Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

The fooding corner Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3674
Τον ευχαρίστησαν 7109 φορές σε 4521 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 05, 2012 19:42 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εχουμε γραψει κατα καιρους προτασεις για μπαρ, για σινεμα, για θεατρα κλπ

Ειναι δυνατον στο ΒΒ να μην υπαρχει μονιμο τοπικ για προτασεις εστιατορίων?

Αρχίζω με τα αγαπημενα μου στην Αθήνα:

Για κινεζικο (ουσιαστικα πολυασιατικο), το Jade Palace (πρωην Rasa Sayang για οσους ειχαν παει) στην οδό Κίου στη Γλυφάδα. Με μπουφε all you can eat 18 ευρώ καθε Κυριακη μεσημερι, μακράν η καλύτερη value for money κινεζο-πρόταση. Χάιλαιτς η καυτερή σούπα με μανιτάρια για αρχή, η σαλάτα με γαρίδες, το φοβερό ντάμπλινγκ με τυρί και καβουρόψιχα, και τα ανεπανάληπτα νούντλς με λαχανικά.

Για ιταλικό θα δωσετε κατι παραπάνω (35 γιουρο το ατομο) αλλα αξίζει. Il Tinello στην οδο Κνωσσού στο Καλαμάκι. Δεν πας λιγοτερα απο 6 ατομα διοτι εχει μενού με καμιά 20αριά πιάτα που παρελαύνουν στο τραπέζι. Βασιλιάδες της βραδιάς η αστακομακαρονάδα (φυσικά ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΤΣΑ ΝΤΟΜΑΤΑΣ, οπως πρέπει δηλαδή) και το σενιάν ψαρονέφρι (αν το δείτε κόκκινο θα σκιαχτείτε, αλλά πιστέψτε με ειναι φοβερό). Στην τιμή του μενού περιλαμβάνονται χυμα κρασι οσο θελετε, αναψυκτικα, γλυκα, λικερ κατα βουληση (γκραπα και σαμπούκα) και εσπρέσο.

Για πολίτικο, εκτος απο αυτο που ξερετε ολοι LOL, παραδοσιακά ειμαι οπαδος του "Πέραν" (Δεκελείας) για το φοβερό καυτερό μουαμάρ, το κοτοκάρυ και το καλύτερο αρνί σουβλάκι της πόλης ("κουζούμπις"). Δυστυχως ειναι πιο ακριβο απο ο,τι πρεπει και εχει χαλάσει τα γλυκά (παλιά εκανε ενα απιστευτο σεκερ παρέ και τωρα το κανει σα μελομακάρονο...)

Για ελληνική κουζίνα κορυφή παραμένει ο "Βλάσσης" στον παράδρομο της Μιχαλακοπούλου απεναντι απο το βαζελοσύνδεσμο. Παστιτσάδα, μπιφτεκίνι με ανάμικτο κιμά, φρυγαδέλι, σαλάτα με μελιτζάνα-πιπεριά-γιαούρτι και φρεσκοψημένο γαλακτομπούρεκο.

Για μεζεδοπωλείο - παρεοκατάσταση σε χαμηλό μπάτζετ, "Κάππαρη" στα Πετράλωνα. Σούπερ φαγητό, νεανική ατμόσφαιρα με φασαρία και παρεϊστικη διάθεση, και πρεπει να φας σαν τον Παγκαλο για να δωσεις πανω απο 20 γιουρο το ατομο.

Τελος, μετα απο ενδελεχη ελεγχο σχεδον καθε μπυραρίας στην Αττική, εχω καταλήξει οτι ΜΑΚΡΑΝ η καλύτερη ειναι το Bayern Bierhaus στην Χριστοφόρου Νεζερ (Ανω Γλυφάδα). Να πατε ομως νηστικοί διοτι τα χιτς του μαγαζιού δεν ειναι οι μπυρομεζέδες αλλα τα κυρίως πιάτα. Κι εδω θα δωσεις κατι παραπανω, αλλα θα το ευχαριστηθείς. Καμία σχεση με Ζυθο, Beer Academy κλπ απάτες που συνειδητοποιείς οτι εδωσες 25-30 γιουρο για να φας σε κυριλέ φαστφουντάδικο.

Αυτα για αρχή, περιμενω τις προτασεις σας!

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : aaaeeekkk
Mandragoras
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 4328
Τον ευχαρίστησαν 1465 φορές σε 863 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νίκαια - Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 05, 2012 19:50 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

έχει φροντίσει ο μπάτζιος wink

http://AEK.com/phpBB2/viewtopic.php?t=15917

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 05, 2012 20:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εχει κλείσει χρονο το τοπικ του Μπάτζιου...ας κανουμε και κανενα update LOL

Σερραίος
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 1976
Τον ευχαρίστησαν 867 φορές σε 678 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Προύσα, Μικρά Ασία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 05, 2012 22:29 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Για ψάρια δεν έχεις πρόταση;

asgan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1837
Τον ευχαρίστησαν 2462 φορές σε 1201 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 05, 2012 22:47 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

μαριγούλα.....τέλλλλος.

Lord
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 5700
Τον ευχαρίστησαν 5779 φορές σε 2866 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 00:12 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

asgan έγραψε:
μαριγούλα.....τέλλλλος.

TI NA LEME...

sfilon
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 804
Τον ευχαρίστησαν 492 φορές σε 380 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 00:16 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Έχουμε να φάμε κανονικό φαϊ ένα χρόνο και όλο για φαγητό διαβάζουμε εδώ μέσα %^&*#$(&*^$%^$@%$^@@@

Nikos C
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 2475
Τον ευχαρίστησαν 2974 φορές σε 1848 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 07:29 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

τί είναι το fooding; Νέο περίεργο σεξουαλικό τρεντ; Mr. Green

Dimitris
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 707
Τον ευχαρίστησαν 864 φορές σε 546 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Καλαμάκι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 09:30 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγώ σε τόπικ για ταβέρνες τι να γράψω, όταν κοντεύω η μόνη ταβέρνα που πάω πλέον να είναι η πίτα του com ?? LOL Αυτή την ταβέρνα την ξέρετε όλοι

Η μόνη άλλη που πάω πλέον είναι μια στο Π.Φάληρο με εξαιρετικό φαγητό, εξαιρετικές μερίδες και πολύ καλές τιμές. Η παλιά φάβα λέγεται, στα σύνορα με Ν.Σμύρνη. Τρως ωραιότατα με 12-13 ευρώ. Και πολύ ωραία χύμα κόκκινο κρασί

Μόνο εκεί πάω, αν πάω

Ιταλικά, Κινέζικα, ψάρια κλπ ούτε που θυμάμαι πως είναι Embarassed

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1537
Τον ευχαρίστησαν 6680 φορές σε 3707 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 10:02 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αν θελετε μαγειρια στο κεντρο κατι μπορω να σας πω..

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

IronMan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1910
Τον ευχαρίστησαν 1692 φορές σε 969 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 11:43 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

πες μωρέ...

aaaeeekkk
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 1702
Τον ευχαρίστησαν 629 φορές σε 449 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νου Που

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 12:03 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Κάρχα, την τιμάμε την Γλυφάδα ε? wink

Το Rasa Sayang το έχει τιμήσει πάμπολλες φορές. Πριν το είχε 23 Ε, τώρα το πήγε 18? Καλή φάση? Άλλαξε μόνο όνομα ή και διεύθυνση? Πάντως, όντως, πολύ καλό. ThumbsUp Με τα πόδια πάω από το σπίτι μου. Mr. Green

Και το Bayern Bierhaus ThumbsUp ! Τελευταία έξοδος εκεί μόλις το Σάββατο. Mr. Green Το καλύτερο είναι το Λουκούλειο 6 ή 4 ατόμων! Κότσια, λουκάνικα, κρέατα και δε συμμαζεύεται! Και μπυρίτσα 2,5 λιτρη από το σωλήνα. wink

Ααααχχχχ......!!!!!

yahoo

edit: Να προσθέσω ότι η συγκεκριμένη μπυραρία είναι ολίγον τσιμπημένη για τον ποπό.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την aaaeeekkk στις Δευ Φεβ 06, 2012 12:34 pm, 1 φορά

rvatonim
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1033
Τον ευχαρίστησαν 721 φορές σε 513 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 12:19 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Για μπυραριες και το VaLE Vale ειναι πολύ καλό με 90 περίπου διαφορετικά brands και τεραστιες και γευστικοτατες μεριδες ...

Για κινεζικο προτιμώ το alltime classic "Σινικό Τοίχος" στης Φιλαδέλφειας τα μέρη...

Όσο για τους λάτρεις του "χοντρού" η λύση είναι μια για ποιοτική προβατίνα στα καρβουνα... "Δροσιά" στη Μάντρα Αττικής

aaaeeekkk
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 12:33 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Vale Vale ε? Αργυρούπολη. Σωστός. Ωραίες μοναστηριακές. Ειδικά στο ΜΕΓΑΛΟ ποτήρι... wink

corto maltese
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 3221
Τον ευχαρίστησαν 4096 φορές σε 2650 Δημοσιεύσεις

Τόπος: La Cruz del Sur

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 12:43 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Γκουρμέ κουζίνα, Το Βαρούλκο στην Πειραιώς
εντάξει είναι τσουχτερό αλλά η επίσκεψη 1 φορά το χρόνο απλά επιβάλλεται
κάθε μπουκιά που περνά από το λαρύγγι θες απλά να ξαναπερνά και να μην τελειώνει.

Ιταλική κουζίνα, στο Maltagliati, στους Αμπελόκηπους, με χειροποίητα ζυμαρικά
κάρχα σαν Αμπελοκηπιώτης πρέπει να το τιμήσεις

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 13:53 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

@ aaaeeekkk:

Με τρόμο και αγωνία πήγα πριν δυο Κυριακες μεσημερι στο Jade Palace - ex Rasa Sayang, διοτι φοβομουν οτι η αλλαγή ονοματος θα σημαινε και αλλαγή ποιοτητας. Προς τεραστια ευχαριστηση μου διαπιστωσα οτι η μονη διαφορα αφορούσε την τιμή: απο 25 γιουρο το ατομο πηγε στα 18 ο μπουφες!! Μαζι με τα ποτά δεν πληρωνεις με τιποτα πανω απο 23-25 γιουρο το ατομο που πιστευω οτι για την ποιοτητα του φαγητου ειναι πολυ καλα, εγω παω 2-3 Κυριακες καθε χρονο. Ειναι στην ιδια διευθυνση, στην Κίου. Οσο για το Bayern Bierhaus, ειναι μεν αλμυρο αλλά αξίζει τις αλμυρές τιμές του 100%. Προτιμω να δωσω μια φορα 35 γιουρο και να το αξίζει παρα να μου παιρνουν 20-25 γιουρο για μια μετρια μπυρα και ενα μετριοτατο φαγητο.

@ corto:

Και εγω ειμαι της ιδιας γνωμης, οπως λεω και παραπανω. Αντι να πηγαινεις συχνα σε μετριες ταβερνες και να πληρωνεις 15-20 ευρω για μ@λ@κιες, καλυτερα να πας μια και καλη, να δωσεις κατι παραπανω και να το ευχαριστηθεις. Παντως για το maltagliati δε θα με βρεις συμφωνο. Πεντε λεπτα απο το σπιτι μου ειναι, το εχω τιμησει 2-3 φορες αλλα δεν εχω ενθουσιαστεί. Δινεις 25 γιουρο για μια σαλατα και ενα ορεκτικο στα δυο και μια "απλώς καλή" μακαροναδα. Σορυ αλλα προτιμω να παω με την παρεα μου στο Il Tinello που ελεγα στο αρχικο ποστ, να δωσω κατι παραπανω (35) και να απολαυσω την πανδαισία του μενου που σου φερνει.

Ασχετο: επειδη ψαχνω ενα καλο ιταλικο για τετ-α-τετ στα ΝΠ, εχει παει κανείς στο al dente ή στο da bruno που μου εχουν προτείνει? Ή καποια αλλη προταση?

Dimitris
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 14:23 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Στο al dente έχω πάει, είναι κοντά στο σπιτι μου

Έχω να πάω όμως 1-1,5 χρόνο, σημείωσε

Καλό φαγητό, έχει κάποια πιάτα εξαιρετικά, έχω φάει και κάποια όμως που μου φάνηκαν πολύ μέτρια και μικρές μερίδες για την τιμή

Γιατί δεν είναι φτηνό

Αρα είναι λίγο λαχείο το μέρος, εγώ εκεί κατέληξα

Τρως ένα τρελό ορεκτικό πχ και γουστάρεις και μετά σου φέρνει κάτι που θα μπορούσα να το έχω κάνει κι εγώ σε 3 λεπτά

Ωραίο μαγαζί μέσα πάντως, θα πρέπει να κλείσεις λογικά αν θες για ΠΣΚ

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Rounder
rvatonim
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 14:30 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aaaeeekkk έγραψε:
Vale Vale ε? Αργυρούπολη. Σωστός. Ωραίες μοναστηριακές. Ειδικά στο ΜΕΓΑΛΟ ποτήρι... wink

La trappe Quadrupel.... τι να λεμε τωρα...

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1537
Τον ευχαρίστησαν 6680 φορές σε 3707 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 14:35 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

προς το παρον λογω βροχης ενα μενου 3.5ε απο μακντοναλτς

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 6025
Τον ευχαρίστησαν 3424 φορές σε 2348 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα- Γήπεδο ΑΕΚ Αγια Σοφιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 14:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Προσωπικά, δεν πάω εδώ και πολύ καιρό σε ακριβά εστιατόρια.
Αντίθετα έχω βρει κάποια που προσφέρουν εξαιρετική ποιότητα σε λογικές τιμές.

Συνιστώ τον Κισσό. Στο Χαλάνδρι. Ρούμελης 28 & Σπάρτης. Γύρω στα 16 με 18 ευρώ το άτομο, αν φας αρκετά.

aaaeeekkk
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 15:20 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Ασχετο: επειδη ψαχνω ενα καλο ιταλικο για τετ-α-τετ στα ΝΠ, εχει παει κανείς στο al dente ή στο da bruno που μου εχουν προτείνει? Ή καποια αλλη προταση?

Σε αυτά τα 2 δεν έχω πάει, αλλά θα σου πρότεινα κάτι ζεστό, καλό και οικονομικό (σχειτικά με κάποια άλλα).

Vincenzo

http://www.estiatoria.gr/estiatorio/164/vincenzo_%CE%B3%CE%BB%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%B4%CE%B1

Τιμάει τα λεφτά που του δίνεις και η εξυπηρέτηση από το boss εκεί ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ. Τρώω συχνα τις "Καραμέλες".

Και σε άλλα πολλά στα ΝΠ έχω πάει, αλλά θα σου σύστηνα αυτό. ΤΟP VALUE FOR MONEY.

corto maltese
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 3221
Τον ευχαρίστησαν 4096 φορές σε 2650 Δημοσιεύσεις

Τόπος: La Cruz del Sur

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 15:28 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

στα ΝΠ ένα καλό Ιταλικό με φανταστική πίτσα και καλές μακαρονάδες είναι το peccati di gola στη Γλυφάδα

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 5148
Τον ευχαρίστησαν 3688 φορές σε 2485 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 15:54 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

dark_side έγραψε:
προς το παρον λογω βροχης ενα μενου 3.5ε απο μακντοναλτς

ντροπή σου. θα περήμενα να μην αγόραζες μακντοναλντς

GiannisP.
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 418
Τον ευχαρίστησαν 214 φορές σε 129 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ελευσίνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 16:17 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

rvatonim έγραψε:
Όσο για τους λάτρεις του "χοντρού" η λύση είναι μια για ποιοτική προβατίνα στα καρβουνα... "Δροσιά" στη Μάντρα Αττικής

Eπειδή έχουμε PhD στο "χοντρό" (aka προβατίνα), όταν ξαναπάς στη Μάνδρα, εκτός από την all time classic Δροσιά, πήγαινε στου Κυρ_Μελέτη (Μαρούγκας) και στο Χαγιάτι (το έχει ο Τζίμης ο ΑΕΚάρας). Αν έχεις όρεξη για λίγο πιο μακρινή βόλτα, πας στην Οινόη Αττικής (Μάζι), πριν τα Βίλια, πάνω στην ΠΕΟΑΘ.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : rvatonim
BAGGIO
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1100
Τον ευχαρίστησαν 1725 φορές σε 1024 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΒΟΥΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 18:24 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

@karxa gia tet a tet

http://www.ask4food.gr/estiatoria/13831-omilos

http://www.ask4food.gr/estiatoria/504-la-boheme

http://www.ask4food.gr/estiatoria/13423-sale-bianco-da-salvatore

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 06, 2012 18:45 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το τελευταίο φαίνεται καλό...οπως και το Vincenzo (μου εχουν πει και γι'αυτό, απλά με βολεύει καλύτερα κοντά στο Π.Φάληρο)

Επίσης (άσχετο) παλιά, δεκαετία '90, πήγαινα οικογενειακώς στον Antonio στη Γλυφάδα και μαμούσε κι έδερνε. Αρχές του 2000 έμαθα οτι άλλαξε διεύθυνση και χάλασε, έχω να πάω έκτοτε. Εχει κανείς πρόσφατες εμπειρίες?

aaaeeekkk
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2012 10:19 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Antonio. Πολύ ακριβό χωρίς να έχει κάτι ιδιαίτερο που να το δικαιολογεί.

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 5148
Τον ευχαρίστησαν 3688 φορές σε 2485 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2012 11:25 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

για τετ-α-τετ ρώτα τον Μπέλεκ

Dimitris
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2012 11:37 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekzine έγραψε:
για τετ-α-τετ ρώτα τον Μπέλεκ

Respect Respect

Το pecati di gola εχει κάποια πολύ ωραία πιάτα, θα συμφωνήσω με corto

Όπως και το IL SALOTO στην Γλυφάδα

Και σε αυτά δεν εχω πάει προσφατα βέβαια, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι

NICOLAS
Starter 2008
Starter 2008

Ευχαριστώ: 765
Τον ευχαρίστησαν 2201 φορές σε 1272 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Motherland...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2012 13:20 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

- Γκαλερι του μεζε στο Μπουρναζι.
- Αρχοντικο στο Μπουρναζι (αν εξαιρεσεις τον μλκα τον τραγουδιστη)
- Τζουγκρι (κρητικο εστιατοριο του ηθοποιου Παρτσαλακη). Ακριβο, αλλα εχει μενου που συμφερουν.
- Ανεμομυλος στη Ν.Ερυθραια (σπεσιαλιτε: Μπριζολα στη σουβλα!)

gazebo
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 487
Τον ευχαρίστησαν 1328 φορές σε 744 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2012 16:16 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ινδικό παίζει τίποτα Ν.Π?
Οχι ότι θα πάμε, αλλά λέμε τώρα...

aaaeeekkk
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2012 16:32 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Υπήρχε ένα στη Γλυφάδα αλλά έκλεισε. Να δώσω διεύθυνση? LOL

gazebo
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2012 16:39 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ε, Δώσε IP και πόρτα καλύτερα. Mr. Green
Γλυφάδα δεν ήξερα. Πριν πολλάααα χρόνια ήξερα ένα στη Βουλιαγμένη, δίπλα στα Haagen Daaz, κοντά στα σουβλάκια που πήγαινε ο Μάκης συχνά.
Αλλά έκλεισε πολύ καιρό.

Το καλύτερο Ινδικό που ήξερα ήταν έξω από το σταθμό του τρένου της Βασιλείας, δεν παιζότανε. Το Νο 2 ήταν στις Αλυκές στη Ζάκυνθο, αλλά έκλεισε
κι αυτό. Πιο κοντά δεν ξέρω κάποιο.

rvatonim
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2012 22:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

gazebo έγραψε:

Iskandar στο Παλαιο Φάληρο ((Αμφιθέας) & Λ. Ποσειδώνος ) Κυριακη μεσημερι εχει μπουφε με 18€ το ατομο.

Γενικα εχει πολυ καλες γευσεις ... να προτιμησεις τα ψητα του ειναι άλλη φάση..

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : gazebo
BAGGIO
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 07, 2012 23:08 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Το τελευταίο φαίνεται καλό...οπως και το Vincenzo (μου εχουν πει και γι'αυτό, απλά με βολεύει καλύτερα κοντά στο Π.Φάληρο)

Επίσης (άσχετο) παλιά, δεκαετία '90, πήγαινα οικογενειακώς στον Antonio στη Γλυφάδα και μαμούσε κι έδερνε. Αρχές του 2000 έμαθα οτι άλλαξε διεύθυνση και χάλασε, έχω να πάω έκτοτε. Εχει κανείς πρόσφατες εμπειρίες?

οπως τα λεει ο aaaeeekkk για τον αντονιο....αυτοι που το δουλευανε παλια(τουλαχιστον ο μαγειρας τους ) ξερω οτι εχουν ανοιξει αυτο
http://www.lacasadigiorgino.gr/

κοντα στο σπιτι μου...η πιτσα του τα σπαει...

aaaeeekkk
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 08, 2012 08:46 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

gazebo έγραψε:
Ε, Δώσε IP και πόρτα καλύτερα. Mr. Green

Image + Image

Χμμμμμμμμμ..........

gazebo
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 08, 2012 09:09 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Χμμ. Δεν απαντάει.

κατσε να βάλω τον Image Image.

Ποια είπες ότι είναι η Image σου;

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 08, 2012 13:31 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

BAGGIO έγραψε:
http://www.lacasadigiorgino.gr/

κοντα στο σπιτι μου...η πιτσα του τα σπαει...

O παλιός Αντόνιο είχε απίστευτη πίτσα, ειδικά αυτή με το αυγό στη μέση ήταν μπουκιά και συχώριο. Άρα λογικά και το καινούργιο μαγαζί του σεφ θα εχει πίτσα ιδιου επιπέδου.

Οσο για το τετ-α-τετ...μάλλον καταλήγω στο sale bianco που είπες...και το κρίμα στο λαιμό σου LOL

Dimitris
Gold member
Gold member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 08, 2012 13:38 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

rvatonim έγραψε:
gazebo έγραψε:

Iskandar στο Παλαιο Φάληρο ((Αμφιθέας) & Λ. Ποσειδώνος ) Κυριακη μεσημερι εχει μπουφε με 18€ το ατομο.

Γενικα εχει πολυ καλες γευσεις ... να προτιμησεις τα ψητα του ειναι άλλη φάση..

Πήρε την προηγούμενη εβδομάδα η γυναίκα μου από golden deals ένα γεύμα 12 ευρώ/άτομο

Μακάρι να είναι καλό, να δω και τι συμπεριλαμβάνει κιόλας

BAGGIO
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 08, 2012 17:07 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:

Οσο για το τετ-α-τετ...μάλλον καταλήγω στο sale bianco που είπες...και το κρίμα στο λαιμό σου LOL

ΑΚΟΥ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ Κ ΣΚΟΡΑΡΕ ΠΑΙΚΤΑΡΑ ΜΟΥ Mr. Green

Link

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης