toliver έγραψε:
Σχετικα με τα 20εκ. εχω την εξης απορια:
Εστω οτι κανουμε την αιτηση για την αδεια απο βδομαδα και πχ την εχουμε στα χερια σε 1-2 μηνες. Μετα τι; Επειδη δεν τους εχω να ριχνουν λεφτα σε κατι που μπορει να κολλησει, πως θα το πανε; Θα ξεκινησουν την 1η φαση και θα περιμενουν τη Δουρου να αποφασισει τι θα δωσει οταν ερθει η ωρα; Θα προσπαθησουν να παρουν το οκ της περιφερειας προτου αρχισουν (υπαρχει ηδη ενα οκ, δεν εινια δεσμευτικοwink; Θα περιμενουν να παρουν και οκ του δημου (για ποιο εργο απ'ολα); Θα περιμενουν να δουνε τις προσφυγες; Καπως το εχω μπερδεμενο το πως θα κινηθουμε....

Γενικά είναι ένα πολύ δύσκολο project.
Αν τα καταφέρει ο μελ να το φέρει εις πέρας θα είναι πραγματικός άθλος.
Αν δε τα καταφέρει, γήπεδο μη στρούγκα στη Ν.Φ. δε θα δούμε ποτέ.
Αν μπουν μπουλντόζες μέσα πάντως, αν πάει κάποιος να τις σταματήσει θα γίνει μάχη...
Όχι πως δε θα τα καταφέρει, αλλά θα γίνει πραγματικά μάχη. Θα πέσει πολύ πολύ ξύλο.
Ο Βασιλόπουλος στο εξής θα τρέμει να βγει βόλτα στο δήμο του....
Δεν είναι απειλές αυτά από εμένα. Είναι αυτό που θα γίνει.

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης