Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Το κουτι της Πανδωρας-Ντεμης. 7/7/2011 Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
bakalex
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 3273
Τον ευχαρίστησαν 1343 φορές σε 775 Δημοσιεύσεις

Τόπος: athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 09:34 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δεν ξερω,εγω τωρα ξυπνησα..

Racing
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3033
Τον ευχαρίστησαν 1195 φορές σε 949 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Βουλιαγμένη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 09:35 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

bakalex έγραψε:
Δεν ξερω,εγω τωρα ξυπνησα..Δεν ξερω,εγω τωρα ξυπνησα..
φαινεται το γράφεις 2 φορές ...όπως και το άλλο που πρόλαβες να το κάνεις edit . Mr. Green Mr. Green Mr. Green

bakalex
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 3273
Τον ευχαρίστησαν 1343 φορές σε 775 Δημοσιεύσεις

Τόπος: athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 09:43 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

το μαμωκινητο ρε γμτ.
Σταματαω το οφ τοπικ γιατι θα με μπαναρουνε Razz

Γιάννης Αγραφιώτης
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 163
Τον ευχαρίστησαν 258 φορές σε 128 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 09:53 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μπράβο στον Βαξεβάνη !

Mandragoras
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 2763
Τον ευχαρίστησαν 1015 φορές σε 609 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νίκαια - Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 09:56 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

συμφωνώ με Evagelο....δεν έχω κάτι να πω ως αντίλογο...

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 778
Τον ευχαρίστησαν 3362 φορές σε 1852 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 10:01 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

εκπληκτικη η εκπομπη που εγινε για τον αντιλογο

αντιλογε παραδωσου

GiannisP.
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 418
Τον ευχαρίστησαν 214 φορές σε 129 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ελευσίνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 10:16 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Image

LOL

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : bakalex, Didirock
babytaz
Member
Member

Ευχαριστώ: 1
Τον ευχαρίστησαν 1 φορές σε 1 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 10:34 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

hd

agnwstos
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 11
Τον ευχαρίστησαν 25 φορές σε 18 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Θύρα 5Β (παλιά...)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 10:37 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

GiannisP. έγραψε:
Image

LOL

Τραγική γελοιογραφία. Από κάτι τέτοια έχει περάσει στο χαβαλέ ότι ο Ψωμιάδης είναι ο γραφικός με το πούρο Μάκαρος-αγαπούλα μου. Το θέμα είναι πάρα πολύ σοβαρό για να βγαίνει ο άλλος και να σκιτσάρει τέτοιο πράγμα...

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Mandragoras, nd_21, kosmic
GiannisP.
Addicted member
Addicted member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 10:42 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αν και δε θέλω να κάνω τον υπερασπιστή του γελοιογράφου, θα σου πω πως γελοιογραφία = σάτιρα. Από τη στιγμή που το κράτος ξέρει αλλά δε κάνει τίποτα, τότε για μένα είναι ευπρόσδεκτο το παραπάνω σκίτσο. Από τη στιγμή που ο ******άκος "έφαγε" το μπουκάλι και δεν πήγε να καθαρίσει για την τιμή του, τότε το σκίτσο είναι ευπρόσδεκτο.

sam
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 141
Τον ευχαρίστησαν 293 φορές σε 181 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 11:14 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

agnwstos έγραψε:

Τραγική γελοιογραφία. Από κάτι τέτοια έχει περάσει στο χαβαλέ ότι ο Ψωμιάδης είναι ο γραφικός με το πούρο Μάκαρος-αγαπούλα μου. Το θέμα είναι πάρα πολύ σοβαρό για να βγαίνει ο άλλος και να σκιτσάρει τέτοιο πράγμα...

The Devil's greatest accomplishment was convincing the world he didn't exist.

Didirock
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 2262
Τον ευχαρίστησαν 1673 φορές σε 1215 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Διδυμότειχο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 11:16 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

το σκιτσο και η γελοιογραφια σατυριζουν και δεν μειωνουν την σοβαροτητα του θεματος,
την μειωνει το ίδιο το Ελλ. κρατος, το συστημα, η δικαιοσυνη,
που δειχνουν τελειως ασόβαροι/ανίκανοι να συλλαβουν εναν εγκληματια.

ROWMAN
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 70
Τον ευχαρίστησαν 199 φορές σε 133 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Mυτιληνη - Λεσβος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 12:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kosmic έγραψε:
ROWMAN έγραψε:
Για τον Βαξεβανη τι να πω? Μου εχουν πει οτι δε χαμπαριαζει Χριστο, αλλα αυτος εχει ξεφυγει. Τεραστιο ρισπεκτ και να ειναι γερο το παλληκαρι του ευχομαι!
+1..ακριβως ετσι..μαλιστα ειχε πεταξει μια σποντα καποιος για την φερεγγυοτητα του(balkou?) κ ειχα ρωτησει για λεπτομερειες..

O φιλος μας ο balkou τον ειχε μπερδεψει με αλλον. wink
Ο Βαξεβανης εκανε μια εκπομπη για ενα ατομο, μπροστα στο οποιο ολοκληρος Λαλιωτης (οτι πιο βρωμικο και....πλουσιο, εχει βγαλει αυτος ο τοπος) εκανε πισω. Και ο Βαξεβανης, ενας απλος δημοσιογραφος, πηγε, με φορα παρτιδα τη μουρη του και εφτιαξε αυτο....Οτι πιο παλληκαρησιο εχω δει στη ζωη μου!

ROWMAN
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 12:11 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Daniel έγραψε:
asgan έγραψε:
Daniel έγραψε:
ρε παιδια δεν νομιζω οτι οι δημοσιογραφοι εχουν γινει και δικαστες τωρα.

αν αποδεικνυεται οτι προκειται για τον Μακη τον Ψωμιαδη, να ασχοληθει η δικαιοσυνη.

μεχρι τοτε απλα λεω οτι δεν ειμαι σιγουρος επειδη απλα το εβγαλε ο αρδ μετα απο τοσα χρονια.

ο συγκεκριμενος τυπος, ειναι λογικο να εχει φιλους και εχθρους μεσα στον κοσμο της νυχτας.

προς το παρον εχουμε ακουσει ενα "ντοκουμεντο" που το εφτιαχνα κι εγω.

αν αποδειχτει οριτζιναλ, εδω ειμαστε.

αλλα οχι βρηκαμε τον Μακη και βρισκουμε ντοκουμεντα πριν δεκαετιες και τον δικαζουμε επειδη το λεει ο Βαξεβανης.

υγ. τα παραπανω δεν εχουν να κανουν με το ποιον του Μακαρου, απλα δεν μπορω τους αρδ-δικαστες, απλο ειναι νομιζω. αν υπαρχει κατι σιγουρο, γιατι δεν καταδικαστηκε?
περιμεναν την εκπομπη του Βαξεβανη?

Daniel, την εκπομπή την είδες? Ίσως όχι, γι αυτό και τα γράφεις αυτά.
Το ηχητικό είναι οριτζιναλ. Η φωνή είναι 100% του μάκη, μπορούν να το αντιληφθούν όλοι όσοι τον βλέπουν και τον ακουν τα τελευταία 20 χρόνια που εμπλέκεται με ομάδες και έχει κάνει και δημόσιες δηλώσεις.
Το ηχιτικό λοιπόν υπήρχε και στην δικογραφία της εποχής για λαθρεμπόριο κλπ. Μάλιστα, όπως λέει και ο τύπος που ήταν τότε στον (τότε) σδοε, ο ανακριτής είχε κάνει πολύ καλή δουλειά. Και το υλικό είχε συμπεριλάβει και λεπτομερείς καταθέσεις εναντίον του είχε και είχε δέσει πολύ καλά την (καραμπινάτη έτσι κι αλλιώς) υπόθεση. Όταν όμως η υπόθεση έφυγε από τα χέρια του ανακριτή και πήγε στο στάδιο των διώξεων, άρχισαν για νιοστή φορά (όπως είχε γίνει και στο παρελθόν και όπως έγινε και μεταγενέστερα), όλα τα κουλά: Κωλυσιεργεία, επανεξέταση, αδράνεια και στο τέλος αρχείο. Μάλιστα κάποιοι δικαστές που είχαν αναλάβει, αργότερα βρέθηκαν με τα μπούνια μπλεγμένοι στο παραδικαστικό. Τι σύμπτωση ε? Ο Μάκης για πολλοστή φορά, πάντα με την αγαστή συνεργασία των διωκτικών και δικαστικών αρχών, θα ξεγλιστρούσε και πάλι.

Μη μου πεις ότι σου φαίνεται περίεργο έτσι? Η αστυνομία πρέπει να έχει λιώσει πολλές σόλες να τον κηνυγήσει ε? και με εντάλματα στα χέρια της όχι αστεία. Άσε η δικαιοσύνη....τον έχει ξεσκίσει. Μόνο 5 χιλιάδες αναβολές του έχει δώσει τα τελευταία 30 χρόνια για ποινικές υποθέσεις για αυτές τις περίφημες αιμοπτύσεις.

Νομίζω είναι εντελώς ανώφελο να συζητάμε για το αν είναι ο μάκης. Πιο επίσημο ντοκουμέντο από αυτό, δύσκολα υπάρχει.

την εκπομπη την ειδα σημερα ολοκληρη. αυτα που λες τα ξερω.

αν ειναι σιγουρο οτι εινια αυτος, αδρανησε η διακιοσυνη και το μαθαμε χθες απο τον Βαξεβανη, να του δωσουν και πουλιντζερ.

εκτος παλι αν απλα η δικαιοσυνη δεν μπορουσε να σιγουρεψει αν ειναι ο Μακης ή ο Μητσικωστας με τον Νικολακοπουλο.

Φιλε Daniel, αν ο κυριος Ψωμιαδης ειναι διπλα σου αυτη τη στιγμη, τα θερμα μου χαιρετισματα! Κι εγω τον αγαπω και το συμπαθω εδω και χρονια, ειδικα απο τοτε που μας αγορασε τον Γαλακτερο, ασχετα που λεμε και καμια λαλακιουλα, εδω μεσα, να περναει η ωρα..

kosmic
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 3438
Τον ευχαρίστησαν 462 φορές σε 372 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 12:34 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ROWMAN αυτο δεν το ειχα σκεφτει.. LOL

Περα απο την πλακα ειναι σαφες οτι ο Daniel ειναι παρμενος με τους αρδ γενικοτερα κ του την δινει που ανακυρησσεται ενας απο αυτους σαν παλικαλι-καθαρος-ανιδιοτελης-ο τιμωρος με την μασκα του ζορο..

Ομως φιλε Daniel στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι τοσο πασιφανες το καταγγελθεν που η σταση σου δεν μπορει να σταθει με κανενα λογικο επιχειρημα..

Laudrup
Member
Member

Ευχαριστώ: 6
Τον ευχαρίστησαν 24 φορές σε 17 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 14:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Παρακαλούνται οι αγαπούλες όπως πληρώσουν τα πνευματικά δικαιώματα στον κύριο Μάκη, για να μην έχουμε άλλα ντράβαλα...
http://www.youtube.com/watch?v=FRFkCIQAjBU

thiroros
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 620
Τον ευχαρίστησαν 964 φορές σε 468 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 14:08 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα λιμνάζοντα νερά της ελληνικής δημοσιογραφίας ταρακούνησε ο Κώστας Βαξεβάνης με την εκπομπή για τον Μάκη Ψωμιάδη. Ο καταξιωμένος δημοσιογράφος μιλάει στο gazzetta.gr για το φόβο που κλείνει στόματα και αποκαλύπτει νέα στοιχεία για τον κατηγορούμενο παράγοντα.

Η εκπομπή «Το κουτί της Πανδώρας» καταπιάστηκε με έναν από τους βασικούς κατηγορούμενους στην υπόθεση των στημένων αγώνων, τον Μάκη Ψωμιάδη που παραμένει ασύλληπτος! Ο Κώστας Βαξεβάνης γύρισε πολλά χρόνια πίσω και όπως μπορείτε να δείτε στο βίντεο, ασχολήθηκε με τον «ισχυρό παράγοντα» της Καβάλας και με περιστατικά που τον αφορούν και καταδεικνύουν την παράνομη δράση του για πολλά χρόνια.

Το gazzetta.gr επικοινώνησε με τον καταξιωμένο συνάδελφο, ο οποίος μας είπε πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα για τον Μάκη Ψωμιάδη και μας αποκάλυψε ότι το 2003 που η αστυνομία τον αναζητούσε και δεν τον έβρισκε χαρακτηρίζοντας τον «αγνώστου διαμονής», αυτός είχε σπίτι απέναντι από το Αστυνομικό Τμήμα του Ψυχικού

Παράθεση:
-Κώστα, φοβήθηκες καθόλου όταν ξεκίνησες το ρεπορτάζ, αλλά και μετά την προβολή της εκπομπής;

«Μόνο οι ανόητοι δεν φοβούνται. Αλλά αυτό το πράγμα είναι η δουλειά μου. Είναι ειρωνικό να έχω πάει στην άκρη του κόσμου και να έχω καλύψει δημοσιογραφικά τους μεγαλύτερους πολέμους και να φοβάμαι εδώ στη χώρα μου. Από εκεί και πέρα, είναι δουλειά του κράτους να τιμωρήσει όσους κινούνται στην παρανομία. Επίσης είναι δουλειά μιας ευνομούμενης Πολιτείας να προστατέψει εμάς που κάνουμε τη δουλειά μας και να μην έχουμε προβλήματα, μετά την προβολή ανάλογων ρεπορτάζ.»

-Από τότε που προβλήθηκε η εκπομπή, μήπως σε απείλησε κανείς; Μήπως έλαβες κάποιο παράξενο μήνυμα;

«Οχι, δεν συνέβη τίποτα. Άλλωστε όλοι αυτοί που είναι στο προσκήνιο τον τελευταίο καιρό για τους στημένους αγώνες και φυσικά ο Μάκης Ψωμιάδης, είναι σε θέση άμυνας και κρύβονται. Πάντως από τη στιγμή που εγώ ρισκάρω για να βγει η αλήθεια, καθιστώ υπεύθυνο το κράτος και συγκεκριμένα τον Υπουργό Προστασίας του Πολίτη Χρήστο Παπουτσή για οτιδήποτε μπορεί να μου συμβεί! Εγώ δεν πρόκειται να παίξω κρυφτούλι, ούτε να εξαφανιστώ γιατί απλούστατα έκανα τη δουλειά μου. Μοναδικά μου όπλα είναι το μολύβι και η δουλειά μου και τίποτα άλλο. Επαναλαμβάνω, όμως, ότι εάν πάθω κάτι εγώ, είτε οι συνεργάτες μου, οι ευθύνες θα ανήκουν στην Πολιτεία που οφείλει να μας προστατεύει και δεν θα το έχει πράξει.»

-Κανείς, όμως, δημοσιογράφος τόσα χρόνια, δεν τόλμησε να ασχοληθεί με τον συγκεκριμένο παράγοντα

«Ολοι οι άνθρωποι που έχω μιλήσει από τότε που προβλήθηκε η εκπομπή, αυτό με ρωτάνε. Αποτελεί πραγματικά αντίφαση να μιλάμε για ανθρώπους που τυπικά θεωρούνται ευυπόληπτοι επιχειρηματίες, κάνουν βόλτες με τα πούρα τους και συναναστρέφονται με τον υπόλοιπο κόσμο και ο κόσμος να ρωτάει εάν φοβόμαστε! Δυστυχώς, εμείς οι δημοσιογράφοι έχουμε πάψει να παίζουμε τον ρόλο που πραγματικά θα έπρεπε να παίζουμε. Εάν κάναμε σωστά τη δουλειά μας, δεν θα υπήρχαν όλοι αυτοί οι άνθρωποι να κυκλοφορούν ελεύθερα εκεί έξω».

-Γιατί κανείς αθλητικός συντάκτης δεν καταπιάστηκε με τον Μάκη Ψωμιάδη, ή με παρόμοια θέματα;

«Δεν είναι θέμα αθλητικού περιεχομένου. Πρόκειται για ένα σοβαρό πολιτικό θέμα, καθώς περιλαμβάνει τη διαφθορά που μαστίζει την ελληνική κοινωνία. Αλλά απεικονίζει ξεκάθαρα και το επίπεδο μας, το γεγονός ότι κάποιοι θεωρούν αυτούς τους τύπους γοητευτικούς και ενδεχομένως και μάγκες. Αυτό δυστυχώς δείχνει που έχουμε φτάσει.»

-Ναι, αλλά και πάλι επαναλαμβάνω κανείς δεν καταπιάστηκε με ένα παρόμοιο θέμα, όλα αυτά τα χρόνια...

«Ευθύνη των δημοσιογράφων είναι να κάνουν ρεπορτάζ και να φέρνουν στο φως της δημοσιότητας αυτές τις ιστορίες και όχι να δειπνούν με Υπουργούς και Δήμαρχους. Εγώ λοιπόν έκανα απλώς τη δουλειά μου και τίποτα παραπάνω. Μίλησα για έναν άνθρωπο που αθωώνεται συνεχώς και εξαφανίζει ακόμα και εντάλματα σύλληψης που έρχονται από την Ιντερπόλ.»

-Ποιο είναι το μυστικό του Μάκη Ψωμιάδη και μένει ασύλληπτος τόσα πολλά χρόνια;

«Εγώ δεν μπορώ να το απαντήσω αυτό, αλλά κάποιοι άλλοι. Θέλω εδώ να αποκαλύψω, ότι το 2003 έμενε στο Ψυχικό απέναντι ακριβώς από το Αστυνομικό Τμήμα, την ίδια στιγμή που έγραφαν οι αστυνομικοί στις αναφορές τους, ότι δεν μπορούν να τον βρουν. Η ιστορία του Μάκη Ψωμιάδη κρατάει από τη δεκαετία του '70 όταν ανέπτυξε στενές επαφές με ανθρώπους του κρατικού μηχανισμού. Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Κρατάει ανθρώπους στο χέρι, ενώ έχει ένα τεράστιο νομικό επιτελείο την ίδια στιγμή που δηλώνει άεργος και καταφέρνει και ξεγλυστράει με νομικά τερτίπια».

-Θα κάνεις και άλλες εκπομπές για ανθρώπους του ποδοσφαίρου που κινούνται στο χώρο της παρανομίας;

«Κάναμε τρεις εκπομπές με τη λογική αυτή, να αποκαλύψουμε ότι πολλοί παράγοντες έχουν διαπλεκόμενα συμφέροντα και παραδικαστικές επαφές με αποτέλεσμα κανείς να μην τους πειράζει. Νομίζω ότι φτάνει μέχρι εδώ, το καθήκον μας το κάναμε. Τώρα έχω υποσχεθεί εκπομπές για την ΑΕΠΙ και τα πνευματικά δικαιώματα και πρέπει να τις βγάλουμε, γιατί και εκεί υπάρχει χορός εκατομμυρίων».

-Εδώ στο gazzetta.gr το ρεπορτάζ με το βίντεο από την εκπομπή σου, είχε χιλιάδες χτυπήματα. Είχες και εσύ στην ιστοσελίδα σου την ίδια ανταπόκριση;

«Κάθε μισή ώρα πέφτει η ιστοσελίδα γιατί δεν μπορεί να αντέξει την πληθώρα των επισκεπτών. Και στην κρατική τηλόεραση, όμως, πήγε καλά, καθώς έκανε πενταπλάσια νούμερα από τα κανονικά, οπότε δεν μπορώ να έχω παράπονο».

-Ωστόσο η ΕΡΤ δεν αξιοποίησε τις εκπομπές σου, καθώς έπαιξαν αρκετά μετά τα μεσάνυχτα, σε ώρα που κοιμούνται οι περισσότεροι.

«Αυτό δεν ξέρω γιατί συνέβη. Εμείς επισήμως έχουμε απευθυνθεί στη διοίκηση και περιμένουμε επίσημη απάντηση. Υπήρχε βέβαια επικαιρότητα, αλλά δεν δικαιολογούσε τέτοια καθυστέρηση. Στην πρώτη μάλιστα εκπομπή αντί να ξεκινήσει στις 10, βγήκε στον άερα στη 01:00. Υπήρχε μεγαλύτερη έκταση του δελτίου ειδήσεων, που βγήκε εκτός χρόνου, αλλά μετά αντί να ακολουθήσει η εκπομπή μου, όπως ήταν προγραμματισμένη, επελέγη για λόγους που δεν γνωρίζω το μεθεπόμενο πρόγραμμα! Αυτά δεν γίνονται ούτε στην Ουγκάντα, αλλά δεν πιστεύω ότι φταίνε οι άνθρωποι της ΕΡΤ, αλλά κάτι άλλο...»

http://www.gazzetta.gr/article/item/211593-o-kostas-vaxevanes-milaei-gia-ton-makevideo

Mikrasiatis
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 17
Τον ευχαρίστησαν 12 φορές σε 10 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Μουδανιά Μ.Α./Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 14:52 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Παράθεση:

-Ωστόσο η ΕΡΤ δεν αξιοποίησε τις εκπομπές σου, καθώς έπαιξαν αρκετά μετά τα μεσάνυχτα, σε ώρα που κοιμούνται οι περισσότεροι.

«Αυτό δεν ξέρω γιατί συνέβη. Εμείς επισήμως έχουμε απευθυνθεί στη διοίκηση και περιμένουμε επίσημη απάντηση. Υπήρχε βέβαια επικαιρότητα, αλλά δεν δικαιολογούσε τέτοια καθυστέρηση. Στην πρώτη μάλιστα εκπομπή αντί να ξεκινήσει στις 10, βγήκε στον άερα στη 01:00. Υπήρχε μεγαλύτερη έκταση του δελτίου ειδήσεων, που βγήκε εκτός χρόνου, αλλά μετά αντί να ακολουθήσει η εκπομπή μου, όπως ήταν προγραμματισμένη, επελέγη για λόγους που δεν γνωρίζω το μεθεπόμενο πρόγραμμα! Αυτά δεν γίνονται ούτε στην Ουγκάντα, αλλά δεν πιστεύω ότι φταίνε οι άνθρωποι της ΕΡΤ, αλλά κάτι άλλο...»

Τι γίνεται ρε συ, πού ζούμε; ... Shocked

Τώρα πού λουφάζει ο Μάκης άραγε, σε καμία καμπάνα στη Μύκονο ή στη θαλαμηγό κάποιου επιφανούς έλληνα;

Daniel
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 502
Τον ευχαρίστησαν 270 φορές σε 198 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 15:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kosmic έγραψε:

Περα απο την πλακα ειναι σαφες οτι ο Daniel ειναι παρμενος με τους αρδ γενικοτερα κ του την δινει που ανακυρησσεται ενας απο αυτους σαν παλικαλι-καθαρος-ανιδιοτελης-ο τιμωρος με την μασκα του ζορο..

Ομως φιλε Daniel στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι τοσο πασιφανες το καταγγελθεν που η σταση σου δεν μπορει να σταθει με κανενα λογικο επιχειρημα..

ειμαι παρμενος με τους αρδ- δικαστες, ναι.

το οτι δεν υπερασπιζομαι τον Ψωμιαδη, οποιος εχει μυαλο περισσοτερο απο πιθηκου, φανταζομαι το καταλαβε. προφανως ολοι εδω μεσα, λοιπον.

εγραψα απλα οτι το να βρισκεις παππα, οποτε να θαψουμε 5-6 δεν με εκφραζει. το ηχητικο "ντοκουμεντο" δεν ειναι ευκολο να ταυτοποιηθει (φωνη-ατομο) αν δεν ειναι 100% βεβαιο. επομενως ο Βαξεβανης μας "αποκαλυψε" κατι, το οποιο οι αρχες ειχαν εις γνωσην και ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ εκριναν οτι δεν αποδεικνυεται 100% οτι ειναι οριτζιναλ. αλλιως θα ειχε καταδικαστει μονο και μονο απο αυτο.

αλλα τα τσιτατα του Βαξεβανη καποιοι ανθρωποι τα ειχαν ηδη εις γνωσην τους, και δεν τον εχωσαν στο κελι. φανταζομαι οτι ουτε ο Βαξεβανης ουτε ο καθε τυχαρπαστος ξερει καλυτερα απο τους αρμοδιους, το αν ειναι οριτζιναλ η κασσετα "ντοκουμεντο" ή οχι. κι εγω δεν ειπα οτι ειναι μουφα, αλλα οτι ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ δεν ειναι σιγουρα οριτζιναλ. ειπα δλδ οτι δεν πιστευω οτι υπηρχε κατι 100% σιγουρο, γι'αυτο και θα την γλιτωσε. και βγαινει ο αρδ και λεει οτι ειναι ο Μακης, λες και το εχει τσεκαρει κιολας.

επισης αυτα που λεω ΔΕΝ αθωωνουν τον Μακη, απο ολα τα υπολοιπα.

τα γραφω στα ελληνικα, σορρυ, αλλα καλυτερα ελληνικα δεν εχω (αυτο δεν το γραφω προσωπικα για σενα αλλα για οσους ειρωνευονται πουλωντας και πνευμα).

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 778
Τον ευχαρίστησαν 3362 φορές σε 1852 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 16:00 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

δηλ ο μακης συμφωνα με αυτα που λες ειναι αθωος;

Daniel
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 16:24 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

lol

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4581
Τον ευχαρίστησαν 2132 φορές σε 1453 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 16:48 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εδώ και χρόνια λέω αυτό που είπε ο Μπαξεβάνης. Ο Μάκης έχει κάτι στα χέρια του που δεν συμφέρει κανέναν τους να βγει στον αέρα.
Αν φτάσει ο κόμπος στο χτένι θα καταλήξει στο νεκροτομείο και θα διαβάζουμε για ξεκαθάρισμα λογαριασμών...

Didirock
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 2262
Τον ευχαρίστησαν 1673 φορές σε 1215 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Διδυμότειχο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 23, 2011 16:49 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

οχι, απλα ο ένοχος ειναι άλλος, ο συνηθης ύποπτος.... Rolling Eyes

ROWMAN
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 10:46 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Daniel έγραψε:
kosmic έγραψε:

ειμαι παρμενος με τους αρδ- δικαστες, ναι.

το οτι δεν υπερασπιζομαι τον Ψωμιαδη, οποιος εχει μυαλο περισσοτερο απο πιθηκου, φανταζομαι το καταλαβε. προφανως ολοι εδω μεσα, λοιπον.

εγραψα απλα οτι το να βρισκεις παππα, οποτε να θαψουμε 5-6 δεν με εκφραζει. το ηχητικο "ντοκουμεντο" δεν ειναι ευκολο να ταυτοποιηθει (φωνη-ατομο) αν δεν ειναι 100% βεβαιο. επομενως ο Βαξεβανης μας "αποκαλυψε" κατι, το οποιο οι αρχες ειχαν εις γνωσην και ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ εκριναν οτι δεν αποδεικνυεται 100% οτι ειναι οριτζιναλ. αλλιως θα ειχε καταδικαστει μονο και μονο απο αυτο.

αλλα τα τσιτατα του Βαξεβανη καποιοι ανθρωποι τα ειχαν ηδη εις γνωσην τους, και δεν τον εχωσαν στο κελι. φανταζομαι οτι ουτε ο Βαξεβανης ουτε ο καθε τυχαρπαστος ξερει καλυτερα απο τους αρμοδιους, το αν ειναι οριτζιναλ η κασσετα "ντοκουμεντο" ή οχι. κι εγω δεν ειπα οτι ειναι μουφα, αλλα οτι ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ δεν ειναι σιγουρα οριτζιναλ. ειπα δλδ οτι δεν πιστευω οτι υπηρχε κατι 100% σιγουρο, γι'αυτο και θα την γλιτωσε. και βγαινει ο αρδ και λεει οτι ειναι ο Μακης, λες και το εχει τσεκαρει κιολας.

επισης αυτα που λεω ΔΕΝ αθωωνουν τον Μακη, απο ολα τα υπολοιπα.

τα γραφω στα ελληνικα, σορρυ, αλλα καλυτερα ελληνικα δεν εχω (αυτο δεν το γραφω προσωπικα για σενα αλλα για οσους ειρωνευονται πουλωντας και πνευμα).

Eκτιθεσε...

Daniel
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 10:50 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ναι, αμε...

balkou
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 1905
Τον ευχαρίστησαν 1989 φορές σε 1518 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Larisa, Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 15:00 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ROWMAN έγραψε:
kosmic έγραψε:
ROWMAN έγραψε:
Για τον Βαξεβανη τι να πω? Μου εχουν πει οτι δε χαμπαριαζει Χριστο, αλλα αυτος εχει ξεφυγει. Τεραστιο ρισπεκτ και να ειναι γερο το παλληκαρι του ευχομαι!
+1..ακριβως ετσι..μαλιστα ειχε πεταξει μια σποντα καποιος για την φερεγγυοτητα του(balkou?) κ ειχα ρωτησει για λεπτομερειες..

O φιλος μας ο balkou τον ειχε μπερδεψει με αλλον. wink
Ο Βαξεβανης εκανε μια εκπομπη για ενα ατομο, μπροστα στο οποιο ολοκληρος Λαλιωτης (οτι πιο βρωμικο και....πλουσιο, εχει βγαλει αυτος ο τοπος) εκανε πισω. Και ο Βαξεβανης, ενας απλος δημοσιογραφος, πηγε, με φορα παρτιδα τη μουρη του και εφτιαξε αυτο....Οτι πιο παλληκαρησιο εχω δει στη ζωη μου!

Deminho έγραψε:
balkou έγραψε:
Ioannis46 έγραψε:
balkou έγραψε:
Παιδιά, αυτό το έντιμος για τον Βαξεβάνη, όταν έχουν βγει στη φόρα δυο στημένα-μούφα ρεπορτάζ του κατά το παρελθόν μην το επαναλαμβάνετε και πολύ...

Για πες..

Αυτός δεν ήταν που είχε κάνει το "αποκλειστικό" ρεπορτάζ με τους βομβαρδισμούς στη Βαγδάτη, ενώ ήταν αλλού? (Κύπρο νομίζω). Ή το ρεπορτάζ που έκανε για τα ΑΕΙ πρόσφατα, τελείως μονοδιάστατο ώστε να εξυπηρετεί το επιμύθιό του.

Οι εκπομπές για τα ΑΕΙ ήταν καθαρά "στρατευμένες" και ήταν προφανές.

kouk έγραψε:

Ο Βαξεβάνης έχει κατηγορηθεί για μεροληψία σε μια συνέντευξη με κάποιον ιερωμένο στην Κύπρο σχετικά με το Βατοπαίδι.

Βέβαια, έκανε και κατά του Μάκη εκπομπή, που δεν ξέραμε τίποτα σχετικά μ'αυτόν και μας άνοιξε τα μάτια. Υποτίθεται οι εκπομπές θα γινόταν για το σκάνδαλο του ποδοσφαίρου, αλλά ότι ανακυκλώνει κανείς καλό είναι, δεν πειράζει...

Bluesman
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1148
Τον ευχαρίστησαν 268 φορές σε 177 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 15:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Tι είχε γίνει με την έρευνα του για τα ΑΕΙ;

balkou
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 1905
Τον ευχαρίστησαν 1989 φορές σε 1518 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Larisa, Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 15:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Είχε πιάσει εκείνη την καραμπινάτη υπόθεση στη Θεολογία βασικά (όπου όλοι οικογενειακά ήταν καθηγητές, λέκτορες, αναπληρωτές κλπ) και την ξετίναξε και μετά σου έμενε η ιδέα ότι αυτή είναι η γενική εικόνα όχι η ειδική.
Εδώ έχει βγάλει τρεις εκπομπές για το σκάνδαλο του ποδοσφαίρου και πλην του τρέιλερ με τον Ντέμη δεν έχει δείξει κάτι το νέο. Άντε η πρώτη εκπομπή ήταν εισαγωγή στον αμύητο, σεβαστό. Μετά? Ειδικά αυτή με τον Ψωμιάδη είναι εκπομπή η μπάλα στην κερκίδα.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Bluesman
asgan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1374
Τον ευχαρίστησαν 1806 φορές σε 911 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 15:17 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Daniel έγραψε:

Αρνείσαι να καταλάβεις ή να παραδεχτείς το απλούστατο γεγονός ότι οι δικαστές που ήταν επιφορτισμένοι με την άσκηση διώξεων βάσει του συγκεκριμένου υλικού (και όχι μόνο), ήταν πουλημένοι. Συνεννοημένοι, τα είχαν πάρει, πως αλλιώς να στο πω. Αποδειχθηκε περίτρανα αυτό μετά την αποκάλυψη για την εμπλοκή τους στο παραδικαστικό και την δίωξη εναντίον τους.

Άρα μην επαναλαμβάνεις το επιχείρημα ότι αξιολογήθηκε το υλικό και δεν υπήρξε ταυτοποίησηση κλπ.

Επίσης, άκου και λίγο κάποιον ή κάποιους που σου λένε ότι αναγνωρίζουν τη φωνή του μάκη. Σοβαρά στο λένε, όχι για να σε κοροιδέψουν.

Keyser Soze
Member
Member

Ευχαριστώ: 38
Τον ευχαρίστησαν 25 φορές σε 17 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 15:38 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Balkou έχεις κάποια πηγή σχετικά με το στημένο ρεπορτάζ στο Ιράκ που επικαλείσαι, έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση και δεν βρήκα τίποτα σχετικό, για τον Κούλογλου θυμάμαι μια ανάλογη ιστορία χωρίς λεπτομέρειες (στο Tempo νομίζω; ). Αλλιώς ακόμα και εάν δεχθώ ότι το ρεπορτάζ του για τα Πανεπιστήμια πχ ήταν μεροληπτικό (που δεν συμφωνώ απόλυτα) δεν προκύπτει από πουθενά ανεντιμότητα.

paraprastanitis
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 6
Τον ευχαρίστησαν 20 φορές σε 18 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 20:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Γιατί το Βατοπαίδι, είναι αθώο; wink

Daniel
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 20:07 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

asgan έγραψε:
Daniel έγραψε:

Αρνείσαι να καταλάβεις ή να παραδεχτείς το απλούστατο γεγονός ότι οι δικαστές που ήταν επιφορτισμένοι με την άσκηση διώξεων βάσει του συγκεκριμένου υλικού (και όχι μόνο), ήταν πουλημένοι. Συνεννοημένοι, τα είχαν πάρει, πως αλλιώς να στο πω. Αποδειχθηκε περίτρανα αυτό μετά την αποκάλυψη για την εμπλοκή τους στο παραδικαστικό και την δίωξη εναντίον τους.

Άρα μην επαναλαμβάνεις το επιχείρημα ότι αξιολογήθηκε το υλικό και δεν υπήρξε ταυτοποίησηση κλπ.

Επίσης, άκου και λίγο κάποιον ή κάποιους που σου λένε ότι αναγνωρίζουν τη φωνή του μάκη. Σοβαρά στο λένε, όχι για να σε κοροιδέψουν.

ελα οκ, δεν το συνεχιζω, κουραστηκα.

επιγραμματικα. δεν αρνουμαι τιποτα, ειπα απλα οτι δεν ειμαστε βεβαιοι για την αυθεντικοτητα της κασετας, και το οτι το ειπε ο ΒΑΞΕ, δεν μου λεει κατι, δεν πα να ηταν οσο πουλημενοι θελεις οι δικαστες. ο ΒΑΞΕ ειπε πολλα πραγματα ως σιγουρα ή σχεδον σιγουρα και ηρθε ως δικαστης Ντρεντ να απολυμανει την ελληνικη διακιοσυνη με την εκπομπη του.

επισης το να μπορεις να αναγνωριζεις εσυ ή καποιος αλλος καλυτερα απο μενα και με 100% βεβαιοτητα, την φωνη του Μακη Ψωμιαδη, η μονη λογικη εξηγηση που μπορει να εχει, ειναι να τον εχετε συγγενη και να εισαστε καθε μερα στο ιδιο σπιτι. εκτος παλι αν νομιζεις οτι εγω προσγειωθηκα εδω, ξαφνικα απο την Ουγκαντα ή οτι ειμαι κανα 20χρονο που δεν εχει το ..εμπειρο αυτι σας.

αυτα και τελος.

BAGGIO
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 909
Τον ευχαρίστησαν 1162 φορές σε 740 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΒΟΥΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 20:12 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

e re daniel k egw akousa tis kasete me to mpeo k lew einai aytos..oute sygenhs tou eimai oute sto idio spiti menw... Mr. Green

p.s..giati de vgazoume ton titlo demis k na to kanoume sketo kouti ston titlo..afou mono ena mikro guest eixe o no11....twra paixan alla 3 epeisodia...

Daniel
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 20:15 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ε, καλα. κι εγω εχω ακουσει τον Μητσικωστα και νομιζω οτι ειναι αυτος που παριστανει.

και η φωνη του Μακη μοιαζει πολυ οπως ηταν πριν χρονια, αλλα ως εκει.

τεσπα, δεν το συνεχιζω ειπαμε, δεν με νοιαζει. δεν θελουν και πολλοι μερικοι να με βγαλουν και υπερασπιστη.

εξεφρασα καποιες αμφιβολλιες και τελος.

αυτη ειναι η γνωμη μου τελος παντων για το θεμα.

NICOLAS
Starter 2008
Starter 2008

Ευχαριστώ: 298
Τον ευχαρίστησαν 1018 φορές σε 598 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Motherland...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 25, 2011 23:15 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Daniel έγραψε:
επομενως ο Βαξεβανης μας "αποκαλυψε" κατι, το οποιο οι αρχες ειχαν εις γνωσην και ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ εκριναν οτι δεν αποδεικνυεται 100% οτι ειναι οριτζιναλ. αλλιως θα ειχε καταδικαστει μονο και μονο απο αυτο.

Τα ηχητικα ντοκουμεντα ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ οταν δεν προερχονται απο εισαγγελικη εντολη παρακολουθησης.
Δε λαμβανονται καν υπ' οψιν στο δικαστηριο.
Αρα δεν αποριφθηκαν λογω αμφιβολιων ή γνησιοτητας.

Daniel
Silver member
Silver member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 26, 2011 00:13 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

NICOLAS έγραψε:
Daniel έγραψε:
επομενως ο Βαξεβανης μας "αποκαλυψε" κατι, το οποιο οι αρχες ειχαν εις γνωσην και ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ εκριναν οτι δεν αποδεικνυεται 100% οτι ειναι οριτζιναλ. αλλιως θα ειχε καταδικαστει μονο και μονο απο αυτο.

Τα ηχητικα ντοκουμεντα ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ οταν δεν προερχονται απο εισαγγελικη εντολη παρακολουθησης.
Δε λαμβανονται καν υπ' οψιν στο δικαστηριο.
Αρα δεν αποριφθηκαν λογω αμφιβολιων ή γνησιοτητας.

ok. αυτο δεν αλλαζει κατι παντως σε αυτο που λεω.

υγ. και οπως ειπα. game over, απο μενα για το θεμα. Razz

asgan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1374
Τον ευχαρίστησαν 1806 φορές σε 911 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 26, 2011 00:14 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Νομίζω, για να μην πω είμαι βέβαιος ότι τα συγκεκριμένα ηχητικά ντοκουμέντα ήταν στην δικογραφία από τον ανακριτή της υπόθεσης κανονικά για τον απλούστατο λόγο ότι την εποχή για την οποία μιλάμε δεν υπήρχε αυτός ο νόμος που απαγορεύει να αποτελούν στοιχεία τα προιόντα υποκλοπής.

Απλά οι εισαγγελείς δεν θέλησαν να κάνουν καλά την δουλειά τους για τους γνωστούς λόγους.

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 845
Τον ευχαρίστησαν 2523 φορές σε 1335 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 26, 2011 00:56 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μια που η κουβέντα έχει πάρει άλλη τροπή, μερικά πραγματάκια.

1) ΟΚ, ας πούμε ότι δεν είμαστε 100% σίγουροι ότι είναι αυτός στην κασέτα και καταλαβαίνουμε την άποψη του Ντανιέλ. Θα μπορούσε να βγει ο Μάκης και να κάνει μήνυση στον δημοσιογράφο, αν ήταν μοντάζ ή δεν ήταν αυτός, έτσι δεν είναι; (Αστείο έτσι; Θα έπρεπε πρώτα να εμφανιστεί Mr. Green ). Εμένα προσωπικά και η φωνή, αλλά και η λέξη "αγάπη μου" μου θύμισαν τον Μάκη. Ειδικός δεν είμαι, αλλά αυτό μου φάνηκε. Στο βίντεο πίσω από τον Αρχιεπίσκοπο δεν μου έμοιαζε πολύ π.χ.. Μικρή σημασία έχουν όλα αυτά. Από τα 100 που ακούστηκαν, τα 2 να μην είναι αληθινά μένουν άλλα 98 για τον "ισχυρό άνδρα". Νομίζω ότι ασχολούμαστε με λεπτομέρειες. Ξέρουμε το ποιόν του ατόμου.Δεν έγινε δίκη με βάση το ηχητικό. Αν πιαστεί κάποτε, συζητάμε.

2) Επειδή έγινε η κουβέντα για τα πανεπιστήμια και τις εκπομπές του. Όποιος ξέρει πέντε πράγματα κατάλαβε ότι προέβαλε συγκεκριμένα θέματα (αρκετά γνωστά) τα οποία κατά σύμπτωση είχαν να κάνουν με συγκεκριμένο πολιτικό χώρο. Επίσης ήταν άκρως λαϊκίστικο το γενικό του συμπέρασμα με προφανή σκοπό (σε συνδυασμό με το επερχόμενο νομοσχέδιο). Γενικά τον θεωρώ μέτριο δημοσιογράφο που καταφεύγει σε εντυπωσιασμούς και λαϊκισμούς για να περάσει αυτά που θέλει.

3) Όσον αφορά στην εκπομπή. Δεν νομίζω ότι έγινα σοφότερος εγώ και ο κάθε Χ οπαδός της ΑΕΚ που ξέρει πέντε πράγματα για τον Ψωμιάδη. Όμως όταν ο Ψωμιάδης είναι τόσο χωμένος σε τόσα πράγματα και κανείς κερατάς δεν μιλάει, όταν τον λένε ο ισχυρός άντρας και οι αθλητικογράφοι τον παρουσιάζουν σαν λαϊκό ήρωα Δον Κορλεόνε, όταν συνδιαλέγονται μαζί του πρόεδροι ομάδων, δεν τον αγγίζουν οι αρχές κ.ο.κ. ένα credit πρέπει να πάει και στον Βαξεβάνη που είχε το θάρρος να το κάνει. Έστω και λέγοντας (σε μεγάλο ποσοστά) πράγματα γνωστά σε εμάς, όχι όμως και τόσο στον υπόλοιπο κόσμο.

GiannisP.
Addicted member
Addicted member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 26, 2011 01:19 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Deminho έγραψε:
1) ΟΚ, ας πούμε ότι δεν είμαστε 100% σίγουροι ότι είναι αυτός στην κασέτα και καταλαβαίνουμε την άποψη του Ντανιέλ. Θα μπορούσε να βγει ο Μάκης και να κάνει μήνυση στον δημοσιογράφο, αν ήταν μοντάζ ή δεν ήταν αυτός, έτσι δεν είναι; (Αστείο έτσι; Θα έπρεπε πρώτα να εμφανιστεί Mr. Green ).

δε χρειάζεται να εμφανιστεί, θα μπορούσε να καταθέσει μήνυση (ή αγωγή) ο δικηγόρος του. ΑΝ ήτο fake....

Nikos C
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 1599
Τον ευχαρίστησαν 2026 φορές σε 1305 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 26, 2011 02:22 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Deminho έγραψε:
Μια που η κουβέντα έχει πάρει άλλη τροπή, μερικά πραγματάκια.

1) ΟΚ, ας πούμε ότι δεν είμαστε 100% σίγουροι ότι είναι αυτός στην κασέτα και καταλαβαίνουμε την άποψη του Ντανιέλ. Θα μπορούσε να βγει ο Μάκης και να κάνει μήνυση στον δημοσιογράφο, αν ήταν μοντάζ ή δεν ήταν αυτός, έτσι δεν είναι; (Αστείο έτσι; Θα έπρεπε πρώτα να εμφανιστεί Mr. Green ). Εμένα προσωπικά και η φωνή, αλλά και η λέξη "αγάπη μου" μου θύμισαν τον Μάκη. Ειδικός δεν είμαι, αλλά αυτό μου φάνηκε. Στο βίντεο πίσω από τον Αρχιεπίσκοπο δεν μου έμοιαζε πολύ π.χ.. Μικρή σημασία έχουν όλα αυτά. Από τα 100 που ακούστηκαν, τα 2 να μην είναι αληθινά μένουν άλλα 98 για τον "ισχυρό άνδρα". Νομίζω ότι ασχολούμαστε με λεπτομέρειες. Ξέρουμε το ποιόν του ατόμου.Δεν έγινε δίκη με βάση το ηχητικό. Αν πιαστεί κάποτε, συζητάμε.

2) Επειδή έγινε η κουβέντα για τα πανεπιστήμια και τις εκπομπές του. Όποιος ξέρει πέντε πράγματα κατάλαβε ότι προέβαλε συγκεκριμένα θέματα (αρκετά γνωστά) τα οποία κατά σύμπτωση είχαν να κάνουν με συγκεκριμένο πολιτικό χώρο. Επίσης ήταν άκρως λαϊκίστικο το γενικό του συμπέρασμα με προφανή σκοπό (σε συνδυασμό με το επερχόμενο νομοσχέδιο). Γενικά τον θεωρώ μέτριο δημοσιογράφο που καταφεύγει σε εντυπωσιασμούς και λαϊκισμούς για να περάσει αυτά που θέλει.

3) Όσον αφορά στην εκπομπή. Δεν νομίζω ότι έγινα σοφότερος εγώ και ο κάθε Χ οπαδός της ΑΕΚ που ξέρει πέντε πράγματα για τον Ψωμιάδη. Όμως όταν ο Ψωμιάδης είναι τόσο χωμένος σε τόσα πράγματα και κανείς κερατάς δεν μιλάει, όταν τον λένε ο ισχυρός άντρας και οι αθλητικογράφοι τον παρουσιάζουν σαν λαϊκό ήρωα Δον Κορλεόνε, όταν συνδιαλέγονται μαζί του πρόεδροι ομάδων, δεν τον αγγίζουν οι αρχές κ.ο.κ. ένα credit πρέπει να πάει και στον Βαξεβάνη που είχε το θάρρος να το κάνει. Έστω και λέγοντας (σε μεγάλο ποσοστά) πράγματα γνωστά σε εμάς, όχι όμως και τόσο στον υπόλοιπο κόσμο.

Συμφωνώ απόλυτα ειδικά με το 2 και το 3. Η Ελλάδα είναι η χώρα όπου η ατιμωρησία γίνεται αυτονόητη και αποδεκτή και όποιος μιλάει εναντίον της πρέπει να κερδίζει τα εύσημα.

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης