Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Δρομικο Κινημα - Αγωνες Τρεξιματος Δρομου και Βουνου Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
sam
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 314
Τον ευχαρίστησαν 370 φορές σε 223 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2019 11:36 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Legolas έγραψε:
Για πες, τι προγραμμα.

αν απευθυνεστε σε μενα κύριε μου άρχισα με το εντομοντο πριμιουμ που μου έβγαινε φθηνον.
Αλλά θα δω πως θα παω σοτν αγωνα (δλδ αν θα καταφερω να τερματισω)

Ειμαι στις 4 προπονησεις την εβδομαδα (Δ-Τ-Π-Κ) περι τα 10-10+ καθε μια με ενα ενα χαλαρο αλλά μακρυ την κυριακη (ειναι όπως ακουγεται - σαν πηδημα LOL ) δευτερα ενα χαλαρο με σπριντ αναμεσα, τεταρτη χαλαρο με 2 δοσεις τεμπο και παρασκευη ενα πιο εντονο
Αυτη τη βδομαδα εχω κατι πονους σε πατούσα και γονατο όποτε το αφησα λίγο.
Θα το ξαναπιασω απο αυριο.
Λεω την κυριακή να παω ενα περπατημα την πορεια να τη δω. Ειναι ντεμι σιμβούκ απο οτι θυμαμαι αλλα τουλάχιστον να τη δω.

phantomas
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 537
Τον ευχαρίστησαν 597 φορές σε 467 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Glyfada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2019 11:50 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

sam έγραψε:
Legolas έγραψε:
Για πες, τι προγραμμα.

αν απευθυνεστε σε μενα κύριε μου άρχισα με το εντομοντο πριμιουμ που μου έβγαινε φθηνον.

Ειμαι στις 4 προπονησεις την εβδομαδα (Δ-Τ-Π-Κ) περι τα 10-10+ καθε μια με ενα ενα χαλαρο αλλά μακρυ την κυριακη (ειναι όπως ακουγεται - σαν πηδημα LOL ) δευτερα ενα χαλαρο με σπριντ αναμεσα, τεταρτη χαλαρο με 2 δοσεις τεμπο και παρασκευη ενα πιο εντονο
Λεω την κυριακή να παω ενα περπατημα την πορεια να τη δω. Ειναι ντεμι σιμβούκ απο οτι θυμαμαι αλλα τουλάχιστον να τη δω.

Shocked Shocked
και τα σουβλάκια πότε τα τρως ρε φίλε;
Razz

sam
Addicted member
Addicted member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2019 14:59 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

phantomas έγραψε:
sam έγραψε:
Legolas έγραψε:
Για πες, τι προγραμμα.

Shocked Shocked
και τα σουβλάκια πότε τα τρως ρε φίλε;
Razz

να κανω ότι δε βλέπω την προσπαθεια προβοκάτσιας. LOL
LOL

Legolas
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 1017
Τον ευχαρίστησαν 1383 φορές σε 1038 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αεροδρομιο Σπατων

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2019 01:49 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εκείνα τα προγράμματα από το βιβλίο για polarized training τα είχες δει? Είχε τρεις κατηγορίες, αρχάριος, μεσαίο επίπεδο, προχωρημένοι.

vasiko
Junior member
Junior member

Ευχαριστώ: 18
Τον ευχαρίστησαν 14 φορές σε 11 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Κατερίνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2019 09:53 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Όποιος ενδιαφέρεται να τρέξει εύκολο ημιμαραθώνιο μπορεί να ρίξει μια ματιά στο Katerini Run που γίνεται στις 3 Μαρτίου και φέτος για πρώτη φορά ακολουθεί μία διαδρομή από την πόλη μέχρι την Παραλία Κατερίνης και πάλι πίσω.
Katerini Run

sam
Addicted member
Addicted member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2019 13:12 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Legolas έγραψε:
Εκείνα τα προγράμματα από το βιβλίο για polarized training τα είχες δει? Είχε τρεις κατηγορίες, αρχάριος, μεσαίο επίπεδο, προχωρημένοι.

Και βέβαια τα ειχα δει
Για τότε μου ήταν δύσκολα.
Το πρόγραμμα του εντομοντο με πάει πιο λαου λαού και χωρίς άγχος. Ήδη έφτασα 10χλμ σε μια ώρα χωρίς ΕΚΑΒ και μέχρι το Μάρτιο θα έχω πιστεύω τα 20
Το σκεπτικό μου είναι ότι θα φτιάξω μια καλή βάση και μετά θα προσπαθήσω να δω πρόοδο σε αποστάσεις έως 20 χλμ
Δεν έχω χρόνο για περισσότερες από 3-4 ώρες την εβδομάδα
Μπορεί να τα έχω εντελώς λάθος οπότε με το ελεύθερο να μου πείτε "ΤΙΛΕΡΕΑΣΧΕΤΕ" LOL

Legolas
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2019 22:49 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αν αυτο που κανεις αποδιδει και εσυ περνας καλα ποιος θα σου πει τι?

ThumbsUp

Legolas
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2019 14:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τραυματισμοί, αναποδιές, τρεχάματα, δεν τρεχω πλέον για μαραθωνιο δεν υπάρχει χρόνος αλλά τρέχω υγιής και η χαρά είναι τεράστια.

Pollarised training: 80% τους όγκου προπόνησης σε χαμηλή ένταση και μόνο 20% σε υψηλή. Τρέχω τόσο αργά που ντρέπομαι αλλά το σύστημα δουλεύει, μου πάει, οπότε χρειάζεται πειθαρχία για να το τηρήσω γιατί οι μλκς γίνονται όταν χάνεις την πειθαρχία.

Και αυτό είναι το δύσκολο βέβαια εκεί που είσαι σούπερ πειθαρχημενος στη δουλειά σου και φορτωμένου με τα προβλήματα σου στον λίγο ελεύθερο σου χρόνο να κάνεις ακόμα ένα κουράγιο και να είσαι πειθαρχημενος στην προπόνηση, στην ξεκούραση, στο φαγητό. Δεν το έχω καταφέρει ακόμα αλλά αυτό είναι το ζητούμενο.

phantomas
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2019 14:41 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Legolas έγραψε:
Τραυματισμοί, αναποδιές, τρεχάματα, γέφυρες που πέφτουν, δεν τρεχω πλέον για μαραθωνιο δεν υπάρχει χρόνος αλλά τρέχω υγιής και η χαρά είναι τεράστια.

LOL

Legolas
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2019 14:56 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Γμστ πως δεν είχαμε νεκρούς είναι θαύμα, ο πλέον πολυσύχναστος δρόμος της πόλης.

Legolas
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2019 06:11 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ημιμαραθωνιος Αθήνας, πάντα ψηλά το τοπικ, έτρεξε κανείς?

phantomas
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2019 11:39 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Legolas έγραψε:

εγώ έχω έναν γνωστό που έτρεχε να προλάβει να φύγει το πρωί από το κέντρο με το αμάξι πριν κλείσουν τους δρόμους...

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ
Thanos21
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 1048
Τον ευχαρίστησαν 694 φορές σε 386 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2019 12:29 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Και εγώ το ίδιο. Έτρεχα με το αμάξι όλη την Δροσοπούλου μέχρι την Γαλατσίου επειδή κάποιοι είχαν την φαεινή ιδέα να κλείσουν σχεδόν όλη την Πατησίων και δεν μπορούσα να πάω σπίτι μου Evil or Very Mad

Legolas
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2019 14:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

phantomas έγραψε:
Legolas έγραψε:

εγώ έχω έναν γνωστό που έτρεχε να προλάβει να φύγει το πρωί από το κέντρο με το αμάξι πριν κλείσουν τους δρόμους...

ε και?

phantomas
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2019 14:44 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Legolas έγραψε:
phantomas έγραψε:
Legolas έγραψε:

ε και?

δε ρώτησες αν έτρεξε κανείς;
ε, σου απάντησα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση