Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Τα γκολ που έχτισαν την ιστορία του Ναού μας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
corto maltese
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 2994
Τον ευχαρίστησαν 3770 φορές σε 2453 Δημοσιεύσεις

Τόπος: La Cruz del Sur

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 09:42 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ryl24 έγραψε:
το ονειρικό ματς με την Δυναμό Δρέσδης...

Και μετά έρχεται η καλύτερη εμφάνιση της ΑΕΚ που έχω δει ζωντανά, είμαστε παρέα στην 8-12 σκεπαστή και κοιτιόμαστε για να καταλάβουμε τι βλέπουμε. Στην ισοφάριση Στο 3-1 2 κάποιοι από την παρέα έχουν... βουτήξει μερικές κερκίδες παρακάτω ίπτανται πάνω σε κεφάλια άλλων παιδιών 10 με 15 σκαλιά πιο κάτω... (κυριολεκτικά) Shocked .

Αρρώστια. & -

το παιχνίδι με τις πιο έντονες μνήμες που έχω δει ζωντανά

balkou
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 2556
Τον ευχαρίστησαν 2510 φορές σε 1901 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Larisa, Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 11:25 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ryl24 έγραψε:

Παίζουμε με τα ασπρόμαυρα, ο κόσμος είναι πολύς και με φοβερό παλμό, τρώμε το παγωτό και προς στιγμήν παγώνουμε.
Και μετά έρχεται η καλύτερη εμφάνιση της ΑΕΚ που έχω δει ζωντανά, είμαστε παρέα στην 8-12 και κοιτιόμαστε για να καταλάβουμε τι βλέπουμε. Στην ισοφάριση 2 από την παρέα έχουν... βουτήξει μερικές κερκίδες παρακάτω (κυριολεκτικά) Shocked .
Οι Γερμανοί δεν τα παράτησαν σε κανένα σημείο του αγώνα. 2ο μέρος απίθανο, έχουμε -μεταξύ άλλων- και 2 δοκάρια κραυγαλέα. Στο τέλος δείτε τη φάση του Χατζή που του ορμάει ο αμυντικός να τον πιάσει με...βουτιά!!!
Αρρώστια. & -

Και μετά ήρθε η κλήρωση με τον "ταπιασμένο" Σαντόζ κλπ. Ο Δ είχε βγάλει κάτι επικά πρωτοσέλιδα τότε "Δορυφόροι του "Δ" (ποιό ΤΑΣΣ)", "Λουκούμια και σκατά έγιναν ένα κι απ'αυτά, αλλά εμείς θα τους τα αλείψουμε στη μούρη" κι ακόμη ένα που μου διαφεύγει (καταραμένο γήρας! Oldies)

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3247
Τον ευχαρίστησαν 6288 φορές σε 3994 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 14:15 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

corto maltese έγραψε:
το παιχνίδι με τις πιο έντονες μνήμες που έχω δει ζωντανά

Για μένα δεν ήταν της Δρέσδης αλλά με τη Μόσχα (ίσως επειδή ήμουν 11, ενώ με τη Δρέσδη ήμουν 9). Θυμάμαι στο 2-1 έγινε πανζουρλισμός στη 19, κόσμος από πέντε σειρές πιο πάνω ήρθε πάνω μας, μιλάμε για παράκρουση - και ευρωπαϊκοί κανόνες ασφαλείας LOL

DownUnder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3903
Τον ευχαρίστησαν 2027 φορές σε 1345 Δημοσιεύσεις

Τόπος: DIMOS SARONIKOU

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 15:15 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

με την δρεσδη διαστημικη μπαλα
και μεγαλος τσαμπουκας
απο την 5-6-7 με τον φαδερ

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 17:35 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ryl24 έγραψε:
Στο τέλος δείτε τη φάση του Χατζή που του ορμάει ο αμυντικός να τον πιάσει με...βουτιά!!!

Respect

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 17:48 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Βλέποντας τα βιντεάκια βλέπεις μικρές, λεπτομερειακές διαφορές που αντικατοπτρίζουν το πνεύμα των εποχων:

## πανηγυρίζει ο Ραβούσης και ρουφάει τη τζούρα λες και είναι σε τεκέ. Και μιλάμε για το κοντινό 1997, όχι για το 1970. Ποιός προπονητής τζουράρει στον πάγκο σήμερα? Νομίζω μόνο ο Δάσκαλος Φερνάντο Σάντος.

## δίνει την κόκκινη στο Βλάχο ο κόραξ και τον πάνε και οι δέκα παίχτες μας κλωτσοπατινάδα για ένα λεπτό περίπου. Τα βλέπουμε πια όλα αυτά? Όχι, γιατί πλέον είναι πολύ περισσότερο μισθοφόροι και πολύ λιγότερο παθιασμένοι οι παίχτες (έστω κι αν η σύγκριση ειναι λίγο ατυχής λόγω των ειδικών συνθηκών του συγκεκριμένου ματς).

## ορμάει ο Ανατολικογερμανός με λαβή ράγκμπι να πιάσει τον δικό μας. Σήμερα καλά - καλά ούτε τάκλιν δε βλέπεις πια. Έχει γίνει πολύ πιο κυριλέ η μπάλα. Δεν ρισκάρουν οι παίχτες τόσο πολύ την σωματική επαφή.

## Και τέλος: ΤΙ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΘΕΕ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΑΣ. Αμάν, αμάν. Ο Μπατίστα σουτ και κεφαλιές όλα συρτά, κατευθυνόμενα και σύριζα στα δοκάρια. Ο Κετσπάγια κεραυνούς ασύλληπτους. Ο Κασάπης (!!!!!!!!!!!!!!) πλασεδάκι - λόμπα στο γάμα του γαύρου. Ο Τσιάρτας GPS (καλά, ένας ήταν ο Τσιάρτας). Ο Κωστής φάλτσα και βολ-πλανέ το ίδιο με το αριστερό και το δεξί πόδι. Τέτοια πράγματα μόνο ο Σκόκο μπορεί να πει ότι έχει κάνει συστηματικά στην ΑΕΚ τα τελευταία δέκα χρόνια. Τέτοια σουτ, μόνο ο Σκόκο, άντε περιστασιακά και ο Λύμπε με τον Μαντούκα αλλά όχι τόσο συχνά.

Bagus
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2204
Τον ευχαρίστησαν 2069 φορές σε 1487 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 18:10 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ο Τσιάρτας GPS (καλά, ένας ήταν ο Τσιάρτας)

Καρδιναλιε δεν το εννοει αυτο ο Ραουντερ,μην παθεις εγκεφαλικο.

:Mr. Green

Kornilios
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 7050
Τον ευχαρίστησαν 3104 φορές σε 1635 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 18:39 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:

## πανηγυρίζει ο Ραβούσης και ρουφάει τη τζούρα λες και είναι σε τεκέ. Και μιλάμε για το κοντινό 1997, όχι για το 1970. Ποιός προπονητής τζουράρει στον πάγκο σήμερα? Νομίζω μόνο ο Δάσκαλος Φερνάντο Σάντος.

Ούτε αυτός πλέον.
Νομίζω έχει απαγορευτεί κιόλας, τα τελευταία χρόνια.

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2208
Τον ευχαρίστησαν 6060 φορές σε 3028 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 20:30 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Aυτό δεν πρέπει να το βάλαμε

Link

Δεν μπορώ να ξεχάσω το 3-0 με τον κόσμο να φωνάζει σε όλη την πορεία του Πέτκοφ.
Κατώτερη ομάδα εκείνη τη χρονιά από τις προηγούμενες αλλά είχε κάνει ματσάρα στο συγκεκριμένο.

BAGGIO
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1036
Τον ευχαρίστησαν 1553 φορές σε 949 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΒΟΥΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 20:45 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ψαχνω και ενα ματς με το βαζελο 2-0 επι σαντος(πρωτη θητεια) με κεφαλια ψαρακι του κοντου απο 25αρα + σεντρα βασιλη και αφιερωση στον κυρ φερναντου...πολυ βροχα και εκει....2-0 αν θυμαμαι καλα ειχε ληξει?ή 1?

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2208
Τον ευχαρίστησαν 6060 φορές σε 3028 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 20:48 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

2-0, προς το παρόν δεν βρήκα καλύτερο βίντεο

Link

Το άλλο ήταν φάουλ Τσιάρτα αν δεν κάνω λάθος

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : BAGGIO, Rounder
BAGGIO
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 20:50 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

το ψαχνω καιρο και εγω μονο αυτο ειχα βρει...

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 21:43 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Πω, πω αυτή η γκολάρα με το ψαράκι από το ύψος της περιοχής που πήγε δοκάρι και μέσα...που κοιταζόντουσαν ο Χένρικσεν με τον Κηπουρό (αυτοί δεν ήταν?) και προσπαθούσαν να καταλάβουν τι τους βρήκε...απίστευτο...

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 8199
Τον ευχαρίστησαν 3687 φορές σε 2575 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 22:16 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

BAGGIO έγραψε:

Στο 3:25 το έχει σε καλύτερη (αν και όχι πολύ καλή) ανάλυση...
Δες το όμως από την αρχή, θα το απολαύσεις καλύτερα! LOL

Link

BAGGIO
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 22:30 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

pasa vasilaki sto 3.35...ti na peis.....

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4660
Τον ευχαρίστησαν 3269 φορές σε 2252 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 22:40 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ryl24 έγραψε:
Παρότι μπήκε το γκολ του Σαββίδη, βάζω όλα τα γκολ από το ονειρικό ματς με την Δυναμό Δρέσδης

Link

Παίζουμε με τα ασπρόμαυρα, ο κόσμος είναι πολύς και με φοβερό παλμό, τρώμε το παγωτό και προς στιγμήν παγώνουμε.
Και μετά έρχεται η καλύτερη εμφάνιση της ΑΕΚ που έχω δει ζωντανά, είμαστε παρέα στην 8-12 και κοιτιόμαστε για να καταλάβουμε τι βλέπουμε. Στην ισοφάριση 2 από την παρέα έχουν... βουτήξει μερικές κερκίδες παρακάτω (κυριολεκτικά) Shocked .
Οι Γερμανοί δεν τα παράτησαν σε κανένα σημείο του αγώνα. 2ο μέρος απίθανο, έχουμε -μεταξύ άλλων- και 2 δοκάρια κραυγαλέα. Στο τέλος δείτε τη φάση του Χατζή που του ορμάει ο αμυντικός να τον πιάσει με...βουτιά!!!
Αρρώστια. & -

Ξεκάθαρα το πιο ωραίο ματς που έχω δει. Εγω θα ξεχώριζα για το τοπ 5 μου, το γκολ-φαουλ του Μανωλά και το 3ο του Σαββιδη που η μπαλα φανηκε τηλεκατευθυνόμενη από την 8-12.

Το 1ο γκολ που θυμάμαι έντονα στη ΝΦ είναι η γκολάρα του Αρδίζογλου σε ένα 3-0 με τα Γιάννενα (74-75), που πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή μας (από φαουλ των Ιωαννίνων η μπάλα χτυπησε στο τοιχος) και αφου πέρασε 4-5 παικτες πλάσαρε το Λυσα. (ΑΕΚ-Γιαννενα 3-0) Δυστυχώς δεν το βρίσκω πουθενά αυτό το γκολ, κυριως για να δω αν ήταν τοσο εντυπωσιακό, όσο μου έχει αποτυπωθεί στην παιδική μου μνημη.

Τα άλλα αγαπημένα τα είπατε, οι 2 πρώτες επιστροφές Ντουσαν, ειδικά η πρώτη με την υπεροχη λασπομαχια.

Το γκολ Ντέμη στον Βάντσικ, το 3-3 με τη Ρεαλ. Ξεχάσατε τα 2 γκολ Κοπιτση στο Βαντσικ

Link

Για μένα, ξεχωριστή θέση έχουν τα 2 κυπελλικά γκολ του Θεωμά στον προημιτελικό του 82-83 με το γαυρο. Ο οσφπ είχε προηγηθεί με τον αναστοπουλο στο 1ο δεκαλεπτο με απιστευτότατο οφφσάιντ (καμιά 10αρια μετρα), που φανηκε ακομα και από τη σκεπαστη (μπήκε μπροστά μας, οι γαυροι ηταν στην 8-12).
στο β' ημιχρονο με 2 γκολ, του Θεωμά το γυρίσαμε, για να γίνει το επικό 0-1 στη ρεβανς στο καραϊσκάκη. το 1 από τα 2 γκολ ο Μαυρος το εβαλε με κεφαλια ψαρακι, έχοντας κρεμασμενο το σεντερμπακ παπαδοπουλο στην πλατη του
Δυστυχώς δε βρηκα εικονα από αυτο το ματς.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την aekzine στις Πεμ Νοέ 14, 2013 22:41 pm, 1 φορά

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 22:41 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

BAGGIO έγραψε:

Να μην πεις τίποτα, τα λέει καλύτερα ο ίδιος για τις πάσες του:

Link

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 22:44 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

BAGGIO έγραψε:

Μόνο μία; Κατά ριπάς οι πάσες του...

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 22:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Antonis έγραψε:
BAGGIO έγραψε:

Στο 3:25 το έχει σε καλύτερη (αν και όχι πολύ καλή) ανάλυση...
Δες το όμως από την αρχή, θα το απολαύσεις καλύτερα! LOL

Link

πωπω! τι παικταραδες αυτός και ο Τσαρτας! Πόρωση!

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 22:49 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
BAGGIO έγραψε:

Να μην πεις τίποτα, τα λέει καλύτερα ο ίδιος για τις πάσες του:

Link

Το πιο καλό σημείο στο βίντεο είναι εκεί που προτού ...μεγαλοστομίσει ξύνει το κεφάλι του με λίγη αμηχανία και είναι σαν να σκέφτεται :
Να το πω ρε φούστη μου; Δεν θα ακουστεί χοντρό;
Και αποφασίζει...
Θα το πω και να πα να @@θουν όλοι! Είμαι ή δεν είμαι ο Τσιάρτας;;; LOL

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : bill-21
Daniel
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 505
Τον ευχαρίστησαν 271 φορές σε 199 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 23:09 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Sorry παντως αλλα κατα την γνωμη μου εχει δικιο. Ετσι του βγηκε, ετσι το ειπε. Αλλα αληθεια λεει. Για πλακα τα ειχε αυτα η αρχιπαιχτουρα.

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1377
Τον ευχαρίστησαν 6085 φορές σε 3395 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 23:33 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

και μονο που σου δινει την περιγραφη αυτη καταλαβαινεις οτι και το ηθελε και μπορουσε να το κανει..

να σβησει η μπαλα στο ποδι του χαριστεα

ποση μαγεια πια

ΠΟΣΗ;

Ρητορικη ερωτηση αλλα να απαντησει ο καρδι LOL

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

nd_21
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 3802
Τον ευχαρίστησαν 6643 φορές σε 3126 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 23:40 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekzine έγραψε:
πωπω! τι παικταραδες αυτός και ο Τσαρτας! Πόρωση!

Ισως το πιο ταλαντουχο διδυμο στην ιστορια του ελληνικου ποδοσφαιρου,που ο ενας εδινε και ο αλλος εβαζε.Ενα κλικ παραπανω,κατα την γνωμη μου,απο το διδυμο Θωμα-Ντουσαν,οχι τοσο σε αξια,οσο σε "συμπληρωματικοτητα".
Και αν σκεφτει κανείς οτι εκτος γηπεδου σχεδον δεν μιλουσαν μεταξυ τους,καταλαβαινεις πόσο μεγαλοι επαγγελματιες ηταν.

υ.γ βλεπω αυτα τα βιντεο και μου ερχονται στο μυαλο τα εστιατορια που βαζει ο Get_Carter στο fooding corner.Να εχεις καλομαθει στα αστερια μισελεν και τωρα να αναγκαζεσαι να τρως απο ντιλίβερι ειναι το απολυτο ξενερωμα.

Daniel
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 505
Τον ευχαρίστησαν 271 φορές σε 199 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 23:41 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το ερωτημα βεβαια ειναι ποτε θα ξαναδουμε παικτες σαν τον Νικολαιδη και τον Τσιαρτα.

Και να δουμε δεν μενουν για πολυ Ελλαδα τετοιοι παικτες πλεον...

Katafractos
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 825
Τον ευχαρίστησαν 1165 φορές σε 787 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν.Ηράκλειο - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 23:57 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ryl24 έγραψε:
Στο τέλος δείτε τη φάση του Χατζή που του ορμάει ο αμυντικός να τον πιάσει με...βουτιά!!!
Αρρώστια. & -

Χαχαχα... Επικό. Respect
Ήμουν στην 5-6-7 εκείνο το βράδυ.

ryl24
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3580
Τον ευχαρίστησαν 6382 φορές σε 3221 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 15, 2013 00:02 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

nd_21 έγραψε:

Και αν σκεφτει κανείς οτι εκτος γηπεδου σχεδον δεν μιλουσαν μεταξυ τους,καταλαβαινεις πόσο μεγαλοι επαγγελματιες ηταν.

Αυτό.

nd_21 έγραψε:
Να εχεις καλομαθει στα αστερια μισελεν και τωρα να αναγκαζεσαι να τρως απο ντιλίβερι ειναι το απολυτο ξενερωμα.

Ποιο ντελίβερυ;;;; Από καντίνα της εθνικής οδού, το ξημέρωμα εννοείς...

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 15, 2013 00:41 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ryl24 έγραψε:
nd_21 έγραψε:

Αυτό.

ενω ο Θεωμάς με τον Ντουσαν ήταν κολληταρια xixixixixi

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 15, 2013 06:26 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

dark_side έγραψε:

ποση μαγεια πια

ΠΟΣΗ;

Ποσο αμπαλος πια

ΠΟΣΟ?

Η μπάλα δεν έσβησε στο πόδι του Χαριστέα αλλά στην πλάτη του Ελ(ι)γκέρα Crazy

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 15, 2013 10:31 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
dark_side έγραψε:

ποση μαγεια πια

ΠΟΣΗ;

Ποσο αμπαλος πια

ΠΟΣΟ?

Η μπάλα δεν έσβησε στο πόδι του Χαριστέα αλλά στην πλάτη του Ελ(ι)γκέρα Crazy

Μας την έκανε ο κουφός τη δουλειά...
Είπαμε να τον πάμε λάου λάου βρε παλικάρι, φόρα το ακουστικό σου που και που!!!

balkou
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 2556
Τον ευχαρίστησαν 2510 φορές σε 1901 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Larisa, Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 15, 2013 10:57 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Deminho έγραψε:
Aυτό δεν πρέπει να το βάλαμε

Link

Δεν μπορώ να ξεχάσω το 3-0 με τον κόσμο να φωνάζει σε όλη την πορεία του Πέτκοφ.
Κατώτερη ομάδα εκείνη τη χρονιά από τις προηγούμενες αλλά είχε κάνει ματσάρα στο συγκεκριμένο.

Ήμουν πολύ κότα σ'εκείνο το ματς. Μόνος στο σπίτι στο ημίχρονο, στο δεύτερο πήγα στην καφετέρια "ανετίλα" κι έτσι... Embarassed Mr. Green

konspir
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 1241
Τον ευχαρίστησαν 2026 φορές σε 1238 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 15, 2013 16:24 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μλκες ανατρίχιασα με Τσιάρτα - Ντέμη.

Μαμημένοι παραγκάρχες, αν υπήρχε θεός θα ήσασταν εσείς στα ερασιτεχνικά τώρα.

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 15, 2013 16:59 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

konspir έγραψε:
Μλκες ανατρίχιασα με Τσιάρτα - Ντέμη.

Μαμημένοι παραγκάρχες, αν υπήρχε θεός θα ήσασταν εσείς στα ερασιτεχνικά τώρα.

Σπάει ο διάολος το ποδάρι του και βρίσκονται σε μία παρέα, οικογενειακά σε μία ταβέρνα, Ντέμης, Τσιάρτας και καμπόσοι του ολυμπιακού της εποχής τους...
Θα έταζα τα μισά τζάμπο σε ένα γαυροπιτσιρικάκι να πει στον πατέρα του : "Πω πω, μπαμπά. Πρέπει να ήσουν 10 φορές καλύτερος από αυτούς για να έχεις πάρει 10πλάσια πρωταθλήματα!"...

simuonahc
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 256
Τον ευχαρίστησαν 93 φορές σε 59 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 08, 2016 09:53 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

balkou έγραψε:
ryl24 έγραψε:

Αρρώστια. & -

Και μετά ήρθε η κλήρωση με τον "ταπιασμένο" Σαντόζ κλπ. Ο Δ είχε βγάλει κάτι επικά πρωτοσέλιδα τότε "Δορυφόροι του "Δ" (ποιό ΤΑΣΣ)", "Λουκούμια και σκατά έγιναν ένα κι απ'αυτά, αλλά εμείς θα τους τα αλείψουμε στη μούρη" κι ακόμη ένα που μου διαφεύγει (καταραμένο γήρας! Oldies)

Το "ΛΟΥΚΟΥΜΙΑ ΚΑΙ ΣΚΑΤΑ" ειχε βγει μετά το 10Φεβρουριανό ματς με τους Επενδυτές.

kesarianis
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 355
Τον ευχαρίστησαν 409 φορές σε 247 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Florida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 08, 2016 13:24 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

DownUnder έγραψε:
με την δρεσδη διαστημικη μπαλα
και μεγαλος τσαμπουκας
απο την 5-6-7 με τον φαδερ

same here..

μεγάλες γηπεδικές στιγμές...

NICOLAS
Starter 2008
Starter 2008

Ευχαριστώ: 639
Τον ευχαρίστησαν 1878 φορές σε 1096 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Motherland...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 09, 2016 21:44 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ας τονισουμε εδω, οτι η πασα του ΠΑΙΧΤΑΡΑ στον Ντεμη εγινε με το ΔΕΞΙ ποδι.

Επισης, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ (Φ-Α-Ν-Τ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Η) πασα στον Ντεμη και στο 2-3 της πρωτης χρονιας του Σαντος..

BAGGIO
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 09, 2016 22:40 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

NICOLAS έγραψε:
Ας τονισουμε εδω, οτι η πασα του ΠΑΙΧΤΑΡΑ στον Ντεμη εγινε με το ΔΕΞΙ ποδι.

Επισης, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ (Φ-Α-Ν-Τ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Η) πασα στον Ντεμη και στο 2-3 της πρωτης χρονιας του Σαντος..

Με γαυρο ε? Με σκροπ την ειχε κανει αν θυμαμαι.( edit οχι αλλα δε θα μου χαλασει το μυθο μου Mr. Green )..Ισως η κορυφαια πασα που εχω δει στη Ελλαδα...

NICOLAS
Starter 2008
Starter 2008

Ευχαριστώ: 639
Τον ευχαρίστησαν 1878 φορές σε 1096 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Motherland...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 09, 2016 22:51 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Με κουντεπιε...

PMAEK
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 38
Τον ευχαρίστησαν 267 φορές σε 188 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Where the Eagles Dare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 27, 2016 11:27 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Να είσαι 8 χρονών να μην έχεις δει ποτέ στη ζωή σου, γηπεδο με χόρτο, και στην πρώτη σου φορά να βλέπεις την ομάδα σου να ριχνει 3 γκολ στην μεγάλη Ιντερ.

Απίστευτη ταύλα να βλέπεις να ρίχνεις 6 στους απόγονους, κάνοντας πλάκα, 6 στην Πόρτο και φυσικά 3 στην QPR. Από 'κει και πέρα τα άλλα ήταν μικρές στιγμές ευχαρίστησης κι επιβεβαίωσης....

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης