Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Ο Ewald Lienen στην Α.Ε.Κ Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή
Συγγραφέας Μήνυμα
kosmic
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 6961
Τον ευχαρίστησαν 1290 φορές σε 963 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2013 14:40 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Steve έγραψε:
Aφού είμαστε ακόμα σε θέση που πέφτουμε, πως διαγράφουμε πορεία σωτηρίας; με την έννοια οτι δεν έχουμε ας πούμε μηδέν βαθμούς και δεν έχουμε ηδη χάσει το τρένο;
Σοβαρα τωρα??Απαντω για τελευταια φορα επι του θεματος με ενα ποστ του ahton..Διοτι περαιτερω κουβεντα για το ΑΝ υπαρχει βελτιωση κ για το ΑΝ διαγραφουμε πορεια σωτηριας επι Λινεν προσβαλει την νοημοσυνη μου πλεον..

[quote="ashton"]την 6η αγωνιστική όταν ανέλαβε ο Λινεν

Οσφπ 18 6-0-0
Πανιωνιος 15 5-0-1
Παοκ 13 4-1-1
Πλατανιάς 11 3-2-1
Αστέρας 10 3-1-2
Ατρόμητος 9 2-3-1
Βέροια 8 2-2-2
Παο 7 2-3-1
Οφη 6 1-3-2
Πανθρακικος 6 2-0-4
Αρης 5 1-2-3
Ξανθη 5 1-2-3
Κερκυρα 5 1-2-3
Πας Γιαννενα 5 1-2-3
Λεβαδειακός 4 1-1-4
Α.Ε.Κ. 2 0-2-4

Τις επόμενες 10 αγωνιστικές που ήταν ο γερμανος παγκο :

Οσφπ 24 7-3-0
Παοκ 21 6-3-1
Λεβαδειακός 20 6-2-2
Ατρομητος 19 5-4-1
Αστερας 18 5-3-2
ΠΑΣ Γιάννενα 17 5-2-3
Πανθρακικός 14 4-2-4
Ξάνθη 13 3-4-3
Οφη 11 3-2-5
Αρης 11 2-5-3
Α.Ε.Κ. 10 3-1-6
Βέροια 7 1-4-5
Κέρκυρα 7 1-4-5
Πανιώνιος 6 2-0-8
Πλατανιάς 6 1-3-6

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3862
Τον ευχαρίστησαν 7729 φορές σε 4852 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 20:40 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Χτες φάνηκε επιτέλους η δουλειά του Βλάχου LOL

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : kosmic
kosmic
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 20:47 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Rounder έγραψε:
Γινεσαι εσκεμμενα υπερβολικος για να προκαλεσεις αντιδρασεις..
Απλως φανηκε οτι ο Λινεν με τον Βλαχο δεν εχουν καμια διαφορα..

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2741
Τον ευχαρίστησαν 7260 φορές σε 3530 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 20:48 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Χθες φανηκε το πλεονεκτημα να αφηνεις τα πειραματα και να εχεις κανονικο φορ

kosmic
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 20:56 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μια χαρα πειραμα παντως ηταν ο ρομβος..

Γενικα θεωρω οτι ο Λινεν εχει αναγκαστει λογω της μετριοτητας του ροστερ που παρελαβε να κανει πολλες φορες πειραματα κ μαγικα,
διατηρωντας μια ομαδα που την ειχαν ξεγραψει ακομη κ οι οπαδοι της, σε τροχια σωτηρια..
Με τις πιθανοτητες να ειναι πλεον υπερ του..

Κατι σαν τον Βλαχο ενα πραγμα..Ταλε κουαλε..

Nikolas34
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 899
Τον ευχαρίστησαν 821 φορές σε 574 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Σε μια γωνιά της Σκεπαστής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 20:59 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Θα πρέπει πάντως να λύσει το όποιο θέμα υπάρχει με τον Κατίδη και να τον αξιοποιήσει και αυτόν.

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 21:00 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Πειραματα σε επιλογες παικτων.
Αυτο για τον Βλαχο δεν ξερω γιατι το λες, αλλα οκ αφου σε κανει να νιωθεις καλυτερα.
Υπενθυμιζω οτι εξακολουθουμε να ειμαστε προτελευταιοι...

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

Ευχαριστώ: 2891
Τον ευχαρίστησαν 6348 φορές σε 4207 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 21:02 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kosmic έγραψε:
Rounder έγραψε:

συμφωνώ
απο κάτω απο τα ραδίκια είμασταν και με Βλάχο είμαστε και με Λίνεν .

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

kosmic
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 21:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Deminho έγραψε:
Αυτο για τον Βλαχο δεν ξερω γιατι το λες, αλλα οκ αφου σε κανει να νιωθεις καλυτερα.
Το λεω διοτι εχει γραφτει επανειλλημενως κ μαλιστα με σχετικη βεβαιοτητα..κ ναι με κανει να νιωθω καλυτερα.. Mr. Green
Να πω κι εγω οτι αυτο για το προτελευταιοι δεν ξερω γιατι το λες..Αλλα ενταξει αφου σε κανει να νιωθεις καλυτερα..
Υπενθυμιζω λοιπον-για να παμε ασορτι Mr. Green -οτι ο Λινεν παρελαβε την ομαδα με 2 βαθμους κ τωρα εχει 15..

Έχει επεξεργασθεί από τον/την kosmic στις Κυρ Ιαν 13, 2013 21:07 pm, 1 φορά

kosmic
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 21:07 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ashton έγραψε:
kosmic έγραψε:
Rounder έγραψε:

συμφωνώ
απο κάτω απο τα ραδίκια είμασταν και με Βλάχο είμαστε και με Λίνεν .
Ετσι ετσι.. Mr. Green

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 21:23 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kosmic έγραψε:
Deminho έγραψε:
Το λεω διοτι εχει γραφτει επανειλλημενως κ μαλιστα με σχετικη βεβαιοτητα..κ ναι με κανει να νιωθω καλυτερα.. Mr. Green
Να πω κι εγω οτι αυτο για το προτελευταιοι δεν ξερω γιατι το λες..Αλλα ενταξει αφου σε κανει να νιωθεις καλυτερα..
Υπενθυμιζω λοιπον-για να παμε ασορτι Mr. Green -οτι ο Λινεν παρελαβε την ομαδα με 2 βαθμους κ τωρα εχει 15..

Το λεω γιατι ειπες οτι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας. Δεν με κανει να νιωθω καλυτερα και το βρισκω τρομερα προσβλητικο αυτο που λες.
Για τον Βλαχο εγω δεν μιλησα και μου το πετας για να μου την πεις και καλα λες και ειμαστε στο δημοτικο. Επειδη εισαι στα χαρακωματα τον τελευταιο καιρο με πολυ κοσμο καλο ειναι να σκεφτεσαι πριν γραφεις.
Οταν βλεπω κατι λαθος το λεω, μπορει να εχω αδικο, αλλα μου φαινεται κωμικο οτι μια νικη σημαινει οτι ο εκαστοτε προπονητης δεν εκανε λαθος ποτε...

kosmic
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 21:41 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Deminho έγραψε:
kosmic έγραψε:
Deminho έγραψε:

Το λεω γιατι ειπες οτι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας. Δεν με κανει να νιωθω καλυτερα και το βρισκω τρομερα προσβλητικο αυτο που λες.
Για τον Βλαχο εγω δεν μιλησα και μου το πετας για να μου την πεις και καλα λες και ειμαστε στο δημοτικο. Επειδη εισαι στα χαρακωματα τον τελευταιο καιρο με πολυ κοσμο καλο ειναι να σκεφτεσαι πριν γραφεις.
Οταν βλεπω κατι λαθος το λεω, μπορει να εχω αδικο, αλλα μου φαινεται κωμικο οτι μια νικη σημαινει οτι ο εκαστοτε προπονητης δεν εκανε λαθος ποτε...
Δεν ειπα κατι για σε προσβαλω γιαυτο κι εβαλα το εμοτικον αλλωστε κ μαζι με το ''να παμε ασορτι'' δεν θα επρεπε να το θεωρησεις προσβλητικο..
Αντιθετα εσυ με προσεβαλες με το ''αφου σε κανει να νιωθεις καλυτερα'' αλλα οπως ειδες ειμαι μεγαλοκαρδος..

Προφανως η τελευταια προταση για Βλαχο δεν αφορουσε εσενα..Απλως συνεχιζε την πλακα με Rounder..Tωρα γιατι μπηκες σε τετοιο τριπακι με δημοτικα κ γυμνασια δεν ξερω..
Ειναι γεγονος οτι ειμαι παρορμητικος κ πολλες φορες δεν καλοσκεφτομαι αυτα που γραφω..Αν ομως ειμαι στα χαρακωματα με καποιους προφανως ειναι επιλογη μου..Θεωρεις οτι πρεπει να προσεξω κατι??

Μπορεις να λες οτι θες..Οπως κι εγω φανταζομαι..Ομως καλο θα ειναι να επιχειρηματολογεις χωρις τα ''δεν εκανε λαθος ποτε'' που ποτε δεν ειπωθηκαν μονο για να δημιουργησεις εντυπωσεις..

Αυτα απο εμενα..Ειτε εχω δικιο ειτε αδικο..

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2013 06:54 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kosmic έγραψε:
Μια χαρα πειραμα παντως ηταν ο ρομβος...

Ετσι ακριβώς. Ειχε δοκιμαστεί μονο στην Τρίπολη, με αποτυχία οπως πιστευει το 98% του φόρουμ, με επιτυχία οπως πίστευα εγώ κι ο kosmic LOL διοτι ο Γερμανός είδε αυτα που ηθελε και εβγαλε τα συμπερασματα που επρεπε για να δει πώς θα το τροποποιήσει ώστε να δουλεψει εντος εδρας με ομαδες που θελεις να τις πιεσεις.

Και βεβαια, ετσι και εγραφε η κεφαλιά του Μαρκόφσκι, ολοι θα ξεχνουσαν την σαρωτικη επικρατηση της ΑΕΚ στο ματς και θα ελεγαν για τον φοβερό και τρομερό...Καραλή που επρεπε να παιξει εξτρεμ απεναντι απο το Φουντα και τον απροσπέλαστο Γιάγκο που τόσο ελειψε στη φαση του γκολ. Ετσι ειναι η δουλεια των προπονητων, τι να κανουμε τωρα.

Οταν εχεις ενα μετριο ροστερ (επιεικώς), πρεπει να παιδευτείς να βρεις τι θα κάνει τη διαφορά απεναντι στα υπολοιπα μετρια ροστερ. Καποιοι το λετε πείραμα, εγώ το λέω τακτική. Αυτό ή σου βγαίνει ή δε σου βγαίνει. Δε γίνεται ομως να εισαι Θεός επειδή σου βγήκε κοντρα στην 13η ομάδα και μυρωδιάς επειδή δε σου βγήκε κοντρα στην 3η. Ειναι απλο, δε σου βγηκε κοντρα στην τριτη επειδη απλα ηταν καλυτεροι, ενω κοντρα στην 13η ηταν αυτο που εκανε τη διαφορά και αντεστρεψε τελείως την εικονα των δυο ομαδων απο το ματς του πρωτου γυρου. Αν οι άλλοι εχουν τον Κλάους που θα σου τη στείλει συστημένη στην κάτω γωνία ή τους Ντε Μπλάσις - Ράγιος που θα περάσουν οποιον βρουν μπροστά τους, τοτε η τακτική σου μπορεί να παει περίπατο. Σε ματς ομως που εσυ εχεις τον Πετρόπουλο και ο άλλος τον Μαρκόφσκι, τότε η τακτική σου μπορεί να κάνει τη διαφορά. Γιατί η τακτική σου θα δώσει 4 ευκαιρίες στον Πετρόπουλο που εχει τουλάχιστον το 1/4, και θα επιτρέψει στον Μαρκόφκσι μονο μια ευκαιρία που εχει το 0/1.

Οσο για το φοβερό τροπάριο που ειδα οτι ξεκινησαν χτες καποιοι ΑΡΔ ("γιατί ο αμπαλος δεν ειχε σκεφτεί τοσο καιρό το ρόμβο"), καταρχάς να πω το φοβερό, οτι ειναι οι ιδιοι ΑΚΡΙΒΩΣ που ολη την εβδομαδα τον εβριζαν επειδη κανει πειραματα με το ρομβο και δεν βαζει τον Καραλή στις πτέρυγες. Και ενα δευτερο, και πιο σημαντικό: δεν υφίσταται πουθενά στην υφήλιο ρόμβος χωρίς αμυντικό χαφ που να δαγκώνει μπροστά απο τα στόπερ. Αυτο πριν το Μητρόπουλο δεν υπήρχε, τώρα υπάρχει και επιμένω οτι εχει αλλάξει την εικόνα της ομάδας και προσφέρει πολύ περισσότερα απο οσα φαίνονται στο γυμνό μάτι και απο την τηλεόραση.

Nikos C
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 2580
Τον ευχαρίστησαν 3065 φορές σε 1895 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2013 07:05 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγώ θέλω να ξαναπώ πάντως ότι και πριν τον Λίνεν και μετά τον Λίνεν, το πρόβλημα δεν ήταν ο προπονητής, αλλά το υλικό.

Χθες η ομάδα είχε τρείς νέες μονάδες που μάλλον αποτελούν αναβάθμιση και αν τα καταφέρουμε να σωθούμε, εγώ θα πιστεύω ότι σωθήκαμε επειδή κάναμε σοβαρές μεταγραφές και όχι γιατί ξαφνικά ο Λίνεν αποκρυπτογράφησε τον γρίφο της προπονητικής.

Να σημειωθεί πάντως ότι εμένα μου φαίνεται καλός προπονητής... αλλά βασικά δίνουμε υπερβολικά μεγάλη σημασία στο τί κάνει.

Rounder
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2013 07:09 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Πολύ σωστό και αυτό...βεβαια υπάρχουν δύο θεματάκια. Ο ενας επιλέγει να πληρώσει για να πάρει τον Φουρτάδο και ο αλλος παιδεύεται να βρει τον ελευθερο παίχτη που θα του κάνει τη δουλειά του. Δεν μπορει δηλαδη να θεωρουμε οτι οι επιλογες ηταν ουρανοκατέβατες, καποιος τις εκανε, και στις δυο περιπτωσεις. Και το δευτερο. Εχει μεγάλη σημασία πώς χρησιμοποιείς τους παίχτες. Απο την ΑΕΚ εχουν περάσει παίχτες που σημερα ειναι βασικοί στο Καμπιονάτο και με τον τροπο που χρησιμοποιούνταν εδώ, φαίνονταν χειρότεροι απο τον προχτεσινό Ρίκκα. Ουτε αυτο ειναι ουρανοκατέβατο.

Και στην τελιή Νικο, δεν πηραμε τον Βιεϊρά και τον Φαν Νιστελρόι, ετσι? Πήραμε τον Πετρογκόλ που το εχασε απο τα 2,5 μέτρα. Αν το εκανε αυτό ο Φουρτάδο και αυτή ηταν η μοναδική φάση σε ολο το ματς, τι θα λέγαμε? Τη διαφορά την εκανε η παραγωγή φάσεων που έδωσε στον Πετρογκόλ κι άλλη ευκαιρία, κι άλλη, κι άλλη...ενώ στους επιθετικούς της Ξάνθης το κέντρο μας έδωσε μονο μια ευκαιρία.

Κοντρα στον Άρη εμείς είχαμε κάνει 3 ευκαιρίες και ο Αρης 1. Ειναι λοιπον πιθανο να σου κατσει η ισοπαλία. Κοντρα στην Ξανθη ομως εμεις ειχαμε 10 ευκαιρίες και η Ξανθη 1. Ε, οταν παιζεις ετσι, αυξανεις πολυ τις πιθανοτητες να μη σου κατσει η ισοπαλία...

Nikos C
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 2580
Τον ευχαρίστησαν 3065 φορές σε 1895 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2013 07:25 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Καταρχάς, λέει τόμους - που λέμε και στις Σέρρες- αν η μεγαλύτερη κριτική που μπορείς να κάνεις σε ένα προπονητή ότι έκανε λάθος τη δουλειά... του τεχνικού διευθυντή.

Κατά δεύτερο, αν ήμουν προπονητής ή γιατρός, δεν θα ήθελα να με κρίνουν από το τί έκανα σε μία ή δύο περιπτώσεις, αλλά σε εκατό και χίλιες. Συνολικά να κρίνουμε.

Κατά τρίτο, συμφωνώ απολύτως ότι η τύχη καθορίζει επιμέρους αποτελέσματα και συμπεριφερόμαστε λες και το αποτέλεσμα ήταν προκαθορισμένο και πλήρως ανταποκρινόμενο στη δουλειά του προπονητή.

Αλλά ξαναλέω. Επειδή παίρνουμε όλα τα άλλα δεδομένα αφιερώνουμε 80% της προσοχής και της κριτικής μας στον παράγοντα που μπορεί να κάνει 10% διαφορά. Αναπόφευκτα, ο έκαστος προπονητής θα φαίνεται λίγος. Και έχουν φανεί λίγοι όλοι όσοι πέρασαν.

aekzine
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 5258
Τον ευχαρίστησαν 3844 φορές σε 2568 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2013 07:44 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos C έγραψε:
Εγώ θέλω να ξαναπώ πάντως ότι και πριν τον Λίνεν και μετά τον Λίνεν, το πρόβλημα δεν ήταν ο προπονητής, αλλά το υλικό.

Χθες η ομάδα είχε τρείς νέες μονάδες που μάλλον αποτελούν αναβάθμιση και αν τα καταφέρουμε να σωθούμε, εγώ θα πιστεύω ότι σωθήκαμε επειδή κάναμε σοβαρές μεταγραφές και όχι γιατί ξαφνικά ο Λίνεν αποκρυπτογράφησε τον γρίφο της προπονητικής.

Να σημειωθεί πάντως ότι εμένα μου φαίνεται καλός προπονητής... αλλά βασικά δίνουμε υπερβολικά μεγάλη σημασία στο τί κάνει.

σωστό!

Και επειδή έχει γραφτεί ότι ο Κοντοές είναι καλύτερος του Τσουμανγκα, συμφωνώ, αλλά τον προτιμώ δεξιά ή στόππερ.

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2013 11:28 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos C έγραψε:

Πολύ σωστός

Στην Τρίπολη φυσικά δεν παίξαμε ρόμβο, αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες...
Επίσης στο 20' του ματς της Τρίπολης διαβάζαμε για το πόσο αριστουργηματικά έχει στήσει την ομάδα ο κόουτς από αυτούς που τώρα ψέγουν κάποιους άλλους ότι κρίνουν εκ του αποτελέσματος.

Mr. Green

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Antonis
silvestro
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 38
Τον ευχαρίστησαν 144 φορές σε 106 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Χώρα του Ποτέ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2013 12:06 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

aekzine έγραψε:

Και επειδή έχει γραφτεί ότι ο Κοντοές είναι καλύτερος του Τσουμανγκα, συμφωνώ, αλλά τον προτιμώ δεξιά ή στόππερ.

Δεξιά?Εχμ, εμένα πάλι μου φαίνεται ότι ένα από τα τακτικά λάθη του Βλάχου ήταν η μη αξιοποίηση του Βαλεντίνου Βλάχου κ η επιμονή του στον Αρκούδα, όσο έκατσε τουλάχιστον.Στο ματς με τον Αρη έκανε τόσες κούρσες που είχα να δω από καιρό Αραούχο-γι'αυτό τον πήρα πουλέν κατευθείαν Flowers
Για στόπερ εντάξει, αλλά ο Βαλεντίνος θα ήταν πολύ ελπιδοφόρος κ σε άλλες ΑΕΚ.

NICOLAS
Starter 2008
Starter 2008

Ευχαριστώ: 876
Τον ευχαρίστησαν 2399 φορές σε 1404 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Motherland...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2013 13:42 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos C έγραψε:
... αλλά βασικά δίνουμε υπερβολικά μεγάλη σημασία στο τί κάνει.

Και να προσθεσω οτι εκτος απο αυτο, δινουμε και λαθος διασταση στον ρολο του προπονητη.

Εδω κρινουμε αν ειναι καλος ή κακος, απο το αν ο αλλος του φυγει η μπαλα απο τα χερια και φαμε γκολ, ή ο αντιπαλος τερματοφυλακας φαει γκολ στο 96' με φαουλ απο το κεντρο... LOL

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

Ευχαριστώ: 2891
Τον ευχαρίστησαν 6348 φορές σε 4207 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2013 21:56 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

επικαιροποιηση προηγουμενης στατιστικής ανάλυσης

την 6η αγωνιστική όταν ανέλαβε ο Λινεν

Οσφπ 18 6-0-0
Πανιωνιος 15 5-0-1
Παοκ 13 4-1-1
Πλατανιάς 11 3-2-1
Αστέρας 10 3-1-2
Ατρόμητος 9 2-3-1
Βέροια 8 2-2-2
Παο 7 2-3-1
Οφη 6 1-3-2
Πανθρακικος 6 2-0-4
Αρης 5 1-2-3
Ξανθη 5 1-2-3
Κερκυρα 5 1-2-3
Πας Γιαννενα 5 1-2-3
Λεβαδειακός 4 1-1-4
Α.Ε.Κ. 2 0-2-4

Τις επόμενες 12 αγωνιστικές που ήταν ο γερμανος παγκο :

Οσφπ 30 9-3-0
Αστερας 24 7-3-2
Ατρομητος 23 6-5-1
Παοκ 22 6-4-2
*Λεβαδειακός 20 6-2-3
ΠΑΣ Γιάννενα 18 5-3-4
Πανθρακικός 16 4-4-4
Οφη 17 5-2-5
Παο 15 3-6-3
Ξάνθη 14 3-5-4
Α.Ε.Κ. 14 4-2-6
Αρης 12 2-6-4
*Βέροια 8 1-5-5
Κέρκυρα 8 1-5-6
Πανιώνιος 7 2-1-9
Πλατανιάς 7 1-4-7

με * οι ομάδες που παίζουν αύριο.

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : kosmic
kosmic
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2013 22:59 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Γιατι η Ξανθη ειναι πανω απο την ΑΕΚ κυριε ashton??? Mr. Green για ρινταν σιβουπλε.. Mr. Green

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης