Συχνές Ερωτήσεις Αρχική σελίδα Forum Αναζήτηση Νέες Δημοσιεύσεις Κατάλογος Μελών Προφίλ
 Κανόνες λειτουργίας του Νίκος Γκούμας B.B. Ομάδες Μελών Εγγραφή  
 Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας Σύνδεση
AIFC- Ανακοινώσεις
A.E.K. Internet Fan Club - A.E.K. Without Frontiers - Since 1994

Windows Seven & Γενικα για Υπολογιστες ΙV Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
Antonis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 8922
Τον ευχαρίστησαν 3996 φορές σε 2811 Δημοσιεύσεις

Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 24, 2017 18:12 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δοκίμασε να πας στο device manager και να διαγράψεις ότι drivers γραφικών βρεις.
Αν σου ξαναφορτώσει τους ίδιους, δοκίμασε να κάνεις update τον driver με δεξί click πάνω του...

balkou
Moderator
Moderator

Ευχαριστώ: 2882
Τον ευχαρίστησαν 2792 φορές σε 2093 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Larisa, Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 24, 2017 19:07 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ήδη το έκανα. Βασικά παρόλο που έκανα κατάργηση δεν. Το ζουμί νομίζω κρύβεται να βγάλω αυτό που φαίνεται στην εικόνα του συνδέσμου κάτω.

https://www.dropbox.com/s/7b41wgquo0hoajc/Screenshot%202017-11-24%2019.05.20.png?dl=0

Έχει επεξεργασθεί από τον/την balkou στις Παρ Νοέ 24, 2017 19:41 pm, 3 φορές συνολικά

bratitsis
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 974
Τον ευχαρίστησαν 1708 φορές σε 1299 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Φλώρινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 24, 2017 19:16 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δήμο, άλλαξέ το. Έβαλες link σε όλο σου το φάκελο στο dropbox και φαίνονται τα αρχεία σου

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : balkou
Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 24, 2017 21:23 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ω, ρε Δήμο!!!
¶ξιος στο 20171105_10_32.mp4!!!
Δίνεις ρέστα Κιερατά!!!! LOL

Nikos C
Empire Member
Empire Member

Ευχαριστώ: 2529
Τον ευχαρίστησαν 3033 φορές σε 1877 Δημοσιεύσεις

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 24, 2017 21:28 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Δεν ξέρω τί συμβαίνει, αλλά είναι επίσης πιθανό η κάρτα ή το τροφοδοτικό να πνέει τα λοίσθια.

balkou
Moderator
Moderator

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 24, 2017 23:22 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εσώθην! Μπόρεσα να κάνω roll back στους προηγούμενους drivers, που παραμένουν στα files, όλα καλά.

Antonis έγραψε:
Ω, ρε Δήμο!!!
¶ξιος στο 20171105_10_32.mp4!!!
Δίνεις ρέστα Κιερατά!!!! LOL

Αφού δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο ρε απατεώνα LOL

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 25, 2017 00:29 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ψάρωσες όμως!!! Sarcastic

balkou
Moderator
Moderator

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 25, 2017 08:44 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Ήθελα να δω που έδωσα ρέστα. Γιατί να δώσω ρέστα; Ποιος με πλήρωσε και δεν το θυμάμαι LOL

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 6127
Τον ευχαρίστησαν 3482 φορές σε 2389 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Αθήνα- Γήπεδο ΑΕΚ Αγια Σοφιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2018 14:22 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Σταμάτησε να δουλεύει το Windows update στα 7αρια που εχω. Καμία ιδέα;
Ο ¶στον είχε προτείνει ένα Anti-Malware....

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 04, 2018 11:17 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:
Σταμάτησε να δουλεύει το Windows update στα 7αρια που εχω. Καμία ιδέα;
Ο ¶στον είχε προτείνει ένα Anti-Malware....

κατέβασα ένα troubleshooter από την Microsoft. Τίποτα. Ετρεξα το Malwarebytes. Τίποτα. Είδα αν τρέχει η υπηρεσία. Τρέχει!!!

Τι διάλο γίνεται ρε πστ μου?

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 04, 2018 12:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Κανένα μήνυμα λάθους δε βγάζει;

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 04, 2018 15:10 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μόνο όταν επιλέγω Update μου λέει ότι η υπηρεσία δεν λειτουργεί και μάλλον πρέπει να επανεκκινησω τον υπολογιστή

Katafractos
Academy Member
Academy Member

Ευχαριστώ: 999
Τον ευχαρίστησαν 1391 φορές σε 935 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Ν.Ηράκλειο - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 10:56 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα 7αρια που έχεις είναι original? Very Happy

akism
Silver member
Silver member

Ευχαριστώ: 636
Τον ευχαρίστησαν 687 φορές σε 457 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Under Jolly Roger

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 11:05 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μήπως δεν είναι "Original" και είναι "Πειρατές του Ονείρου";

Nikos C
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 12:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Λοιπον πριν κανά μήνα χάλασε το pc της μαμάς μου και καθώς ψαχνόμασταν να βρούμε τί φταίει, με έβαλε στο τριπάκι να κάνω αναβάθμιση στο pc μου ενώ δεν έχω καθόλου ανάγκη να κάνω αναβάθμιση.

Και ενώ το πρόβλημα της μαμάς μου το έλυσα παίρνοντας της καινούργιο τροφοδοτικό στα 650W- που με τη σειρά του θα της επιτρέψει να υποστηρίξει καμιά σοβαρή κάρτα τύπου 1080ΤΙ για να παίξει final fantasy και Call of Duty στα υψηλότερα σέττινγκς, εγώ άρχισα να μπαίνω στο youtube και να αποχαυνώνομαι με βίντεο από tech vloggers.

Από τα αμέτρητα βίντεο που είδα αυτό που χαλβάδιασε πιο πολύ είναι η παρακάτω κούτα η οποία επειδή έχει βγει πριν από δυο χρόνια, η τιμή της έχει πέσει στο προσιτό επίπεδο των 300 δολλαρίων. Mr. Green

Link

Επειδή όμως πραγματικά δεν χρειάζομαι νέο υπολογιστή, νομίζω πως θα δείξω πειθαρχία. Για να ικανοποιήσω όμως το καταναλωτικό μου ένστικτο, λέω να αναβαθμίσω το SSD μου σε ένα Μ.2 nvme Samsung 960 evo 1 TB, το οποίο έρχεται στην προσιτή τιμή των 450 δολλαρίων + 15 δολλάρια για αντάπτορα που σου επιτρέπει να το βάλεις στο pci express.

Τουλάχιστον εκεί υπάρχει υπαρκτή και σοβαρή ανάγκη, αφού συνειδητοποίησα ότι επειδή ο παλιός μου SSD δεν έχει αρκετό χώρο, έχω όλα τα παιχνίδια μου σε μηχανικό δίσκο' αυτό σημαίνει ότι όταν κάνω επαναφόρτωση στο Civilization, παίρνει 10 με 20 δευτερόλεπτα παραπάνω για να φορτώσει.

ΝΑ ΜΗΝ ΞΟΔΕΥΤΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ; Mr. Green

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2736
Τον ευχαρίστησαν 7256 φορές σε 3528 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 12:56 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Το Civ6 ήταν πολύ μέτριο. Με απογοήτευσε. Έπαιξα 2 παιχνίδια και μετά το έβγαλα και έπαιξα πάλι το 5.
Αυτή ήταν η συνεισφορά μου στο άκρως σοβαρό πρόβλημά σου.

Το κουτί ωραίο, αλλά λίγο υπερβολική η τιμή του. Έχω ένα πολύ ωραίο NZXT και το πήρα στα μισά χρήματα. Σίγουρα αυτό του βίντεο θα έχει πολλά περισσότερα πράγματα, αλλά εμφανισιακά κυκλοφορούν πολύ ωραία σε καλές τιμές.

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 12:58 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Για τα 20 δεύτερα, κόστος 20 ¤... LOL
Image

Nikos C
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 13:05 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μαζί σου. Και εγώ Civ 5 παίζω συνέχεια, δεν μου άρεσε το 6' ιδίως τα νέα γραφικά δεν με τραβάνε. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το 4 είναι το καλύτερο που έχω παίξει, αλλά και εκεί τα γραφικά είναι απηρχηωμένα τώρα.

Το 5 το παίζω όμως με δαφορετικές ρυθμίσεις. Χωρίς πόλεις κράτη και για αυτό το λόγο χωρίς διπλωματική νική, σε μεγάλο χάρτη, continent plus με άλλους 15 πολιτισμούς. Το κερδίζω τώρα στο emperor και αν μου κάτσει στο immortal.

Nikos C
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 13:07 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Antonis έγραψε:
Για τα 20 δεύτερα, κόστος 20 ¤... LOL
Image

Από όλους, εσύ μιλάς που ήθελες νέα μητρικη για να πάρεις Μ2; Να, ένας λόγος που έγραψα για Μ2 μετά από τρία χρόνια ήταν για να σου πω ότι δεν θες νέα μητρική, με ένα αντάπτορα κάνεις δουλειά!

Nikos C
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 13:20 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Παράθεση:

Το κουτί ωραίο, αλλά λίγο υπερβολική η τιμή του. Έχω ένα πολύ ωραίο NZXT και το πήρα στα μισά χρήματα. Σίγουρα αυτό του βίντεο θα έχει πολλά περισσότερα πράγματα, αλλά εμφανισιακά κυκλοφορούν πολύ ωραία σε καλές τιμές.

Επειδή λες για ΝΖΧΤ, έχει βγάλει τώρα πρόσφατα μια μαμάτη κούτα.

Link

Αυτή που χαλβαδιάζω, είναι σίγουρα overkill και όχι η πιο λειτουργική. Πληρώνεις για τη μόστρα και για την ποιότητα του υλικού που είναι αλουμίνιο και tempered glass. Αυτά αν μου αρέσει ένα αντικείμενο είναι κάτι που εγώ προσωπικά πληρώνω αν και ξέρω ότι παραπάει, αν και αυτή τη φορά, θα δείξω όντως πειθαρχία.

Antonis
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 13:25 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Μου τη φύλαγες ρε πστ ε;;;; LOL
Με διαβάλεις όμως... LOL
Τη μητρική την άλλαξα γιατί δεν είχε καν Sata III (ήταν μητρική 8ετίας), οπότε και o απλός ssd δίσκος που έβαλα πάνω θα υπολειτουργούσε.
Ε, εφόσον έβαλα νέα μητρική, πήγα σε m2.
Επίσης είμαι επαγγελματίας και το πραγματικό κόστος πάει στο 30% (αν αφαιρέσεις ΦΠΑ και φορολογία).
Θα μου πεις, θα πήγαινε 7 ευρώ το κομπολόι... LOL

Deminho
Veteran Member
Veteran Member

Ευχαριστώ: 2736
Τον ευχαρίστησαν 7256 φορές σε 3528 Δημοσιεύσεις

Τόπος: Νo man's land

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 07, 2018 13:31 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Nikos C έγραψε:
Μαζί σου. Και εγώ Civ 5 παίζω συνέχεια, δεν μου άρεσε το 6' ιδίως τα νέα γραφικά δεν με τραβάνε. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το 4 είναι το καλύτερο που έχω παίξει, αλλά και εκεί τα γραφικά είναι απηρχηωμένα τώρα.

Το 5 το παίζω όμως με δαφορετικές ρυθμίσεις. Χωρίς πόλεις κράτη και για αυτό το λόγο χωρίς διπλωματική νική, σε μεγάλο χάρτη, continent plus με άλλους 15 πολιτισμούς. Το κερδίζω τώρα στο emperor και αν μου κάτσει στο immortal.

Συμφωνώ απόλυτα.
Έχω τσιμπήσει και στο Steam τα περισσότερα DLC για το 5 σχεδόν τζάμπα, αλλά δεν πρόλαβα να τα παίξω.

Nikos C
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 18, 2018 21:44 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Είναι αρκετά τα 8 γίγα για ένα κομπιούτερ το 2018;

Link

Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάτι με κάνει να νιώθω ότι αυτό το βίντεο πηγαίνει στην καρδιά ενός ζητήματος που με απασχόλησε εκτενώς στο μακρυνό παρελθόν.

Nikos C
Empire Member
Empire Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 18, 2018 21:48 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Επίσης δυο βιντεάκια από τον τυπά που τα απέλαυσα με την λογική "με τι λαλακίες ασχολείται ο κόσμος, αλλά έχει πλάκα".

ΤΟ πρώτο είναι μια σειρά από βίντεο που θα βρείτε αν κλικάρετε στο γιουτούμπ, στο οποίο έφτιαξε ένα κομπιούτερ που το έβαλε σε ένα ενυδρείο, όχι με νερό όμως, αλλά με μεταλικό λάδι. Shocked

Link

Και στο άλλο δοκίμασε να κάνει ένα κομπιούτερ στο οποίο θα έπαιζε παιχνίδια με 16k ανάλυση. Shocked

Link

Koukoglou
Veteran Member
Veteran Member

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 19, 2018 12:17 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

kouk έγραψε:
Μόνο όταν επιλέγω Update μου λέει ότι η υπηρεσία δεν λειτουργεί και μάλλον πρέπει να επανεκκινησω τον υπολογιστή

Πληροφοριακά, έπρεπε να σταματήσω την υπηρεσία, να σβήσω τον φάκελο με τις ενημερώσεις λογισμικού και να επανανεργοποιησω την υπηρεσία.

Οι ακόλουθοι χρήστες σας ευχαριστούν για αυτή τη δημοσίευση : Antonis
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης