Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

ΝΔ - Κυριάκος Μητσοτάκης #3 Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
nd_21
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4423
Τον ευχαρίστησαν 7855 φορές σε 3585 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 09:14 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τι τις θέλουν τις θρησκευτικές αναφορές, την στιιγμή που πατάνε σε εκκλησία μόνο για βαφτίσια, γάμους και κηδείες;

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

Ευχαριστώ: 2785
Τον ευχαρίστησαν 6111 φορές σε 4065 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Agia Paraskevi, Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 10:14 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

thiroros έγραψε:
Ζει σε σκουληκοτρυπα η Ντορα .

Γεναρης απριλης μια φραση δρομο Very Happy

ε λιακάδα είδε, σου λέει Πάσχα θα είναι LOL

ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
AEK QUEEN OF EUROPE
http://vasilissa.blogspot.com

IronMan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1938
Τον ευχαρίστησαν 1760 φορές σε 974 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 10:25 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

nd_21 έγραψε:
Τι τις θέλουν τις θρησκευτικές αναφορές, την στιιγμή που πατάνε σε εκκλησία μόνο για βαφτίσια, γάμους και κηδείες;

Έλα ντε. Λες και είναι χριστιανοί....άθεοι και μασόνοι είναι σχεδόν όλοι.

nd_21
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 4423
Τον ευχαρίστησαν 7855 φορές σε 3585 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 11:07 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

IronMan έγραψε:
nd_21 έγραψε:

Μωρέ ας είναι και σαϊεντολόγοι. Την υποκρισία τους δεν αντέχω, που κάνουν σταυρούς και απελευθερώνουν περιστέρες στα Θεοφάνεια, για να τσιμπήσουν ψήφους.

IronMan
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 1938
Τον ευχαρίστησαν 1760 φορές σε 974 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 13:15 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

https://www.eleftheriaonline.gr/local/koinonia/item/143592-aproopto-me-nekro-peristeri-sta-theofania-sthn-kalamata-binteo

Κλάμα..... Δείτε το βίντεο Mr. Green

ip21
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 2416
Τον ευχαρίστησαν 1626 φορές σε 1132 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Versailles

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 08, 2018 19:13 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

IronMan έγραψε:
nd_21 έγραψε:

Και άθεος και μασόνος ταυτόχρονα πάντως δεν παίζει.

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2018 19:50 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Καταδικάστηκε ο Γιάννης Μιχελάκης για δωροδοκία UPD
mixelakis-giannis-katadiki-.jpg
Εννέα μήνες με αναστολή και πρόστιμο 3.500 ευρώ για δωροδοκία από τον επιχειρηματία Αναστάσιο Πάλλη | EUROKINISSI/ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΝΤΑΡΙΝΗΣ
26.01.2018, 17:12 | Ετικέτες: Γιάννης Μιχελάκης, διαφθορά, επιχειρήσεις, δικαστήρια
Τελευταία ενημέρωση: 26.01.2018, 17:41
Συντάκτης:
efsyn.gr

Την καταδίκη του πρώην βουλευτή και εκπρόσωπο Τύπου της ΝΔ Γιάννη Μιχελάκη αποφάσισε το Τριμελές Πλημμελειοδικείο για υπόθεση δωροδοκίας του από τον επιχειρηματία Αναστάσιο Πάλλη, ο οποίος καταδικάστηκε επίσης.

Και στους δύο επιβλήθηκε ποινή φυλάκισης εννά μηνών με αναστολή και χρηματικό πρόστιμο 3.500 ευρώ. Ο κ. Μιχελάκης άσκησε έφεση επί της ποινής που του επιβλήθηκε.

Μιχελάκης και Πάλλης κατηγορήθηκαν και καταδικάστηκαν για τα αδικήματα παθητικής και ενεργητικής δωροδοκίας σε υπόθεση του 2013. Οι δυο τους φέρονται να συμφώνησαν ώστε ο πρώην βουλευτής της ΝΔ, όταν ήταν εν ενεργεία, να καταθέσει ερώτηση στη Βουλή που θα ευνοούσε τα συμφέροντα του επιχειρηματία, έναντι του ποσού 7.000 ευρώ.

Ο Γιάννης Μιχελάκης, κατά την απολογία του, αρνήθηκε την κατηγορία και αμφισβήτησε τα στοιχεία λέγοντας «Γράφει κάποιος κάπου ένα ποσό και το όνομά μου και μετά λέμε ότι έκανα ερώτηση για να πάρω λεφτά». Υποστήριξε, ακόμη, ότι ο ίδιος συνέχισε επί μίας ήδη κατατεθημένης ερώτησης συναδέλφου του στην Βουλή, την οποία ο συγκατηγορούμενός του θεωρούσε «στημένη» από αντίδικο του επιχειρηματία. Τόνισε, δε, ότι αντικείμενο της υπόθεσης αποτελεί μία ερώτηση που ο κ. Πάλλης θεωρούσε ότι δεν λειτουργούσε υπέρ του.

Η έδρα, πάντως, έκανε σωρεία ερωτήσεων στον πρώην βουλευτή ζητώντας του εξηγήσεις για το πώς βρέθηκε έγγραφο οικία του επιχειρηματία, στο οποίο περιέχονταν η ερώτηση στην Βουλή και δίπλα στο όνομα Μιχελάκης ήταν σημειωμένος ο αριθμός 7.000.

Ο κατηγορούμενος ανέφερε ότι δεν μπορεί να ξέρει και πρόσθεσε: «Ερχόταν πολύς κόσμος στο πολιτικό γραφείο να παίρνει τις ερωτήσεις μας. Τα φωτοτυπικά ήταν έγχρωμα. Μπορεί να δόθηκε κατά λάθος το πρωτότυπο αντί του αντιγράφου... Μπορώ κι εγώ να γράψω σε χαρτί ό,τι θέλω. Ειδικά αν δε μου αρέσει μία ερώτηση».

Ενώπιον του δικαστηρίου κατέθεσε και υπάλληλος του κ. Πάλλη, υποστηρίζοντας ότι ήταν παρών στο ραντεβού μεταξύ του κ. Μιχελάκη και του εργοδότη του, τον Φεβρουάριο του 2013: «Κάποια στιγμή ο Πάλλης μού ζήτησε κάποιο φάκελο με χρήματα, το ποσό ήταν 7.000 χιλιάδες. Μου είπε "τοποθέτησε σε έναν φάκελο 7.000 και φέρτον". Τα χρήματα υπήρχαν στον χώρο του πάρκινγκ, εκεί τα φύλασσε. Τα παρέδωσα στα χέρια του Πάλλη. Ο κ. Μιχελάκης ήταν στον ίδιο χώρο αλλά πιο δίπλα».

Και στους δύο κατηγορουμένους αναγνωρίσθηκε από το δικαστήριο το ελαφρυντικό του πρότερου έντιμου βίου.

http://www.efsyn.gr/arthro/katadikastike-o-giannis-mihelakis-gia-dorodokia

AEK QUEEN OF EUROPE

Misa
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 855
Τον ευχαρίστησαν 979 φορές σε 599 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2018 19:59 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

1,2,3 ζητω η αριστεια.

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2018 10:42 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Πάντως αν είναι να παίρνεις 7 χιλιαρικα μαύρα κάτω από το τραπέζι και να πληρώνεις 5 χρόνια μετα 3,5 χιλιάρικα πρόστιμο, μάλλον συμφέρει LOL

AEK QUEEN OF EUROPE

placebo effect
Dedicated member
Dedicated member

Ευχαριστώ: 173
Τον ευχαρίστησαν 738 φορές σε 250 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2018 14:10 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Για 7 βρωμοχιλαρικα απασχολούσαμε 5 χρόνια τη δικαιοσύνη. Τα 3.5 δεν φτάνουν ούτε για τονερ της δικογραφίας . Ψιλικατζής ο Κύριος

Mandragoras
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 4351
Τον ευχαρίστησαν 1465 φορές σε 863 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νίκαια - Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 14, 2018 11:04 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Παράθεση:
Η ΝΔ παγώνει εν μέσω έντασης στα Ίμια την εξεταστική για Καμμένο

Παγώνει η διαδικασία της Εξεταστικής Επιτροπής που είχε ζητήσει η Νέα Δημοκρατία για τον Πάνο Καμμένο σχετικά με την υπόθεση της Σαουδικής Αραβίας, στον απόηχο της έντασης που έχει προκληθεί με αφορμή στο σκηνικό στα Ίμια με τον εμβολισμό σκάφους του Λιμενικού Σώματος από σκάφος της τουρκικής ακτοφυλακής το βράδυ της Δευτέρας

Όπως σημειώνουν πηγές της αξιωματικής αντιπολίτευσης «οι τεράστιες ευθύνες της κυβέρνησης στους χειρισμούς της στα θέματα εξωτερικής πολιτικής και αμύνης είναι δεδομένες, και τις αντιλαμβάνονται όλοι οι πολίτες, αλλά δεν είναι σήμερα η κατάλληλη ώρα να αναδειχθούν από τη ΝΔ».

Υπενθυμίζεται πως την Τρίτη η ΝΔ ζήτησε να πραγματοποιηθεί Εξεταστική Επιτροπή για διερεύνηση ευθυνών του Π. Καμμένου στην υπόθεση αγοραπωλησίας βλημάτων από τη Σαουδική Αραβία.

Η αξιωματική αντιπολίτευση πραγματοποίησε την ίδια μέρα σύσκεψη των μελών του κόμματος υπό τον Κυριάκο Μητσοτάκη, σχετικά με τα ελληνοτουρκικά, όπου εκφράστηκε η έντονη ανησυχία για το ενδεχόμενο περαιτέρω κλιμάκωσης των προκλήσεων από πλευράς της Τουρκίας.

Οι ίδιες πηγές, αναφέρουν ότι το κόμμα θεωρεί θετικές τις ενέργειες για την αποκλιμάκωση της χθεσινής έντασης στο Αιγαίο, αλλά θα περίμενε από τον Αλ. Τσίπρα να δηλώσει στον Τούρκο ομόλογό του ότι δεν υπάρχουν γκρίζες ζώνες στο Αιγαίο και ότι τα Ίμια είναι ελληνικά.

Επίσης, ο Κ. Μητσοτάκης θα συμμετάσχει και στο Munich Security Conference, σχετικά για τα γεωπολιτικά θέματα, όπου αναμένεται να αναδείξει τις εθνικές θέσεις σχετικά με τη στάση της Τουρκίας προς τα περιστατικά στο Αιγαίο.

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 04, 2018 23:29 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

πριν

Link

o βουλευτης Λακωνίας της ΝΔ απαγορευει "στους γύφτους" να τον ψηφίζουν

μετά "δεν με εκφράζουν αυτά που είπα"
Image

tsopana rave η φάση ...

Link

AEK QUEEN OF EUROPE

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2735
Τον ευχαρίστησαν 7252 φορές σε 3527 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2018 12:31 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τι σουρεάλ στιγμές ζούμε...
Αφού δεν είπε ότι μπήκε ο σατανάς μέσα του πάλι καλά.

ryl24
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 3984
Τον ευχαρίστησαν 6875 φορές σε 3457 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν. Ιωνία, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2018 12:34 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Sarcastic lol lol lol lol
Ρε σεις, αυτούς τους διαλέγουν ή όποιος περνάει απ' έξω από τα γραφεία τον αρπάνε;;;;

dimor
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 225
Τον ευχαρίστησαν 305 φορές σε 177 Δημοσιεύσεις

Τόπος: KAMINIA,PIRAEUS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 06, 2018 17:56 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Στο υπάρχων πολιτικό σύστημα, αυτοί είναι η πλειοψηφία και ο λαός που τους ψηφίζει περιμένει ακόμα ρουσφέτια.
Πρόσφατα πολύ γνωστή μου μπήκε σε μεγάλη ιδιωτική εταιρία από μεγαλοβουλευτή της Ν.Δ., ο οποίος της είπε ότι θα την έβαζε στο δημόσιο αλλά "τώρα είμαστε εκτός κυβέρνησης και είναι περιορισμένες οι θέσεις"...

Δεν υπάρχει σωτηρία, είναι όλοι τους ίδιοι, το μανοδικό που τους ενδιαφέρει είναι να ζήσουν σε βάρος μας αυτοί, οι φαμίλιες τους και μερικές χιλιάδες δικών τους.
Αν υπήρχε σοβαρός λαός θα είχε αναδείξει καλύτερους. Αλλά αυτούς θέλει.

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 19, 2018 16:35 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

"κάνε με add είμαι πλοκ"..
Image

AEK QUEEN OF EUROPE

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2735
Τον ευχαρίστησαν 7252 φορές σε 3527 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 13, 2018 21:39 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

O άλλος είναι αντιπρόεδρος αντιπολίτευσης και κάθεται και κάνε ριτουίτ κάθε θετική είδηση για τον Μαρινάκη.
Δεν υπάρχει σωτηρία...

Image

gazebo
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 492
Τον ευχαρίστησαν 1335 φορές σε 749 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 15, 2018 22:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Link

Το πιο αστείο είναι ο άλλος που πάει και επιβλέπει αν τα δένει και καλά.

Gladiator
Gold member
Gold member

Ευχαριστώ: 453
Τον ευχαρίστησαν 961 φορές σε 686 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 15, 2018 22:14 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Κλαυσίγελως...

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 16, 2018 08:46 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αλλα ειναι τα χειρότερα..
που πήγε να πάει Τουρκία χωρίς να έχει διαβατήρια, ταυτότητα, ταξιδιωτικά έγγραφα...
Image
και κυριως που είπε πως η Ιμβρος είναι παράδειγμα ειρηνικής συνυπαρξης
Image
Παράθεση:

Συμμετείχα στα Θυρανοίξια του παρεκκλησίου των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης, στην Ίμβρο. Είχα τη χαρά, επισκεπτόμενος τα σχολεία του νησιού, να διαπιστώσω ότι η ελληνική κοινότητα αυξάνεται και ότι η Ίμβρος παραμένει ένα παράδειγμα ειρηνικής συνύπαρξης μεταξύ των δύο λαών μας.

https://twitter.com/kmitsotakis/status/996421985642123264

AEK QUEEN OF EUROPE

sam
Addicted member
Addicted member

Ευχαριστώ: 277
Τον ευχαρίστησαν 366 φορές σε 219 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 16, 2018 10:10 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

παρακολουθω λίγο τα πολιτικά. (λίγο σα να λεμε όχι πολύ)
δε θα μου έκανε εντύπωση να δουμε μητσοτακαρο πρωθυπουργαρα
Αλλα θα μου εκανε λιγοτερη εντυπωση να ξαναβγει ο τσιπρας ΕΠΕΙΔΗ υπάρχει ο μητσοτάκης.
Γενικά ειναι ενα κριμα που κλείνει το Δαφνι. Οι πολιτικές εξελιξεις στην Ελλαδαρα απαιτουν τετοιου είδους υποστηρικτικές δομές για τους ιθαγενεις

Nikos C
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 2526
Τον ευχαρίστησαν 3032 φορές σε 1876 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 16, 2018 12:01 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εαν ήμουν πολιτικός αρχηγός θα ήμουν ευτυχής εαν το χειρότερο που μπορούσαν να μου προσάψουν οι πολιτικοί μου αντίπαλοι ήταν ότι έδεσα τα κορδόνια μου σε κοινή θέα και ξέχασα το διαβατήριο μου στα σύνορα.

Αλίμονο ρε παιδιά.

Μετά βέβαια οι ίδιοι άνθρωποι παραπονιούνται ότι οι πολιτικοί είναι ψεύτικοι και οι ξύλινοι, αλλά πώς να μην είναι; Άμα οι αντίπαλοι σου κάνουν την τρίχα τριχιά και ψάχνουν να βρουν την παραμικρή ατέλεια για να στην πουν, αρχίσεις να φέρεσαι σαν ρομπότ για να μην δίνεις αφορμές.

phantomas
Platinum member
Platinum member

Ευχαριστώ: 351
Τον ευχαρίστησαν 383 φορές σε 296 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Glyfada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 16, 2018 12:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

sam έγραψε:
παρακολουθω λίγο τα πολιτικά. (λίγο σα να λεμε όχι πολύ)
δε θα μου έκανε εντύπωση να δουμε μητσοτακαρο πρωθυπουργαρα
Αλλα θα μου εκανε λιγοτερη εντυπωση να ξαναβγει ο τσιπρας ΕΠΕΙΔΗ υπάρχει ο μητσοτάκης.
Γενικά ειναι ενα κριμα που κλείνει το Δαφνι. Οι πολιτικές εξελιξεις στην Ελλαδαρα απαιτουν τετοιου είδους υποστηρικτικές δομές για τους ιθαγενεις

η διαφορά Κυριάκου-Αλέξη είναι ότι ο πρώτος έδεσε τα κορδόνια του μπροστά στους στρατιώτες, ενώ ο δεύτερος δεν ξέρει να δέσει τα κορδόνια του...

ashton
Basketball Manager
Basketball Manager

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 16, 2018 22:50 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

o Αδωνιιις έκανε retweet αυτό..
Image
https://twitter.com/AdonisGeorgiadi/status/996831521486065664

νομίζω ιδανικό στην παρούσα κατάσταση με τη γειτονα.

AEK QUEEN OF EUROPE

gazebo
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 08:22 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos C έγραψε:
Εαν ήμουν πολιτικός αρχηγός θα ήμουν ευτυχής εαν το χειρότερο που μπορούσαν να μου προσάψουν οι πολιτικοί μου αντίπαλοι ήταν ότι έδεσα τα κορδόνια μου σε κοινή θέα και ξέχασα το διαβατήριο μου στα σύνορα.

Είπε κανείς ότι αυτό είναι το χειρότερο που μπορεί να πει κανείς για τον κούλη? Οτι δεν τον έχω και για σούπερ ικανό, δεν τον έχω.
Σιγά τα πράγματα, όπως οι περισσότεροι στη βουλή - για να μη πω όλοι και αδικήσω καμιά εξαίρεση. Αν ήταν για περισσότερα,
δεν θα ασχολούταν με την πολιτική.

Αλλά τα βασικά, ο σεβασμός στο εθνόσημο, ο σεβασμός έστω για τα παιδιά που κάθονται προσοχή με το όπλο και πάει
και δένει τα κορδόνια στα κολωνάκια του μνημίου. Μιλάμε για εντελώς...

Αν μη τι άλλο, ας σκεφτεί τους φαντάρους που κάθονται πόση ώρα προσοχή με το όπλο στο ένα χέρι και περιμένουν
να ξεκουμπιστεί από μπροστά τους για να γυρίσουν σε ανάπαυση. Ασε το μνημείο, δεν ξέρω και τι μνημείο είναι εκεί,
αγνόησέ το, αλλά τα παιδιά που στέκονται προσοχή να κάθεσαι να δένεις τα κορδόνια με το πόδια στο κολωνάκι,
και ο άλλος μπροστά σου προσοχή, σόρρυ, είναι για κλωτσιές στη μούρη.

Κοροιδέυουμε τον Αδωνι, αλλά τουλάχιστον ο Αδωνις δεν θα το έκανε αυτό.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την gazebo στις Πεμ Μάϊ 17, 2018 09:36 am, 1 φορά

twentyone
Developer
Developer

Ευχαριστώ: 183
Τον ευχαρίστησαν 981 φορές σε 466 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens-Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 08:32 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

gazebo έγραψε:
Κοροιδέυουμε τον Αδωνι, αλλά τουλάχιστον ο Αδωνις δεν θα το έκανε αυτό.

Έχει παπούτσια με σκρατς, που να μπλέκει με κορδόνια... Mr. Green

gazebo
Platinum member
Platinum member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 08:34 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αφού δεν κατούρησε και στο κολωνάκι, πάλι καλά...

twentyone
Developer
Developer

Ευχαριστώ: 183
Τον ευχαρίστησαν 981 φορές σε 466 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Athens-Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 08:38 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

gazebo έγραψε:
Αφού δεν κατούρησε και στο κολωνάκι, πάλι καλά...

Μπορούσε όμως να ζητήσει από τον φαντάρο να του τα δέσει.

Nickpes21
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 1091
Τον ευχαρίστησαν 839 φορές σε 530 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Μπανανία ...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 12:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ashton έγραψε:
o Αδωνιιις έκανε retweet αυτό..
Image
https://twitter.com/AdonisGeorgiadi/status/996831521486065664

νομίζω ιδανικό στην παρούσα κατάσταση με τη γειτονα.

Είναι τόσο βλαμμένος? απορω

bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 974
Τον ευχαρίστησαν 1708 φορές σε 1299 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Φλώρινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 16:02 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Όπου ο γιος του Νετανιάχου λέει το κατέβασε.
Αλλά κάτι τέτοιοι επικίνδυνοι είναι στις καρέκλες και θα μας μπλέξουν σε κανέναν πόλεμο στο τέλος.
Κι επειδή ήμουν πρόσφατα Τουρκία και έχω και επαφή με άνθρωπο που είναι τέρμα ερντογανικός, είναι απίστευτα φανατισμένοι. Δε θέλει και πολύ

Peacemaker
Ultimate Steel Member
Ultimate Steel Member

Ευχαριστώ: 1215
Τον ευχαρίστησαν 1903 φορές σε 1116 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 18:42 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ok..
Οι δικοί μας, οι όποιοι δικοί μας, θα μας μπλέξουν σε πόλεμο.
Όχι οι άλλοι, που θέλουν το μισό Αιγαίο, καμμιά κατοσταριά νησιά και βραχονησίδες και κάνουν ότι κάνουν στη Θράκη.

bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 18:49 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Peacemaker έγραψε:
Ok..
Οι δικοί μας, οι όποιοι δικοί μας, θα μας μπλέξουν σε πόλεμο.
Όχι οι άλλοι, που θέλουν το μισό Αιγαίο, καμμιά κατοσταριά νησιά και βραχονησίδες και κάνουν ότι κάνουν στη Θράκη.

Οι άλλοι έχουν μια συγκεκριμένη τακτική. Εσχάτως δε αναπτύσοσυν ρητορική και για προεκλογικούς και εσωτερικούς λόγους.
Αυτό συμβαίνει χρόνια τώρα.

Πρέπει οι δικοί μας να κάνουν ηλιθιότητες τέτοιου είδους; Υποτίθεται ότι αυτοπλασαριζόμαστε ως "πιο πολιτισμένοι".

Κι επειδή ατυχήματα είναι ευκολότατο να συμβούν (πολλά ξέρουμε όσοι υπηρετήσαμε σε δύσκολες περιοχές και δύσκολες καταστάσεις), δε χρειάζεται σε πολιτικό επίπεδο να είμαστε καραγκιόζηδες

Peacemaker
Ultimate Steel Member
Ultimate Steel Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 19:11 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Φαντάζομαι πως πρωτίστως η εφαρμογή των διεθνών συνθηκών χαρακτηρίζει μία χώρα και τους πολιτικούς της, ως σοβαρούς ή όχι.

Η χώρα μας, λοιπόν, απειλείται στην περίπτωση κατά την οποία υπάρξει ΣΟΒΑΡΗ, εφαρμόσει δηλαδή τις διεθνείς συνθήκες, με casus belli από τους γείτονες.

Βασικά, το casus belli υπάρχει ΜΟΝΟ στην περίπτωση που αποφασίσουμε να φερθούμε ως σοβαροί, και όχι ως καραγκιόζηδες. Αυτό τους "καίει" περισσότερο.

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1579
Τον ευχαρίστησαν 6782 φορές σε 3772 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 20:26 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

οποτε ο Αδωνις, αντιπροεδρος του κομματος της αξιωματικης αντιπολιτευσης, μπορει να γραφει τετοια καραγκιοζιλικια;

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

Peacemaker
Ultimate Steel Member
Ultimate Steel Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 21:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Έκανε retweet, είδηση από το site της παλαιότερης εφημερίδας του Ισραήλ, αριστερής εφημερίδας, για το post του γιου του Νετανιάχου.

Θεωρείς ότι η αναπαραγωγή είδησης από αυτή την εφημερίδα είναι "καραγκιοζιλίκια";

bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 22:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αναλόγως το περιεχόμενο....ναι!

Peacemaker
Ultimate Steel Member
Ultimate Steel Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 22:10 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Και ποιος ορίζει το επιτρεπτό και το μη επιτρεπτό, προς αναπαραγωγή, περιεχόμενο, μιας αριστερής και φιλελεύθερης εφημερίδας;

dark_side
Best topik starter
Best  topik starter

Ευχαριστώ: 1579
Τον ευχαρίστησαν 6782 φορές σε 3772 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 22:11 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Peacemaker έγραψε:
Έκανε retweet, είδηση από το site της παλαιότερης εφημερίδας του Ισραήλ, αριστερής εφημερίδας, για το post του γιου του Νετανιάχου.

Θεωρείς ότι η αναπαραγωγή είδησης από αυτή την εφημερίδα είναι "καραγκιοζιλίκια";

Ξέρω γω..
Ο Ριζοσπάστης δε θα το έγραφε

Με δουλεύεις ρε;

ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ! ΑΥΤΟΣ!

3-0

Peacemaker
Ultimate Steel Member
Ultimate Steel Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2018 22:43 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Καλά..η είδηση παίζει σε όλα τα site και τα διεθνή πρακτορεία μαζί με την εικόνα.
Οπότε θα το αντέξουμε να μην δημοσιευτεί στο Ριζοσπάστη. Mr. Green

Το πιο σημαντικό είναι αυτό που έγραψε στο facebook, και πέρασε στα ψιλά..

“Turkey, you’re responsible to unbelievable atrocities and suffer to Cyprus, the Greek people, the Kurds and a genocide of the Armenians. Also I would like to remind the Turks that they’re a people coming from Central Asia, illegally occupying little Asia and Constantinople that was Christian before their invasion. So shut up!”

Δεν θέλω σχόλια για το little Asia. Very Happy

Legolas
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 1004
Τον ευχαρίστησαν 1318 φορές σε 987 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αεροδρομιο Σπατων

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 18, 2018 05:31 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

So shut up?

Λολ

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης